Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 902
  • 715
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 614
Към консултантките по кърмене: Дъщеря ми е на 4 месеца. Кърмя я на поискване, през два часа и половина-три. От 21 до 2-3 часа прави пауза и после пак се продължава. Първите два месеца не искаше и да помирише вода, но една нощ след много рев това беше единственото, което не бях пробвала и взе, че се успокои.
  Започнах да се безпокоя, когато започна да отказва гърда и залъгалка и да си търси водата. Когато види шишето започва да посяга с ръчички и да нервничи докато не й го дам.  Това се случва предимно вечер. Вече не иска да заспива на гърда, когато се наяде плаче, за да я вдигна или започва да гледа настрани. Заспива само след малко вода. Има ли някакво обяснение за това поведение и как мога да я откажа съвсем да пие?
  Искам предварително да ви благодаря и да ви кажа, че успях да кърмя успешно само благодарение на вас! Simple Smile


Здравей Михаела,
Разбирам притесненията ти, и се надявам, вече нещата при вас да са се успокоили.
Бих искала да попитам, водата, която даваш на Селин подсладена ли е? А от шише с какъв биберон пие? Има вероятност биберона на шишето да пуска по- лесно, отколкото потича кърмата от гърдата и затова Селин да предпочита лесно течащата вода, а не да суче, когато се поизмори и се унася да заспи. Дали  би било възможно да промениш начина, по който предлагаш водата, например с лъжичка, или от мека чаша? А ползвате ли биберон залъгалка? Той също се смуче по различен от сукането от гърда начин и е възможно да обърква детето.  По  принцип, бебетата, които са само на кърма, и се кърмени на поискване нямат нужда от вода. 80% от състава на предното мляко е вода, именно с цел да утолява жаждата на бебето. Водата, както и чая, не се препоръчват, т.к. запълват коремчето на бебето, то приема по- малки количества кърма, което има вероятност да се отрази и на наддаването.  А пробвала ли си да я приспиваш с кърмене, легнали задено в леглото, в ето тази поза - http://breastfeeding.org.ua/fileadmin/images/breastfeeding/position/1_4.jpg
А променило ли с е количеството пълни памперси за денонощие, тургора на кожата и, поведението й, съня й? Педиатъра ви как я намира? Наддава ли тегло, сантиметри?
Обикновено бебетата улавят всяка промяна в настроението на майките си. Има ли нещо, което те е разтревожило в последно време повече, или натоварването да  е по- голямо? Това може да се отрази на рефлекса на потичане на кърмата, което от своя страна да доведе до дискомфорт у бебето, и поради тази причина Селин да иска да приема и вода, след кърмене. Промените в обкръжението на бебето биха могли да окажат влияние. Ако скоро сте пътували, изминаването на, наглед незначителни за възрастен човек, разстояния, понякога може да промени навиците на бебето и да смути спокойното му състояние.


П.С. Хоупчееее, дразниш с тези прекрасности, бре и аз искам  Flutter Луда съм на тема коледни дрехи, Калина имаше много рокли, които наследиха племениците ми Simple Smile
Като чета за какво имате време, дори и да учите, аз като са двамата в къщи, съм на ръба на лудостта. Опитвам да балансирам между нуждите на КАлина, често съня на ДАмян страда от цялата работа и на финала е полуподивяла майка  Embarassed
От утре Калина заминава с майка за 10 дена в Турция на поредното море и ще е много по- лесно с 1 дете в къщи. Вероятно ще имам време и да почета по- обстойно какво се случва тук  Hug

Честит Ден на Независимостта!  bg

# 601
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Хоупи, да кажеш от къде са. newsm17
Мен здраво ме ехванала Коледната еуфория santa2.Започнах да подготвям Коледния календар за Соничка, днес накупих 5-6 дребни подаръчета и една рокля, но имам още 20тина неща да мисля.

# 602
  • Мнения: 331
Хоупи, да кажеш от къде са. newsm17
Мен здраво ме ехванала Коледната еуфория santa2.Започнах да подготвям Коледния календар за Соничка, днес накупих 5-6 дребни подаръчета и една рокля, но имам още 20тина неща да мисля.
Джимборейски са, Нандичка. Сега ходих и му купих и един каскет, ето такъв,направо не мпга да се спра, ужас...  ooooh!

Сайта е ето този:
http://www.gymboree.com/shop/dept_category.jsp?productSizeSelect … UID=1316741436594

а ето тук са момичешките Коледности:
http://www.gymboree.com/shop/dept_category.jsp?productSizeSelect … UID=1316741481124
Правде, сори, че дразня с Коледните неща, но и аз имам обсесия по темата - от Коледни песни, през сладки до дрехи, аксесоари и какво ли не, вкл. плюшени  еленски рога Crazy Mr. Green Heart Eyes
п.п. магазина има доставка до България, но цените в евро са ... Shocked

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 04:36 от Норе

# 603
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
оле!
Ще пазарувам!!!!!!!
Благодаря  Hug

Сега да сервирам кафето за добро утро

и да поздравим наборите 5 месечни  и по малките с месец от нас Hug


Като каза еленски рога се сетих за тези за колата, трябва да ги изровя.

# 604
  • Мнения: 331
Като каза еленски рога се сетих за тези за колата, трябва да ги изровя.
Муахахаха, това съм сигурна, че може да се види само в САЩ, но мен мъжът ми ме заплаши, че ще ме напусне ако сложа и на колата еленски рога  Crazy
Честииитааааааааааааа месечинкааааа на Мооонииикссссссс ! Hug Hug Hug

# 605
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добро утро и от мен и ...Боримечков естествено, който вече е буден, наяден, напълнен памперс Mr. Green и се кара на играчката си - жабчето Mr. Green
Вчера писах, писах...умнотии...излеяния...и накрая станах от лаптопа с идеята да продължа след малко но племеницата ми голямата нахлу...емна фейсбуци, скайпове и после направо ми затворила прозореца та...сега дори не помня какво писах вчера Mr. Green
Ние сме пълна къща...брат ми излезнаха извън града и у нас на вилата е голямата племеница, която за нейн ужаст баба и яко я мята със задачи /майка ми е учителка по математика - пенсионерка/ Разбира се племеницата е тийн....и без нет неможе. Та като разбра, че леля и има нет...направо очите и станаха понички Mr. Green И до посред нощите стои на скайп-а, фейса...цъкат като луди...до 2ч. посред нощите....майка ми само ходи а я гони да си ляга а то неще и това е Mr. Green И малката племеница беше тук но я взе другата баба после...ама тя ми е по-изгодна защото са почти набори със Слави и голяма игра пада и хич не ги и търся дет се вика цял ден....само заключвам портата да не хванат гората Mr. Green
Благодаря ви много за пожеланията и тук и във фейса за моите прекрасници...Слави и Борис Hug Слави получи много подаръци...и ще продължава защото утре ще празнувае с приятелите му. Да казвам ли, че майка му е разорена?!? Mr. Green
Хоуповааа...ужасна си Twisted Evil Обаче от този сайт ще се въздържа защото наистина са скъпи...за мен.
Жени и аз да те поздравя Hug
За коледната еуфория не ми говорете ooooh! сержа вече е вдигнал ръце от мен и моите подредби на къщата...то не било коледа, великден и т.н...все съм мъкнела Mr. Green

# 606
  • Мнения: 10
Към консултантките по кърмене: Дъщеря ми е на 4 месеца. Кърмя я на поискване, през два часа и половина-три. От 21 до 2-3 часа прави пауза и после пак се продължава. Първите два месеца не искаше и да помирише вода, но една нощ след много рев това беше единственото, което не бях пробвала и взе, че се успокои.
  Започнах да се безпокоя, когато започна да отказва гърда и залъгалка и да си търси водата. Когато види шишето започва да посяга с ръчички и да нервничи докато не й го дам.  Това се случва предимно вечер. Вече не иска да заспива на гърда, когато се наяде плаче, за да я вдигна или започва да гледа настрани. Заспива само след малко вода. Има ли някакво обяснение за това поведение и как мога да я откажа съвсем да пие?
  Искам предварително да ви благодаря и да ви кажа, че успях да кърмя успешно само благодарение на вас! Simple Smile


Здравей Михаела,
Разбирам притесненията ти, и се надявам, вече нещата при вас да са се успокоили.
Бих искала да попитам, водата, която даваш на Селин подсладена ли е? А от шише с какъв биберон пие? Има вероятност биберона на шишето да пуска по- лесно, отколкото потича кърмата от гърдата и затова Селин да предпочита лесно течащата вода, а не да суче, когато се поизмори и се унася да заспи. Дали  би било възможно да промениш начина, по който предлагаш водата, например с лъжичка, или от мека чаша? А ползвате ли биберон залъгалка? Той също се смуче по различен от сукането от гърда начин и е възможно да обърква детето.  По  принцип, бебетата, които са само на кърма, и се кърмени на поискване нямат нужда от вода. 80% от състава на предното мляко е вода, именно с цел да утолява жаждата на бебето. Водата, както и чая, не се препоръчват, т.к. запълват коремчето на бебето, то приема по- малки количества кърма, което има вероятност да се отрази и на наддаването.  А пробвала ли си да я приспиваш с кърмене, легнали задено в леглото, в ето тази поза - http://breastfeeding.org.ua/fileadmin/images/breastfeeding/position/1_4.jpg
А променило ли с е количеството пълни памперси за денонощие, тургора на кожата и, поведението й, съня й? Педиатъра ви как я намира? Наддава ли тегло, сантиметри?
Обикновено бебетата улавят всяка промяна в настроението на майките си. Има ли нещо, което те е разтревожило в последно време повече, или натоварването да  е по- голямо? Това може да се отрази на рефлекса на потичане на кърмата, което от своя страна да доведе до дискомфорт у бебето, и поради тази причина Селин да иска да приема и вода, след кърмене. Промените в обкръжението на бебето биха могли да окажат влияние. Ако скоро сте пътували, изминаването на, наглед незначителни за възрастен човек, разстояния, понякога може да промени навиците на бебето и да смути спокойното му състояние.




Правда, благодаря за отговора   bouquet
Всъщност първото, за което и аз се сетих беше, че проблема е в струята. След 5-6 минутно сукане и последвало дърпане от гърдата онзи ден реших да размръзя кърма, но я отказа!!! Купих и една кутия АМ, но и него отказа. Даже не засуква, за да види какво е, а биберона е същия, с който давам вода(с една дупка). Но когато предложих вода не отказа и даже се успокои. Затова мисля,че причината не е в струята. Иначе Селинче наддаваше много добре до миналия месец - 6.400кг (+600) и 67 см (+8). На 30ти сме на консултация и ще видим какво е положението, но изглежда доста добре според мен.Като брой напишкани памперси мисля, че са 4-5 обилно пълни и още 2-3 не толкова, но все пак и водата, която поема хич не е малко. Ака всяка сутрин.
Биберон залъгалка давам и е доста пристрастена към него.
За пътуването и смяна на обкръжението, да, случи се и аз мисля, че от там се започна всичко. Пътувахме на 600км от вкъщи с непознати за нея хора, както и малки деца, от които май тя се уплаши. Аз не съм на себе си , но това става покрай нея, защото е постоянно нервна даже и след сън, когато би трябвало да е спокойна. Има ли някакъв начин да я успокоя. гушкам я, говоря й, пея й, но понякога и това я ядосва. Благодаря ти предварително за вниманието! Simple Smile


Честити месечинки на всички дребосъчковци и от нас!  Hug

Хоуп, страхотни са дрешките! Да не забравиш да ни го покажеш с новите тоалети да му се порадваме и ние. Няма да си го гледаш само ти я  newsm03

Може ли и мен да ме добавите във ФБ. Mihaela Genc съм. Simple Smile

# 607
  • Мнения: 15
Бубе ето как правя пиле фрикасе, и без да се хваля излишно мисля че ми се получава доста добре. В една тенджера слагам пилешко месце от гърдите, настърган морков, лук нарязан на ситно, вегета, насторган чесън и оставям всичко да се свари много добре. След това запържвам брашно, наливам от бульона и бъркам докато започне да се сгъстява. Прибавям накъсаното месце и застройвам с кисело мляко и жълтък. По желание може да се сложи и черен пипер.

# 608
  • Мнения: 2
Хилоу и от мен, деТ се вика  bowuu
Аз съм от онези мами воайорки, дето само ви четат  newsm52.
Но...реших да споделя най-новата си поръчка (www.zeleva-supa.com), за която разказват чудеса.
Познатата ни диета със зелева супа, но на хапчета  Joy.
Още не ми е пристигнала заявката, но като ги почна, ще пиша резултати, та да не се прецака и някой друг, ако реши  newsm62.

Хубав ден на всички мами и ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МЕСЕЧИНКОВЦИ ДНЕС.

# 609
  • Мнения: 1
Хоупи направо ми скри шапката с тези красоти. И аз си мислех, че като купих едно коледно лигавче имам някаква подготовка Joy
Ама да си го покажа лигавчето де:


Честито на днешните месечинковци newsm51!

# 610
  • Мнения: 5 622
 Аз се сетих какво исках да пиша преди два дена..ДЪлго умувах за какво точно се включих. МИнах през темата за баенето, минах през темата за зъбите, за ученето, но..не и не..не ми даваше мира, защото усещах, че влязох за друго, но бях забравила за какво  Rolling Eyes

И ето, днес два дена по-късно се сетих- влязох да честитя РД на Слави, който беше ден след този на Габ  Confused

Хера, честит ти рожденик и те моля най-сърдечно да не ме банваш, затуй, че съм толкоз изкукала. Не съм чела скоро правилата на форума и искрено се надявам да не си въвела ново правило- за всички забраванковци като мен, за да имаш право да ми отмъстиш  Praynig  Mr. Green

Слави, мило детенце, прекрасно детство или остатъкът от него ти пожелавам. Наиграй се хубаво, че съвсем скоро идва учлището, а с него и край на безгрижието  Crossing Arms


  Hug

Хоупова, да разбирам ли, че искаш да ми благодариш, че ти отворих очите за Джимборето преди време?  Mr. Green

Нанди, не го ли знаеше този магазин?
На мен ми е един от най-любимите  Heart Eyes Има го и в почти всеки себеуважаващ се МОЛ  bowuu

Относно цените- само на новите колекции са по-високи. Когато има разпродажба цените са...  Crazy ....никакви  Flutter

# 611
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ето..сетих се Twisted Evil
БУБЕ ако има правило да се баннват забраванковците...аз щях да се самобанна Mr. Green Ония де дето неможех да си публикувам постта беше за РД-то на Габи ooooh! Голяма съм...бяла птица Crossing Arms
Да ти е живо и здраво детенцето Heart Eyes Повече поводи за усмивки да има Hug Да е страхотен и отличен ученик Heart Eyes

# 612
  • Мнения: 5 622
Бубе ето как правя пиле фрикасе, и без да се хваля излишно мисля че ми се получава доста добре. В една тенджера слагам пилешко месце от гърдите, настърган морков, лук нарязан на ситно, вегета, насторган чесън и оставям всичко да се свари много добре. След това запържвам брашно, наливам от бульона и бъркам докато започне да се сгъстява. Прибавям накъсаното месце и застройвам с кисело мляко и жълтък. По желание може да се сложи и черен пипер.

О, аз го направих вече, мерси  Hug
И аз с кисело мляко, стана много вкусно   chef

Аз го направих така (в случай, че на някой му се  е прияло):

Сложих 4 с.л. брашно и го запекох в тенджерата, като взе леко да се оцветява добавих половин пакетче краве масло (но тук са различни от в БГ, може би към 60 гр. сложих)
Бърках с онова за разбиване на яйца, иначе става на буци..
След това разтворих две кубчета пилешки бульон в 1 л. вода и го добавих постепенно, пак с много бъркане с въпросната джаджа, за да стане гладка смес.
Оставих да поври.
Междувременно разбих два жълтъка с 1/3 кофичка кисело мляко (но пак са различни от в БГ, от българските кофички, може би половин кофичка)
Добавих отново. Накрая сложих нарязаното на късчета месо, 3  скилидки чесън ги настъргах, добавих малко черен пипер и поръсих с магданоз..И Воала..
Габ си облиза пръстита  Mr. Green

# 613
  • Мнения: 5 622
Ето..сетих се Twisted Evil
БУБЕ ако има правило да се баннват забраванковците...аз щях да се самобанна Mr. Green Ония де дето неможех да си публикувам постта беше за РД-то на Габи ooooh! Голяма съм...бяла птица Crossing Arms
Да ти е живо и здраво детенцето Heart Eyes Повече поводи за усмивки да има Hug Да е страхотен и отличен ученик Heart Eyes

Хера, Хераааа..какво да ти кажа....И двете сме много зле и това е то. Заемаме без конкуренция първото място  hahaha

Мерси за пожеланията, да ти се връща и с твоите момчета (особно частта с ученето и отличниците, че момчетата не си падат много по тази част, нали знаеш   Naughty )


Аз от време на време правя опити да предложа някакви захранващи блюда пред Ралфката, само да ги опита, без да имам за цел да го захранвам още, преди седмица пробвах с пюре от круша, сега с оризова каша, но..нещо не им е фен  Thinking Учудващо за мен, но избутва всичко с език навън. Не е готов или не му харесва?!
Може ли малко помощ от вече захранили да кажат как точно протече захранването при тях и дали е имало интерес или като при нас всичко отиде зян  Mr. Green (значи от кашата направих изключииително малко, една чаена лъжичка, разредено с мляко, само му топнах връхчето на лъжицата, не съм давала количество). Като види лъжицата и се надига да лапне, но като му го сложа в устата и прави направо отвратена физиономия  Mr. Green

Днес по-късно ще отворя и зеленчуково пюре да видя кое ще му хареса за да знам с кое да захранвам като дойде време (след 10тина дена уж смятам)

# 614
  • Мнения: 22
Здравейте,  от няколко дни само тайничко чета и не пиша.. или съм твърде уморена да си събера мислите, или просто няма с какво да се включа по темите.

Понеже не помня какво съм чела по-рано, ще се включа по последното писано от Бубето - захранването, хем и съм на тази тема. При нас този процес върви като песен (да не ми го урочасате ящното дете Stop ) Предните 2 дни хапна и ябълка, преди това морков и картоф. Искам да кажа, че купеното пюре от моркови на мен хич не ми хареса. Днес правих от домашни морковчета.......... е, определено вкусът е различен. Много хапва детето, аз го спирам, не давам всичко. Вече хапва около 50-60гр. Днес правих и пюре от праскови и замразих за зимата.
Бубе, и Максим си вади езичето, то това е рефлекса от сученето, нали? И лъжичката се изсипва над езичето и той лапа........... Обаче и аз как обясних.......

Общи условия

Активация на акаунт