Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Зависи от възрастта на децата. До около 3-годишна възраст предпочитам сутрешното празнуване. В повечето случаи болшинството гости са будни тогава, следобед всеки спи по различно време.
При по големи деца- определено следобед, но с малки уговорки- не по-рано от 16-16,30 и не по-късно от 19 часа.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 372
Следобедното е по-добре.Особено за по-големи дечица.Наистина празничното настроение те държи през целия ден, и аз бях така като малка.Ставаш, започваш с приготовленията,очакваш гостите с нетърпение,подаръците,после партито започва,изобщо целият ден преминава с много приятно приповдигнато настроение.Това обаче сякаш важи за по-големите дечица,над 3 години,които са по-осъзнати.За по-малко дете и сутрешното е добър вариант.То така или иначе е много вероятно да има изнервени деца- в единия случай наближава следобедният им сън,в другия вечерният,та няма измъкване понякога. Laughing Партито у дома носи страхотни емоции,поне аз като малка много се вълнувах Grinning.

# 17
  • Мнения: 194
За мен следобедното е по- добре. Мисля да го направя от 17 до 20 часа. Вече бяхме на 3 такива рожденни дни все в този час и си беше супер (на 2 стават всичките).Но дъщеря ми не си ляга по- рано от 22.30, така че и това е от значение, някои деца в 19.30 започват да премигват Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за отговорите, интересни мнения и гледни точки прочетох. Peace
За по-малко дете наистина е по-добре сутрин, поне и аз така клоня, за големите е ясно, че няма проблем и следобед-вечер. Simple Smile

Светкавица, твоето дете кога октомври е родено, защото моят син е средата на октомври, и не съм сигурна докога беше светло привечер? newsm78 Но определено е по-приятно когато се празнува и има дневна светлина Simple Smile Peace

# 19
  • Мнения: 11 971


Светкавица, твоето дете кога октомври е родено, защото моят син е средата на октомври, и не съм сигурна докога беше светло привечер? newsm78 Но определено е по-приятно когато се празнува и има дневна светлина Simple Smile Peace

Моето е на 7 октомври, все още е лятното часово време, което ако не се лъжа се сменяше ,т.е. връщаше се към нормалното в последната седмица на октомври.Но независимо, че е все още лятно часово време, след 17 -18часа вече притъмнява, особено ако е дъждовно.За съжаление нито веднъж не е било достатъчно топло за да направим празник на открито, а си спомням, че като студентка съм била на плаж и през октомври.

Последна редакция: нд, 04 сеп 2011, 12:58 от Светкавица

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Съображенията ми за този избор бяха, че на 2 и 3г децата са малки, спят следобед, всяко по различно време. Активната им фаза е сутрин, тогава са най-заредени и могат да приемат по-добре превъзбудата, от която след това да си починат със следобедния сън.

Абсолютно съм съгласна .  Peace

Празнувахме сутринта, мисля догодина живот и здраве пак да е така.

# 21
  • Мнения: 556
Партитата на сина ми съм ги правила следобяд, защото си ги празнувахме точто на деня/което се падна през седмицата/. Беше удобно и за мен и за майките, които са на работа. Ако се пада през уикенда бих заложила на сутрешно парти.

# 22
  • Мнения: 2 132
За малко дете - сутрин, но към 10.30 примерно. Така всички деца са се наспали и са готови за игри. Ще поиграят до 1 и след това спокойно могат да отидат да спят Simple Smile Ако е следобед рискуваш рожденикът да не е спал и да е кисел. Можеш да си приготвиш някои неща от предната вечер за да спестиш време - примерно сладки и соленки, които в буркани ще останат мекички за другия ден, някакъв сладкиш и т.н. На тази възраст не се впечатляват, че рождения ден свършва за 2-3 часа.  Peace

# 23
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За втория рожден ден на Габриел предпочетох домашно парти, което започна в 17ч. Поиграха си до 20 и гостите си тръгнаха  Peace
Но нямахме много гости де - едно момиченце на неговата възраст, една девойка на 6 и племенницата ми на 7г  Peace

# 24
  • Мнения: 800
Правила съм и сутрин и следобед.
Плюсовете на сутрешното парти (което обикновено е събота или неделя) са че има много повече време за игра на децата - като дойдат към 10.30 и си тръгнат към 14.30, а някои остават и повече. После спим (поне малкия). Обикновено приготвям повечето неща от предишния ден и сутринта само остава да се подреди по чиниите.
Плюсовете на следобедното са, че е по-спокойно откъм приготовление, но пък никога не могат да се наспят, защото са превъзбудени от приготовленията и очакването и мрънкането е неминуемо по време на партито. Като дойдат към 17.30 гостите, рядко си тръгват до към 21-22 ч. и на всички ни идва в повече.
Няколко години пробвах сутрин детското парти, а вечерта в ресторант - роднини, много умора и емоции им се събират, а и аз каталясвам. Така че най-добрия вариант за мен е ако се пада през седмицата - тогава роднини,  а за събота/ неделя - дечицата и така всички са доволни.

# 25
  • Мнения: 2 149
Ние винаги сме празнували вечер,когато всички са свободни и не работят Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 849
следобед като че ли е по-добре.. но не чак вечерта, де  Peace

към 3-4-5 е ок, тогава вече всички са станали и никой не тръгва да си ляга  Flutter

# 27
  • Мнения: 6 713
следобед като че ли е по-добре.. но не чак вечерта, де  Peace

към 3-4-5 е ок, тогава вече всички са станали и никой не тръгва да си ляга  Flutter

Моите и двамата си спят следобед! Дори голямата, която е на 3 год., заспива към 2.30-3 часа и може да откара и до 5 часа следобеден сън.

# 28
  • Мнения: 2 132
Да, и моето дете заспива към 3 Simple Smile Изобщо следобед с малки деца е доста трудно, защото всяко спи по различно време.

# 29
  • Мнения: 6 206
и какво се случва ако не спят един ден?
мен ми е много интересно да се изтъкне причина за неходене на рожден ден, че спяло по това време
пък голяма работа, ако не спи един ден

Общи условия

Активация на акаунт