Селска къща, поглед към малките детайли

  • 98 617
  • 251
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте, тъкмо приключих голямото приключение - реновиране на 100 годишна калена къща. Направихме към нея 3 нови тераси, кобилица на покрива, малко езерце, плетена с върба оградка, както си му е реда. Сега дойде ред и за женските глезотии и събирам идеи. Ако мога да съм ви полезна с нещо, но да знаете ремонта на такова място е по-сложен и скъп от нов строеж Sad

# 226
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Много съм любопитна! Simple Smile Чакаме снимки!

# 227
  • Мнения: 11 958
И аз, и аз! Simple Smile

# 228
  • Мнения: 11 958
Много ми харесват копривщенските къщи, но май няма да имам смелост чак такова съчетание да направя.

По-скоро два основни цвята и още някакво по-ярко петно-  не зная точно какво , надявам се да ми се избистри.newsm78

# 229
  • Мнения: X
Скрит текст:
Благодаря за похвалите и насърчението!


В другата част на двора е "Помещението за прислуга", както му казвам аз,на шега. Поради липса на такава,временно по заместване роля на прислуга ще играем аз и мъжът ми, разбира се. Там има външно огнище, малка кухня, която да обслужва пространството около огнището, както работилница и гараж. Също е дървения, камък, но там падна злополучният орех и още не е поправено покривчето.

Мъжът ми реши, когато изцяло завърши къщата, тогава ще  се върне към оправяне на "щетите".

В долната си част къщата ще е облицована с камък.Не е  завършен и чардакът и сега като се качвам ме е малко страх.
Това, което ме притеснява- в най-долната част на къщата, издадената част към оградата- там има голяма денивелация и по закон следва да направим някакъв парапет.Но аз не искам, защото мисля,че ще загрози къщата.Исках да си сложа някакви сандъчета с цветя. Но не искам и да си имам неприятности с глоби и т.н.

Друго- в долната част на къщата ще има две основни помещения- нещо като хол и трапезария, както и малка  отделна стая.
В хола ще е камината. Не мога да измисля никакво цветово решение на хола,освен бяло и кафяво. А ми се иска да има някакъв цвят, да не е така постно.Като казвам "цветово решение", имам пред вид всичко- стени,мебели,пердета, всичко.
Зелено не харесвам,  дайте някакви съвети, моля!

Да използвам повода да си пофантазирам.....     Laughing   че аз скоро няма да стигна до обзавеждане.


  но да не са пластмасови мебелите







# 230
# 231
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Супер е!
Мой близък има на вилата си такава. Отпред е монтирал метални вратички с орнаменти от ковано желязо, за да я затваря лятото. Помня на един зимен празник, че мяташе пържолите директно на скара върху жарта и нищо не миришеше в стаята. Те пушат вътре... Така дърпа това нещо, като гори, че въобще не им се задимява и умирисва.

# 232
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Невероятно е усещането с огнище! Спала съм няколко вечери в старинна къща с типичното за тогава отворено огнище, май си имаше някакво друго име. Пекохме месо, картофи... Недостатъкът е, че не топли добре,топлината бяга през комина.
   Мечтая за едно  отвън.
Скрит текст:


# 233
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Оджак. Майка ми има в лятната кухня на двора. Точно на пода се пали огъня, не на повдигната конструкция с камера за въздух или чекмедже отдолу. Отгоре е отвора на комина. Оттам някъде виси кука. Приготвя зимнина там. Вари буркани в арания върху саджак, или бърка лютениците, пече чушки... Все още има останали по селата и ги използват. На съседите едно малко и глупаво котето беше спало в топлата пепел веднъж и после цяла зима ходи с опърлена козина.
В друга една селска къща имаме зидана пещ в навес отстрани. На Гергьовден баща ми я опалва в 4 сутринта, докарва я до определена температура и пекат агнето вътре. Преди в тази къща са живели пекари и са я използвали и  за хляба.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Аз и оджак имам. Обаче не съм го снимала.

# 235
  • гр. София
  • Мнения: 4 786
А откъде могат да се намерят решетки за камина?

# 236
# 237
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Много интересна книга, голямо благодаря! bouquet

# 238
  • София
  • Мнения: 488
Алегрина, благодаря, че сподели!  bouquet

# 239
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета! Кажете ми откъде да купя красиви покривала за легла? Стаите са възрожденски стил едната е в кафяво, другата в зелено, пердетата - кенар с пискюли.

Общи условия

Активация на акаунт