Отсъствие на менструация след спиране на противозачатъчни

  • 4 242
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 114
Какви хапчета пиете?
На листовката на моите е написано ако не ми дойде след спирането им В НИКАКъВ случай да не почвам новата преди да съм посетила лекар.
Така че я марш на лекар, че с това шега не бива...

Това е, за да се изключи евентуална бременност. Аз пия Новинет. На листовката пише, че при отсъствие на менструално-подобно течение в паузата между две опаковки, нова опаковка може да се започне САМО при изключване на бременност. Смятам, че тестовете все пак са доста надеждни, затова не съм ходила на лекар. Иначе, когато няма бременност, отсъствието на менструация не е симптом за здравословен проблем (това го четох в американски здравен сайт).

# 16
  • Мнения: 7 640
Иначе, когато няма бременност, отсъствието на менструация не е симптом за здравословен проблем (това го четох в американски здравен сайт).

стига бе, ти вярваш ли на това? Смяташ, че да ти няма менструацията е нормално. Странно, освен за климактерични жени, за останалите определено не е.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 114
Иначе, когато няма бременност, отсъствието на менструация не е симптом за здравословен проблем (това го четох в американски здравен сайт).
стига бе, ти вярваш ли на това? Смяташ, че да ти няма менструацията е нормално. Странно, освен за климактерични жени, за останалите определено не е.

Менструацията в паузата между противозачатъчните не е като обичайната женска менструация. Тя не се предшества от овулация и не е в следствие на изхвърляне на неоплоденото яйце. Тя е по-скоро менструално-подобно течение, предизвикано от спада на хормоналните нива след спирането на таблетките. Ето един линк, където доста жени задават този въпрос за липсваща менструация в паузата на ОК:
http://www.wdxcyber.com/mbcontra.htm#mc05
Ще си позволя един кратък цитат:"Оралните контрацептиви обикновено намаляват количеството ендометрична тъкан, която се образува всеки месец.  Това е механизмът, чрез който те намаляват менструалното течение и менструалните спазми. Понякога образуваната тъкан е толкова малко, че се наблюдава само леко зацапване за по-малко от ден, или пълно отсъствие на менструално течение. Ако имате оскъдно или никакво течение, няма никакъв проблем, освен това да е признак да евентуална бременност".
Цитатът завършва с това, че ако отсъствието на кървене продължи при липса на бременност, гинекологът може да изпише таблетки с по-високо дозиран естроген, или с по-ниско дозиран прогестерон. Така че очевидно в случая се касае за явления, изцяло управлявани от приеманите чрез таблетките хормони, и отсъствието на менструация в този случай не може да се сравнява с отсъствието на менструация при жени, които не взимат хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт