Разводът - наследствен ли е?

  • 12 262
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 116
Ако родителите са се развели защото бащата е пребивал майката,има голяма вероятност съвсем несъзнателно и дъщерята да я влечат мъже с характера и проблемите на баща и,ако в детството и съзнанието и се е изградило като на жертва.Което не изключва да си намери читав мъж,разбира се.Нищо в живота не е еднозначно и категорично.Според мен е по-вероятно да си намери мъж,който ще я подлага на тормоз.Но всичко е комплексно.Ако тази дъщеря е по-скоро бунтарка,тогава няма как да стане да позволи някой да я тъпче.

# 196
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз точно това отбелязах още в началото на темата - че разводът едва ли е наследствен сам по себе си, но ролята на жертва - да. А в един проблемен брак винаги единия е малко или много жертва. А това се копира несъзнателно от децата в бъдещите им връзки и бракове.

# 197
  • Мнения: 116
Да,освен това в дадения пример за тормоз в семейството,според мен има два варианта-дъщерята или несъзнателно ще приеме ролята на пасивна жертва в отношенията с мъжете,или ще се утвърди като феминизирана мъжемразка,ако агресията надделява.В която от двете крайности да изпадне,няма да донесе нищо добро в брака и.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 957
А в един проблемен брак винаги единия е малко или много жертва. А това се копира несъзнателно от децата в бъдещите им връзки и бракове.
Именно. Наистна проблемните бракове е по-добре да приключват своевременно за доброто на децата.

# 199
  • Мнения: X
Стига бе, майка ми нямаше двама мъже, аз защо имам?! Shocked

# 200
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Стига бе, майка ми нямаше двама мъже, аз защо имам?! Shocked
Tози риторичен въпрос в каква връзка го задаваш?

# 201
  • Мнения: 4 916
Стига бе, майка ми нямаше двама мъже, аз защо имам?! Shocked

И ти си изключение.
Като гледам изключенията станаха повече от правилото.

# 202
  • Мнения: 3 830
Като цяло отношенията между родителите стават несъзнателен пример за подражание за децата,които по-скоро биха копирали в своите семейства по-късно поведението довело до развода на родителите им,а не самия развод като действие.
Изключително точно.

 Peace

А разведените с неразведени родители от кого са го наследили?

В един брак - двама съпрузи - два фактора.
Ако родителите на съпруга ти са разведени или не са се понасяли?

# 203
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Като цяло отношенията между родителите стават несъзнателен пример за подражание за децата,които по-скоро биха копирали в своите семейства по-късно поведението довело до развода на родителите им,а не самия развод като действие.
Изключително точно.

 Peace

А разведените с неразведени родители от кого са го наследили?

В един брак - двама съпрузи - два фактора.
Ако родителите на съпруга ти са разведени или не са се понасяли?

Тогава, според психо-теорията   Laughing, в личната ти история и въобще у теб има нещо, което те кара да се свързваш с такива хора.

# 204
  • Мнения: 3 830
Това е много хипотетично. Колкото хипотези има за възникването на Слънчевата система.

# 205
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Това е много хипотетично. Колкото хипотези има за възникването на Слънчевата система.

Всичко е хипотетично. Колкото случаи - толкова и обяснения. Тя, цялата тема, е доста хипотетична...

# 206
  • Мнения: 3 830
Това е много хипотетично. Колкото хипотези има за възникването на Слънчевата система.

Всичко е хипотетично. Колкото случаи - толкова и обяснения. Тя, цялата тема, е доста хипотетична...

 Peace Така е.

# 207
  • Мнения: 4 916
...
А разведените с неразведени родители от кого са го наследили?

В един брак - двама съпрузи - два фактора.
Ако родителите на съпруга ти са разведени или не са се понасяли?


Защо два фактора, и двамата от неразведени семейства, се развеждат?
Ако тръгнете да изкарвате и непонасянето на партньора доминантен ген, ще излезе, че скоро няма да има двойки по земята - с или без брак.

# 208
  • Мнения: 3 830
Като цяло отношенията между родителите стават несъзнателен пример за подражание за децата,които по-скоро биха копирали в своите семейства по-късно поведението довело до развода на родителите им,а не самия развод като действие.
Изключително точно.

 Peace

А разведените с неразведени родители от кого са го наследили?

В един брак - двама съпрузи - два фактора.
Ако родителите на съпруга ти са разведени или не са се понасяли?

Тогава, според психо-теорията   Laughing, в личната ти история и въобще у теб има нещо, което те кара да се свързваш с такива хора.

Хипотетично, може ли да не са се познавали достатъчно или единият да се е представял фалшиво в началото ?

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
С редки изключения, всички се представят фалшиво в началото (чупки, дрешки, игрички, почерпки, представяне само на привлекателните качества), от което следва, че няма и как да се опознаят достатъчно. Оннази приказка за торбата сол май е вярна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт