31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 38 472
  • 158
  •   1
Отговори
# 120
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако 31-во някога е имало славата да хубаво училище, в което децата получават знания и има добра дисциплина, то това е минало.
Учителите ентусиасти, които успяват да се справят с това се броят на пръсти.

# 121
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако 31-во някога е имало славата да хубаво училище, в което децата получават знания и има добра дисциплина, то това е минало.
Учителите ентусиасти, които успяват да се справят с това се броят на пръсти.

подписвам се под това на 10000000000% и за ГОРЕН курс.

# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Шани, не сте ли доволни от гимназията? Събирам инфо за много училища, че предстои кандидатстване на голямата ми дъщеря и една от гимназиите, които мислех да включим в списъка е тази Confused.

# 123
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, не сте ли доволни от гимназията? Събирам инфо за много училища, че предстои кандидатстване на голямата ми дъщеря и една от гимназиите, които мислех да включим в списъка е тази Confused.

Никак.
За 3г. сменихме 3 класни, и пак толкоз преподавателки по основния чужд език (по 2рия чужд - само 2). Следователно ти е ясно, на какво ниво ще се овладеят и двата.
Отделно там всеки преподавател е с много ярка индивидуалност (понякога извън стандартите) и се взема много насериозно и себе си и предмета си.
На моменти съжалявам, че не си я оставих в старото й школо.

# 124
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Отделно там всеки преподавател е с много ярка индивидуалност

Simple Smile
Това си важи и за прогимназията с пълна сила.
За шест години учене на английски и трима сменени преподаватели, нивото е покъртително ниско.
С немския положението е същото. Като разбрах, че учат съществителни без рода щях да се гътна от удивление.

Само за математиката и информатиката мога да кажа с чиста съвест, че са ОК.

# 125
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето затова се чудя, защо са тези издевателства в/у родителите, които ще имат 1волаци.
НЯМА и поне от 15г. не е имало елитно квартално школо.
За какво са тези драми за 31СУЧЕМ, за 125СОУ и т.н направо недоумявам  newsm78

# 126
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лежат на стари лаври, а е нормално родителите да искат по-добро училище за децата си.
И аз имах големи надежди, но бяха попарени още на втория ден, буквално.

Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

# 127
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

като изключим АК и още 2-3, вскчо е един дол дренки.

# 128
  • Мнения: 2 885
Сега направо ме е страх да започна да чета за гимназиите.

като изключим АК и още 2-3, вскчо е един дол дренки.

Мда. Радвам се, че го разбрах още когато бяха децата в ДГ.

# 129
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Темата е в пълно затишие преди изтичане на срока за прием първи клас и .... обявяване на класиране  Joy Joy Joy

# 130
  • sf
  • Мнения: 10 160
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.

# 131
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
denniss , ти реши ли твърдо за 31во?
Аз навивам ММ за 12то и ако го приемат малкия там с немски, веднага го записвам.
31 -во ми е резервният вариант. Днес подадох в 38 ОУ Васил Априлов. Има пълните шансове да я приемат.  Peace

# 132
  • София
  • Мнения: 1 504
Темата е в пълно затишие преди изтичане на срока за прием първи клас и .... обявяване на класиране  Joy Joy Joy
А какво очакваш, да се размахат фалшиви адресни регистрации и служебни бележки за месторабата ли?  Wink щото миналата година половината парк бяха с такива...Има тема и за 38-мо, нядявам се си прочела...че и там нещата не са цветя и рози...

# 133
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Еми, цветя и рози няма никъде. Чела съм темата за 38-мо.
Там има и три страници с обсъждане на въшки в класовете - ами тази година пак нещо като епидемия имаше, вкл. и в детските градини  - но това е нещо, което зависи от родителите, не от училището. Имаше и дълго обсъждане на учители по езиците, но личното ми мнение е, че език се учи в специализирани школи и езикови гимназии.
Та няколко основни мотива надделяха да се ориентирам към 38-мо:
1. Само основно училище е - т.е., няма ги големите хали и лудницата.
2. Районът е около 2-3 пъти по-добър и като локация и като квартал.
3. Не сменят смени на малките класове.
4. По мнението и на родителите и на директорката четирите учителки, които ще поемат първи клас са много добри (една се спряга най-много), а тази година в 31-во - пак по мнение на родители - остават 2 учителки, където ще бъде наплива. Вчера при записването ми направи нещо впечатление - табелките на класовете с имената на учителките са изработени и гравирани на твърд материал (хихихих - т.е. - не принтирани на лист, че да се сменят често  Sunglasses)
5. През последните 3-4 години по данни на МОН 38-мо е винаги второто общинско училище по успеваемост на матури след математическата (10-12 място - наред с частните). А това е един много обективен признак.  Peace
6. Няма я изкуствената обществена истерия на родители за "елитно" училище, както е 31-во, но се оказва, че 38-мо е на много, много добро ниво.
Дано има късмет да я приемат  Hug
Извинявам се, ако се счита за спам в тази тема  Heart Eyes

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За какво си бутате децата от малки в такива големи у-ща, дето има хиляди големи ученици, които да ги научат на безобразия от малки?!
Изберете някое по-тихо и спокойно школо.

Общи условия

Активация на акаунт