Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 900
  • 715
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 23
Схемата за захранване първо със сок е много остаряла.  Сока е последното нещо което дадох на Алекс.

 newsm10 напълно съгласна!!!

# 181
  • София
  • Мнения: 2 817
...
Казвам ви, ще се гръмна с патрони за глиган (то мене вече други не ме и ловят де, поради габаритите) покрай това захранване ....   tantrum tantrum tantrum #Sniper smile3544

... и изведнъж срещу мен, на снимката, някакви в много близък план на задна прашка  Laughing Laughing Laughing ...

...
А Монито ми иде да я хрускам. Такива гънки, такива бутчета, леле майко!  newsm32 kiss

...

.....Кво още щях да пиша...баси изкуках вече Crossing Arms то с тези мъже до къде другаде да стигна освен до лудницата Crazy
....

 Laughing Joy hahaha newsm62 newsm62
Е, убихте ме от смях тази вечер!
 Laughing Joy hahaha newsm62 newsm62

# 182
  • София
  • Мнения: 153
ДВ! Laughing Laughing
Маги днеска е жестока, опитва се да ми спре тока smile3511-гука,вика и се смее, после плаче, киселее..а на мама пред очите и се белее! #Cussing out ooooh!
Сега ви почвам Mr. Green:
Хоуп уж няма нет, а е написала постове безчет newsm78 Иска да захранва, но не знае как:Ами много лесно-Фифо ще и дава знак! PeaceПърви ден лъжичка, а пък 2-ри две зеленчуково пюре и така детето само ще прояде! newsm22
Лусито-Душанка, голяма е хитранка-не по-зле от мен римува, но предпочита да пасува smile3521
ДидиНякои ги сънува на купони и круиз....ама искаме и ниеееее-ще я викам тази нощ на бис! Peace newsm10
...следва продължение

# 183
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Схемата за захранване първо със сок е много остаряла.  Сока е последното нещо което дадох на Алекс.
и аз така, Соник опита сок слд годинката.

Хоупи, няма страшно , захранването изглежда трудно, но не е .Споко ще се справиш. Hug

Вариант да започнеш: Отиваш в близкия магазин за здравословни храни/хелдфууд стор, ама нали без чуждици Mr. Green/ и купуваш зеленчукови пюрета.Четеш внимателно етикетите, да съдържа само един зеленчук, без сол, без мазнини, без захар, без никакви добавки.Взимаш два три различни зеленчука.
Първи ден, след като си изпие Фифо дажбата мляко на обяд му даваш една лъжичка/бебешка/ да опита новия вкус.Новата храна се дава на обяд, та ако има някаква реакция да си проличи до вечерта, а не по нощите да си образуваш неприятности.
Втория ден даваш две лъжички от същия зеленчук, пак след обедното мляко.
и така три-четири дни, постепенно увеличаваш дажбата, на ден +лъжичка.
Мисля, че едно пюре можеш да ползваш максимум за два дни, т.е. първите ще идат в кофата.

След като въведеш два, три зеленчука можеш да комбинираш.
Например, ако си въвела  картоф, ама не се  е харесал много, можеш да добавиш малко тиква, така новото ще е тиква, а пък и тиквата ще подслади картофа.



Започва се с със зеленчук, защото по принцип са по гадни, ако въведеш първо сладките плодове, може после да ти откаже да яде зеленчуковите пюрета.

Омотах ли те повече?Питай конкретно какво не ти е ясно, за да го разтеглим всички и да изясним, за всички ще е полезно.

Връщам се да допиша, че това горното е при положение, че не искаш да заместваш млякото, а само да въвеждаш постепенно новите храни.Ако исакш да заместваш млякото с пюре, първо предлагаш пюрето после млякото, и така докато увеличиш количеството на пюре до засищане и отказване на млякото на обедното хранене.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 22:49 от nandi

# 184
  • София
  • Мнения: 293
Нанди аз пък давах първо пюрето и след това млякото.
 Хоупи нали няма да го почваш тези дни захранването? Писала съм си в един тефтер  подробно кога , какво и по  колко съм давала на Алекс. Ще го извая да прегледам и евентуално да въведа някои подобрения за Елена. Но сега нямам време, че  трябва да си довърша стягането на багажа. Ще ти пиша след 3-4 дни схемата по която ще действам. Споко, няма нищо сложно в захранването.  Peace

# 185
  • Мнения: 111
Ура ще захранваме заедно:)
Може би наистина първо пюре и после да си дояде с мляко,иначе кат са наплющи  с мляко иди му давай тиква и картоф  #Crazy
Марта пак е вкарала римите.
Нанди одеве те пропуснах,ама сега ще се поправя,снимката на малката Мишелинка с динята е супер:)
За АМ пита някой,Златка ако не ме лъже памета(уж не кърмя много,а къде изтича моя мозък  newsm78) Мариела пие Хип Комбиотик 1 обикновенното и няма проблем с акането,стига до 3 пъти на ден. Относно дозите,пробваш първо по 2 лъжички за дохранване,ако иска още правиш пак и таака.Ам понеже дохранвам само сутрин ,през другото време е само на АМ, вначалото пиеше сутрин между 2 и 3 лъжички,ама от 1 седмица мина на 4 направо,което ме води до мисълта,че почти нищо не суче-като аперетив и е.Иначе когато е само на АМ и правя 4 + 1 лъчица понякога,понягога 4+2:) Ние сме на 3 месеца и половина.
Оф много дълго стана сорри

# 186
  • Мнения: 331
Nandi, Nellyli Hug Hug Hug Благодаря ви, момичета! Няма да започвам веднага , след около месец, има време, но се шашкам  Rolling Eyes

Само не разбрах ей т'ва :
"Ако исакш да заместваш млякото с пюре, първо предлагаш пюрето после млякото, и така докато увеличиш количеството на пюре до засищане и отказване на млякото на обедното хранене."

т.е. Филип сам трябва да реши, че не си иска повече млякото, а иска пюре?

И още едно питане - като заменя цялото ядене с пюре , започвам друг зеленчук или започвам със същия зеленчук да замествам вечерята ? И пак ли започвам с по 1 лъжичка?
И последнооо - вие говорите за пюре, но предполагам схемата е същата и ако захранвам с каша?

Оф, усещам , че задавам мега тъпи въпроси, но казвам ви, имам и магистратури и докторат, обаче това захранване е за академици...  ooooh! а пък колко противоречиво инфо има в нета...за зла участ започнах да чета освен в американските и във фреснки и португалски сайтове и там схемите са тотално различни, тааа - колкото повече човек чете, по-зле.  ooooh!

# 187
  • Мнения: 22
Ох, изчетох ви... Ама хубаво си бях сутринта с кафето пред компа и не писах тогаз... Ами сега, върви помни, че и още 4-5 странички........ Еми дойдоха ми така добре   ooooh!

Херич, викаш ще пращаш Борката при мене, аз един вид Дебелариум за бебета ли да се явявам  Joy hahaha  Но като гледам Боримечето се е амбицирало детето и плющи по повече АМ, а?  Mr. Green

Хоупи  и аз като нандито мисля да захраня. Само не ми се връзва, защо аджаба след млякото да дам пюрето, как точно да му го натикам в устата, като то вече се е нахранило  newsm78 Смятам първо пюренцето, после млекцето.
И аз имам въпрос обаче: Не се ли дава 3-4 дни един зеленчук, после като свикне същия зеленчук + нов?

Малкото моряче Дани е страхотен, с тез маслинени очички....... и на Анито на А_вал са такива тъмнички Simple Smile И аз искам обаче ботушки с мечо пух за Максито, пък  Crossing Arms завид-завид
Едито, като гледам добре му е в новия кош. То е голяма радост бе, писнало им е от това лежане.
Моника обаче ни бие по гънки......... не можем да се мерим ние там.  Blush

# 188
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001

Само не разбрах ей т'ва :
"Ако исакш да заместваш млякото с пюре, първо предлагаш пюрето после млякото, и така докато увеличиш количеството на пюре до засищане и отказване на млякото на обедното хранене."

т.е. Филип сам трябва да реши, че не си иска повече млякото, а иска пюре? Тц, ти решаваш.Ако само ще въвеждаш храни, но държиш детето да си пие основно мляко до годинката, първо млякото след това пюрето.Ако искаш да махнеш млякото например на обяд първо даваш пюрето, после си дояжда с млякото. Товч го писах, защото някъде съм чела, че до годинката основната храна на дребните трябва да е млякото/кърма или АМ няма значение.След годинката се разменят местата, първо даваш пюре/бурканчето , защото вече няма да е нова храна/ и после дохранваш с мляко, ако детето иска.
И още едно питане - като заменя цялото ядене с пюре , започвам друг зеленчук или започвам със същия зеленчук да замествам вечерята ? И пак ли започвам с по 1 лъжичка?Ако даваш въведен зеленчук не трябва да с по една лъжичка, а колкото си въвела, например бурканчето пюре.
И последнооо - вие говорите за пюре, но предполагам схемата е същата и ако захранвам с каша?Аз кашата съм я давала за следобедна закуска, и пак така с по една лъжичка, когато вече беше въведена, прибавях и леко сварен намачкан плод/ябълка, круша,бана по късно, него суров/

Оф, усещам , че задавам мега тъпи въпроси, но казвам ви, имам и магистратури и докторат, обаче това захранване е за академици...  ooooh! а пък колко противоречиво инфо има в нета...за зла участ започнах да чета освен в американските и във фреснки и португалски сайтове и там схемите са тотално различни, тааа - колкото повече човек чете, по-зле.  ooooh!

Пюрето се дава след млякото, ако не искаш да заместваш храненето с мляко, не се дава веднага, като измъкнеш мУкото да буташ лъжичката, а малко след това/половин час например/.Аз спазвах това, защото кърмих Соничка и исках до годинката да си е основно на кърма, но ако искате да замествате хранене смляко, може да правите обратното.

Пфу, като го написах и прозвуча егати сложното, ане е , лесно е .Мене също треска ме тресеше първия път, щях да се побъркам, кое, кога и как.Като започнете постепенно ще се намести всичко. Hug

Връщам се да отговоря на това питане
 Не се ли дава 3-4 дни един зеленчук, после като свикне същия зеленчук + нов? Може да даваш същия + нов, но може да предложиш само нов, зависи как и дали се комбинират двата зеленчука.

Правилото е да се въвежда по едно ново нещо, за да се следи за реакция.Затова се четат етикетите внимателно.Като решиш да въведеш морков, например като втора храна , а на пюрето пише, че вътре има , пюре от морков+сол+мазнина+не знам какво си, бягаш надалеч.
Захар, сол, подправки е по добре да се дават след годинката.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 23:45 от nandi

# 189
  • София
  • Мнения: 153
Който има връзки с Хера- с него не мога да се меря, ама мисля да и се подмажа,като и кажа , че без много труд- печели джинче и мавруд! Mr. Green
Гери:Едито е сташен в новия си кош има си малка топка за разкош. 1stroller newsm08
Опосумче изтрещява,Симончето я подлудява, всеки ден от зле, по-зле -безутешно се дере! newsm45 smile3514 newsm61-Споко, чака те спасение, след 20-тина години увеселение smile3532 passifier newsm32 feeding book  typeuu  newsm37 и т. н. newsm26
Десинце, ДжиджонкаПавел гушка мама, Дани е моряк-толкова са сладки-да ги схрускаш чак  Hug Peace
Моника на Нанди- просто красота!!  bouquetИскам да я схрускам-мамина душа!  smile3501 newsm51
 welcome на новото майско майче!

# 190
  • София
  • Мнения: 293

Хоупи  и аз като нандито мисля да захраня. Само не ми се връзва, защо аджаба след млякото да дам пюрето, как точно да му го натикам в устата, като то вече се е нахранило  newsm78 Смятам първо пюренцето, после млекцето.
И аз имам въпрос обаче: Не се ли дава 3-4 дни един зеленчук, после като свикне същия зеленчук + нов?

newsm10
Аз така правех, готовото пюре от картоф е супер безвкусно, а с морковче вече става друго
smile3503

Хоупи , даваш първо да речем тиква, така 3 дни. После даваш тиква с морков - 3 дена, следва морков с картоф  и т.н.
Първия ден даваш 1-2 лъжички, втория 3-4 и така докато стане цяло бурканче. Когато започне да изяжда по 180  грама пюре тогава спираш да дохранваш с мляко ( за това ядене).
Това е за зеленчуковото пюре, после почваш с плодовото или ако ви е нисък хемоглобина прескачаш и минаваш директно на месно. Започваш да даваш и жълтък в зеленчуковото . Редуваш ги един ден месно , на следващия зеленчук с жълтък.
Ако започнеш с каши, въвеждаш например оризова, после елда и когато заместите цяло хранене (следобедната закуска обикновено е кашата) минаваш на обедното меню с пюретата
Плодовите ги въведох по между другото, те така или иначе не заместват хранене, а се дават между тях. Например ако в 4  яде каша , в 6 даваш едно малко плодово или половин голямо бурканче (около 100-тина грама горе-долу) и в 8 даваш вечерята която е мляко , но около 9-10-ия месец вече е супа. Когато въведеш  глутена (например  в 8-ия месец) можеш да правиш за закуска попара.
Много объркано стана, но пак ти казвам ще си погледна записките и ще подготвя схема за Елена. Когато съм готова ще ти я напиша

# 191
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
А сега, отделно да питам, да не мЪ пропуснете

Днес дадох на Моника вода newsm09

Нещо мрънкотеше и аз реших да пробвам с лъжичката и дадох , ослади ѝ се.После изрових едно подарено ни шише, преварих го в тенджУрката, преварих и вода и дадох да пие от шишето.Изпи 25мл, е доста и подъвка биберона, та имаше и по вратлето/как се попива вода от гънките не питайте/.
Сега питането, кога давате вода и по колко пият?Аз ще предлагам от време на време, искаше ми се да е само на кърма, но като и се услажда водицата се прежалих, обаче биберона е с една мижава дупка, та да не тече по много пък.

# 192
  • Мнения: 331
Нанди, newsm20, да знаеш, че ако все пак успея да захраня Филип ще имаш почерпка!  cheers
Благодаря и на Нелли  Hug
Марте, изтрещЕ !  Crazy
Нанди, давам вода аз на Филип - от съвсем малък при това. Обича да я пие, особено преди заспиване. Като зареве му давам и си  пие  Simple Smile

# 193
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Ура ще захранваме заедно:)
Може би наистина първо пюре и после да си дояде с мляко,иначе кат са наплющи  с мляко иди му давай тиква и картоф  #Crazy
Марта пак е вкарала римите.
Нанди одеве те пропуснах,ама сега ще се поправя,снимката на малката Мишелинка с динята е супер:)
За АМ пита някой,Златка ако не ме лъже памета(уж не кърмя много,а къде изтича моя мозък  newsm78) Мариела пие Хип Комбиотик 1 обикновенното и няма проблем с акането,стига до 3 пъти на ден. Относно дозите,пробваш първо по 2 лъжички за дохранване,ако иска още правиш пак и таака.Ам понеже дохранвам само сутрин ,през другото време е само на АМ, вначалото пиеше сутрин между 2 и 3 лъжички,ама от 1 седмица мина на 4 направо,което ме води до мисълта,че почти нищо не суче-като аперетив и е.Иначе когато е само на АМ и правя 4 + 1 лъчица понякога,понягога 4+2:) Ние сме на 3 месеца и половина.
Оф много дълго стана сорри

ТОВА С КОЛКО ВОДА? newsm78
  bouquet

# 194
  • София
  • Мнения: 153
А сега сериозно:
Аз ще захранвам по друга схема ама няма да ви я кажа сега, че направо съм труп! ooooh!
Утре ще я напиша-някаква компилация между старо и ново! PeaceМисля, че ще е оптимална, след опита ,който имам!
Не се шашкайте: и боб да им дадете пак ще се захранят! Mr. Green Peace

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 11:56 от jenajena

Общи условия

Активация на акаунт