Избор на екип при раждане

  • 21 404
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Аз мисля, че малко по малко тази практика трябва и ще се изкорени.
Дано!  Praynig

По повод "кутия с бонбони"...Аз съм безкрайно благодарна на екипа и на лекаря, и на цялата болница ако щете!!! Именно защото признателността ми е огромна и не може да се отъждестви с лакомства или пък алкохол  Hug

И мен ме тресе "балканския синдром", но уважението ми към професионализма надделява ...

# 76
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз мисля, че малко по малко тази практика трябва и ще се изкорени.
Дано!  Praynig

По повод "кутия с бонбони"...

Кутията с бонбони просто символизира тази благодарност, естествено, че не може да се отъждестви с нея, нито колата, нито цветята. Предполагам и едно "благодаря" не си им казала на тези доктори, защото какво са думите в сравнение с това, което чувстваш...
А относно коментара за "балканския синдром" - аман от "европейци" в тая държава... 

# 77
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Аз мисля, че малко по малко тази практика трябва и ще се изкорени.
Дано!  Praynig

По повод "кутия с бонбони"...

Кутията с бонбони просто символизира тази благодарност, естествено, че не може да се отъждестви с нея, нито колата, нито цветята. Предполагам и едно "благодаря" не си им казала на тези доктори, защото какво са думите в сравнение с това, което чувстваш...
А относно коментара за "балканския синдром" - аман от "европейци" в тая държава...  
No comment!  Hug

Предполагам една усмивка ще е достатъчна  Wink (от "европейските" ми роднини е)

# 78
  • UK
  • Мнения: 4 311
И ти имаш една от моите "балкански" роднини   Crazy
И понеже ще има още обидени пояснявам - казвам го за всички предстоящи коментари от типа - в Европа това никъде го няма, в Европа и цветя на госпожите в 1 клас не се дават и т.н. Един хубав и неопорочен жест или обичай не остана в България.

# 79
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
никой не е казал, че няма да благодаря на продавачката или сервитьорката. Чети внимателно! На сервитьор(ка) пък за разлика от повечето хора по "балканския манталитет" оставям бакшиш. Но те - сервитьорите работят за бакшиш. Навсякъде из цивилизования свят е така. Не и докторите. Освен това, казах го в предишния си пост, но понеже е прочетен отгоре-отгоре ще го повторя пак. Не може да занесеш уиски на изписване, защото някой си е свършил работата. Ако този някой е свършил извънредна работа, т.е. дал от себе си повече от това, което се изисква от него - да. На драго сърце ще поднеса благодарности. Но не може да е практика на всяко изписване да се влачат торти, бонбониери, уискита и прочие в отделението, защото акушерките са ти правили промивки, сменяли са ти системата или са били така добри да ти покажат как се кърми. Или защото детските акушерки са ти повивали бебето и т.н. Това им е работата.

# 80
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Имаше една отделна тема за почерпките (може и да не е само една).

# 81
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
dejie, затова в първия си пост написах доста силна дума за това, което АЗ съм направила, а именно не съм почерпила по "нашенски". Това за България е нормално и дори задължително! Разбирам го прекрасно! Все пак имам и "балкански" роднини  Hug

На "европейските" си роднини не мога да преведа и предам правилно някой наши традиции с материални изблици на благодарност вкл. и ентусиазъм и патос около 1-вия учебен ден. Те обикновено са "lost in translation".  Flutter

dejie, затова в първия си пост написах доста силна дума за това, което АЗ съм направила, а именно не съм почерпила по "нашенски". Това за България е нормално и дори задължително! Разбирам го прекрасно! Все пак имам и "балкански" роднини  Hug

На "европейските" си роднини не мога да преведа и предам правилно някой наши традиции с материални изблици на благодарност вкл. и ентусиазъм и патос около 1-вия учебен ден. Те обикновено са "lost in translation".  Flutter


Имаше една отделна тема за почерпките (може и да не е само една).
Убедена съм. Материал бол  Party

Последна редакция: нд, 04 дек 2011, 16:31 от Boten Mary

# 82
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Имаше една отделна тема за почерпките (може и да не е само една).
Убедена съм. Материал бол  Party
Мисълта ми беше, че това е тема за "Избор на екип" и хората очакват за това да прочетат като влязат тук, не за кутии с бонбони!

# 83
  • UK
  • Мнения: 4 311
Разбрах те много добре, starlet, четох те внимателно, но наистина въпросите ми не бяха риторични. За бакшишите няма спор Simple Smile Няма да разводнявам повече, има други теми относно почерпките, мисля, че съм попадала. И въпреки това аз мисля по-различно от теб - когато някой е направил нещо толкова хубаво за мен, аз ще изразя благодарностите си, независимо дали е свършено рутинно по служба или ми е било обърнато по-специално внимание. За това специално отношение някои си плащат екип. Каквото и да си говорим - плащаме ли си за екип - не очакваме просто конкретния екип да си свърши работата, а плащаме с надеждата за специално внимание и по-добро обслужване.
dias, и за мен е смешно да се разнасят торти из отделенията, но точно защото така е нормално и задължително в България да се изразява благодарност - нарекох го обичай - затова бих го направила и аз. Защото хората отсреща, които не се интересуват и не са длъжни да знаят как е в чужбина и в Европа, биха го приели като неуважение и неблагодарност. За мен е важно те да разберат, че аз съм доволна и благодарна за услугите им без значение торта ли е, какво е и го правя така както е прието по техния начин - на лекарите бонбони, на учителката цветя. Живяла съм малко насам-натам в чужбина - разбира се, че там ще го направя по начин по който е приет там, ако не е - една дума или просто сърдечно отношение и усмивка.
Иначе аз съм сигурна, че на всички акушерки им се повръща от шоколадови бонбони от години. Simple Smile

# 84
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Имаше една отделна тема за почерпките (може и да не е само една).
Убедена съм. Материал бол  Party
Мисълта ми беше, че това е тема за "Избор на екип" и хората очакват за това да прочетат като влязат тук, не за кутии с бонбони!

Дооооста се поотплеснахме особено аз...  Embarassed Така е ама като си казал А..как да не кажеш Б  Crazy и без избор на екип.

# 85
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 783
Първия път си следих бременността си в частна клиника и  родих при същия лекар, но в държавна болница. Той се случи на смяна и нищо не сме плащали. Може би ако не беше на смяна щяхме да го извикаме. Този път мисля пак така да постъпя и пак при същия лекар.

# 86
  • Мнения: 2 286
не съм избирала екип, една стотинка не платих, доволна съм от отношението към мен и бебето ми. раждах в шейново.

# 87
  • София
  • Мнения: 10 704
Родих с избор на екип,меко казано останах доволна от ВСИЧКО Simple Smile

# 88
  • Мнения: 272
Здравейте момичета, нова съм в темичката. В 8 г.с. седмица съм и знам, че още е рано за планове, но през последните дни не ми дава мира този въпрос. Ходя при д-р Миков по ЗК, но трябва да реша и за избора на екип. Джипито ми препоръча такъв и това е д-р Йончев от Шейново. Четох и по въпроса с цените за избор на екип че са паднали и в момента са до към 500 лв в държавните болници, но дали информацията е вярна незнам. Все още се колебая много...   

# 89
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Ева, здравей, по принцип наистина ти е малко рано, но е хубаво да почнеш да се ориентираш в обстановката малко по малко. Не бързай, по мой съвет от сега да правиш уговорките с когото и да било, защото е рано, нещата се променят. По време не бременността ще научаваш доста неща, ще чуваш отзиви и ще си смениш мнението няколко пъти. Аз в началото на бременността бях решила да раждам в Шейново, после взех да обмислям за Т. Киркова и неочаквано се спрях на най-малко обмисляния от мен вариант в началото - Майчин Дом. Изборът ми не е случаен, а предмет на обмисляне, информиране, наблюдение и съвет от гинеколог. Като напреднеш малко, иди на отв. врати в различните АГ-та. Задай важните за теб въпроси, защото всяка болница си има собствена политика за някои неща. По повод на цените, информацията ти не е верна. Ето ценоразпис на Шейново: http://www.sheynovo-ag.eu/ceni.html А този е на МД: http://www.maichindom.com/bg/prices/ Помисли и за варианта асистиран акушерски пост, или казано на прост език избор на акушерка. В Шейново и Майчин Дом струва 200 лв тази услуга, което е 4 пъти по-малко от избора на екип.

Общи условия

Активация на акаунт