Българската улица във Великобритания и по света

  • 11 302
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Добре, че прочетох в другата тема, за да разбера каква е идеята на този сайт  newsm12

Коя е тази тема newsm78 и къде е уловката на този сайт
идеята в другата тема беше, че от бг улица можеш да се свържеш по майла и да питаш (ако другия реши да отговори) ако нещо те интересува за конкретна държава, град или даже квартал. И тъй като не можеш да пратиш съобщение (сайта праща молба другия да се свърже с тебе), явно е, че няма да виснеш на вратата. Сори, че ви разочаровам.
Айде малко по-сериозно: моя адрес е в Лийдс, коя от вас ще дойде да почука на вратата ми? Черпя.
В сайта няма видими лични данни: майла е скрит, адреса е на ниво улица - т.е. Х на брой апартаменти, блокове и тн.
Между дръгото колко от вас лично са се парили от българи навън? Ама сериозно.

# 16
  • Vienna
  • Мнения: 261
Ние (във Виена) си имаме църква за тази цел. Там ходиме и си се усмихваме една на друга, а после се плюем. Иначе не сме чак толкоз много, че да не се намериме.

# 17
  • Мнения: 2 674
Mежду дръгото колко от вас лично са се парили от българи навън? Ама сериозно.

Aз съм се парила. Сериозно.

# 18
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Между дръгото колко от вас лично са се парили от българи навън? Ама сериозно.


какво означава  "сериозно"? измамен, разочарован, отвратен, огорчени близки?
щото, разни "парения" има...

# 19
  • Мнения: 2 786
Айде, ето ти съвсем сериозно:


има 2 начина:

по-трудния, но по-верния е предварително да си намериш работа още от БГ.

другия: (отиваш на, и) питаш българите по места от този сайт


Не знам ти как го разбираш, но на мен ми звучи точно на "отиваш и звъниш по хорските врати с въпрос как да си намеря работа". Предполагам знаеш, че по света има не само големи улици с много жилища, а и по-малки улички с по-малко жилища. Знам за улица само с две къщи недалеч от нас. Е, като отидеш там, имаш точно 50% шанс да нацелиш грешната къща. А и този форум е доста активен, посещаван и разработен и в темите по държави постоянно идват нови потребители с общо взето едни и същи въпроси. А хора с нечисти намерения има прекалено много, за да се отплаща прекомерната доверчивост.
Както и да е, който има желание, да се регистрира.  Simple Smile Аз ще помагам с каквото имам желание от този форум.

# 20
  • Мнения: 3 932
Ние (във Виена) си имаме църква за тази цел. Там ходиме и си се усмихваме една на друга, а после се плюем. Иначе не сме чак толкоз много, че да не се намериме.

Ха-ха, и ние скоро се сдобихmе с църква в Mонреал, още тази неделя отиваm да я ползваm по предназначение  Laughing

В няколко др. форуmа иmа дискусии по теmата за въпросния бг-уличен сайт и интересното е, че реакциите са едни и същи...

# 21
  • Мнения: 2 674
Не знам, сигурно той е очаквал вълна от възторжени почитатели. Сдружение с идеална цел. Stop

Да помагаме на непознати наши сънародници. Това хоро не го играя аз, както каза Тереза-през форума колкото си помогнем, толкова. Всеки път като съм помагала съм си получавала "заслуженото". No good deed is left unpunished. За пореден път се убедих миналата седмица в правотата на пословицата.

# 22
  • Мнения: 17

Между дръгото колко от вас лично са се парили от българи навън? Ама сериозно.


какво означава  "сериозно"? измамен, разочарован, отвратен, огорчени близки?
щото, разни "парения" има...
ами означава да не драматизираме излишно по темата. ако не искаш контакт с БГри в чужбина, не се регистрираш, не ги заговаряш по улицата и тн не-та.Обаче ако не си ре парила да слагаш всички българи навън под общ знаменател е супер селско. Ако пък си се парила - еми не си го направила през бг стрийт. В Лийдс има над 50 българи, който познавам лично, тук съм от 5 години и никога не съм имал проблем.

тереза, сайта НЕ Е за взаймопомощ а за свързване с други наоколо и може би инфо от съответната сържава (много евентуално). Явно грешно съм се изразил.

# 23
  • Мнения: 17
Ние (във Виена) си имаме църква за тази цел. Там ходиме и си се усмихваме една на друга, а после се плюем. Иначе не сме чак толкоз много, че да не се намериме.

Ха-ха, и ние скоро се сдобихmе с църква в Mонреал, още тази неделя отиваm да я ползваm по предназначение  Laughing

В няколко др. форуmа иmа дискусии по теmата за въпросния бг-уличен сайт и интересното е, че реакциите са едни и същи...

хахах да, и като факт, извън Англия най-много регистрации има от Монреал.

# 24
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Аз пък идеята на сайта я възприемам по съвсем друг начин. Регистрирах се, намерих си и приятелка съвсем наблизо, с момиченце малко по-голямо от моето. Но най се радвам, че детето ми има приятелка с която може да си говори на български. Аз съм единствената с която говори.
В интерес на истината с когото съм се запознала в подобни сайтове сме си останали приятели, с изключение на бг мамите от Англия. Такива претенции, такава злоба и завист не бях видяла.
Идеята е супер, но явно в бг мама се приема по друг начин. Жалко  ooooh!

# 25
  • Мнения: 4 399
Браво, Дорет! Това е много хубаво. И за теб и за детето. Късмет сте имали!

Моят мъж се беше запознал с една българка тука на съседната площадка и ми донесе телефона и. Детето и говорело само български, та щеше да е голям стимул и за моето. Само дето съм толкова инертна, па и темерут си падам и така и не я потърсих. СЕга като се сетих, Чак яд ме хвана защото за детето наистина щеше да е добре.

# 26
  • Мнения: 3 932
хахах да, и като факт, извън Англия най-много регистрации има от Монреал.

Супер, значи баси хората - скачат, протестират, несъгласни са и хоп, отиват да се разпишат (''45 годни стигат'', както се пееше в една песен)... нищо лично!

Обаче, bgstreet, интересно mи стана - отиваm да надникна в картата кой живее в наше село  Peace Всъщност, колкото повече пиша, толкова идеята започва да mи допада...

# 27
  • Мнения: 2 093
я каква интересна дискусия се е заформила тука. Идеята на сайта не е лоша, но аз определено не бих си предоставила координатите, дори и да е само улицата. От скромния ми опит с Интернет общуване, а може и да е от ЕГН-то,  предпочитам, пьрво,  да се срещна на живо сьс сънародници и след това да развиваме отношения, пред виртуални приятелства.
Има доста групи из Нета и тази е още една форма, така че има на кьде да се развива.

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

тереза, сайта НЕ Е за взаймопомощ а за свързване с други наоколо и може би инфо от съответната сържава (много евентуално). Явно грешно съм се изразил.

явно и в темата за търсене на работа грешно си се изразил. щото оттам дойде недоверието

има 2 начина:

по-трудния, но по-верния е предварително да си намериш работа още от БГ.

другия: (отиваш на, и) питаш българите по места от този сайт


иначе, явно идеята се харесва щом има регистрирани.

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Айде, ето ти съвсем сериозно:


има 2 начина:

по-трудния, но по-верния е предварително да си намериш работа още от БГ.

другия: (отиваш на, и) питаш българите по места от този сайт


Не знам ти как го разбираш, но на мен ми звучи точно на "отиваш и звъниш по хорските врати с въпрос как да си намеря работа". Предполагам знаеш, че по света има не само големи улици с много жилища, а и по-малки улички с по-малко жилища. Знам за улица само с две къщи недалеч от нас. Е, като отидеш там, имаш точно 50% шанс да нацелиш грешната къща. А и този форум е доста активен, посещаван и разработен и в темите по държави постоянно идват нови потребители с общо взето едни и същи въпроси. А хора с нечисти намерения има прекалено много, за да се отплаща прекомерната доверчивост.
Както и да е, който има желание, да се регистрира.  Simple Smile Аз ще помагам с каквото имам желание от този форум.
Мнението ми се припокрива с това на Тереза. Не всички живеят в големи градове и апартаменти.
И да- парили сме се. Всеки има правото да бъде предпазлив. Писала съм и в други теми по този въпрос. Нямам нищо против българите, ще се радвам и на гости, но нека това не става само на база улица и местоживеене. Когато поддържаш контакт с някого в интернет винаги може да избереш момента, в който да съобщиш адреса си и съответно да отправиш покана за гости. В крайна сметка в този форум, както и в други форуми, има лични. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт