ЧЕТВЪРТОкласници на добър час през новата учебна година!

  • 44 254
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 2 052
Момичета, попаднах на част от една сканирана книжка. Дали някой ще се сети как се казва? В нея има стихове по месеци за всеки празник.

Ние имаме нещо подобно - 'Празничен календар на българчето'  из.Парнас Peace

# 676
  • Варна
  • Мнения: 2 768
майките от Варна, да знаете утре  не сме на училище.
Току що обявиха , че са отменени занятията.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 6 362
don domat, от теб сега научавам!  Rolling Eyes
Днес парното в училище е било много слабо и децата са ходили да се притискат в него, за да се стоплят! А Диди боледува цяла седмица и днес сефте е на училище. Баща ѝ като я прибра премръзнала, директно слагах крака в гореща вода, давах чай. Абе дано удържи!
Явно никой не знае, че утре ще е неучебен ден- даже г-жата днес им е обещала утре парното да работи нормално. Rolling Eyes
А времето е супер гадно- днес даже в училище, при по- големите,  са се чупили прозорци от силния вятър и на последния етаж е капало и в някои стаи.

# 678
  • Мнения: 11 466
И аз разбрах ( за Варна), че няма да се учи по ТВ-то. Сега чакам потвърждение от г-жата на К.
Днес у-щето ни беше прогизнало и течеше, освен висчко пътя пред у-щето беше пропаднал  Rolling Eyes

ПС: Г-жата потвърди  Peace Няма да се учи  Peace

# 679
  • Мнения: 180
 Поли днес били с намалени часове...ама кой да каже, детето и то не знаело и не ми звъннало Sad та чака баща си пред училище докато се придвижи до там за да я вземе. А какво ходене до училището направихме ooooh! ...детето с дъждобран и пак се понамокри, а аз се прибрах прогизнала  Laughing
Иначе каза, че било топличко у училище.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Aми то и детето не знаеше, като се върна от училище в седем часа. Аз случайно бях включила тв"Черно море" и гледах едно предаване, в края му съобщиха, че току що е било взето решение вторник де е неучебен ден.

# 681
  • Мнения: 2 160
Мамите от Варна, как сте ? Новините по тв показаха Варна не такава,
каквато я познаваме. Уместно е решението да е неучебен ден,
здравето и сигурността на децата преди всичко.
В София е сух студ, 1С, но се усеща, като /-10С/, няма парно и у дома,
на вентилаторна печка сме.Климатът в България вече не е хубав -
или адска жега, или необичаен студ - от джапанки в ботуши.
Хубав и по-топъл ден поне в сърцето и душата !

# 682
  • Мнения: 812
И при нас в Пловдив е студено и духа силен леден вятър,но ситуацията не е критична като в източните части на страната,даже слънцето се опитва да пробие облаците и да ни зарадва с лъчите си.Добре че поне в следващите дни прогнозата е за по-добро време.А иначе с пълна сила влиза сезонът на настинките и вирусите,вече сме с запушен нос и суха кашлица,но чесно казано съмнявам се че детето ми спазва дадените препоръки от мен за яке и шапка в голямото междучасие,а и като вземем в предвит все още неотоплените училищни стаи комбинацията води познатите грипни състояния

# 683
  • Мнения: 180
красива белла, много сме добре  Rolling Eyes ... у дома, на топло с работещи климатици, с чайчета. Тъкмо я карам да си пише домашните които има. Следим обстановката и гледаме през прозорчето какво е положението на улицата  Simple Smile Малката с нетърпение чака снега, обаче Thinking нещо не идва насам.

# 684
  • София
  • Мнения: 6 149
В училището на сина ми вчера са пуснали парното и той веднага се съблякъл по тениска.  ooooh!
Другата седмица ще ходи на зелено училище. Не ми се мисли колко подходящо ще се облича.

# 685
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
И в нашето училище има вече парно.

.....
Уравнение с едно неизвестно може да решава. Но в съставеното от мен уравнение се налага да прехвърли от другата страна на равенството и съответно да обърне знака. Това не е учено в 3 клас.
Не са учили обръщане на знака като термин, но би трябвало добре знаят, че ако са известни умаляемото и разликата, то умалителят се намира, като извадят разликата от умаляемото и могат да решат уравнението:
А - х = Б,
х = А - Б
както и да намерят умаляемо, по известни разлика и умалител:
х - В = Г
х = В + Г
По същия начин са учили да прилагат и при сбор на две събираеми, в който има един неизвестен елемент.
На този етап мисля, че би трябвало да могат да решат всяко уравнение от типа А.х +Б = В без проблеми, стига решението да е естествено число  newsm78 По-сложно от решаването на задачите ми се струва съставянето на уравненията.

# 686
  • София
  • Мнения: 6 149
Уравнението е от типа  А.х+Б = В+х.  Ей това второто х го затруднява, защото е от другата страна на равенството. Казвате, че за вашите четвъртокласници не е проблем.  newsm78   Хм, кога сме го проспали? Ами ще взема да го обясня тогава.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 127
Мале , мами от Варна!Какво става при вас ? В софия в момента даже грее слънце.Аз през прозореца гледам за по - сигурно , но колкото и да е студено не е като при вас.Ужас добре поне че са решили да не разкарват децата до училище утре.

# 688
  • Мнения: 265
А-х=Б
х=А-Б   -  това - да  Peace

А.х+Б=В   -  не мисля, че са учили децата такъв тип уравнения  Thinking поне до този момент

А.х+В=Б+х  -  това със сигурност не са го взимали  Naughtyнашите четвъртокласници

Как е при другите мами. Ние сякаш изоставаме от учебната програма newsm78. Така ли? Ммм?

п п   Няма ваканция за нашите деца от Бургас Tired. От два дни не е спряло да вали... Sick. А вятъра е 17км/ч #Crazy #Crazy. Вчера едвам се прибрах от работа. Добре, че вятъра духаше в посока към къщи hahaha.
Шегата на страна. Вятъра е .... Sick   + дъжд....нямам думи. Варна, има ли силен вятър при вас?

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 12:51 от didida

# 689
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
A.x + Б = В + х
{А.х + Б} = В + х , т. е. временно все едно заместваме единия израз с някакво число и работим с него като с число. Неизвестно, но все пак едно число. От тук =>
х = {А.х + Б} - В и
В = {А.х + Б} - х
Избираме втория вариант, в който всички х са от едната страна на равенството и навлизаме в познати води. От него вече се получава
(А - 1).х + Б = В Мисля, че са учили както разкриване на скоби, така и изваждане на нещо пред скоби.
(А - 1).х = В - Б
х = (В - Б)/(А - 1)
Всяка една задача се опитвам да сведа до намиране на нещо просто - събираемо, умаляемо или нещо подобно, което са учили. Е, не използвам изрази като "полагам израза на нещо", но си го представяме/заместваме с едно число, което за момента не ни пречи, че не знаем. Не знам какво пише в учебника, но по подобен начин обясних една задача, от сборник, която го беше затруднила и ме разбра.

Общи условия

Активация на акаунт