Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 9 878
В нашето училище стаята, която е определена за занималня на част от първокласниците, е снабдена с батут...всъщност не точно батут, а един от тези надуваеми като замъци, има топки...Кандидатствали по някакъв проект и им отпуснали пари , като идеята е децата да отмарят. Което не е лошо като идея, но според мен трябва повече да се помисли за занимания тип кръжок- корабомоделиране, всякакви там интересни неща имаше навремето. Естественно и спорт. Ако беше така и аз бих си оставила детето на занималня. Защото това, което ще правим тази година с малката е същото, което правихме и в предучилищната- взимам я наобяд, прибираме се да обядваме вкъщи, половин час почивка и я водя на балет. После съм ангажирала от един детски клуб да я взимат от балета и да я занимават, докато аз отида да взема сестра и. Та в този клуб престоява два часа дневно. Много съм доволна, защото макар и да е просто детски клуб, собствненничката е много амбициозна млада жена, постоянно занимава децата. Обещала ми е тази година да отдели място на Мими в отделна стаичка, където да си пише било домашните, било да се упражнява. Е, не през целите два часа, естественно.. После вкъщи ще доучваме и дописваме. Ако в занималнята осигуряваха "екстри" като кръжок и спорт, бих я оставила с удоволствие по цял ден на училище, а не да тичам насам-натам постоянно и да се чудя кога ще успея с всичко. Crazy

# 676
  • Мнения: 3 818
Валенце, ами в нашето училище ще е точно така, както на теб ти се иска, по време на занималнята ще има кръжоци и писане на домашни. Аз затова не роптая особено много, но явно във всяко училище е различна системата. Rolling Eyes

# 677
  • София
  • Мнения: 825
И за мен също е притеснително това 8-часово седене на чин с малки паузи. Но е сбъркан моделът като цяло. Ех, ако имаше игрални кътове, където децата да отморят за малко. А и при сняг или по-студено време няма кой да ги изведе навън.... като в ДГ, де, те са си свикнали. Simple Smile

Касита, понеже стана ясно в кое училище сте, искам да те успокоя. Децата от занималнята са навън от може би 12,30 до 14 часа, лично аз бях свидетел, че всеки ден бяха извеждани, играеха и в снега.  А в слънчевото време ги държаха навън даже до 14,30. Заявявам това съвсем отговорно, тъй като съм по майчинство в момента и прозореца на спалнята ми гледа точно към ниското тяло на занималнята, а децата тичат в изолираното дворче ... и понеже са деца доста крещат. Да са живи и здрави!

# 678
  • Мнения: 10 547
И за мен също е притеснително това 8-часово седене на чин с малки паузи. Но е сбъркан моделът като цяло. Ех, ако имаше игрални кътове, където децата да отморят за малко. А и при сняг или по-студено време няма кой да ги изведе навън.... като в ДГ, де, те са си свикнали. Simple Smile

Касита, понеже стана ясно в кое училище сте, искам да те успокоя. Децата от занималнята са навън от може би 12,30 до 14 часа, лично аз бях свидетел, че всеки ден бяха извеждани, играеха и в снега.  А в слънчевото време ги държаха навън даже до 14,30. Заявявам това съвсем отговорно, тъй като съм по майчинство в момента и прозореца на спалнята ми гледа точно към ниското тяло на занималнята, а децата тичат в изолираното дворче ... и понеже са деца доста крещат. Да са живи и здрави!

Благодаря, но моето дете няма да посещава заминалня. Аз и тази година ще си бъда у дома. Simple Smile
Радвам се, че наистина ги извеждат, но нека не забравяме, тази година са други преподавателите в занималнята, а на мен едно птиченце ми подшушна.... Wink Но както и да ги гледаме нещата, ето при нас от 6 паралелки образуват три от т.нар. полуинтернатни групи или иначе казано- занимални, в които има средно по ....33-36 деца. И идва един неприятен момент- не винаги и двата класа ще са стигнали до един и същи урок, т.е. учителката трябва да се занимава с две различни домашни работи.

# 679
  • София
  • Мнения: 6 807
При нас предложиха 4 вида спорт и език, отделно от близкото читалище предложиха рисуване и театър. Ако има фин.възможност щях да я запиша на всичко, което не се дублира като часове.  Laughing Но по 30-40лв курса, няма как да стане. Crazy

# 680
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 505
slanchezara , това звучи окуражаващо Hug И моето гардже е в същото училище Laughing
Много ви е хубав блока,пу-пу, безкомпромисно изпълнен Peace

# 681
  • Мнения: 7 837
В нашето училище стаята, която е определена за занималня на част от първокласниците, е снабдена с батут...всъщност не точно батут, а един от тези надуваеми като замъци, има топки...Кандидатствали по някакъв проект и им отпуснали пари , като идеята е децата да отмарят. Което не е лошо като идея, но според мен трябва повече да се помисли за занимания тип кръжок- корабомоделиране, всякакви там интересни неща имаше навремето. Естественно и спорт. Ако беше така и аз бих си оставила детето на занималня...



Току що довърших една книга за това, защо момчетата вече осезаемо изостават от момичетата в училище и изобщо, колко неблагоприятна е средата за тях понякога и много е хубаво, че осигуряват и занимания като това, само да се изразходва енергия, колкото и напразно да изглежда в нашите очи. За всички е от полза, точно този тип разтоварване.  Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 320
за гуменките ...
взех и на двамата от магазина на Мат Стар на пазара Димитър Петков .... с лепенки , черни с усмивчици ... има и с 2 и с 3 лепенки / малко се разминава номерацията така че има избор Simple Smile /

# 683
  • Мнения: 46 558
Благодаря на Валенцето и vpam за изнформацията  bouquet

slanchezara, много добре звучи това, което описваш за занималнята, дано и в другите училища да позволяват на децата да се раздвижват  Simple Smile

# 684
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също мисля, че занималнята не е лоша, доколкото знам почти навсякъде децата тичат до 14,00 часа, после малко учене и пак игри. Много е важно децата в класа да направят добър колектив. Ако децата станат приятели, занималнята няма да им тежи.
Дъщеря ми от 5 годишна е до обяд на градина, някои дни до 15 часа, няма проблем да издържа. Но в дните, когато е до обяд трябва да й измислям разнообразна програма, не може затворена в къщи от 13 до вечерта. Ако я гледа дядо й, стой затворена цял ден и се занимават. иВсе си мисля, че сред деца е по-интересно, а и на нея и е интересно.
Споделих на мъжа ми, как ще издържат децата с ботуши цял ден, а той ми каза, че и те са били така, той е бил в училище и след обяд и никой не им е давал чехли.
Така, че спокйно ще се действа според конкретната занималня, клас и учителка, може и да е за добре.

# 685
  • Мнения: 2 885
Кейси, да не четем едни и същи книги с теб? Сега свърших една подобна на Steve Biddulph.

Валенцето, завиждам ви за занималнята. Поне е безплатна.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Споделих на мъжа ми, как ще издържат децата с ботуши цял ден, а той ми каза, че и те са били така, той е бил в училище и след обяд и никой не им е давал чехли.
А защо не си занесе по-леки обувки за там? (Ако има къде да ги оставя)

На нас ни препоръчаха през зимата да имат там едни леки обувки, защото било много топло.

# 687
  • София
  • Мнения: 4 412
Споделих на мъжа ми, как ще издържат децата с ботуши цял ден, а той ми каза, че и те са били така, той е бил в училище и след обяд и никой не им е давал чехли.
А защо не си занесе по-леки обувки за там? (Ако има къде да ги оставя)

На нас ни препоръчаха през зимата да имат там едни леки обувки, защото било много топло.

На родителската среща госпожата каза, че може да си занесат леки обувки.
Аз исках да кажа, че преди 30 години родителите ни не са се сещали за чехли и други удобства, а  сме пораснали. Даже се бях замислила и за чешмите, като чели във всяко училище имаше чешмичка и пиехме от там вода, не сме носили шишета.
Та все пак сега с всички грижи и мисли по децата, ще успеем да им създадем повече удобства.

# 688
  • Мнения: 7 837
Кейси, да не четем едни и същи книги с теб? Сега свърших една подобна на Steve Biddulph.


Хаха, Нем, не точно. Аз не съм голям фен на Бидълф и подобни книги, ноо сега, за да съм в крак, чета академично насочени.
The Trouble with Boys: A Surprising Report Card on Our Sons, The … Educators Must Do
Ако я намериш в библиотеката, може да я попрелистиш, споменава се и английската система вътре.  Simple Smile

# 689
  • Мнения: 2 641
привет на всички   bouquet чета, чета последните страници и никъде не пише, за кои училища става дума ? дали някъде е упоменато на коя мама детето в кое училище ще е, че да могат и по приходящите като мен в темата да се ориентират за училището по коментарите  ? и вече бях питала, но пак да попитам - има ли деца записани в 105 и 107 училище ?

Общи условия

Активация на акаунт