Денем дяволче, нощем ангелче, що е то? Ама разбира се – ФЕВРУАРЧЕ! (36)

  • 31 576
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 692
Честит празник!
Ла вида, страхотен разказ...мммм... размечтах се, все едно и аз съм била там (ама не съм Crossing Arms )
Рали, и аз от 2-3 дни казах стоп на бибата, но преприех по-плавното отказване като й резнах връхчето и всеки ден режа по малко. Върти я из устата си, вади я, оглежда я, уж е същата пък не е...Абе не го кефи много, но пак си я лапа. Преди време пробвах да я махна отведнъж, но той заспива само с нея и не издържах на сърцераздирателните сълзи.

За заспиването, Марти открай време заспива на спалнята само като ми държи ръката и чопли с пръстчетата моите, после го прехвърлям в кошарката му. Ей, понякога ме подлудява, казвам ви, а как ще се отучваме не знам. Събуди ли се, става прав и го вземам направо при нас. Пробвала съм да го приспивам в креватчето му, наведена, той ме държи за ръката и така по 10-15-20мин., но кръст не ми остава...
Понякога, успех, дано Анетка бързо привикне!

Като чета някои дечица как бърборят, че и цели изречения правят...Съни, тази  Диманка направо ме очарова Heart Eyes Браво! Нашият репертоар включва някои ключови думички и универсалното "Ъ-ъ-ъ", сочейки с пръстчето. Затова пък дай му да бяга и да катери/слиза от стълби. Най-новото е, че катери столовете вкъщи, но се изправя прав и ако се отпусне повече на облегалката, може и да стане нЕкоя авария.

# 46
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
А и ние сме на Ъ–ъ-ъ и Ивето се катери на всякъде,на стола от стола на масата,почна и на нейния стол за хранене и в количката да се изправя.А най-обича по стълбите нагоре-надолу.. Whistling

# 47
  • Мнения: 219
Амика, аз отначало бях решила също да е по-плавно отказването и му бях дала една биба, която е на път да се разпадне - има 2,3 процепчета вече и аха да й падне върха  Mr. Green. Да, ама Йони като й се ядоса, реве, хвърля я, тръшка се, че не е като хората и не се получава вакуум и се отказах с това  Grinning.
Скрих я и реших да му я давам само като я поиска  Mr. Green. Да, ама той не я иска за моя радост и макар, че го смятах за крайно пристрастен, заспива без проблем засега. Надявам се да я забрави съвсем и да не се сеща. Успех и на вас!  Hug

# 48
  • Мнения: 98
Мале вие се оплаквате че ви държат ръцете,при нас ако бяха ръцете щях да съм направо щастлива...Алина заспива и се успокоява само и единствено ако ми държи Ушите...направо ме побърква на моменти ми иде не знам какво...
Тя също не говори още(освен няколко думички)и също е силно пристрастена към гадната биба,непрекъснато я иска и реве като луда за нея,и колкото по-голяма става имам чувството че още повече я иска..

# 49
  • София
  • Мнения: 6 011
Алина заспива и се успокоява само и единствено ако ми държи Ушите...
Е не, Радииии, цвиля като кон!  Joy Joy Joy Оооох, майко, сигурно не ти е лесно никак, ама така си го написала, че ми усмихна деня!  Hug

Рали, мен ако питаш сте си решили въпроса с бибата, стига да удържите да не му я дадете отново ако писне за нея.  Peace За хапането - много ми напомня случая на една позната - върна се на работа, остави дъщеря и на майка си. Детето започна ужасно да хапе и драска  Mr. Green абе ужас някакъв, имам клип на Борис когато го беше докопала.  Mr. Green Mr. Green Не успяха да се справят, накрая майката намери решение да работи от къщи и детето вече не хапе.  Peace Peace

# 50
  • Мнения: 219
Леле, Ника, сега като каза се замислих той кога започна с хапането, ама ми се струва, че беше преди да се върна на работа...Ако това е причината ще се види много скоро като си остана пак вкъщи  Mr. Green Между другото забелязвам отдавна, че отношението му към мен е много различно. С майка ми и с Емо, които се редуват в гледането, няма проблем, но аз там ли съм се започва една лигавщина страшна. Май наистина ми отмъщава по някакъв негов си начин...

Ради,  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 17:06 от Ralipo

# 51
  • Мнения: 76
Привет.Темата и този път ни е много готина.
Честит празник на всички.
Юху страхотна трапеза,браво на теб Hug
Ние сме добре,вчера отскочихме до Хисар,при моите родители които са там на почивка,та направихме и един басейн и разходки цял ден.
Дани му беше за пръв път на басейна и честно казано очаквах да плаче по-малко отколкото на морето но уви.......Каква такава "сбъркана" рибка ми е-незнам/нали сме зодия риби,а ни е страх от водата/и от душа реве.Ама сигурно с времето ще преодолее този страх.
Успех на всички отбиващи се,че мамите бая са се измъчили Hug
Чао засега от мен

# 52
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Честит празник и от мен!Юху, страшна трапеза!
Ла Вида  Hug
Понякога, успех в начинанието за нощното кърмене! Hug
И без драми да минава при всички, които са се захванали с отказа от бибероните!
Mr. Green Ох, Ради, много се смях! Наистина сигурно е побъркващо за теб, но отстрани даже ми се струва сладко!
Ника, определено си мисля, че има голяма доза истина в тенденцията за хапането. Когато съм на работа Бо ме хапе вечер адски много, а сега като съм вкъщи няма такова нещо.
Но, Рали, същият като Йони е - наблизо ли съм се почва една лиготия, едни преструвки, че се е ударил. Като го боли казва: Ох, боде!; и прави една жална муцуна, но с една лека усмивчица, показвайки мястото и ми дава да му го разтривам или целувам. Много е хитър и голям актьор. Оня ден е в другата стая, играе и изтърва нещо и го питам дали е паднал, а нашия веднага търчи при мен,  най- демонстративно се престори че пада с едни въздишки, с едни муцуни. Казвам му да не ми играе театрални постановки и да става бързо, но вътрешно си умирам от смях! Отдавна се каня да напиша какви думи казва (не, че е нещо кой знае какво на фона на бърборчетата ни) и все забравям, но ще си ги изредя сега, че забравям да му пиша в дневника  Embarassed.  Освен обичайните мама, тати, баба, деди, бате, бебе (бобо), папа, ам-ам казва и дете, мише - мишка, писи - писи (котка), ампа - лампа; богоя - благодаря, заси - здрасти; пъче - пъпче, бачи - тумбаче, пате, бау-бау за куче, зай-зай - заек, паце - памперс, позабравеното напоследък ате (ако) , банче - бананче, боне - бонбон. И ей така за отчета да доложа, че вече си обува обувките, почти успешно се оплита, докато се опитва да съблече дрехите, от 3 месеца се храни успешно сам с вилица и лъжица и този ми ангажимент напълно отпадна (включително супи, като не много голяма част събирам от пазвата му  Blush) За гърнето напълно забрави, даже спря да си казва, но не му се вълнувам толкова - надявам се до прогимназията да се научи! Mr. Green От скоро се е зарибил да ни облича дрехите, намята се, пъха ръце крака където свари и обикаля горд, пъчейки се! Ууу, толкова отчет не съм давала от 100 форумски години. Ще ме извините ако съм досадила,  което е доста вероятно, но ако не го напиша тук, няма да се сетя да го направя в ръкописен вид.

# 53
  • София
  • Мнения: 817
Добро утро Simple Smile



Нямам особени спомени дали писах, че по празниците ще пътуваме, ама ей на, завърнахме се  Laughing Децата изкараха страхотно при прабаба си, поотпочинахме с миОто и така... сега започвам да се стягам за др. седмица.  Crazy
Калина е добре, идеално се социализира с прабаба си, играеше с дечица на по близо 4 г и се успокоих... лесно се отделяше от мен. Да не ме чуе дявола, ама тия сигнали ми се виждат не много плашещи, предвид престоящто. Rolling Eyes
Сега трябва да финализирам изследванията за ДГ, остава за Калина само ПКК и урината. И да накарам мама да ги нанесе в картона на Калина, че педиатърката ми е много далече. А и там е меко казано лудница, покрай тия Здравно-профилактични карти.  Crazy
Утре съм на родителска среща за Софи, получих си поканата по мейла за откриването на учебната година за Калина и всичко ми се вижда застрашително близо.  Confused Новото е, че Софи вече се вълнува (брях, крайно време беше!!!), Калина каза, че ще ходи на на градина, да видим. Остава да организирам фризьор за Софи, за мен като тръгнат по занимания... и така.
Да отчета Калина - вече ни избиха зъби номер 7 и 8, та оформихме фасадата.  Peace Започва лекинко да хапва, явно зъбите много са бъркали работата с апетита.
Да ви се похваля - вчера се престраших да карам от Стара Загора до Пловдив по магистралата. Много съм горда, макар че миОто ми омаловажава постжението.  Mr. Green
Понякога, успех в начинанието!  Hug За момента при нас хич и не си го представям да се случи, макар че има нощи да ме търси само по 1-2 пъти, което е повече от добре! Много да нацелуваш Анета!
Ники, как мина водния ден, баси и такива ли имало в 90 дневната?  Crazy
Ла Вида  Hug С удоволствие изчетох пътеписите! Добре си дошла отново в БГ!
Юху, благодарско за темичката!   bouquet Заглавието е трепач!
Ради, много се смях с Аля.  Laughing
Рали, браво, постижението е чудно!  Hug Брой, че сте се отказали вече!   bouquet
Далче, Бо яде сам супа, про това чисто??? Хвала на таквизи гениални деца! И на техните не по-малко гениални майки!   bouquet
Бела, искам и аз домашна лютеница, колко трудодни са нужни за 1-2 буркана?  Hug Успех със зимнината!
Малвинче, поздрави на Пина!  Hug
Друго не запомних  Blush, затова ви желая хубав ден!   bouquet

# 54
  • Мнения: 307
Добро утро! Hug
Рали успех с отказването от биба! Peace
Слънчи браво на теб!Милото хич да не го омаловажава,не е малко разстоянието въобще!
Ради голям образ е Аля Grinning

Тази нощ Сияна се събуди само веднъж към 3 часа,за да я прехвърля при нас.Но пък моя тарапончо ме събуди в 6 без 15 да ми каже,че пералнята е изпрала дрехите до половината(снощи я пуснах преди да легнем,че сутринта само да простирам),така се стреснах,че се е счупила сега пък тя,че повече сън не ме хвана.Пък то просто се е извадил щепсела(или както се пише).А Сияна откара почти до 8 Crazy Направо ще го убия после като се прибере!

Тихичко да помоля Юхуу за една пчеличка Simple Smile Този път съм решила да го карам спокойно,ако е писано да стане,ще стане.Ама много ми се иска догодина да сме четирима.Споделям само с вас,решихме да не казваме на никой,че опитваме за бебе,че като знам първия път колко време ни отне..

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
ДУ.

ПухиииHug Hug

Снощи Димана реши,че иска да си играе с хапчетата Дентокинд и дойде при мен с умолителното "коли" т.е. отвори шишенцето,аз й казах Не. Тя не ме отрази ,но след като получи отказ и от баща си почна рев,тръшкане, удари си главата в земята напук  Mr. Green и накрая заспа гладна.  Crossing Arms

Бибата си я търси за сън, ама и аз мисля скоро да предприемам стъпки за махането.

Иначе си заспива сама в кошарката ,но аз трябва да съм до нея. Понякога й пея,понякога чета книга,ама тя ме търси ако я оставя сама в стаята.

Напече слънце при нас,отиваме на разходка.

# 56
  • София
  • Мнения: 110
Нещо ми е смотано напоследък.  Crossing Arms Чета ви и се забавлявам (Ради, извинявай, много ми беше смешно това с ушите  Crazy ). Удивлявам се на постиженията на дребните, направо са супер!  Heart Eyes

Далче, страшен образ е Бо! Големи актьори и манипулатори са дребните, ама Бо е направо за драматичен театър!  Heart Eyes

Слънчи, дано сте си починали добре! Браво и за самостоятелната отсечка!  Peace Съчувствам ти сега за приготовленията... Първи клас и първа яслена група не ми се струва хич добра комбинация, сигурно ще ти е малко зор, особено в началото, ама после пък така изведнъж ще се наредят нещата, че дори ще ти е скучно!  Flutter hahaha

Хич нямаше и да пиша, обаче не мога да пропусна да изпратя на Пух - . Стискам силно палци всичко да е наред!  Praynig

Диди ме щипе и хапе, въпреки че съм ѝ на разположение 24/7.  Tired

# 57
  • York
  • Мнения: 826
 wavey

Пухи,  Hug
Рали, от както заспа Анета без биба повече не я е търсела. Постепенно спирах да я давам през деня, накрая дори не я вземах с нас навън и една вечер и когато заспа без нея сложи края на бебероносмученето. Аз изхвърлих всякакви биби, които изнамерих у дома и готово  Laughing
На няколко пъти гледа с интерес към бибите на другите деца, един път посегна да я вземе, скарах и се и това беше.  Peace
Далче, Бо не бил приказливец а?  Laughing Ти ме срази и с умения   Crazy Браво на детенцето. Моята не може да яде сама с вилица и лъжица. Тя обича като мен - с ръце  hahaha

Голяма драма ни гонеше с банята 2-3 месеца - големи ревове, голямо чудо. Отмина точно за седмица!

Сега драмата с отказване на нощното кърмене е още по голяма. Критичното време е от 1:30 до 3. В този интервал се буди 2-3 пъти, реве, тръшка се, снощи не искаше а да я гушкам, а ме гледаше накриво от леглото си. След като се успокои веднъж заспива с вода в ръка и спи спокойно до сутринта. Все още спи  Crazy

Има светлина в тунела и за мен  Party

Допълнение: Мен ме хапи и бие, направо си ме налага, а баща си ако го удари е само на закачка  ooooh!

# 58
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Здравейте, момичета!

Тази заран съм сама с Люсил - рано-рано изпратихме кака на ДГ (за първи ден - имаше 4 деца и Калина беше по-скоро спокойна), а сега се опитвам да ви пиша и да приспивам (дам, на цица, познахте). Очаквам към обяд да дойде баща ми, за да вземе куфнята (смятам да се възползваме до изчерпване на последните закупени купони, тя Люс още от преди ваканцията спря да им консумира манджите, пък само зарад кремчетата не си струва усилието).

Да видим ся дъл ша мога да се включа по наболелите въпроси:

Първо, относно заспиването: Люска заспива само и единствено на цица и на мен това от една страна страшно взе да ми дотяга, ама пък от друга е и доста удобно (и сигурно - в 90% от случаите се получава), та не съм предприела стъпки и не знам дали скоро ще предприема (предвид горчивия ми опит с Халя). Но най-важното е, че независимо от туй как заспива с мен, в яслата няма да има проблеми със съня - доказано.

Отделно душата се буди нощем по ненамколкоси пъти (уж за поцокване), но установих, че при някои от тези будения мога да мина само с шъткане. Зася делът на шъткането е много малък спрямо делът на цицането, ама все е бонус и си го приемам с благодарност.

Разсъждавам все още по въпроса искам ли или не искам да я лишавам от нощния поцок и май стигам до извода, че по-скоро не искам. Ако баща ѝ я поеме изцяло, може би бих склонила, ама той надали ще го направи, тъй кат гледам... Тъй или инак, най-късно след година, тя ще спре да се буди - доказано.

Уж се подготвям емоционално за яслените вълнения, ама още не съм осъзнала раЛтите на 100%. Зася лъв ми не се е отметнал от воденето, пък да видим. Днес взех контейнерчета и предметно стъкло, та утре евентуално да можем да занесем матрЯл и да му източат „калинки” на детето. Mr. Green

Относно хапането, Калина ме хапеше много яростно, целите ми рамене и крака бяха в синини, а даже веднъж ми проби зърното, абсолютно буквално. И дори тогава не можах да ѝ откажа да суче от въпросната гърда. Карах ѝ се, правех се, че плача - нищо не помогна. Не ми се вярва да ми е отмъщавала, щот по него време бях плътно до нея. Люси сега не ме хапе. С нея обаче съм по-ларж, по-леко приемам нещата и по не се страхувам рязко да я режа, ако сметна, че нещо не ми отърва. За Калината буквално се поставих в позицията на жертвено агне и тя ми разказа играта. Може би в това е ключа, но всяко детенце е различно и поведението му се обяснява с различни мотиви, доколкото въобще може да става дума за мотив.

Мъча се да си спомня кога Калина спря да ме хапе. Мисля, че беше някъде към нова година или януари, когато вече ѝ бяха излязли повечето зъби (без 2 кътника).

И въобще да споделя мнение по този повод за поведението ѝ като цяло (а съм забелязала, че туй важи и за повечето деца). С мен си позволява повече лиготня, не защото не ме вижда по цял ден, а защото в мое присъствие се чувства най-спокойна и може да се отпусне, всички други я респектират и тя е нащрек, та гледа да слуша и да внимава, но пък с тях не споделя нещата, които споделя с мен и не е толкова спонтанна. Тежка у майчината участ, когато детето е глезанче, но пък е толкова сладка!

Ел, дано мъжът ти си запази раЛтата или направо да си намери по-добра. Той е младеж, животът е пред него. Има надежда за вас.

Пухи, пускам ти и аз една пчеличка и дано скоро се пофалиш и ти, толкова ще е хубаво!!

Павлинке, и аз щипнах оттук оттам от твоите пътеписи - много си сладкодумна ти и увлекателно разправяш историите, ама и богат пътешественически живот сте имали, не е това обикновена екскурзийка - завидях ти съвсем неблагородно. Mr. Green

Никич, как беше водният ден? Само на вода ли се кара? Леле-мале, ужас, аз май не бих могла също. Whistling

Слънч, добре завърнала се и добре отпочинала си! Hug

Танче, „накратко” за двете ми бременности (защото трета най-вероватно няма да има): добре че са записките ми във форума, та да разбера, че нещата доста са си приличали, а само съм си мислела, че има голяма разлика. Прилошаване и повръщане имах в по-малка степен с Калина, килограмите също бяха по-малко в началото и вече накрая се изравниха, но то пък едни килограми (по 7-8 за всяка бременност). С Калина нямах никакъв корем, а бях и бая слаба, та мноЛ подигравки и упреци отнесох (е, тва си е моята драма), чак накрая що годе заприличах на бъдеща майка. С Люс пък корема ми порасна доста, особено докато лежах в болницата, но пък краката ми отслабнаха и заприличах на бременна хлебарка. Стрии нямах, мноЛ ясно, получиха ми се само на гърдите, след като ми се спихнаха на втората година кърмене (не защото кърмех, а защото отслабнах, свалих петте поддържащи ме килограма без да искам). И двата пъти имах бледа линеа негра. И двата пъти имах контракции и болки далеч преди термина, но с Люс болките бяха още от втория месец, може и контракции да са били, но никой не ми обърна внимание на оплакванията...

Божкеее, олях се!

П.П. Малка корекцийка: писала съм, че Люска заспива само на цица, но това не е съвсем тъй, заспива и в каляската, и в колата, но само в определени часове става магията.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 11:37 от Мяуче

# 59
  • Мнения: 70
Здравейте,
ние с това късно ставане,не можем да я сколасаме,вие ще се приберете от разходки,а ние няма да сме излезли CrazyАма какво да направя като сме поспаливи,както казва свеки(е не ми го е казвала направо,ама си го мисли) Mr. Green
Пухи Hug
Успех на всички с отказването на бибата и нощното кърмене HugАз не съжалявам,че не кърмих на поискане,а с режим,макар че като беше болен или неспокоен и аз се предлагах като залагалка,но отбиването беше много лесно и то по желание на Марти.Дай Боже да имам второ дете пак така ми се ще да процедирам.Но разбира се всеки има различни разбирания за кърменето,а и отбиването Peace
Тази нощ сънувах,че раждам второ дете,уж секцио,че имах нови шевове,но пък и нормално за 1-2 минути родих,само тогава имах болки,много странен сън CrazyПак момче и приличаше на Марти като бебе,явно подсъзнателно вече се замислям за второ Wink
Далче,че Бо много приказва,а и истински актьор Mr. GreenБраво за затвърждаване на самостоятелното хранене,спомням си на морето,че го гледах как си яде супата сам PeaceТрябва да открия флашката на която свалих снимките от морето на Бо и Марти и да ги кача в албумчето и във ФБ.
Марти също ме налага и хапе,ако не му обръщам внимание,когато го иска или когато му бавя яденето,въпреки че също сме 7/24 заедно,както Юхи и Диди Crazy
Слънчи,време беше Софи да се развълнува,дано да не се разочарова от училището и да ходи с желание PeaceИ аз много се радвах как баба ми занимава Марти и най-важното,че му беше голям кеф и като я види започва да пищи от възторг GrinningАма как мъжът ти омаловажава това ти постижение,а не е истина какви са мъжете Rolling Eyes
За гърнето,мога да кажа,че имаме пълен провал,пробвах и да го държа,преди това го питам има ли пиш,клати глава потвърдително и така може да ме разиграва 4-5 пъти на час без да се изпишка Crossing ArmsЗа 2 часа напишква 3-4 броя слипчета,надявам се другото лято вече да е готов,
поне такива са ми наблюднията от децата на 2 и половина,че почти от раз махат дневния памперс,а и от повечето от вас с големи деца така чета,така че има надежда Wink
Хайде и аз да не остана назад да напиша какви думички казва Марти,че и аз позанемарих дневника му-мама,тата,баба,дядя,кака,бейби(бебе),като ударението най-често е на втората сричка LaughingКазва си и името Мати,но не винаги, мама Мими и тата Мими-на мен и баща си,ам-ам,диди(диня),буки(обувки),буй-буй(да го обуя или събуя),каха(кола),кука(кукла),бои или убил(когато се удари),на(една,когато го питам на колко годинки е),аки,пи-пи(гълъбчета,пиленца),пий-пий(котенца),ау-ау(куче),казва как прави кравата-ммм,овцата-бее,магарето-иа-иа,кокошката-как-ка,прасето-гу-гу,па-па-патенцето,Аес(на кучето на братовчед ми) и Ай(на дъщеричката на една приятелка,но в последствие като го питам с кого си игра и казва пак Ай Laughing
Малко,даже много се поулях в писането,но това е засметка на неписането ми  няколко седмици Blush

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 11:29 от malvina82

Общи условия

Активация на акаунт