Купувате ли неща за бебето преди да се роди?-3

  • 37 912
  • 459
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 374
Сигурно има предвид моите думи  Whistling Whistling
Е, извинявай, ама аз щом съм решила да родя едно дете, съответно да го кърмя - съм приела, че ще съм на 100 % до него винаги, когато трябва...за 7 месеца съм излизала само веднъж без него за 3 часа..разни хора, разни идеали..въпреки това, не смятам, че помпата е една от задължителните покупки за една майка  Stop
Съгласна Hug  bouquet

# 436
  • Мнения: X
Айдеее, beauty_, оля се вече!

# 437
  • Мнения: 374
Момичета, да не разваляме хубавата тема и началатото на седмицата с пререкания, които, така или иначе, не водят доникъде. То е като вчера, когато видях как една майка опердаши детето си, задето не тръгна на секундата, когато тя му заповяда, а след няма и 2 минути. И тя такива му отвъртя насред улицата пред очите на всички #Crazy Ама нищо, де - детето си е нейно, тя си има своите възгледи за възпитание, пример и модел на поведение. Коя съм аз, за да съдя? Мога само да констатирам факта.
Всяка от нас сама ще реши, а и нека родим, живи и здрави, пък да видим кое и накъде. Често нещата изобщо не тръгват в посоката, която предварително сме задали и принципите, които предварително сме решили твърдо да следваме.
Хубав ден!   bouquet

# 438
  • Мнения: X
Алексе, не съм се уляла, а съм препатила..не виждам смисъл да съветваме момичетата да купуват помпи, още повече скъпи и после да ги е яд и да ги пуснат в продавалника на безценица..в крайна сметка - ако жената реши и прецени, че има нужда - обажда се по телефона/било то на мъж, баба, стринка и не знам си кой/ и помпа може да се купи и донесе до 30 минути..за 30 минути няма да гръмнат циците спокойно  Mr. Green в болницата винаги има на разположение, да не е хубаво да е ползвана, ама за спешна ситуация ще свърши работа..това е моето мнение, сори, ако съм те обидила  Peace
Рут, така е - всеки си носи глава на раменете и никой няма право да съди другия..дали ще кърмиш, дали ще даваш АМ, дали ще захраниш на 2 месеца или на 6, свободен избор  Hug Успешно раждане!   bouquet

# 439
  • Berlin
  • Мнения: 11 341
Не знам, момичета. За мен лично помпата си беше много нужна, защото малкият имаше физиологичен дефект на езика, който после израстна, де. Но 3 месеца издържах да изцеждам и имах кърма, не е като да нямах. Да, може да не е задължителна помпата, но и може много да помогне.

# 440
  • Мнения: X
Ами не разваляйте хубавата тема тогава с намеци, че, видиш ли, не съм била до детето си, когато е трябвало, понеже съм излязла за 2 часа без него и съм извършила углавното престъпление да го оставя да бъде нахранено от шише! I Am Ruth, да не би да сравняваш храненето от шише с побой над дете?! Бива да сте фанатизирани и ограничени, но явно изобщо не се усещате когато прекрачвате границата. Отдавна се бях зарекла да не се включвам повече в подобни теми, защо ли си наруших обещанието...? ooooh!


abs, няма смисъл да им обясняваш, няма да те разберат. Моят син също имаше къса юздичка и други затруднения, без помпа нямаше да справим изобщо.

# 441
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз цедих до към годинката му Laughing Все още имам малко кърма от едната гърда Laughing

Стига наистина сме омазвали тази темичка и то с неща извън темата.

Аз и кърмих и се цедих, детето ми до ден днешен пие АМ от шише. Без помпа/помпи-имах 3  Laughing бих била за никъде- това аз

Хора разни,свят шарен.  Peace

# 442
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Вижте,безполезно е да се категоризират така нещата.
Аз лично имах помпа,най-обикновена в родилното,но ми беше адски трудно докато успея да се науча.Факт е обаче,че е полезна вещ  Peace
Колкото до това за кърменето и дали има или няма кърма си е до организъм,нагласа и не без значение -желание .
Останалото са дребни детайли  Hug

# 443
  • Мнения: X
Боже, божее  ooooh! за кво ли се опитвам да съм любезна  Stop Stop
Да, аз много добре разбирам тъй като съм цедила не малко време, моля ти се не говори като не знаеш  Stop Stop помпата е много полезна да, когато майката не може да кърми по здравословни причини, или детето не може да суче - да..но за мен тя не е от задължителните покупки за едно бебе .. в крайна сметка темата е "купувате ли неща за бебето преди да се роди"  .точка Peace

# 444
  • Мнения: X
Не се опитвай да си любезна, и без друго не ти се получава.

Цитирай ме, да видя, ако обичаш, къде съм казала, че помпата

Цитат
е от задължителните покупки за едно бебе

# 445
  • Мнения: 242
Дори и бебо да суче от вас винаги има нужда от помпа,защото в началото бебето не поема кой знае колко количество кърма,а останалата в гърдите трябва да се изцеди,защото става на буци Naughty освен това по този начин се стимулира отделянето на повече кърма.Така че мисля че една помпа няма да навреди на никого  Wink

# 446
  • Мнения: 374
Алексче, кой е ограничен и кой - не не считам, че е тема на разговора. Не съм те обидила лично, а дадох пример - принципът е същият, защото дали ще кърмиш и ще си биеш детето е въпрос на личен избор. Не знам кой тук е ограниченият и приема нещата буквално. Нали се сещаш, че не си ти женичката, която ще ми вгорчи началото на седмицата Peace Цеди си се, жива и здрава да си. Само не си позволявай да категоризираш хората, защото не си ти човекът, а и не съм се обръщала към теб.
Аре, джа.

# 447
  • Мнения: X
Кой е по-по-най, а?  Joy

Хайде, със здраве ("джа" не знам какво е, извинявай).

# 448
  • Мнения: 374
Бъди здрава и ти и лека бременност до термин ти желая Peace Wink

# 449
  • Мнения: 273
Дори и бебо да суче от вас винаги има нужда от помпа,защото в началото бебето не поема кой знае колко количество кърма,а останалата в гърдите трябва да се изцеди,защото става на буци Naughty освен това по този начин се стимулира отделянето на повече кърма.Така че мисля че една помпа няма да навреди на никого  Wink

Дрън-дрън!Не винаги има нужда от помпа.Купих 2 и не ми вършеха никаква работа,а само си губех времето.Най-добре се изцеждах с ръка,а ако усетех буци слагах топли кърпи и се оправях веднага.Изцеждах много и не съм усещала болка и тежест,така както когато използвах помпите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт