Как да блесна с българска кухня?

  • 3 533
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 779
метни им едни яйца по панагюрски  Laughing
или пък качамак с пръжки.

# 16
  • Мнения: 632
Вместо шопска салатата, може да е овчарска (нали са месоядни - има шунка в нея):
http://evatoneva.com/index.php?option=com_content&view=artic … izer&Itemid=3

За основно щеше да е много ефектно някакво месце в индивидуални пръстени гювечета, но явно нямаш такива под ръка. Сещам се за кебапите - винен, друсан...ама те са от турската кухня...

За десерт - млечна баница.

# 17
  • Мнения: 24
За основно направи пълнени чушки с кайма - типично българско, не е голяма философия и е много вкусно! Успех!

# 18
  • Мнения: 301
Отчет:

Първо, много ви благодаря!  Hug

Направих тиквеник, сладките, шопска, руска, катък и... руло "Стефани" с гъбен сос Simple Smile

Сама не мога да повярвам колко добре ми се получи всичко, май проработи късмета на начинаещия  Mr. Green Много исках да направя и камбите и десерт, но не успях Simple Smile

Сладките неща казаха, че много им харесват  Wink, за другите обаче съм сигурна Simple Smile


гювеч, мусака, кавърма и прочие ястия се хапват, но за мен не са ястия за гости newsm78
аз бих направила или цяло парче месо и после нарязано, или порционирано месо всеки да си взима (пържоли на фурна, отделно сервираш гъбен сос, руло Стефани, гнезда от кайма с яйце, - сервираш с айвар, ако нямаш лютеница , пилешки пържоли или нещо подобно...)

asyalein    bouquet, точно това си мислех и аз през цялото време и затова се спрях на рулото.

Направих го по тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189431.msg13789265#msg13789265 като в каймата сложих и съвсем малко хляб и магданоз, а краставичките в плънката пропуснах.
Тиквеникът от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352202.0, но модифициран с тукашния блетертайг. Имах възможност да купя кори от турски магазин, но вече няколко пъти го бях правила така и реших да заложа на изпитаното Wink Правя го като застилам част от листото в правоъгъна тавичка и го издърпвам, така че хем да стане по-тънко, хем да ми пасне по тавата, после масло, тиквата и другите неща, но на по-дебел слой. После завивам пак с листото и т.н. В една съвсем малка тавичка с едно листо стават три реда, в голяма от две листа - 4.

Катъкът, както го е описала asyalein, но добавих и сирене.

За руската салата намерих най-после майонеза без горчица в Пени - светложълта туба със зелен етикет, доста гъста. А също попаднах и на невероятна шунка в Кауфланд. От дете не помня да съм яла толкова истинска. Киселите краставички на Алнатура са върха Simple Smile

Споделям с вас рецептата за сладките, защото са ми любими Simple Smile Предполагам, че вече има такава рецепта в този подфорум  Peace Предупреждавам, че е голяма играчка  Whistling

Сладки Меденки

За тестото
2 яйца
140 гр. захар
1 и 1/2 ч.л. бакпулвер
1 щипка сол
2 ч.л. канела
150 мл олио
150 мл мед
брашно - колкото поеме

За крема
500 мл прясно мляко
50 гр. масло
1 ч.ч. смлени орехи (или др. ядки)
малко какао
малко захар
1 с.л. ром (коняк)

Яйцата се разбиват със захарта. Прибавят се постепенно останалите продукти. Бърка се докато се получи достатъчно гъсто тесто, за да се оформят топчета. Тестото е лепкаво, затова е необходимо периодично да се намазняват ръцете с олио. Топчетата се оформят с големина на лешник, нареждат се върху тава с хартия за печене и се пекат на 200 гр. Готови са сравнително бързо Simple Smile
След като са готови, топчетата се издълбават от долната страна (докато са топли не са толкова сухи и чупливи, но и по-късно става). Трохите се използват за крема.

Крема: Загрява се млякото, добавят се (с бъркане и на слаб котлон) и останалите продукти, накрая се слагат и част от трохите. Крема трябва да остане сравнително рядък.
Дупчиците на меденките за пълнят с крема и слепват две по две.
На водна баня се разтопява черен шоколад и с него се поръсват готовите сладки Simple Smile Добре е да престоят известно време, за да попият добре крема.

Надявам се да ми е разбираема рецептата  Crazy

 Hug







Общи условия

Активация на акаунт