Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 919
  • 715
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 23
Привет майчета,  Hug

докопах се най-накрая до компютъра...
Да се отчетем от днешната консултация - имаме си две надупчени крачета, детето порева мъничко, но вече е добре. Говорихме за захранването и решихме, че като минат още няколко дни от ваксините и ще започнем. Педи ми обясни нейната представа и тази на здравната организация за захранването и накрая си каза: "както прецениш ти, като майка и каквото ти диктува сърцето, това направи дали сок ще даваш или не, това е твое решение за твоето дете, дали с плод или зеленчук или каша също, само искам да спазваш стъпките на захранване с лъжичка, две и постепенно да го въведеш", ей това нейно изречение много ме зарадва  Heart Eyes Grinning
Вече сме 7.100 кг (+680гр) и 68.5см (+3.5см)

Обещаната снимка, мама с нова глава  Mr. Green


Бубе, да грешката е моя, трябваше да пиша и на лични  Blush, а не само в страничката за срещи  Blush

Опосумче, малката Симона те бие явно в класация "пеене"  Crazy Heart Eyes Предчувствам, че ще бъде жена с характер!  Heart Eyes

Марта, Честита месечинка на малката Маги, да расте и хубавее за радост на мама и тати!  newsm51
Честит Именник, да е жив и здрав и всичко най-добро му пожелавам. Както ти самата си писала, нека бъде винаги до теб!!!  Hug  bouquet


Честита месечинка и на:
Димитър на Petinka25  smile3525
Мая на pil4ata  newsm51

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 22:11 от Гери С.

# 421
  • Добрич
  • Мнения: 22
Хайде да се включим и ние при рекордьорите. След днешната консултация - 9400 и 68 см (+1кг., +3см.). Камен е на адаптирано мляко предимно, кърмя го по няколко пъти да ден, но повече от 7-8 гълтока от гърда няма, та се кърмим за удоволствие и за успокоение Simple Smile Яде между 4 и 6 пъти на ден по 150 мл., като има поне 8-9 часа сън нощем. Онзи ден спа 12 часа!  #Crazy
С тези му мерки ми писна да обяснявам на всеки защо аджаба е толкова едър, а въпроса "На кърма е, нали? догуша ми дойде да отговарям  Tired Достатъчно  гадно ми е, че не стига. Всъщност съм благодарна, че е здрав, щастлив и спокоен - това е най-важно за мен!   Heart Eyes

# 422
  • Мнения: 251
Е,добрах се до компа...
 
Честито на месечинковците и на таткото на Маги!

Днес майка има рожден ден.Най-добрата майка на света,дано някой ден и аз да се науча да обичам толкова силно и безрезервно като "мами" Heart Eyes

Ина започна да суче през два часа нощем.

Варненки,в Premaman има страхотни намаления.Попазарувах си наволя,а тази вечер ходихме до Пикадили Парк-открили са невероятен детски магазин.Новият ми фаворит Mr. Green

Ама,че телеграфен стил Embarassed

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 22:27 от desi_shisha

# 423
  • Мнения: 22
Добра вечер Simple Smile

Гери, честито "НОВА ГЛАВА" както ти си си писала Simple Smile Оди ти...... Айде сега като дали ще спре косопада, да се мятам и аз под ножицата. Все още мисля, че няма ефект, затова не съм предприела драстични мерки. Но в нас е просто ужас, навсякъде има коса и то само няколко часа, след като съм изблизала навсякъде  #2gunfire Много хубаво ти г е казала твоята педи за захранването  - ти сама ще прецениш кога и с какво!!!Евала!

Аз да кажа, мисля че днес открих защо аджаба реве моето детенцееее. Ами не му стига сънят. Сутрин след като се събуди и се нахрани и поиграе, дремва 20-30мин след това е весел, но не може да издържи до обяд свеж, почва да се вкисва преди храненето. Днес приложих нова тактика, след като дремна 20мин към 10ч, излязохме навън и спа още 1 час и 20мин, след това само смях и игри. Много трудно заспива дълбоко, за да не се стряска от всеки шум....но заспи ли веднъж дълбоко, откарва си 2 часа поне, както когато си спи вкъщи в леглото. Ще следя следващите дни, дали е това, или е било някакво съвпадение...
Иначе той вече не иска да лежи, само седнал. Не го оставям сам да седи, но като е в мен, или подскача или седи, или се изправя, абе лудницата започва. След 2 седмици вече ще седи и сам Simple Smile

Опосумче, нашта снаха с характер, а? Ще трябва да я вкарваме в правия път Simple SmileАма как, като не я виждаме Simple Smile Още не сме ги наснимали заедно гадженцата Simple Smile

Линеа негра не съм и имала... а космаците ги елиминирах лазерно  Mr. Green че беше нещо страшно.

Цикъл и аз нямам, надявам се и да нямам скоро. Така съм си свикнала аз да не тече нищо

Честито на месечинковците и на Убавото Маги и на нейния ТАТИ Simple Smile

Правде, добре се завърнала и на теб!

Друго не помня какво имаше.......... хайде ако се сетя, ще пиша пак.

# 424
  • Мнения: 1
Здравейте, мили майчета! Отдавна не съм се отчитала, но ще наваксвам.

Гери, относно колената - след първото ми раждане положението при мен беше същото. Толкова ме боляха колената, че едвам се изправях и сядах. Но след известно време си мина само, не съмго лекувала с нищо. При сестра ми положението беше същото. Предпологам, че е свързано пак нещо с хормоналното нагаждане, ставите и т.н (подобно по време на бременността). Не се притеснявай, ще ти мине.

Мария И, и Ники кашляше миналата седмица, сега  от време на време. И той нямаше сополи, температура и други симпотми, даже кашлицата не звучи такава респираторна. Гледа го доки, нищо му няма. Подозирам, че е от многото лиги, които в момента произвеждат и които все още не могат да контролират да гълтат и съответно се давят и кашлят. А пък за кихането... де да знам, може нещо да му дразни носа - прахоляк, плюшени играчки или нещо подобно.
Беше питала за маслото - по принцип маслото е един от първите т.нар. млечни продукти (заедно с изварата), с които се захранва. Зависи кога започнеш със захранването изобщо, но обикновено се дава, когато се почне с попарата (напр.при захранване с пюре към 4-5 месец, това се пада някъде към 8 месец).

Сладур, и ние имаме нощно хранене. И аз често съм го чувала това (и от доки, и от други) да го премахвам (с вода и тинтири минтири), но нито с каката съм го прилагала, нито сега. С каката бях  пробвала (верно, че не особено настоятелно), но все се мисля, че не става така лесно, както си го знаят наизуст повечето.

За цикъла - на мен досега ми е идвал само веднъж (края на миналия месец) и беше доста по-обилен от обикновено

Относно масовото явление "ревящи бебета". Може би сме влезли в ето този ревлив период (някой я беше поствал по-рано тази статия с описание на ревливите периоди):
19 СЕДМИЦИ СЛЕД ТЕРМИНА

Дължина на периода – обикновено около 5 седмици, но може да варира от 1 до 6 седмици
Промени/нови неща – пълно развитие на плавните движения, особено разбиране и изпробване на поредици движения
Реакция – стандартна, плюс хаотичен режим на сън, стеснителност, иска повече внимание, иска да поддържате главичката по-често, не иска да губи физически контакт с вас, яде по-лошо, лесно се разсейва. Кърменото бебе играе със зърното, иска да го държи в уста, но не суче. Променливи настроения, по-спокойно на моменти. Развитието изглежда спряло; някои бебета проявяват много силна воля в желанието си да изследват, сграбчват всичко, което е в обсега им; други нараняват майката – например хапят на гърдата.
Какво ще се промени – започва да повтаря движения, например по няколко пъти да удря дадена играчка, прехвърля играчка от едната ръка в другата, разглежда играчката от всички страни, променя позицията на тялото си, за да достигне нещо – всичко това в едно плавно движение. Звуците, които издава, също стават по-плавни. Може да чува поредица от двуци и се заинтригува. Може да проследи кратка серия от плавни движения, например топка, която подскача нагоре-надолу по пода.
Реакция на майката – изтощена, раздразнена, чувства, че й е дошло до гуша, чуди се дали не разглезва детето.
Как да помогнем на бебето:

    * помогнете му да се преобръща, да “пълзи”,
    * да упражнява ръчичките и пръстите си с играчки,
    * да изследва света; някои бебета обичат да изследват дребни детайли;
    * пускайте му музика или му пейте;
    * дайте му възможност да ви наблюдава, докато правите нещо;
    * играйте, докато бебето седи в скута ви;
    * дайте му да търси нещо, например скрийте пред него играчка под парче плат.
    * бебето започва да разбира първите думи и да харесва книжки.


И последно да завърша, че днес разбрах, че една близка позната е бременна с термин май месец (почувствах я като още по-близка само заради това, че и тя ще е майска мама, все едно ми е дошла на гости и аз съм домакинът).

# 425
  • Мнения: 23
Здравейте, мили майчета! Отдавна не съм се отчитала, но ще наваксвам.

Гери, относно колената - след първото ми раждане положението при мен беше същото. Толкова ме боляха колената, че едвам се изправях и сядах. Но след известно време си мина само, не съмго лекувала с нищо. При сестра ми положението беше същото. Предпологам, че е свързано пак нещо с хормоналното нагаждане, ставите и т.н (подобно по време на бременността). Не се притеснявай, ще ти мине.

Дано да мине, по - бързичко! Че се чувствам като някоя баба....

Муше, и на мене ми писна цялата къща все в косища и нали се каних, каних, близо месец и след още една будна нощ, го реших, отидох и айдеее ... пък и имах нужда от промяна мъничко... сега като си гледам предишни снимки с дългата коса ми става едно носталгично, но пък аз напоследък и без това пусната не ходех, ами все на кок или на опашка. Сега ще видим как ще бъд с косопада, втори ден е ок положението.  Peace

Айде, лягам чеее главичката ми натежава вече...  newsm46

# 426
  • София
  • Мнения: 2 817
Е, това колко ще се скъси косата май не влияе особено много на косопада (май е просто някакъв мит това), ама поне като не са дълги по 50-60см, а само по 10-тина максимум (както стана при мен, първоначално бях с доста дълга коса, после я подкъсих до малко под раменете след раждането и сега съм с 'момчешка' прическа  Joy). Като са по-къси, по-малко се забелязват из къщи и вече  няма да си правя килим от естествен косъм.  Joy hahaha

# 427
  • Мнения: 331
19 СЕДМИЦИ СЛЕД ТЕРМИНА
...
Симааа, само за 19 седмица ли е тази статия? Ще ми е интересно да прочета и за другите седмици и да следя Фифо изкъсо !  Mr. Green Laughing Ако я имаш , моля, поствай я цялата.  Hug

# 428
  • Варна
  • Мнения: 302
Aa, влияе си подстригването, не само на дължината на опадалите косми. Поне според фризьорката като има да се "храни" по-малко коса, се подхранва по-добре от главата и не пада. А дано, че още ме е яд на моята скъсена коса... Но поне е жива де, че моята коса, освен че падаше, имаше ужасно изтощени краища, въпреки честото подстригване.

SYMa, спомних си я тази статия, но помня също, че май почти само ревливи периоди бяха в развитието на бебето Laughing Laughing Laughing. Ама то си е така де - моето диване като изключим периода преди коликите /някъде 20-тина дни/ и един кратък период след коликите /около 4-5 дни/, все си е ревльо. А, да, и на почивка като бяхме беше кротушко, но пред хората в ресторанта на хотела се държеше като ревящо зверче, иначе през останалото време само спеше, ядеше и се хилеше Laughing. Никаква банкетна култура няма това диване - днес като го водих в офиса на рд на колежка, вдигна патардия до небесата, а после на доктора се хилеше като ряпа Laughing. По-логично би било да е обратното - в офиса разни жени му се радват и го носят на ръце все пак Laughing.

Така като ви чета, моят синковец май манекен ще излезе с неговите скромни 6.600 кг. Ама здраве да е - колкото-толкова.

П.С. Абе като погледна това "напъни се" в заглавието и актуалната тема, доколкото разбрах не само за мен, с акането, ми иде следното заглавие "Хайде майче напъни, памперсчето напълни" Laughing.

# 429
  • Мнения: 1
Хоупче, ето я статията. Но и аз си мисля, че ако всеки период трае по 5-6 седмици, както са описали този, то, както Мария казва, всичко ще си прелива направо в едно непрекъснато реване ... с паузи от по 3-4 дни между периодите евентуално и при късмет... хихих..
8 ревливи периода от по 6 седмици, си е баш 48, което чисто математически сметнато от 52 седмици си е направо 92% от времето (става въпрос за първата година). А честито! .... Не бе, споко, виж статията, според описанието този период (19-та седмица) май се води най-дългият ревлив период. Има даже такива от по "ден до седмица". Нема страшно, ще оцелеем!
Но все пак, следи го Фифчо изкъсо!
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm

Ние уж изглежда(х)ме големи (всеки ми го казва кат го види Николайчо), пък в сряда ни теглиха и сме 6950 г и 63 см. Като гледам на другите бебоци мерките, ще да сме късаци ми се струва (мислех, че и дебелаци, ама явно не чак толкова).

# 430
  • Мнения: 567
Гледам кВо си говорите и ме е срам да се обадя. ИринДа спи вечер от 20 ч. - сутрин до 6-7 часа. Заспива в количката навън, после я пренасям в леглото и спи до сутринта. Няма кога да я изкъпя - банята и обикновено е сутрин към 10 ч. През деня също спи между всичките си хранения по 1-2 часа. Рядко успява да издържи будна между 2 хранения. Викам си дали е адекватно такъв сън да я отвява? Да не изостава в развитието нещо?

Ето и тук да покажа една снимка от морето - http://may2011.snimka.bg/baby/nashite-rodeni-bebenca.589592.25037326

и с другите диванета - http://may2011.snimka.bg/baby/nashite-rodeni-bebenca.589592.25037336

ИринДа отблизо - http://may2011.snimka.bg/baby/nashite-rodeni-bebenca.589592.25037327

Ирка с новата си прическа - с прибрана коса http://may2011.snimka.bg/baby/nashite-rodeni-bebenca.589592.25037329  hahaha

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ ЧЕТИРИМЕСЕЧКОВЦИ!!!  Hug

Последна редакция: сб, 17 сеп 2011, 01:01 от spasdidi

# 431
  • Мнения: 378
ДВ и от мен!
Набързо, че спя права:
Марте, Честита месечинка на малкото Маги, да расте и хубавее, и на всички да топли душите!Честит ти и Именник, да е жив и здрав!  bouquet  bouquet  bouquet

Честита месечинка и на Димитър на Petinka25 и Мая на pil4ata! Д а са живи и здрави, и да растат и папкат, и слушат много!
Мария И. , готино заглавийце! smile3532
Ние колкото бяхме тихи и послушни вчера, толкова се оказахме мрънкащи и ревливи днес. После ще чета назад и коментирам.
Лека нощ!

# 432
  • Мнения: 137
Добро утро:)

Снощи свършихме голямата работа с малко помощ от моя страна, дано не ми се налага пак да правя процедурата.

Хубав ден

# 433
  • Мнения: 1
Днес моето малко моряче  Дани става на 4 месеца. Почерпете се за негово здраве


на който не му стигне има допълнително


и грабвайте по чашка


Честити месечинки още на Александра на Didi_Hris, Камен на marley, Йоана на NickyTo, Мая на free_spirit  и Тодор на elissee newsm51! Да пораснат здрави и усмихнати!!!

Резултата от последната консултация е 5800гр. и 62см. Наддаваме бавно, но славно. Сложиха ни ваксинка, след която доста поплакахме. Педи чак се изуми, каза че и другите деца реват по-много, ама такъв силен глас не била чувала. Повтаряше по-два пъти, че не я чувах и накрая почна да пише Joy Доста жално ме гледаха хората като се прибирах към вкъщи. Като се прибрахме след 15 минутна дрямка с подсмърчане, 1 доза манджа и още 2 реда сълзи се успокои и захили все едно никога не е ревал.

Днес започваме с оризовата каша. Очаквам голяма емоция. Дано успея да щракна интересни физиономийки. Дано някой ден не ми каже детето "ти не можа ли да сипеш 1 уиски, ами ориз ще ми даваш за първа почерпка" Laughing


Последна редакция: сб, 17 сеп 2011, 08:25 от djidjonka

# 434
  • Мнения: 23
Честити месечинки на:
Ева на julia_m  newsm51
Александра на *Didi_Hris*
 newsm51
Даниел на djidjonka  smile3525
Камен на marley
 smile3525
Йоана на NickyTo  newsm51
Мая на free_spirit
 newsm51
Тодор на elissee   smile3525

Честит Имен Ден на всички именници! Бъдете много здрави и щастливи! Честита ни Вяра, Надежда, Любов и Мъдрост на всички ни!!!

 newsm51 newsm51 newsm51 newsm18  ura baloni baloni baloni

Общи условия

Активация на акаунт