Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 815
  • 715
  •   1
Отговори

Анкета

С какво ще започнете захранването на бебето?

Опции:

# 30
  • Варна
  • Мнения: 302
Да се класирам и аз поне за втора страница!

Момичета, стига сте се косили кой как родил, кой кърмил и кой не и кой е по-по-най-лоша майка Hug. Това са нашите деца и по-добри майки от нас няма да имат. Аз пък като Хоупова нямам никакви терзания, че съм родила секцио, даже много леко ми мина, много важно, че не съм майка-героиня, по-важното е, че сме добре и аз и малкият.

И да ви кажа, че като истински лоши родители, замъкнахме Валентин на гости в кумовете и седяхме до 11.30. То детето към 9 след като хапна си заспа и така и не се събуди - местих го от коша за кола в леглото, преоблякох го /всъщност, само дънките му махнах и сложих ританки/, нашият спи, не мърда, та си легна некъпан. А сега кажете, не съм ли лоша майка Mr. Green.

Гледам на море се каните да ходите форумно... Ние пък вторник заминаваме за Пампорово. Дано диването се държи подобаващо там.

И да се оплача - малкият не е акал вече 2 дни. Чудя се да чакам ли още, или да взема мерки newsm78. Такова нещо не ни се е случвало, обикновено е голям посерко. Имам лактулоза в нас, чудя се дали да не му дам newsm78. Виждам, че от време на време се напъва, мъчи се, но нищо. Дали е възможно гелчето за зъбки на Бочко да запича /слагала съм само 2 пъти на бибата му през последните 2 дни/, защото не се сещам от какво друго може да е.

# 31
  • Мнения: 9

Maria_I все още няма защо да се притесняваш за акането  Peace  само 2 дни напълно ок. и при нас се получи нещо такова преди време. както акаше много пъти на ден изведнъж 3 дни нищо. чак го заведохме на лекар, и тя ни каза,че при съзряването на храносмилателната система такава промяна е нормално да се случи в 1 момент.  от тогава насам давид ака само 1 път на 3 дни Simple Smile има деца които го правят и 1 на седмица дори Wink ако много се притесниш можеш да му дадеш някакво бебешко разхлабително на 4тия ден Peace    ние тогава му дадохме 1 чаена лъжичка домат настърган, без семки и люспи и се нещата се получиха- точно след 45 мин.  Laughing

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile Добро утро МАЙчета...
Аз днес съм от ранобудните и реших докато Елито спинка да поразгледам какво сте писали Simple Smile
Maria_I не се тревожи, но ако на бебчо не му е комфортно и виждаш, че не е спокоен може да опиташ с лактулозата... Нашата педиатърка беше казала 5мл разтворени с малко водичка в продължение на 10 дни най-много, за да може да се регулира дейността на стомахчето... И аз реших да дам, но само веднъж, съответно Елито се изака, но после пак 2 дни нищо и накрая послушах съвета на педито, само че аз и давах в продължение на 7 дни, а не на 10. От тогава няма пропуск - вече 2 месеца всеки ден си ака по веднъж, а понякога и по два или три пъти на ден... Лактулозата била някакъв екстракт от смокиня и не пречело да се дава... Даже педиатърката обясни, че ако за в бъдеще има пак проблем може да и се даде... Мои приятелки също са я ползвали и продължават да ползват ако се наложи, а техите дечица са вече на 2 годинки Simple SmileWink
При нас имаше ефект, но незнам други мами от МАЙчетата дали са опитвали и какъв е при тях резултата

Пожелавам на всички запътили се към морето - весело да си изкарате Simple Smile
Лек и усмихнат ден Simple Smile

# 33
  • Мнения: 251
Нели,чудесна темичка!Благодаря от сърце за усилията!

Марта,освен,че си красива,много мила/личи от всеки твой пост/,родила си трима сладурковци,завършила си стоматология/мнооого е трудно,знам,следила съм целия процес по такова следване на една ръка разстояние/,а сега се оказа,че си и поет!Е,понякога Господ пише по много шестици наведнъж!
Знаете ли вица за шестиците?

Рая,много се радвам,че пишеш пак.Много ми е интересно да споделяш разни неща за Израел! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 153
Марта,освен,че си красива,много мила/личи от всеки твой пост/,родила си трима сладурковци,завършила си стоматология/мнооого е трудно,знам,следила съм целия процес по такова следване на една ръка разстояние/,а сега се оказа,че си и поет!Е,понякога Господ пише по много шестици наведнъж!

Знаете ли вица за шестиците?

Е просто това е за почерпка, ама във Варна ще съм догодина newsm78!!! HugНакара ме да се почуствам неудобно, защото аз съм си една обикновена жена, с прозаична професия и душа на човек на изкуството!
Деси: Кажи ни вица?
 А ДД и от нас! Laughing Laughing
Ние днес мислим северния парк да покорим, та се стягаме да тръгваме- в момента се чувствам като осиротяла, защото децата са ми в намален състав , а ММ е на път!Когато имаш голямо семейство и някой отсъства- веднага става невероятно по-спокойно и съответно скучно, защото си свикнал на друг ритъм! Чакам с нетърпение да станем пак в пълен състав: да учим, да се смеем, да им се карам, да пътуваме и т.н. и изобщо да правим всичко за което си заслужава да се живее заедно!!! Peace

# 35
  • Мнения: 2 172
Юхуууу  wavey
Тук,съм,тук съм  Laughing
Как може да си помислите,че сте ме обидили с нещо  Laughing Не можете да ме обидите,просто защото сте супер готини  Hug
Причината е,че си взех нова клавиатура,която е някаква мега малка и различна от стандартната и още не съм и свикнала.Като пиша закачам по 100 странични клавиша и просто е цяла мъка докато напиша някакво съобщение  ooooh! То не е постоянна промяна на латиница,то не е прескачане на редове,триенее и т.н. Не стига,че става бавно,ами и после редактирам 380 часа глупостите,които съм накачулила  Laughing
Но вече взех да  и посвиквам  Whistling
Че няма ново при нас няма,ама и пусти му "Lost"  Whistling Мира не ми дава.Снощи зяпах до 03:00 през нощта,остана ми само един сезон и просто ще умра като свърши  smile3505 Наистина незнам какво ще правя.Така съм се вживяла и изпадам в ужас като знам,че скоро няма да го гледам  Rolling Eyes

Има и една добра новина за мен.Някакси без да се усетя/сигурно,защото спрях големите вечери,заради филма естествено  Laughing / и съм свалила 3 кила от моето снагище и сега ме делят само 3 килограма от тези,на които забременях  Crazy И след това още само някакви си 5 килограма,до най-слабата ми визия,които не са ми задължителни,а и са променливи  Laughing Та някакси се чувствам доста екстра  Sunglasses Laughing

# 36
  • Мнения: 9
desi_shisha  много благодаря  Simple Smile  ейй, някой и мен да ме харесва в тая тема  Hug  не е зле

elfi4ka   Fringe също е много добър, на мен дори ми харесва повече от Лост на който и аз съм много голям фен ( с изключение на финала)

приятно изкарване на всички на морето !!! аз живея на море , но не смея да ида с бебето на плажа. ще ме побърка или ще прегрее , страх ме е Simple Smile

за претъркалянето, ние се търкаляме и лазим от 2месечни, тъй че сега чакам нещо друго да се случи  Laughing   

основният проблем както казах и във ФБ е постоянното носене на ръце... не знам ще свърши ли някога това  ooooh!  вече е 6 кила и 600 гр. много ми тежи . вечер като си легна имам чувството,че цял ден съм копала на нивата  Laughing




# 37
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте момичета! Нели благодаря за темата и че успяваш да отделяш време.

Марта страхотни рими, много свежарски!

Колко много хора заминават на почивка, дано да успеете да починете наистина, защото при мен не се получи, а по-скоро се поизнервих.

За акането и ние тази седмица имахме такава пауза от 3 дена, лекарката ни даде някакви свещички с глицерин, които ги нямало в БГ, но не сме ги ползвали. Знам, че е нормално, но все пак чакаме с нетърпение да напълни памперса.

Лек ден



# 38
  • Мнения: 2 172
Моето бебе пък още не може да се обръща,но от 1 седмица прави опити/неуспешни засега  Laughing /.Все е извита на една страна  Laughing

Рая ..."Fringe" го бях захванала преди 2 години,но мъжа ми нещо не му се изкефи много и го зарязохме,ноо може пак да се върна на него  Thinking Помня,е на мен ми хареса.
Друг много,ама много готин мини сериал,но за съжаление само от 3 епизода по час и половина беше "Lost room".Много ме е яд,че няма продължение,въпреки,че той си завърши де,нооо много искам пак да го гледам  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 9
аааа много е добър Fringe ! колкото повече го гледа човек, толкова по-интересен става и така за всички сезони,чак до края  Peace

лост руум не съм го гледала ! йеееейй мислех,че съм изгледала всичко интересно !  Party   

# 40
  • Мнения: 2 172
аааа много е добър Fringe ! колкото повече го гледа човек, толкова по-интересен става и така за всички сезони,чак до края  Peace

лост руум не съм го гледала ! йеееейй мислех,че съм изгледала всичко интересно !  Party   



http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=207791&hit=1   smile3521

Щом "Fringe" и "Lost" ти харесват,просто няма начин да не ти хареса и този  Peace

# 41
  • Мнения: 23
ДД и от мен,  Hug

Мария, не мисля че гелчето на Бочко е виновно ... на Еди доста му давам от него, но нямаме проблем... беше почнал да ака по малко, но поднових даването на Био Гая и сега всичко е ок. В момента 3 пъти на ден или пък 2 пъти.... Обикновенно в 6 часа сутринта е едното - като навик му стана  Laughing

Около нас: В последно време местим сутришното 6 часа хранене в 5.30  Tired, преди това хапваме между 1.00 - 2.00 часа през ноща... А през деня започва да не ми изяжда цялата доза от 140 мл... много странно, пък се храним на 3.50- 4 часа паузи...
Кожата на детето се оправи, правихме втора баня с Ойллатума и всичко е ОК  Grinning

Марта много ми хареса клишираната фаза, която цитира  Peace

Деси_шиша, чакаме за вица...  Peace

Елфитоооо ти се появи бе душко  Hug, ей тоя Лост бе, ей тая клавиатура бе... я разкажи Рая как е, слушка ли? В което не се и съмнявам честно казано, щом оставаш до 3.00 часа да гледаш филм  Laughing Grinning Shocked

Днес случайно се видях с Бубето, бяха тръгнали с Габчо за плажа, ама той е голям сладур  Heart Eyes

По отношение за консервирането на пюретата....
Нали не трябва да има добавени захари, сол, консерванти и незнам си какво още...

# 42
  • Мнения: 111
За пюрето да добавя смлени,изчистени плодове се затоплят на котлона,слага се малко захар и на върха на лъжичката лим.киселина,и полсе в бурканчета и кипване за капачката.Така го  е приготвила майка ми,незнам как е,като му дойде времето ще отворя и ще разбера.Някой беше споменал че направо във формички за лед е слагал.

# 43
  • Мнения: 1
Абе Гери, тези деца да не са се наговорили да стават по-рано сутрин newsm78? И Дани последните няколко дни се буди между 5 и 5:30, преди беше точен като часовник с вик в 6:00. Ама ще крия да не чете, Еди яде и към 1-2, че откак заспива след яденето в 9 та до сутринта, направо се родих. Но въпреки, че му дигнах дозата на 135мл, че и водичка доста му давам, пак едва изкарва 3 часа между храненията.
А и да те питам каква ти е тайната, как с всичките тези вкуснотии и сладории дето ги готвиш успяваш да поддържаш такава финна линия? Ти да не би после да не ги ядеш newsm78? Снощи бяхме на едно гости дето мацката ни черпи с чийзкейк, който беше сготвила и пита дали бил вкусен, щото била на диета и не го била опитала doh Е те такова чудо няма как да ми се случи. Та реших да те питам да не правиш и ти такива шмекерии, да ни зарибяваш тука, пък после да не си ядеш вкусните десертчета, а ние да се чудим как поддържаш тези манекенси мерки?

Ох това дете най-после се успокои, рева от 10:30 та до преди половин час с две почивки за хранене и една 30минутна дрямка. Дано да се е наревал за днеска Praynig

# 44
  • Мнения: 23
Ааа Джиджонка, далече съм манекенските размери  Mr. Green Heart Eyes, но честна дума ям си ги нещата  Grinning, аз му викам ГЕН  Grinning Heart Eyes
Колкото до децата, може и да се наговорили от последната среща когато се видяхме, знаеш ли какво си гугат докато ние си пием кафенце или сокче  Heart Eyes Mr. Green
Само дето, твоето Дани нещо е пропуснало да спомене на Еди, че издържа от 9 вечерта до сутринта  без да яде  Laughing Grinning, или пък Еди нещо не е разбрал  hahaha Joy
Ама това дете започна крака да иска си хваща, сега се изнервя че не го хваща и се гъне ли гъне и ядосва на леглото  Joy hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт