Подути лимфни възли

  • 14 518
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Аз си носех  такова топче зад ухото години наред. Като малка съм преболедувала уж заушка,  после се оказало, че не е....но резултатът е останал подут лимфен  възел 20 и повече години  си стоеше. След операция се оказа, че е адемон на задслюнчената жлеза. Щом кръвните картини са ок и детето не  го боли, няма какво да се притесняваш (още повече че сте се консултирали с хематолог). За децата знам, че е нормално да имат увеличени  лимфни възли, колкото до грахово зърно.

# 16
  • Мнения: 4 133
ами хематолога го измери, 1,5см е по-големия лимфен възел
но просто спирам да го мисля

# 17
  • Мнения: 17 987
ами хематолога го измери, 1,5см е по-големия лимфен възел
но просто спирам да го мисля

Нашия е май дори по- голям, но и аз така  Peace

Илияна, на вас пуска ли ви нещо хематолога?  Нашия пуска някакво диференциално, ние имахме ПКК....нищо нямало притеснително в кръвните изследвания. А и каза, че щом тя се чувства добре и са от толкова години....според него няма нищо притеснително, някои хора просто си били така /включително аз- имам същите по размер, на същите места от 20 години сигурно/

# 18
  • Мнения: 4 133
още джипито преди месец ни пусна ДКК -всичко беше в норам
хематолога не направи никакви допълнителни изследвания
понеже имаме и таласемия, съм ходила и друг път при нея, и съм доволна
питах я дали имаме зависимост между мононуклеозата( защто миналата година боледувахме от нея) и някои онкологични заболявания
каза че нямало доказана, някакъв минимален процент боледували само
но по тази логика трябвало да има връзка между онкозаболяванията и много други болести
човек не бива да се притеснява излишно , и предварително
сега украсихме елхата, кащата и се радваме  на моментите сега
след време никой нищо не знае, то това му е и хубавото на живота  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 32
здравейте, и аз имам лимфни възли от 1 година си стоят,но от направени изследвания ДКК имам намалени гранулоцити- 45% от 54-73,а лимфоцити 45% от 22-45%, преди една година пак ми бяха сходни,но не ми предписаха нищо,всичко друго е в нормата,много ми е притеснено на какво може да се дължи?не съм болна ,а тези резултати ме безпокоят

# 20
  • Мнения: 32
забравих да кажа ,ч е миналата година също бях с 46% лимфоцити ( от граници 22-40%) и гранулоцити 49% от ( 51-67%). Знам,че в различните лаборатории е различно,но се притеснявам нормално лие вече 1 година да имам такава кръвна картина, без оплаквания.Инъче общ брой левкоцити- 6,12 -(3.5-10.5)

Общи условия

Активация на акаунт