Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 932
  • 715
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 23
кажи дееее...  newsm12

А мерсаж, ще пробвам... че предния път нещо не стана като хората Simple Smile  Blush

# 151
# 152
  • Мнения: 23
Еди вече е в новия си кош! Много доволен  пък и мама, че и е по-леко  Mr. Green



Мама май се научи да слага снимки  Blush Mr. Green

# 153
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
 Hug
Майчета,аз днес започнах дохранване-предадох се. Sad
Отидох на контролно теглене-150 гр. за 14 дни. SadПеди каза да дохранвам.А той е толкова спокоен,не плаче,весел е,жизнен,а и аз имам кърма,като стисна,но не мога да си обясне защо не качва кг. Rolling Eyes Преди малко му направих 90мл. вода с 3 лъжички и след кърменето изпи към 70 Shockedи аз му взех шишето,значи наистина не му е стигало. Sad
Искам да попитам тези,които дохранват сутрин когато имам много кърма има ли смисъл от дохранване и сега колко хранения трябва да имаме? Също и за АМ,аз съм с Аптамил комфорт в случай,че трябва да заместя 1 цяло хранене,колко да направя,защото отзад схемата за 6 кг. пише 210 мл. вода и 7 лъжички-това не е ли много? Rolling Eyes Бих искала и да ми препоръчате някое по- хубаво АМ,защото сме с проблем в изхождането и ме е страх да не се запече. Confused
  bouquet
PS:Чувствам се много гадно,като непълноценна.Знам,че все някога щеше да се отбие,но кърменето ми беше приятно.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 16:32 от zlatttka

# 154
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Златка, че ти няма да го отбиваш бе...кърми си го...просто дохранвай щом така ти си по-скопойна. Иначе ние сме на Лактана Био и съм доволна...т.е Боримече яде и ако по веднъж на ден...щото преди и това ни беше мисия невъзможна Crazy

П.П завръщам се да си довърша, че имах работа Crazy Абе ква непълноценна майка бе...айде стига вече се хвърляйте сами там дето не ви пращат Heart Eyes Hug Ти си и ще бъдеш винаги най-добрата майка за твоето си дете.

П.П забравих още нещо...Герииии сега се загледах в Еди...ама той рижко ли е...или просто от светлината така ми рижавее. Много сладък Mr. Green

П.П долу ръцете от снахата ей Twisted Evil ще ставаме на кълбета  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 16:30 от Хера

# 155
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет и от нас Hug

Честит празник на именниците, днес е Малка Богородица   bouquet

Гери, бравос за снимкките.Еди е страхотен Heart Eyes

Морячето Дани  какви големи очи има, страхотен е пу-пу

Очите ми останаха и в синеокия Максим, завид, завид за сините очета/пу-пу-пу/.

Габито на къщичка ни е конкуренция, сладка конкуренция по снимков материал.

Гери аз си бях харесала тая чанта от англ. и-бей http://www.ebay.co.uk/itm/310322772806?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … p3984.m1439.l2648  , но се отказах, щеше да ми е четвъртата/имам, черна, кафява и тъмно синя/,пък и количката на Моника е червена.Не доставят до България директно, но може пак да се поръча.

За захранването, ще изчакам да навърши 6 месеца .Моника и така си е добре, пък и много по лесно е , само бутам гърда и сме ок.
Ето и малко снимков материал от нас  

Лек ден от мен

# 156
  • София
  • Мнения: 2 817
Ние в момента сме на Hipp HA по съвет на педиатърката, защото имахме кръв в акото на 2 пъти с другото, а това било знак за алергии. (ама няма как да е иначе - аз се прищя като обезумяла и аз не знам от какво, майка ми не може да понася белтъка на яйцето...). Преди това с удоволствие си хапвахме пак на Hipp, само че Combiotic. Нямахме проблеми тогава - кашесто си беше и акахме на всяко хранене. Сега с HA пак е кашесто, но е само веднъж на ден, тъмносиво-зеленикаво е на цвят и много мирише. Толкова много, че я преобличам след това, че и дрехите й се омирисват.

А по повод сядането - аз се учудвам, че вече ги слагате седнали, аз поне докато стане на 6 месеца няма да я мъча - тя и не ще дори да се надига сега, ако се пробвам да я надигам за ръчичките (упражнение, препоръчано ми от неонатолог заради диастазата на коремчето) - ами тя се дърпа и си овесва главата назад. Ще кажеш, че въобще не може да я държи тази глава, ама не е точно така.  hahaha

За захранването - ако не потръгне с кърменето на 2 часа и половина (след около 10-тина дена преминаваме отново на кърмене и тогава ще пробвам да скъся интервалите), ще започна да я захранвам с оризова каша общо взето като стане на 5 месеца. Пък после ще видим.

# 157
  • София
  • Мнения: 75
Hug
Майчета,аз днес започнах дохранване-предадох се. Sad
Отидох на контролно теглене-150 гр. за 14 дни. SadПеди каза да дохранвам.А той е толкова спокоен,не плаче,весел е,жизнен,а и аз имам кърма,като стисна,но не мога да си обясне защо не качва кг. Rolling Eyes Преди малко му направих 90мл. вода с 3 лъжички и след кърменето изпи към 70 Shockedи аз му взех шишето,значи наистина не му е стигало. Sad
Искам да попитам тези,които дохранват сутрин когато имам много кърма има ли смисъл от дохранване и сега колко хранения трябва да имаме? Също и за АМ,аз съм с Аптамил комфорт в случай,че трябва да заместя 1 цяло хранене,колко да направя,защото отзад схемата за 6 кг. пише 210 мл. вода и 7 лъжички-това не е ли много? Rolling Eyes Бих искала и да ми препоръчате някое по- хубаво АМ,защото сме с проблем в изхождането и ме е страх да не се запече. Confused
  bouquet

PS:Чувствам се много гадно,като непълноценна.Знам,че все някога щеше да се отбие,но кърменето ми беше приятно.

zlatttka, и ние се дохранваме. Гледам сутрин да е изцяло на кърма и след това дохранвам на обяд или привечер, когато преценя, че не и стига. Преценката е според зависи, след няколко дни сама ще му хванеш цаката. Предлагаш, ако пие - пие, ако не - след това пак кърма. Важното за мен е първо да съм предложила гърда, за да стимулира лактацията, но ако видя че съвсем са омекнали, направо си правя мляко.

# 158
  • Мнения: 451
Луси  , елдата я обожавам  eat. Тя не беше ли след 6-ия месец  newsm78 ? Между другото казват за нея , че е най-добрия заместител на месото  Mr. Green ( на Венци пържолите във вид на каша) и за това е една от основните храни при вегетарианците, както и соята.

 Joy
 

Нелли,след 4-ия е Peace То си го пише и на кутията PeaceМисля,че изборът ми е добър,а след твоя пост,вече съм убедена Hug

Душкооо,стига вече Naughty Умрях от смях за пореден път с поста ти hahaha

Започвам по ред:Павел,Дани,Еди,Моника(втория ми любим мишелин след Ели на Нелката)-са прекрасни Heart Eyes Малиии дано не забравих някой Mr. Green Габи и Максим ги отразих по-рано,да не сте забравили,ей Mr. Green

Мартето е най-добрата поетеса и определено успява да ме извади от стреса! smile3532

# 159
  • Мнения: 331
Еди е  Heart Eyes Hug
Оооо, Нандиии, страхотно сладък Шар-Пей е станала Моникс - гръбчето и е само в гънкиии  Laughing  Hug

Ох, аз съм в депресия заради тъпото ЗАХРАНВАНЕ #Cussing out - Нанди, кажи, ти гледала ли си схемите за захранване в САЩ???? Аз още не съм тръгнала да захранвам, но чета за да се ориентирам и само се обърквам  newsm78 newsm78 newsm78.
Значи в Бг захранват така- една лъжичка и постепенно се увеличава, до като се замести цялото хранене.

Тук дават така:http://menuplanner.gerber.com/Menus/MenuDetail?menuId=1134247&am … nProfileId=870154

1 ден :4 лъжички оризова каша + 1/2 банан (на обяд банана се замества с тиква, а вечерята пак е банан)
2 ден: 4 лъжички оризова каша +1/2 праскови (моркови и пак праскови)
3 ден:4 лъжички оризова каша +1/2 ябълки (грах, ябълки)
4 ден: 4 лъжички оризова каша +1/2 сливи (сладък картоф, сливи)
5 ден: 4 лъжички оризова каша +1/2 круши(зелен боб, круши)
6 ден : 4 лъжички оризова каша + 1/2 банан (морков, банан)
7 ден: 4 лъжички оризова каша +1/2 тубичка ябълков сок (грах, ябълков сок)
Междинните хранения са само с мляко!

Айде сега моля за коментари и съвети , защото това меню противоречи на всичко , което съм изчела на български за захранването! И ще се побъркам вече! Накрая ще оставя Филип на AM до абитуриентския му бал и толкоз!!!!  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

п.п. Филип вчера се обърна сам по корем, а после реве защото не може да се върне по гръб!  hahaha

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 18:30 от Норе

# 160
  • Мнения: 331
Оооо, за малко да забравя...

Хоупче, Спасдиди, тази нощ ви сънувах...Идея си нямам от къде се взехте в съня ми, ама факт, че бяхте там в цялата си прелест  Mr. Green  Бяхме на някакъв купон, абсолютли алоун (имам предвид без бебетата)! Спукахме се да се хилим, ама то как иначе с Алекс и Хоупи наоколо  Mr. Green Имаше и някаква игра с награди...беше куиз игра и естествено ние бяхме едиснтвените печеливши  Mr. Green Бяха всичко на всичко 3 въпроса и при най-бързия печели всяка една отговори по на един и се обкръжихме с хубави наградки, които бяха алкохолни и цяла вечер аху-иху  Drunk cheers Wine Glass После какво стана не си спомням, ама то как да помни човек след толкова пивтунине  Mr. Green
  mrstraetz  202uu newsm74
От твоя сън, в Божиите уши!!! Praynig Praynig Praynig

# 161
  • Мнения: 331
За скайп-а ми.... Twisted Evil не ми се говори #Cussing out
И на мен!!!Излезе, че само аз ти нямам скайпа от форума!!!  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
То аз не ч,е имам нет де...
Ама съм рекордьорка - три поста един след друг, след малко ще засиля още един  Crazy Ама дреме ми, нали съм си близка с модераторката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 162
  • София
  • Мнения: 293
За скайп-а ми.... Twisted Evil не ми се говори #Cussing out
И на мен!!!Излезе, че само аз ти нямам скайпа от форума!!!  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
То аз не ч,е имам нет де...
Ама съм рекордьорка - три поста един след друг, след малко ще засиля още един  Crazy Ама дреме ми, нали съм си близка с модераторката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 hahaha Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Тя е мод на друг подфорум Wink  bouquet

Близки, близки пък и нямаш скайпа  hahaha

# 163
  • Мнения: 331
Тя е мод на друг подфорум
Абе нищо, все е връзкарка  Mr. Green ( да сложа любимото емотиконче на МногоИменната - слага  го и за смешно и за тъжно, вместо точка  hahaha )
Нелли, кажи за захранването, ще пАДлудея вече.... Twisted Evil

# 164
  • Мнения: 142
Ам, мами, приемате ли нови попълнения в редиците? Казвам се Роси и на 10ти май станах горда мама на прекрасно момиченце на име Стела  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт