Разлика в годинките...

  • 6 904
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 217
Имам трима сина. Най-големият е на 18. Разликата между него и средния е 14 години. Най-малкият е на почти четири - роди се две години след брат си.
За мен по-лесно и приятно е, когато разликата е поне 3-4 години, но сега като ги гледам какви приятели са и как си играят, мисля, че за тях самите е по-добре годините помежду им да са колкото може по-малко. Simple Smile

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
За мен по-лесно и приятно е, когато разликата е поне 3-4 години, но сега като ги гледам какви приятели са и как си играят, мисля, че за тях самите е по-добре годините помежду им да са колкото може по-малко. Simple Smile
И аз така си мисля, затова гледах да набутам всичките наблизо. Мисля, че под 5г разлика за три деца е супер. Доволна съм, че потвърждаваш мнението ми от опит, аз все пак нямам база за сравнение, пък и Томи все още няма много голяма връзка с братята си.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 217
С тези разлики ще станете невероятна банда! Grinning

# 93
  • Мнения: 79
При нас разликата е 6 години. Не мога да се оплача.Едното дете вече беше самостоятелно и не искаше кой знае какви грижи (става въпрос за обличане ,събличане , хранене ).Пък и аз си бях в майчинство когато почна първи клас .Имах повече време да  помагам за домашните.

# 94
  • София
  • Мнения: 7 673
Имам трима сина. Най-големият е на 18. Разликата между него и средния е 14 години. Най-малкият е на почти четири - роди се две години след брат си.
За мен по-лесно и приятно е, когато разликата е поне 3-4 години, но сега като ги гледам какви приятели са и как си играят, мисля, че за тях самите е по-добре годините помежду им да са колкото може по-малко. Simple Smile
При нас е доста сходно. Разликата между най-големия и средния е 12 години, между средния и най-малкия - 5. Съответно 17 между най-големия и най-малкия.
Разбират се, но аз много държа да не се карат и обиждат. За най-малкото отклонение ги мъмря изключително сериозно.
Между големия и малките няма много допирни точки, докато средният и малкият си имат общи неща.
Много се надявам да са си близки и като пораснат. И тримата. Много!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 437
Днес в банката имаше две готини дечица, ама какви звучни шамарчета си забиваха...ей, така от любов. Заприказвах ги (заинтересована съм все пак) и двамата бяха супер готини...обаче си се дракат, попляскват, побутват, дразнят се...и се чудя, дали понякога не са си отдушници. Едното беше на 9г, а другото на 12г. Много усмихнати, приказливи, умнички, махаха ми за чао.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Против малка разлика съм. Понеже съм насадена на пачи яйца
с разлика между малките 1г. 8м. в потрес съм. По-голямо зло
от породени няма Mr. Green Поне в период 2-5 години не
очаквам приказка. Бият се, карат се, ревнуват се Драма е!
5 години разлика ми се вижда о.к. и все пак точна рецепта - няма!

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
Е, година и 8м е супер разлика, според мен е до деца. Моите са много привързани един към друг. И нямам спомен да е било толкова тежко, като отбележа, че НЕ са ходили на ясла, до 3г съм ги гледала сама.
При почти 5г разлика между най-големия и бебето нямат много общо помежду си, съвсем различни са им заниманията.

# 98
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам трима сина. Най-големият е на 18. Разликата между него и средния е 14 години. Най-малкият е на почти четири - роди се две години след брат си.
Rolling Eyes Не съм се събудила ли, не мога да смятам ли, не знам, ама не мога да ги изкарам? Големият на 18. Средният на 18-14 =4, малкият на 4-2 = пак на 4 newsm78

# 99
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Дъщеря ми е на 11, сина ми е на 3 Wink  Това май е най-голямата услуга, която направих на себе си и на децата си. В момента щерката е в един такъв период, в който изпитва потребност да гледа брат си, да му помага, да го занимава. Той пък се чувства супер добре, защото кака му го обича адски много и не му се кара...Хем се гледат, хем не се бият. Не знам обаче, като  й избушат хормоните какво ще правя. За сега кара сравнително спокоен пубертет, може би защото  е в началото. Ако раждам трето, мисля да е минимум след 2 години Wink

# 100
  • софия
  • Мнения: 2 140
Мога вече и да се включа по въпроса дали е трудно.В инерес на истината очаквах да е много по-трудно.
Оказа се,че не е толкова страшно.Към момента единствено тоталната липса на почивка за мен отчитам като трудност.Но всичко  зависи,какви са децата по принцип.

# 101
  • Мнения: 6 713
Имам трима сина. Най-големият е на 18. Разликата между него и средния е 14 години. Най-малкият е на почти четири - роди се две години след брат си.
Rolling Eyes Не съм се събудила ли, не мога да смятам ли, не знам, ама не мога да ги изкарам? Големият на 18. Средният на 18-14 =4, малкият на 4-2 = пак на 4 newsm78
Белинда, тая сметка и аз я правих, ама доникъде не я докарах. Laughing

Мога вече и да се включа по въпроса дали е трудно.В инерес на истината очаквах да е много по-трудно.
Оказа се,че не е толкова страшно.Към момента единствено тоталната липса на почивка за мен отчитам като трудност.Но всичко  зависи,какви са децата по принцип.
И моите са с подобна разлика, и аз мислех че ще е много трудно. На моменти и аз съм изпушвала, но като цяло е много добра разлика Peace

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
Ай ся и по още едно Simple Smile Да ви помислят всички за луди Simple Smile

# 103
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Имам трима сина. Най-големият е на 18. Разликата между него и средния е 14 години. Най-малкият е на почти четири - роди се две години след брат си.
Rolling Eyes Не съм се събудила ли, не мога да смятам ли, не знам, ама не мога да ги изкарам? Големият на 18. Средният на 18-14 =4, малкият на 4-2 = пак на 4 newsm78
Белинда, тая сметка и аз я правих, ама доникъде не я докарах. Laughing

Мога вече и да се включа по въпроса дали е трудно.В инерес на истината очаквах да е много по-трудно.
Оказа се,че не е толкова страшно.Към момента единствено тоталната липса на почивка за мен отчитам като трудност.Но всичко  зависи,какви са децата по принцип.
И моите са с подобна разлика, и аз мислех че ще е много трудно. На моменти и аз съм изпушвала, но като цяло е много добра разлика Peace
Начи, мислим, че големия е почти на 19, средния е почти на 5, а най-малкия е на 3... Grinning

# 104
  • Мнения: 1 335
То си зависи наистина от децата... но твърде малката разлика за децата може да е добре, но за родителите и по-специално за този, който е по цял ден с тях е мъничък ад през повечето време. А и дори вече не съм сигурна колко всъщност е добре за децата, при положение, че майка им е доста изнервена и преуморена. При мен поне е това напрежение вече 2г и половина.... взе да оказва доста лошо влияние, колкото и да се старая да им обръщам внимание, да съм спокойна и уравновесена вече чувствам умора да играя с тях, а като почнат истериите (всеки по няколко пъти на ден за нещо си ....) и направо рухвам.

Общи условия

Активация на акаунт