Пълна промяна: Отслабване – сподели твоя начин и спечели

  • 26 232
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 930
За мен най-добрият начин за отслабване е разделното хранете. Още в началото, когато започнах за 6 месеца отслабнах с 15 кг, но без да стоя гладна или постоянно  да си мисля, кога ще свърши диетата. То си е и начин на живот. Не ми представлява трудност и отслабнах бавно, но без усилие. И така вече 12 години...
Иначе съм пробвала и моно диети с бърз резултат и също така бързо връщане на килограмите, иначе диетата на Дюкан не е за мен, понеже не съм фен на месото
Според мен всички диети имат ефект стига да се спазват Laughing Хора различни, затова има и толкова различни диети - За всеки по нещо

# 31
  • Мнения: 2 138
За мен здравият човек е този,който има апетит.
Това го установих от личен опит и ви уверявам,че няма нищо по-хубаво
от това да можеш да хапваш от всичко,което ти се иска.
Пробвала съм всякакви режими :Аткинс,Лидия Ковачева и пр. и за себе си
стигнах до извода,че проблемът не е в храната,а в количеството.
Организмът сам ми подсказва храната,храня се без ограничения и правила -
важен е моментът и психическото състояние.
Няма панацея за смъкване на излишните килограми,
както и козметика.Има правилно и балансирано хранене и подържащи козметични продукти.
Всяко едно залитане,вманиачаване е нездравословно и отктлючващо нещо по-сериозно.
Радвайте се на живота и на възможността да избирате храна !

# 32
  • Мнения: 2 492
За куфар не разкривам нищо ...  Mr. GreenMoney

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, мами!
От вторник и аз започнах 90 дневната диета.От  второто ми раждане минаха почти 8 месеца.И понеже до сега кърмех,не предприемах такава стъпка.
Искам да сваля  поне 5 кг.Е,ако сваля  10 ще е  още по-добре.Но нека да не прекалявам...
Стискайте ми палци.
Хубава вечер на всички

# 34
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Преди няколко години отслабнах с над 30кг с хранителен режим,който АЗ самата си изготвих.За сравнение от 85,станах на 54кг.Не съм качвала нито грам след това.Не правя физически упражнения и не спортувам.По време на бременността,качих 33кг. и сега отново с режима,ми останаха около 12 за сваляне.До месец и половина ще ги сваля. Peace
Не обичам да спазвам диети от сорта на днес ще ядеш еди какво си,утре еди що си..Никога не съм пазила такива диети като Дюкян,Аткинс и др подобни,защото не виждам как ще се яде пържено или само месо и ще отслабнеш трайно,без каквато и да била промяна на хранителните навици.  Peace

# 35
  • Мнения: 32
Преди няколко години отслабнах с над 30кг с хранителен режим,който АЗ самата си изготвих.За сравнение от 85,станах на 54кг.Не съм качвала нито грам след това.Не правя физически упражнения и не спортувам.По време на бременността,качих 33кг. и сега отново с режима,ми останаха около 12 за сваляне.До месец и половина ще ги сваля. Peace
Не обичам да спазвам диети от сорта на днес ще ядеш еди какво си,утре еди що си..Никога не съм пазила такива диети като Дюкян,Аткинс и др подобни,защото не виждам как ще се яде пържено или само месо и ще отслабнеш трайно,без каквато и да била промяна на хранителните навици.  Peace
Pupitka,а какъв ти е режимът?Сподели какво си ограничила,че и аз имам да свалям 20 кг.

# 36
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Ям риба на скара или на фурна,без мазнина,пилешко филе на скара или грил тиган,салати всякакви(без олио),кисело мляко,прясно мляко,всякакви плодове.Примерно меню-не закусвам,пия кафе с подсладител,на обяд-таратор(без олио),изяждам цялата тенджера,за вечеря си приготвям риба или консерва риба тон в собствен сос ,може и пил.филе с огромна салата от домати и печени чушки с лук и поръсена със сирене.Между храненията-плодово мляко и плодове.Можеш да разнообразяваш с варени зеленчуци,но без олио.Не ям сладко никакво,защото при мен важи правилото,че не се задоволявам само с малко.Правя си печено сирене във фолио с подправки-чубрица,червен пипер и мащерка,ям варени яйца .Важното е-1 път на ден нещо по-засищащо и обилно като пил. филе със салата или 2 варени яйца и салата или риба и салата.Остатъкът е таратор,плодове,зеленчуци чисти,плодов сок и мляко.Ако приготвиш печеното сирене,то също е основно и върви със салата. Желая ти много успех!
Ограниченията са доста,но си заслужава. Hug

# 37
  • Мнения: 1
Ще покажа нещо, което е добре да не правите. Вижте на какво попаднах!

http://mihailzhelyzkov.blogspot.com/2011/09/has.html

Обърнете внимание на текста за мезотерапията!

# 38
  • Мнения: 2 138
Нищо ново под слънцето!
За каквото и да ви говорят става дума за пари!За много пари!
Пупитка,твоят режим не е нищо друго освен балансирано хранене,
което чудесно!

# 39
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Дам.И днес съм отново -1кг.  newsm44
Сега в момента си хапвам печеното сиренце с доматки и си пия  beer newsm10
П.П. Това с мезотерапията,дори не си направих труда да го чета.Каква мезотерапия,какви 5 лева.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 159
Здравейте, скъпи "отслабващи". Преди 4г., когато видях една колежка била на "Дюкан", реших- ТОВА Е МОЕТО РЕШЕНИЕ. 90% от колежките във фирмата се заеха да добият по този начин форма. Аз винаги съм била закръглена /ген/. Като бременна- 108 кг, после - 58 /за 8 месеца/. Преди 5г установиха, че имам хормонални проблеми ,на 47 г. съм. Все бях гладни и все носех размер 42. В "онзи момент" бях качила много-78 кг. при 160 см. Упорито започнах Дюкан.  За около 6 месеца свалих 17 кг., като диетата не беше мъчителна. За първи път имах готино дупе и крака. Започнаха да су чуват негативни неща за тази диета-отричах. Спазвах четвъртъците, правех коремни преси, забравила съм вкуса на баничката и тортичката. И на пролет установих, че пак съм 70 кг.Не ми ставаха дрехите! РЕВ И......НА ДЮКАН! Този път за 3 месеца свалих 7 кг. и ......получих хормонален колапс, вие ми се свят. През май започна да ми пада касата!!!/препоръчвам шампоан зЗдраве/, станах нервна. Ендокриноложката /познаваща диетата/, каза, че това е "ефект" именно от диетата!
Така че мили момичета.............внимавайте, старайте се ,поддържайте се, но не е нужно всички да сме манекенки. По-важно е здравето. А лошото при Дюкан е и че без да се усетиш се вманиачаваш! Важно е ние дали се харесваме и не е основно да имаме красиви крака, за да привличаме погледите!  bouquet

# 41
  • Мнения: 9
И аз със удоволствие ще се включа в споделянето, най-вече, защото имам мноооого богат опит Simple Smile. От дете винаги съм била пълничка, никога не съм носила къси поли, но като поотраснах си дадох сметка, че в дрехи с подходящ силует и закръглената жена може да изглежда атрактивно и секси. Но въпреки това все ми се щеше да мога да се издокарам, и затова почти винаги съм била на някаква диета. И така, докато родих сина си - бях на 21 години и при ръст 162 см. влязох в родилния дом с тегло 83 кг. Родих голямо бебе - 4400 гр., и се прибрах у дома с тегло около 70 кг. След около година тежах към 63-64 кг., и смятах, че така и ще си живея. Но естествено, продължавах да си мечтая за слаба фигура, и опитвах какво ли не - разделно хранене, режимът на Емилова, кленов сироп, после пак отново разделно, Емилова, ...... За съжаление всеки от тези опити водеше до жестоко йо-йо и през 2008 вече гонех 90 кг. Ужас!!! Тогава научих за диетата на Дюкан, и макар вече да бях доста обезкуражена, започнах. Благодарение на бързите резултати, се амбицирах все повече и повече, повярвах в себе си и така след 1 година бях с 30 кг, по-слаба - от 90 достигнах до 60 кг. За пръв път в живота си бях слаба, накупих си тесни дънки и къси панталонки, абе с други думи бях в еуфория. Но явно организмът ми се беше изтощил от дългото и стриктно спазване на диета, и ми беше много трудно следвам изискванията за трета и четвърта фаза, и най-вече протеиновия ден. И в резултат, започнах пак бавно да качвам. Все пак, в резултат на тотално променените ми хранителни навици, бързо се усетих, че отново започвам да пълнея застрашително и затърсих нов режим. Вече ми се искаше да си намеря по-лек и балансиран режим, затова първо се пробвах в Зоната, но не особено успешно, много трудно ми беше да смятам блоковете, и затърсих нещо друго. И мисля, че го намерих - това е Системата - 60: в началото на август тази година вече наближавах 70 кг. и я започнах, сега съм 67  и вярвам, че бавно ще успея да стопя още поне 4-5. И да ги задържа, дай боже!
Поздрави и успех на всички, дано намерите своя начин!

# 42
  • Мнения: 3 020
Да споделя и аз как отслабвам, може да е от помощ на някого.

Никога не съм била привърженичка на диети и регламентирано хранене, просто нямам възможност и нерви да ги спазвам, а освен това трябва да се съобразявам и с останалите в домакинството при готвене. Обаче след две последователни бременности, разбирайте без да съм отслабнала достатъчно от едната забременях пак и последвало продължително кърмене, по време на което не можах да сваля килограми, беше наложително да взема някакви мерки.

За отслабването ми помогна детето Simple Smile Просто хапвах, когато то яде и каквото остане от неговото хранене. Значи хранех се около 5-6 пъти на ден, с малки порции, пиех доста вода и почти не се спирах на едно място. Успешно свалих 5 килограма, не съм засичала за колко време е това, но за мен е успех. След това се върнах на работа и продължих с режима си, повече вода, по-малки порции и по-начесто. Това ми помага доста, защото работата ми е пред компютър, почти нямам движение и доста често се изкушавам да хапна нещо. Но гледам да е най-често плод, позволявам си и малко сладко, но засега успявам да си запазя килограмите. Висока съм 168 и тежа 55 кг, което за мен е добре. Вечер също не ям много, то покрай двамата мъници, които постоянно искат нещо, не ми остава и време.

Така, че препоръчвам ви децата като най-добрата диета за отслабване.  Laughing

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

много ви благодарим за участието и многото и пространни отговори. Всяка от вас е дала своя принос като е споделила своя опит.

А ето и кой спечели при томболата:

Куфарът отива при Murka, а утешителна награда печели AlexR, тъй като я изтеглихме вече веднъж, но не е дала мнение, а само е задала въпрос.
В страхотния червен тефтер на TLC ще пише AlexaX,
а нова тениска ще си има martinelaa.

Спечелилите могат да очакват утре да се свържем с тях чрез лично съобщение.

Поздрави,
Екипът на TLC

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 19:59 от TLC България

# 44
  • Мнения: 3 020
Здравейте, две от печелившите AlexR и AlexaX дори не са споделили как отслабват. Едната е задала въпрос, а другата е пуснала линк към информация, която е свързана с отслабването, но не е нейно мнение. Не беше ли идеята всеки да публикува личното си мнение?

Общи условия

Активация на акаунт