Отговори
# 150
  • Мнения: 14
mimi_ch добре дошла!
По повод въпроса ти, това дали лекарят ще ти поиска пари си зависи изцяло от него, но за Шейново съм чувала и доста по фрапиращи суми. До колкото съм чувала в Майчин Дом не искат допълнително пари извън тези дето ги плащаш официално на каса, но пак не е сигурно. Всичко зависи от лекаря, колко е "голям". Иначе цените ги вдигнаха на всякъде така че момичета проверявайте от сега да няма изненадани  newsm78

Ние с подготовката на по-едрите неща сме вече готови, имаме количка / не нова но ще свърши работа на първо време/, креватче ето такова: http://nani.bg/pics/thumbs/901175_c.jpg
Дрешки сме по накупили. Остана кош за кола, матраче и разни други дреболий но има още време.

Sneakers, много хубава ви е количката  Grinning

# 151
  • Добрич
  • Мнения: 795
Mishlence_2 как е креватчето,хубаво ли е?
Ние няколко месеца си мислехме че ще вземем точно същото,но напоследък нещо се разколебахме,че само онлайн има къде да се поръча,няма как да се види наживо.

# 152
  • Мнения: 21
Честито на мама barabar!!! Нека малкия Филип расте силен и много обичан!!!
Маринова,честит ви нов дом!
И аз да се разпиша за протокола Simple Smile Бебка е 1960гр.,доста е едра. Доки успя да види,че ще сме с розови гащи, (а до момента беше ту мъж,ту мома).Върви около две седмици напред и е главично.Но имайки предвид едрината на плода и тесния ми таз,надали ще се роди нормално.
Това е от мен,утре сутрин съм на поредните изследвания. Спокойна вечер на всички!  bouquet

# 153
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Барабар, честито ти бебче!!! Да ви е живо и здраво!!

И аз съм в клуба "мокри гащи", но доктора при който ще раждам ми каза, че е нормално към края на бременността секрецията да се позасили. Освен това на мен през деня ми е по-влажно бельото, а през нощта е суха и го отдавам на факта, че беба притиска мехура и се изпускам. Но се наблюдавам все пак.

За парите на ръка, зависи от доктора, лично моя нищо не иска и съм супер доволна, защото мъжът ми беше категоричен, че ако ми искат пари отивам и раждам в частна клиника.

Аз още нищо не съм купувала за беба, само за мен две нощници за кърмене за болницата и един халат. Най-много да капарирам количката и да взема един комплект за изписване, за останалото слънцето ми със списък в ръка ще се справи. Така процедирахме и при раждането на Тошко Grinning

# 154
  • Мнения: 4
Момичета #CrazyМоето раждане ще е изцяло на частно и цените са далеч,далеч от тези който вие споменавате.....Избор на екип ще ми струва 340лв ,секцио-то и всички останали консумативи за мен и бебето (до най-малкия детайл) са 800лв.....допълнително си поръчах 2 изследвания за детето-100лв и това е !!! За тази сума влизам в болницата само с телефона си...от там нататък те се грижат да получа всичко от което се нуждаем- нощница,чехли,дрехи за детето,пелени,адаптирано мляко,лекарства,храна и т.н.,но не плащам нищо повече от горе споменатото Simple Smile

# 155
  • Мнения: 490
Ехааа, колко много сте изписали за един ден самоо....  Shocked
Честита рожба на barabar, да ти е жив и здрав малкия юнак, бързо да наддава и скоро да се гушкате вкъщи!  Simple Smile
Sneakers, ако кошарката ви е дървена по-добре да си е естествена дървесина, че ако е от ПДЧ, то ще се изпаряват вредни неща от лепилото, тъй като при нас много не държат на стандартите и безопасността и слагат каквито лепила им паднат, а не такива, които да са безвредни за бебчовците, 'щото са по-скъпи. Ако креватчето е старо, няма проблеми, тъй като гадостите ще са се изпарили, но ако е ново производство не е за препоръчване. Не целя да шашкам никой, само казвам  Stop   Милото учеше дървообработване и производсто на мебели, а сега работи в мебелен цех и е доста наясно с тези неща, та той ме светна по този въпрос.   (Една вметка само, като не целя да правя реклама- ИКЕА-та държат на качеството и безопасността и при тях всичко се прави, така както трябва, защото си имат стандарти, които си спазват.)
За покупките - нищо не съм купила още. Братовчедка ми даде количка и шезлонг, креватче съм си уредила, помпа (на коятот само ще сменя маркучите) и комплект незиползвани шишета също (кръщелницата не искаше AVENT-ските и се ориентира към NUK), стерилизатор ще ми подарят, порт бебе също иии както се оказва от по-мащабните покупки ще се отърва. Скоро мисля да започна с по-дребните неща, но ще го видим как ще стане Simple Smile

# 156
  • Мнения: 27
Здравейте момичета!
barabar - честита рожба - да е жив и здрав малкия Филип, бързо да наддава и скоро да е вкъщи при мама и тати.  newsm07 newsm07

radina -  коя  е тази болница, би ли споделила, понеже аз и в 2 частни болници съм проверявала и цените бяха над 2500 лв.

А относно държавните таксите за избор на екип - вдигнали са официално  цената от 350 лв. на 800 лв.
Аз мисля да раждам във 2-ра АГ - такса за избор на екип 800 лв., и моя доки ми иска 500 лв - та общо 1300 лв.

Днес поръчахме бебешката стая.  Е от мен това засега.  Hugна всички
 Hug
 

# 157
  • София
  • Мнения: 4 035
На мен ми е лошо цял следобед, ама да се включа и аз - цената за нормално раждане във Вита за осигурени е 1400лв, не е безумно много Peace
Иначе аз за съжаление минавам на гинипрал за задържане и верапамил за сърцето, надявам се да има ефект Praynig

# 158
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...(Една вметка само, като не целя да правя реклама- ИКЕА-та държат на качеството и безопасността и при тях всичко се прави, така както трябва, защото си имат стандарти, които си спазват.)[/color]

Аз да вметна нещо във вметката.  Преди около месец купихме от IKEA (в Англия ) шкаф да слагам дрешките на бебето.  Е питайте ме колко седмици му трябваше на шкафа да се измирише. 
Слушам високите реклами за отварянето на IKEA  в БГ.  Тук купувачите в IKEA са точно средна класа, така че според мен е добре ново легълце да се остави да се проветрява поне месец преди да сложите бебе в него.

# 159
  • Добрич
  • Мнения: 795
Бубче дано да е наред положението,още малко остава! На мен от тоя гинипрал последните 2 дни ми се надуват пръстите на ръцете и краката буквално за секунди и след 15 мин вече са спаднали,иначе като го пия и сърцето ми се засилва,но за около час и минава. Бях чела,че е добре на 6 часа да се пие. И много внимавай като дойде време да го спираш  Naughty
Ти как ще го пиеш,по колко и до кога?

# 160
  • Мнения: 4
Явно стандарта в София е различен Simple Smile Аз ще раждам в Deva Mariq (devamaria.com е сайта,ако ти е интересно разгледай)

# 161
  • Мнения: 239
Явно стандарта в София е различен Simple Smile Аз ще раждам в Deva Mariq (devamaria.com е сайта,ако ти е интересно разгледай)

Явно наистина стандарта в София е друг. За сравнение в Токуда, където аз съм решила да раждам цените са в пъти по-високи от това, което ти посочваш. И все пак държа да родя като бял човек и не съм склонна да давам пари на ръка. Там поне всичко е регламентирано.

# 162
  • Мнения: 4
И в тази болница всичко е на много високо ниво и парите се взимат регламентирано....нищо не се дава на ръка Simple Smile

# 163
  • Мнения: 174
Благодаря на всички, които ни пожелават с мъника да сме пак заедно   bouquet Страхотни сте!

Да ви кажа за водите - първия път изтекоха в една голяма локва. След това си продължиха по съвсем малко до болницата, докато ме подготвят за раждането.
Втория път пак се случи заради изтекли води. Бяхме си на Несебър и а-ха да се качим на едно корабче за Слънчев бряг Simple Smile Усетих аз, че нещо не е наред. Хванахме се към хотела, баня, после веднага за Бургас, за да потвръдят, че наистина са околоплодни води, а оттам за 4 часа до София. През цялото това време, може би 6 часа, водите ми текоха малко по малко. Така че може да е и едното, и другото.

При мен преждевременното раждане се оказа последствие от някаква инфекция, която не бяхме хванали (или просто е липсвала, знам ли...) на изследванията и прегледите две седмици по-рано. Не останахме в Бургас, защото реших, че ще е кошмар аз да се прибера в София, а детето ми да лежи в тамошната неонатология. Затова към "Майчин дом".

Мога да ви напиша само страхотни неща за това място. Изтърсих им се в 11 вечерта без каквито и да е документи, изследвания, не знам си какво. И за тези 10 дни, в които ме държаха, докато узрее плодът за раждането и после докато се възстановя, никой не ме е оставял за секунда без внимание и никой нито за миг не ми е показал, че иска нещо в замяна. Стаите за активно наблюдение (там няма да ходите, де!), родилното, операционните и реанимацията са... ами на д-р Хаус отделенията ряпа/пасти да ядат  Laughing След раждането те преместват в нормална болнична стая на 7-ия или 12-ия етаж. Аз избрах мизерията на 7-ия, защото там децата не са постоянно с майките си, а се довеждат на 3 часа. Щеше да ми бъде мъчно да гледам чуждите бебоци... Но си представете мизерия до дупка - легла на пружини от 70-те, хлебарки, лющеща се над главата ти мазилка, тоалетни, чиито врати не се затварят, баня, чийто душ не работи, закуска - половин кифла с кренвирш... Абе с една работа - по-зле и от хижа. Доколкото знам, на 12-ия етаж, където се води VIP, нещата стоят другояче - нормална обстановка с баня и тоалетна към всяка стая. Не съм сигурна какво беше заплащането за там, може би 40 на вечер за двойна и 70 за единична стая. Във всеки случай човек трябва да си прецени парите за това, но и силите от самото начало да бъде с бебето си по цял ден. Което аз бих направила, без да се замисля, ооооо, и как! Но за някои жени знам, че това е минус.

За избора на екип момичето на съседното легло беше платило 850 или 870 лв, не съм сигурна в точната сума, но знам, че тя не зависи от начина на раждане. Цената за нормално раждане при д-р Мазнейкова беше 1600 лв по последни данни от една приятелка.

И понеже вече имам база за сравнение между МД и болницата на д-р Мазнейкова, мога да кажа, че пак бих раждала в "Майчин дом". Просто тук се чувствах наистина в добри ръце, колкото и клиширано да звучи.

Днес е денят ми за Филип.  newsm44 Стискайте ми/му палци!

С вас всичко ще е наред, ще видите! Само не се шашкайте за нищо!

# 164
  • Мнения: 72
подкрепям радина!и аз ще раждам там.цените са като в дарйавна клиника,а обслужването като в частна Laughing и на мен ми казаха само телефона и зарядното да си взема и ако искам лаптопа Laughingдругото го усигуряват те
ради,ти кой лекар ще избереш?аз мисля за гамишев....
барабар,честита рожба и скорошно прибиране у дома  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт