Бебета родени в чужбина - тема 13

  • 27 942
  • 712
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 369
и ние минахме и още минаваме лошаа фаза във взаимоотношенията ни.може би си спомняте как плюех по моя.сега сме доооста по-добре и наистина се преминава,но се иска доста старание май.голям зор и аз видях последната една година Whistling

терми,ти разказваш някакви случки като от филмите дето гледах до скоро бе! олееее  #Crazy

# 121
  • Мнения: 686
 Здравейте, да се разпиша и тука. По скоро да помрънкам пак...Пак сме с температура, излезли са и афти в устата. Вече ми иде сериозно да се самообеся  Crazy ooooh! Тресе ме нервата, та не се трае...
  Терми какви са тия гледачки...Ужас  Crazy Дано на такива не попадаме...
  Боби хилих се с тази баба  Mr. Green Поне и теб е позабавлявала. Има ли хора, интерес ?
  Флъфи питах днес в градината, но не ми казаха точно. Казаха, че пие около 100 грама, понякога и повече, често гони децата да им взима техните чашки  Whistling Питах я за стандарт, ама незнаеше.
   mimkis мерси  Hug Сега съм в дилема да ровя ли в нета или да не ровя  Crazy
   Нелинка бързо да се оправяш  Hug

# 122
  • Мнения: 79
Момичета, включвам се само набързо, че Кими се събужда...

Флъфи, виж този документ тук за водата и кърменето. То може и да ти е късно вече, ама все пак.

http://www.linkagesproject.org/media/publications/frequently%20a … ons_Water_eng.PDF


"
Breastmilk is 88 percent water. The water content of breastmilk consumed by an exclusively breastfed baby meets the water requirements for infants and provides a considerable margin of safety...

 Guidelines for water intake after six months are less clear than for the first half of infancy. At six months complementary foods—foods given in addition to breastmilk to meet an infant’s increased nutrient requirements—should be introduced. The types of foods a child consumes will affect the child’s water needs. For the most part, the water requirements of infants 6–11 months can be met through breastmilk. Additional water can be provided through fruits or fruit juices, vegetables, or small amounts of boiled water offered after a meal."

Ето тук и един друг интересен документ на СЗО, ако искаш го разгледай http://whqlibdoc.who.int/paho/2003/a85622.pdf
G U I D I N G   P R I N C I P L E S   F O R   C O M P L E M E N T A R Y
F E E D I N G   O F   T H E   B R E A S T F E D   C H I L D  
Ох, бягам сега - ще пробвам да пиша повече утре.

Поздрави на всички  Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 23:50 от Zоie

# 123
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
аз само на бързо се включвам.
а като не иска да пие никаква вода какво да правя?претиснявам се да не се обезводни е тези жеги тука,обаче си сучи сутрин,обед ,следобед и вечер и нощем размира се,не сме замествали още хранения.
почерпете се за нашата 9-та месечинка,но нямам време да качвам почерпки извинете ме.
цветистига вече с тази температура,мисля че е от зъбите при вас
нелинкабързо да се оправяш

# 124
  • Мнения: 170
Мерси момичета Hug
Срещата мина, не беше много добре, гледаха ме буквално като изкопаемо, защото моето дете било единственото, на което трябвало да дават мляко на тази възраст, на другите водичка давали. Изкараха кърменето едва ли не вредно, и за третия свят само, щото те там нямали като тука зеленцучи, плодове и месо. Не повярваха дори на собствения си документ, в който пише, че трябва да се дава детстко мляко, защото това не било кърма и АМ. Според тях едно дете над 1 година вече не пие АМ. Нямам думи за тяхното невежество. В крайна сметка се съгласиха да му предлагат два пъти дневно, ама не знам дали ще го правят. Той не искал да пие от моето мляко, а като му дадели вода и пиел жадно.  Sick Кофти работа, ама явно ще трябва основно да разчита на кърменето вкъщи, дано да му е достатъчно.
Miss Fine, Hug дано бързо да се оправи Мишелката. И ние пак сме с температура, освен това от кашлянето много често се дави и връща това, което е сукал. Wink
Терми, твоят мъж доста "интересно" детство е имал. На един приятел на моя мъж пък бавачката му е малтретирала детето, та затова и той не иска и да чуе за такава опция.
Nelinka, много неприятно, добре че веднага си отишла не лекар и сте взели мерки навреме.
Боби, сега ще ти пратя мейла на лични Hug Как мина на изложението, освен, че излагате бебета на слънце?  JoyПокажи сайта, моля те.
Светле, честита ви месечинка!   bouquetСпокойно няма да се обезводни, приема си достатъчно течности с кърмата, ако е жаден ще пие.

# 125
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
привет момичета Hug

чета ви ама време не ми остава Sad
Флъфи...просто нямам думи, само сили и упоритост ти пожелавам Hug Praynig и успех с мъжо...дано намерите общ език Praynig
Цвети, гушки на Мишел и да минава тази Т вече...то само с това се разправяте вие ooooh! Иначе браво на теб за хотела Hug
Нелинка, как си ти? Кофти с тези баткерии... Rolling Eyes
Бобиииииииии, разсмя ме с бебето hahaha Много гушки на Леа Hug
Светле, честита ви месечинка Hugкърмата си му стига Peace
Аз не съм добре...като спъната съм и днес наистина се спънах, и за да не падна стъпих силно на единия крак и болното място така ме заболя че видях звезди посред бял ден #Crazy Sick та ще се ходи на лекар Confused Днес ходих да проверя в една забавачка за почасово гледане на Луи - няма места Sad та ще се гледкаме май до нова година с него Party
На Луи избиват горните зъбки та е малко кисел тези дни, но иначе да не ви казвам как яде банан това нашето дете...огромни парчета откъсва и премлясва сладко сладко, докато не го изплюе щото не можа да го глътне Whistling
И проблеми в работата имам, и време все не ми стига и както Луи се буди на 2 часа тези дни, направо  Tired Tired Tired ама нема начин...ще мине и този период Praynig

оставям ви момичета Hug

# 126
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
По-добре съм аз, пия си антибиотика.
Флъфи - дано не се отрази много негативно градината на Ник!
Къти - по-леки дни с работата и малкия!
Светле - щом сучи редовно няма страшно.
Цвети - мина ли Т, има ли зъбче?
Приятен уикенд на всички!

# 127
  • Мнения: 490
Момичета и ние сме с Т, така от нищото и малко хремав е, но многоо кисел Tired Не знам зъби ли са, вирус ли. Трябваше да почвам работа днес, но просто не мога да го оставя в такова състояние, а и майка ми е тук само от 2 дни. Добре, че са разбрани работодателите и казаха няма проблем като оздравее да почна.
   Цвети как сте вие?
   Нелика дано и ти си по-добре
     Hug на всички

# 128
  • Мнения: 13
Здравейте на всички.
Аз ви чета, не съм ви забравила. Но ще пиша по друг повод, да се разведрим да се надяваме и да позабравим проблемите.
Става въпрос за изборите за президент. Има кампания за лесно подаване на заявления и откриване на нови секции, извът посолства и консулства.
Пращам сайт.
Хайде успех на всички и до скоро.
https://iskamedaglasuvame.com/modules.php?op=modload&name=Cu … =43&mode=view

# 129
  • Мнения: 2 369
аааа то за президент било гласуването?аз за правителство си мислех. въпреки,че и за президент незнам за кой мога д агласувам... newsm78

# 130
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Привет  Hug
Аз,ако знаех,че изборите са на 23.10,щях да остана в Бг още ден-два,защото се връщаме на 22-и  Wink
Леле да знаете как се подредих сутринта  doh Реших да изчистя щорите в спалнята и се покатервам на стол,добре,ама трябваше да се мръдна малко и викам да се подпра на нощното шкафче,след което се чу нещо от сорта на - туп,тууф,тряяяясссс,последван от писъка ми,така се сгромолясах на този теракот долу  smile3514 по-тъпо падане не можеше да бъде,сега едвам мърдам,мислихме да ходим на лекар,но май няма смисъл,като ги знам тук как са-само ще си изгубим времето  Wink
Флъфи , честно ми се прирева,как може да не получаваш разбиране от никъде  Sad
Поздрави на всички ви  Hug

# 131
  • Мнения: 686
 Здравейте, утихнехме нещо. Ние вече сме тризъбци  Crazy От вчера не е имала температура, чудо невиждано. Бяхме на лекар, изписа ни антибиотик, ей така, ама не го дадох. Тя същия пи преди няколко седмици, пък не и мина. И те незнаят що така, каза, че най-вероятно е зъби+яслата.
  При нас нищо ново иначе, утре ще ходя на Зумба. Да разкърша знойно тяло  Mr. Green
  Дарка, дано си по-добре вече. Аз преди време така се излупках, на глава...Една седмица бях като смачкана с валяк.
  Мимкис оправяйте се, честито за работата, да не ни забравиш  Naughty
 

# 132
  • Мнения: 4
Честита последна месечинка на Мишелка! newsm18  Two Hearts По-бързо да избиват зъбките и по-малко да я мъчат!Ох,айде Цвети на финалната права сте Mr. Green

# 133
  • Мнения: 15
Здравейте момичета, помните ли ни Simple Smile
Не съм писала от цяла вечност, а и от почти толкова не съм чела форума. Но напоследък сякаш имам повече време докато съм на работа. Ако съм вкъщи с Максим, време за форуми няма...особено сега като се "зъбим".
Признавам, не съм ви чела все още, но се надявам всички малки и големи да сте добре и здравички Simple Smile

Може ли паролата за албума, да постна една по-нова снимка на вече почти 6 месечен Макс?

Освен, че се зъбим, сме добре. Започнах захранването точно когато навърши 5 мес. и за в момента върви чудесно. Храна не отказва, на мама лакомника Simple Smile Засега съм въвела само круша и ябълка, картоф, сладък картоф и морков. И оризова каша. Караме я бавно, но славно.

На 30ти Септ си отиваме в БГ за две седмици, и исках до тогава да е захранен поне с основни неща.

Аз пък май ще лекувам язва, в следствие на бременноста, или по-скоро тогава се е изострила. Но още правим изследвания. Това от нас. Поздрави от нас, и знам че това казах и последният път като писах преди няколко месеца, но ще се опитам да пиша повече Simple Smile  Hug

# 134
  • Мнения: 628
Флъфи,
Получих ти съобщението, ще пратя инфо. За сайта - ето главния, има връзка към он-лайн , но той още не работи, че не са минали тестовете с цените на куриера и рисковите на банката. За куриера - боря се кукун-а да го включат към листа с бебешки неща, че да се таксува на собствено тегло (1.200 кг), а не на обемно (9.400), че е 8-9 лева разликата в доставката ...няма много снимки в сайта, но ще попълня, има инфо (включително намерих на бг език решението на Европейската комисия за сигурността на бебетата по отношение на 5 важни продукта, където за завивките пише, че се препоръчват от 9 месечна възраст - затова преди това препоръчвам чувалчета да се ползват- даже продадох две на изложението, ама то мами дето знаят, пипнаха материята и казаха "взимам" без да поглеждат цената).
Иначе, Цвети, мина изложението - голА вОда и кал по гърба, липса на реклана от страна на организаторите, така че и липса на народ...обаче имах един "сваляч", дето ми предложи в извън работно време да ме вижда, та го натирих бързешката и замина, не го бих, ама му трябва тояга на такъв! Аз му казвам "аз съм щастливо женена за страшен мъж", той - " и аз така", да ама казвам, моя любим довечера ще е информиран за твоите набези, пък жена ти -не, нали! Ей това е разликата! А една приятелка днес ми казва "абе той ако беше готин, щеше да си траеш и да се кефиш на случката, ама като е селяндур ...разправяш"... Ама се чудя, де, мисля, че все бих ги отбивала такива момци...мойто си е най-Убаво Wink

Аааа, и кукун продадох, ей , да знаете Wink има и в Бг бебета с кукун. А мострения, който съм донесла за показване, го дадох за проба да се погледат 4 месеца, после ще го показвам Wink нека са щастливи бебетата Wink нали!

Общи условия

Активация на акаунт