Внимавайте с Алма тур!

  • 25 068
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Излизаме от темата туризъм и отиваме към "икономика" и "правосъдие" Simple Smile
Представям си какво им е на хората много от които вероятно в понеделник трябва да са на работа , а ги правят на маймуни по летищата.
Какъв завършек на почивката и дали някога биха помислили да се върнат в БГ...

# 16
  • Мнения: 5
Алма Тур са зле финансово от много дълго време и проблема не е от вчера. Дано най-после им отнемат лиценза, защото това е прекалено и ежедневно някой страда по тази причина.
Ако забелязвате всичките им полети за всички дестинации са с България Еър, което означава, че при този проблем с авиокомпанията няма да се осъществят - нито Крит, нито Санторини, нито останалите им чартъри. Очаква се конфликта да се задълбочи и няма да има излизане от кашата. Затова ние си пътуваме от 15 години с един малко по-малък туроператор и знаем, че там няма подобни проблеми. Няма да публикувам име, но ако някой се интересува, може да ми пише на лични. Само ще отбележа, че основната им дестинация е Гърция през лятото и нямат конкуренция за там. Попитайте ги и тях за Санторини, но мисля, че вече за септемврийски празници нямат места ( полета е на гръцка авиокомпания)Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1
Въпроса в моя случай е, дали България Еър ще осъществят чартърен полет, комбиниран между няколко туристически фирми. И какво друго ми остава освен да чакам до последния момент развитието на събитията - най-вероятно няма да ми върнат парите в понеделник, а за друга резервация е късно. Решила съм да отида и до Астрал холидейс, които предлагат същия полет.

# 18
  • Мнения: 263
Phoney, ние вчера се прибрахме от крит точно с такъв комбиниран чартър на астрал и алма. верно с няколко часа закъснение, притеснение ще дойде ли въобще самолет, но дойде и се прибрахме. надявам се и вашият полет да се осъществи, щом е комбиниран.

# 19
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Е, вчера полетите им за Турция си излетяха и те са съвместни с други фирми.
Полетът за Санторини също е с още няколко - Тез тур, Астрал, Планет и т.н.

Ситуацията никак не е розова, Алма тур са голям играч на пазара и много малки фирми също може да изгорят покрай тях.

Phoney, не бързайте да се панирате, просто в понеделник отидете в техен офис и проверете нещата.

# 20
  • Мнения: 1
Ако Алма Тур обявят фалит през следващата седмица, всичко ще е ясно.....И най-вероятно никога няма да си получа парите обратно.
Утре ще пиша какво са ми отговорили на място във фирмата, макар че отсега съм сигурна, че ще ме успокоят, че всичко е наред и със сигурност ще ми откажат да дадат писмен документ за потвърждение във валидността на почивката. При което навръх рождения ден на мъжа ми ще висим на аерогарата, вместо да си пием коктейли някъде, посрещайки залеза.....
Това е българската действителност. Аз като привърженик само на online резервации през чужди сайтове и директно купуване на самолетни билети, направих един път резервиране през български туроператор и ето последствията. Вместо да се наслаждаваме на предстоящото пътуване, ще трябва да се боря с фирма-измамник.
Писах на България Еър и на хотела, в който щяхме да бъдем настанени. Очаквам отговорите им.
Благодаря момичета за съветите.

# 21
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Малко избързвате с нещата и определенията - до момента български туристи нямат проблем с Алма тур и почивките си. Сигурна съм, че ще си получите парите обратно.

Колкото до чуждите сайтове, както вече по-горе бе споменато и там не е розова ситуацията и нямате гаранция никаква.

# 22
  • Мнения: 119
Няма смисъл да се караш с тях отсега  , може пък всичко да е наред в твоя случай.

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Няма смисъл да се караш с тях отсега  , може пък всичко да е наред в твоя случай.


 Peace

# 24
  • Мнения: 1
Алма тур ми отговориха, че пътуването до Санторини ще бъде без проблеми.
България Еър потвърдиха полета.
Ще видим Simple Smile Grinning Grinning

# 25
  • Мнения: 119
Финландската агенция по туризъм забранява на Алма Тур да предлага туристически програми на финландския пазар и затяга изискванията към другите български агенции.

Заради тия май всички ще са потършевши.

# 26
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Алма тур ми отговориха, че пътуването до Санторини ще бъде без проблеми.
България Еър потвърдиха полета.
Ще видим Simple Smile Grinning Grinning


Phoney стискам палци всичко да мине добре.

# 27
  • Мнения: 10 618
Полетът до Санторини само техен ли е или комбиниран?
И каква е логиката да отменят едни полети, а други да осъществяват, дори да са комбинирани? Ако за туристите на Алма не е платено, защо да ги качват на самолета заедно с другите?
Цялата история е малко мътна....Дали не се опитва някой друг да грабне руския пазар?

# 28
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Алма тур е всъщност обединяващо име за няколко самостоятелни компании. Алма тур България е за български пазар, Алма тур флай явно е за чартърите за руснаците. Проблемът идва от Алма тур флай, защото не са платили. По-същество са фирма с една шапка, но явно с разделение на дейностите. Абе каша и сива икономика....

# 29
  • Мнения: 119
Не мисля , че са ги нарочили невинни :

"По информация на „България Ер“ – групата „Алма Тур“ има проблеми с обслужването на свои кредити към български банки в летния сезон, а именно: кредит в размер на 8 милиона долара за финансиране на авиационна дейност и кредит в размер на 18 милиона евро за хотелска дейност."

 
http://dnes.dir.bg/news/bulgaria-er-alma-tur-9473553?nt=4


Общи условия

Активация на акаунт