Стрептококи и смърт на плода в 7-и месец

  • 10 273
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
а колкко ли е времето между заразяването и смъртта? В смисъл, че 3 седмици между всяко вземане на материал за изследване ми изглеждат много време и тази нелепост може пак да ме сполети... Praynig

# 16
  • Мнения: 405
на мен ми звучи логичен този начин на преминаване... newsm78
което отново ме навява на мисълта, че ако даден хранителен елемент е бил заразен и бактерията е минала от ануса към влагалището, крайния резултат е един и същ. Но допускам и другата страна, където бактерията просто е решила да се колонизира и да нападне къде що има...

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
това, което знам по принцип е, че е важно да не преминат от шийката към плода - през мехура и околоплодните води

всъщност не знам при теб така ли е станало  newsm78 ianajar е доста по-запозната, аз коментирам от четеното, когато аз бях бременна  newsm78

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
на мен ми звучи логичен този начин на преминаване... newsm78
което отново ме навява на мисълта, че ако даден хранителен елемент е бил заразен и бактерията е минала от ануса към влагалището, крайния резултат е един и същ. Но допускам и другата страна, където бактерията просто е решила да се колонизира и да нападне къде що има...

ти може да си носила стрептокока - от много по-рано в себе си, когато си здрава и не бреманна - няма проблем, той си живее в теб  Peace

проблем става, когато си бременна, бях чела, че особено в 1 триместър - имуннитететът пада - за да не отхвърлиш плода, като чуждо тяло и тогава има благоприятни условия - стрептококът да се размножи интензивно  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 980
la vie est belle, ето какво съм чела по въпроса (аз съм колонизирана със Стреп-Б и имах инфекции и при тази, и при предишната бременност, но без никакви последствия, слава Богу).

Инфекциите при носители на бактерията са чести и само понякога причиняват проблеми. Общо взето е почти невъзможно да се каже в даден случай как ще се развият нещата. Прави се посявка, гледа се количеството на коките и при определени стойности се дава антибиотик, с надеждата да се спре активна инфекция от разпространение. Понякога инфекцията отшумява сама, без да се е повлияла от антибиотик, просто имунната система я вкарва в релси.  Понякога инфекцията е упорита, със сериозни симптоми като температура, проблеми с матка, шийка, бебе и прочие и тогава се вземат крути мерки, както при теб - ударни дози антибиотик венозно, за да се убие бързо де що има. За съжаление, такова развитие трудно се предвижда и често се забелязва, когато вече е късно за мерки - и те съответно не дават резултат...

Стреп-Б от стомашно-чревния тракт е много трудно да се махнат, даже май невъзможно, но и съвършено ненужно. Не знам дали не е и вредно, всъщност, да се нарушава така драстично нормалната флора - обикновено си има баланс и като махнеш една бактерия, другите излизат от контрол и може да направят проблем. От вагината може да се махнат - ето, при теб явно вече ги няма след антибиотиците, но винаги може пак да се появят, просто защото вече ги има в тялото ти. Лечение с антибиотик в такъв случай е много неефективно, защото  ако трябва да го повториш няколко пъти, той вече не действа.

При нова бременност след такъв изход заради инфекция, обаче, се смята за оправдано да те сложат на антибиотици от самото начало и да те държат така колкото е необходимо. В обичайните случаи това е по-скоро вредно, затова не се препоръчва, но твоят случаи е особен и такива мерки са оправдани, защото запазването на следваща бременност ще е приоритет над всякакви други съображения. Лечението не е гаранция, но се смята, че повишава шансовете за доносване и раждане на здраво бебе. 

Накратко - това, което се е случило, е страхотен малшанс. Не е по твоя вина, не е и по вина на лекарите. Не е много утешително, но няма мерки, които да можеш да вземеш. Освен да внимаваш за имунитета - храна, режим, имуностимуланти ако трябва, друго няма какво да направиш. Лекарите ти, естествено, ще вземат мерки - антибиотици и следене. Стискаме ти палци за следващия път.

Успех и дано скоро се похвалиш с бебче тук!

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 21:02 от ianajar

# 20
  • Мнения: 2 980
ако даден хранителен елемент е бил заразен и бактерията е минала от ануса към влагалището, крайния резултат е един и същ.

Бактерията не може да премине от стомаха към червата. Не може да преживее киселинната среда на стомаха. В дебелото черво, обаче, е идеално за нея. Обикновено хората се раждат вече колонизирани с б-стрепа и той наистина не причинява никакви проблеми, докато нещо не разбърка нормалния баланс в организма. Алена е обяснила за имунитета и бременността.

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз пих Sumamed  Peace - 1 блистед с 3 капсули - по 1 на ден  Peace

преди това в болницата ми вливаха антибиотик (стандацилин) - заради серклажа

месец след първия прием на антибиотика го повторих, защото имах уреаплазма, която не беше изчистена със стрептокока....

след това само ми следиха CRP-то и беше ок  Peace

# 22
  • Мнения: 405
лелеее, янажар наистина много знаеш по темата, но разбрах и защо, когато преминеш през нещо после ставаш нещо като специалист в областа....
да, знам че не трябва много да се рови из нормалните стойности на човешката флора...
За да изясня моя случай: декември 2010 още не бях бременна- резултатите от вагинален секрет- чисти от Стрептококи.
Май 2011-начало на 5ти месец- редки колонии.
14 юли влизам в болница, бебето не мърда, контракции на 3мин без никакви симптоми, само едно странно течение, което се появи няколко дена преди това, което после се чудехме дали не е била тапата, защото беше на конци прозрачно до жълто. В болницата бебето още имаше пулс, но много висок / но това е нормално след като е страдало преди почине/. Изследванията, които получих в понеделник са от 14ти + другите допълнителни заедно с аутопсията, значи:
урина- чиста, кръв стойности извън нормалните /нормално при това, което стана/, кръвен тест за бактерии- хематологичен аеробен и анаеробен- отрицателни. Бебето: стомашен сок- пълен с бактерии, плацента- пълна с бактерии... пъпната връв не е била добър материал...
утре си чакам резултата от вагинален секрет, който дадох във вторник...
това е...

# 23
  • Мнения: 2 980
la vie est belle, не познавам здравната система във Франция и не знам кое как става там, но на твое място бих поискала консултация с гинеколог, който да ми обясни какво точно означават резултатите ми. По възможност - не лекарят, който е следил бременността, защото не знам как неговото чувство за вина може да се отрази на обясненията му (пак да кажа, че си е лично моя нагласа това, не подлагам на съмнение професионализма на човека). Важно е да се знае, според мен, как един лекар ще ги разчете тези резултати и какъв подход ще препоръча за следваща бременност. Примерно, трябва ли да се следят стрептококите преди забременяването и съответно да се пият лекарства тогава, за да се избегне опасност в първия триместър? Как трябва да се следи бременността? Води ли се рискова, нужен ли е специалист и ако да - какъв? Ей такива неща. Но бих настоявала, докато някой не седне и не ми ги обясни човешки тези неща.  Много силно стиснати палци!

# 24
  • Мнения: 15
Прочетох това, което ти се е случило и изтръпнах.Струва ми се ужасно и много тежко.Искрено ти съчувствам и историята ти ме развълнува.
Ще ти споделя нещо, в 5-я месец при секрет ми откриха голямо количество стептококи група Б бяха направили и антибиограма дърпах се, но гинеколожката ми каза,че това е много сериозно и може да повреди бебето и ми изписа антибиотик през устата Аугментин 1000, и влагалищен антибиотик-Арилин 1000, после слагах още един вид препарат влагалищно, всичко продържи като лечение около 7-10 дни, после взехме пак секрет и всичко беше в норма, но лекарката каза,че се упорити и се появяват така,че трябва да ги следим.Не исках да пия антибиотик защото в 4 месец бях с тежък бронхит и се наложи, в петият тези стептококи-плаках тръшках се-питах за още мнения, но го пих, сега съм в 7-я месец с вирусна бронхопневмония по празниците се разболях пия втори антибиотик/значи общо вече 4 пъти съм пила/.Толкова ми е тъжно и такова безсилие изпитвам, днес съм на контролен преглед още в петък искаха да ме приемат в болница да ми наливат венозно, защото дробовете ми не били добре и кашлям ужасно....Незнам какво ще последва...

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ще  последва най-добрия резултат - зраво бебенце и здрава майка  Peace

за бременни се прилагат антибиотици, които не увреждат плода, а може да се консултираш и за пробиотици  Peace

# 26
  • Мнения: 554
la vie est belle, ако става дума за бета хемолитичен стрептокок, както видях, на мен ми бяха изолирали такъв по време на изследвания преди серклаж. Лекарката видя резултатите пред мен и направи шокирана физиономия. Разпореди веднага антибиотик венозно, защото тази бактерия била една от най-опасните за бременни жени/чух ги като си коментират помежду си докторите/.
Аз също имах предишна загуба вследствие на инфекция, може би затова реагираха така притеснено.
Ще успееш!  Hug

# 27
  • Мнения: 405
Благодаря, Благодаря!!!!!!
На всички ви   bouquet Hug
УСПЕХХХХХ!

# 28
  • Мнения: 405
Zdraveite! Izvinete me za latinicata..... Praynig
Sled 10 kurs na lechenie s antibiotik si napravih izsledvaniq, spored koito veche nqmam Streptokoki, no sega novo 20- mnogo na broi Corynbacterium vyv vlagalisteto. Chetoh v neta, che ima mnogo vidove, a v rezultatite mi ne e upomenato koi tochno vid imam. Inache ne usestam nikakvi stranni simptomi. Nqkoi da znae za kakvo stava vupsros???
Oste ne sum chula lekarsko mnenie po vuprosa.
Blagodarq.

# 29
  • Мнения: 405
i vuobste kak, po dqvolite, sa se poqvili pravim sex samo s prezervativi  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт