Раждане вкъщи 17

  • 28 367
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 245
А пък ние онзи ден водихме дъщерята по спешност в Пирогов с остри болки в корема. Само като прекрачи прага на болницата чудодейно й мина. “В-в-в-вече не ме боли“. Шубето е голям страх. Навремето и на мен така ми мина пред кабинета на хирурга, нищо че бях с пукната гръдна кост.
Сори, но вашата алеригя към болниците ми напомня на детски страх.

Всеки си решава какво да намира за опасно/страшно. На мен ми стига да се информирам за някои научно доказани факти, като този, че когато лекарите стачкуват спада смъртността. Това е доказано в стотици(!)изследвания от цял свят и няма нито едно което да е дало друг резултат. Също друго изследване от Джон Хопкинс, ако не се лъжа, беше доказало,че съвременната медицина е причина номер 2 или 3 за смъртност в света след сърдечните заблявания и наравно с рака.

Моля да ми позволиш да преценявам сама къде се чувствам по-комфортно и безопасно и да не се чувствам длъжна да ходя на лекар без да има реална и сериозна причина. Норамално и неусложнено раждане за мен не е такава. Ако пукна апендицит, обещавам да ида на лекар Laughing.

Не че отричам медцината изцяло, разбира се има много случаи, в които помощта е безценна и животоспасяваща, но колкото по-малко се излагам на вероятност да стана жертва на една от много причини за смърт по причина на лекарска грешка, вътреболнична инфекция, странични и очаквани ефекти от лекарства и терапии, толкова ми е по-спокойно на душата. Peace Не ти отричам правото да ходиш в  болиница всеки ден ако така искаш.

# 16
  • Мнения: 4 150
Детският страх е най мощното орьжие и мерило за опасните неща.
Това не е моя мисьл,само цитирам.
Без детски страх никой не би оцелял.
Глупости! Дъщеря ми я беше страх да си мие косата и от котки. Но да се катери по балкона, който е на третия етаж или да бърка в контактите - не. Също така да се пробва да пресича оживения булевард пред нас - също не я притесняваше.

Обьрни се кьм учените,не кьм мен и им кажи,че са глупости. Joy
Има много тьнкости да разбереш поведението на едно дете и да вникнеш в душата му.
Сьжалявам,че не мога и не искам да ти помогна за това. Peace
Живей в мир.


Ето едно видео за смьртността от лекарски грешки.Прясно преведено от Чукчи.
http://www.youtube.com/watch?v=8gUJnUEzem4

# 17
  • Мнения: 245
йп с тук с едничката цел да се заяжда и изобщо пък нямам намерение да я обсъждам нея, това е отвъд скучното

Да ти отговарям на въпросите? Защо??? Аз не съм тук  да те убеждавам теб или някой друг да ражда домашно, или неасистирано. За правка в тази тема, по-горе, какво съм казала на момичето с притесненията от домашно раждане в Холандия.

Каквото те итересува вярвам, си намерила. Вижда се че имаш изградено мнение къде и как трябва да се ражда. Поздравявам те. На мен това не ми пречи и не ме и инетресува особено.

Ако ме питаш какво аз мисля по въпроса за СЕБЕ СИ, ще ти кажа-мисля, че бих родила вкъщи като първи избор, освен ако няма медицински показания това да стане в болница и бих искала да имам опитна акушерка /не някоя от сегашните БГ родилни домове/, а такава с опит в домашни раждания и естествено раждане. Това мисля аз, на базата на това кето съм прочела и на базата на моя характер и индивидуално усещане и редпочитания. Ако някой иска да ражда в болница и не се чувства сигурен извън нея, настоятелно я съветвам да ражда именно в болница.

ИЗОБЩО НЕ МЕ ВЪВЛИЧАЙТЕ В СПОРОВЕ ЗА И ПРОТИВ ДОМАШНОТО РАЖДАНЕ. Не ме вълнува този въпрос и не смятам да убеждавам когото и да било.  Peace


И какво си позволява jp? Да задава въпроси? Да обръща внимание, че се позовавате избирателно на източници, които не винаги са адекватни?
Ти на въпроса ми защо не отговори?

Пак ще попитам:
Защо в темите, преди 7-ма, не се споменава калко от започналите домашни асистирани раждания завършват по спешност в болница, въпреки, че "не се нарушава здраволсовното отделяне на хормони, които облекчават самото раждане и бондинга след него"?
И още нещо: Защо твърдиш, че в темите преди 7-ма се обсъжда асистираното домашно раждане? Има ли нужда да пускам цитати на редовно списващите (преди, не сега, разбира се) как не щат никого до себе си, че Прекрасница номер 1, даже пишеше, че мъж си май нямало да иска при евентуалното си второ неасистирано раждане.

Дъщеря ми я е страх от мравки и домашни паячета, не я страх директно да влиза в морето, въпреки че не може да плува - провери, та разбрахме. Не всичко е ваксини и "бели престилки".

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957

Има много тьнкости да разбереш поведението на едно дете и да вникнеш в душата му.
Сьжалявам,че не мога и не искам да ти помогна за това. Peace
Живей в мир.


И ето - пак стигнахме до заклинанията: "не е дадено на всеки", "не им се сърдете - те не са виновни" (че не са се извисили, или поне - родили индиго), "когато му дойде времето, ще разберете" и т.н., т.н.
Фолклор.

# 19
  • Мнения: 4 758

Да ти отговарям на въпросите? Защо???

Ментова - това щом са правилата - щом въпросите не ни изнасят, гледаме в другата посока и се правим на разсеяни, обидени, неразбрали и нечули. Simple Smile Точно като в детската градина.

# 20
  • Мнения: 245

Има много тьнкости да разбереш поведението на едно дете и да вникнеш в душата му.
Сьжалявам,че не мога и не искам да ти помогна за това. Peace
Живей в мир.


И ето - пак стигнахме до заклинанията: "не е дадено на всеки", "не им се сърдете - те не са виновни" (че не са се извисили, или поне - родили индиго), "когато му дойде времето, ще разберете" и т.н., т.н.
Фолклор.


Ами тези неша са си така, какво те смущава в тях? Не всеки може да разбере нещо на всеки етап от развитието си. Иди обясни на някоя циганка да не си храни детето с боза, а да го кърми...трудна работа.

# 21
  • Мнения: 245

Да ти отговарям на въпросите? Защо???

Ментова - това щом са правилата - щом въпросите не ни изнасят, гледаме в другата посока и се правим на разсеяни, обидени, неразбрали и нечули. Simple Smile Точно като в детската градина.

Не лейчице, просто след хиляди постинги става ясно, че на злобна и тролираща лейка нищо не може да бъде обяснено, не и така, че тя да го схване. Laughing

# 22
  • Мнения: 4 753
Друго писах аз, че е форма на ексхибиционизъм да си публикуваш домашното раждане, а да квичиш преди това, че искаш приглушена светлина и уединение.
Всъщност, уединението и приглушената светлина са нужни по време на раждането и нямат общо с качването на клипчета в нета след това...
Извинявай, просто ми дойде леке елементарно да ги етикираме така нещата. Не го приех за пълен отговор. Персимон е дала такъв - желание да покажем как протича едно домашно раждане.
Явно прайвъси-то е необходимо по време на самото раждане, после не е проблем всеки да надникне в този интимен момент. Стига да не е лекар и да не окаже помощ.

Елементарно ти е дошло...  Laughing  Ей сега ще ти го обясня по-задълбочено... Причините за уединение по време на раждане са едни и същи - да не ги изброявам пак, докато причините за качването на клипчета в youtube може да са различни и разнообразни... Аз не мога да знам защо стрина Пена си е качила клипчета как ражда у дома си и как полива доматите с птича тор - може би иска да се похвали пред комшийката Цанка или просто няма място на хард диска...      33uu

# 23
  • Мнения: 2 376
Крис, интересна статия за УЗ-то.

Точно в Холандия ми кажи как е  Grinning Там ми е проблема. Като някой започне да ми хвали нещо, което въобще не познава...

Ами то си има официална статистика за тези неща.

Тук например пише, че в Холандия в болница се трансферира всяка трета жена, тръгнала да ражда вкъщи.


И като имаш предвид, че всички (нерискови) или почти всички раждат или започват да раждат вкъщи? Да, Холандия наистина е на първо място по брой раждания започнали вкъщи и завършили в болница, но холандците традиционно си раждат вкъщи.

# 24
  • Мнения: 4 150
В нета има много видеос на раждания в болница.
По исторически данни,които всеки може да намери в книги,1 от сто жени през 19 век са раждали в болница.
В болница са раждали неомьжените и други,които са считани за "опорочени"
Раждането в кьщи е било привилегия на богатите,омьжените и благородните жени.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 957
Ами тези неша са си така, какво те смущава в тях? Не всеки може да разбере нещо на всеки етап от развитието си. Иди обясни на някоя циганка да не си храни детето с боза, а да го кърми...трудна работа.

Математикът, например, не ти отговаря на въпроса: "еххх, не на всеки е дадено", "не можеш да го разбереш на този твой етап от развитието ти"  и дрън-дрън, обяснява, чертае, смята  - докато схванеш. Така си се научила да делиш.
Що се ядосвате на лекарите тогава, че не искат да ви обясняват защо предприемат определени действия спрямо вас, близките ви - какво разбирате вие на този етап от развитието си като медик? Иди обяснявай на някоя майка, дето е със средно образование, що е то бронхообструкция или ваксина; окситоцин  или епизотомия.
"Етапи на развитието", бла-бла. Щом те питам, значи искам да знам на базата на какво твърдиш дадено нещо, ако не искаш да ме обясняваш, кажи си, но не ми казвай как "още не ми е дадено да те разбера", защото това е фолклор, както казах.

# 26
  • Мнения: 245
Ама ти не искаш да разбереш. Ти искаш да ме убедиш, че не съм права в мнението си.  Ако искаше да разбереш просто защо имам това мнение, можеше да започнеш с това да прочетеш информацията в първия пост на темата и дори да не се съгласиш с мен, поне щеше да разбереш защо някои хора са на различно от твоето мнение. Затова и аз и Кристиян не се задълбочаваме чак толкова в отговори на въпросите на хората, които се заселиха в тази тема с цел да спорят. Просто мотивацията ви е друга и няма капка смисъл да се спори с вас. В пълна чаша не можеш да налееш още чай.
 Peace


Ами тези неша са си така, какво те смущава в тях? Не всеки може да разбере нещо на всеки етап от развитието си. Иди обясни на някоя циганка да не си храни детето с боза, а да го кърми...трудна работа.

Математикът, например, не ти отговаря на въпроса: "еххх, не на всеки е дадено", "не можеш да го разбереш на този твой етап от развитието ти"  и дрън-дрън, обяснява, чертае, смята  - докато схванеш. Така си се научила да делиш.
Що се ядосвате на лекарите тогава, че не искат да ви обясняват защо предприемат определени действия спрямо вас, близките ви - какво разбирате вие на този етап от развитието си като медик? Иди обяснявай на някоя майка, дето е със средно образование, що е то бронхообструкция или ваксина; окситоцин  или епизотомия.
"Етапи на развитието", бла-бла. Щом те питам, значи искам да знам на базата на какво твърдиш дадено нещо, ако не искаш да ме обясняваш, кажи си, но не ми казвай как "още не ми е дадено да те разбера", защото това е фолклор, както казах.

# 27
  • Мнения: 4 150
Ами тези неша са си така, какво те смущава в тях? Не всеки може да разбере нещо на всеки етап от развитието си. Иди обясни на някоя циганка да не си храни детето с боза, а да го кърми...трудна работа.

Математикът, например, не ти отговаря на въпроса: "еххх, не на всеки е дадено", "не можеш да го разбереш на този твой етап от развитието ти"  и дрън-дрън, обяснява, чертае, смята  - докато схванеш. Така си се научила да делиш.
Що се ядосвате на лекарите тогава, че не искат да ви обясняват защо предприемат определени действия спрямо вас, близките ви - какво разбирате вие на този етап от развитието си като медик? Иди обяснявай на някоя майка, дето е със средно образование, що е то бронхообструкция или ваксина; окситоцин  или епизотомия.
"Етапи на развитието", бла-бла. Щом те питам, значи искам да знам на базата на какво твърдиш дадено нещо, ако не искаш да ме обясняваш, кажи си, но не ми казвай как "още не ми е дадено да те разбера", защото това е фолклор, както казах.

Медицина в училище ли се учи?
За едно си права.Ето това:
Цитат
Иди обяснявай на някоя майка, дето е със средно образование, що е то бронхообструкция или ваксина; окситоцин  или епизотомия
Правена е статистика за образованието на домашно раждащите (в цив.свят) и определено отговаря на това,което пишеш.
Колкото по ниско образованието,толкова по голяма склонност кьм тьрсене на чужда помощ.

# 28
  • Мнения: 5
Здравейте. Не ви познавам, но тази тема ми е много интересна. Раждането вкъщи започва да става все по-разпространено, но според анализа на домашните раждания се оказва, че при тях смъртността е по-висока. И то не толкова и само по време на раждането, а след това. Това го прочетох ето тук ( статията ) и мен специално ме изплаши. Не мислите ли, че е много безотговорно да родиш вкъщи, знаейки какви са рисковете от това? Ако нещо се случи как преглъщаш после вината?
И непрекъснатото постване на раждания в youtube и къде ли не. Малко ми едва в повече.

Темата за раждане вкъщи ти е много интересна, но пък клипчетата, показващи раждане по домовете ти идват малко в повече!?   Crazy   А всъщност, какво те кара да се интересуваш толкова много от темата, та чак да ти се повдига от нея...  Laughing

Интересно ми е, защото живея в Zoetemeer/Холандия и искам скоро да имам дете. Тук е ужасно модерно да се ражда вкъщи и то сами без асистенти дори. Когато една приятелка раждаше не искаха от болницата дори да я вземат. Казаха и да стояла спокойна и като и стане разкрието не знам колко сантиментра тогава да се обади... Направо, ако може въобще да не се обажда повече. Това си е стрес. И преди месец прочетох във вестника как смъртността на новородените е скочила с 10%.... Затова:)


Мисля, че дори в Холандия можеш да си уредиш болнично раждане ако искаш, или можеш да отидеш в родилна къща-там има акушерки и със сигурност никой няма да те върне. Ако не се чувстваш спокойна да раждаш вкъщи няма нужда да го правиш, даже е вредно, защото от страха и стрес хормоните, които ще отделиш може да ти се забави и блокира раждането. В тази тема пишеха хора, за които по-големият стрес е да отидат в болница. Казвам "пишеха" зашото от известно време темата се насели с тролове, чиято единствена функция е да обиждат тези, които имат интерес към самата тема за домашното раждане.

Това ми е мисълта и проблема, че тук те гледат като извънземно. Ние много се оплакваме от нашите лекари, но само да ви кажа, че тук минималната здравна застраховка е 100евро на месец, а като се обадиш на лекар като си болен и ти казва да пиеш парацетамол и то по телефона. И случилото се с мойта приятелка... В крайна сметка я приеха в болница да роди, но тя и мъжа и се молеха на лекарите... е това не е нормално

# 29
  • Мнения: 5
В нета има много видеос на раждания в болница.
По исторически данни,които всеки може да намери в книги,1 от сто жени през 19 век са раждали в болница.
В болница са раждали неомьжените и други,които са считани за "опорочени"
Раждането в кьщи е било привилегия на богатите,омьжените и благородните жени.


И аз като една необразована и опорочена жена искам да родя в присъствието на лекар и в център или болница, за да може опороченото ми дете да се роди живо и здраво.
Няма никаква логика в това, което казваш!Всеки може да роди вкъщи. За каква привилегия точно става дума?
Нещо ми издиша това изказване.

Общи условия

Активация на акаунт