Как се борите с пускането на филмчета в градината?

  • 16 581
  • 438
  •   1
Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
"учителките са от 8, с тях стои лелката, която всъщност си има и друга работа и им пуска едно филмче /одобрено от учителката преди това/ "

Учителките са от 7.00 до 13.00 или от 13 до 19 часа най-вероятно, тъй като това е минимумът преподавателска норма за детските учителки. Това, че идват 1 час по-късно на работа, си е леко притесняващо, нали?! Съчетано с филмчета - направо тревожно!
Доколкото си спомням бяха от 8 до 14, за да са двете повече време заедно на обяд и да си предадат всичко, което е ставало сутринта, т.е. вечерта знаех ако нещо проблемно е станало сутринта, а такива неща имаше, че проблема времетраене на детски филмчета ми беше най-малката грижа.
И си беше държавна градина, но все пак бе и преди време, сега детето което ходеше си е в училище.

# 16
  • Мнения: 2 524
Добре де, вашите деца въобще ли не гледат телевизия/филмчета? В една друга тема в "Нашите деца" чета как доста майки се прехласват по Baby TV като старт към чуждоезиково обучение. Има си отделна тема за "Колите", тема и за торентни за детски филми. Нещо някакво разминаване има май... newsm78

Аз моето дете не искам да го гледам "под стъклен похлупак". Да, позволяват му се филмчета , има си колекция подбрана от нас, родителите. В градината гледат филмчета на ДВД. Всяко дете може да занесе диск, одобрено от родителите и госпожите. Не се допускат аниме-та като Бкакуган, Бен 10 и прочие. 

# 17
  • София
  • Мнения: 9 111
Добре де, вашите деца въобще ли не гледат телевизия/филмчета?
Гледат, въпросът е в  количеството и честотата на гледане- не всеки ден и не повече от половин - един час за дните, в които гледа, освен ако не е някой цял филм (те са по час и половина повечето). И естествено са подбрани.
А и когато гледането е за сметка на излизане, рисуване, апликиране, четене на книжки и т.н., тогава не е приятно.

# 18
  • Мнения: 2 524
Добре де, вашите деца въобще ли не гледат телевизия/филмчета?
Гледат, въпросът е в  количеството и честотата на гледане- не всеки ден и не повече от половин - един час за дните, в които гледа, освен ако не е някой цял филм (те са по час и половина повечето). И естествено са подбрани.
А и когато гледането е за сметка на излизане, рисуване, апликиране, четене на книжки и т.н., тогава не е приятно.
Какво значи за сметка? Явно аз съм поста, но не съм разпределила режима на детето си по дни и часове. Брррр.
Но да, всеки си има свое виждане. След днешна ситуация , на която присъствах, вече никаква родителска концепция не би ме учудила.

За протокола и темата - нямам нищо против на гледането на филм / телевизия в ДГ стига да е подбрано киното.

# 19
  • Мнения: 1 114
Зазу, при нас телевизия се гледа доста. Родители закупиха плазмен телевизор за групата и децата гледат по няколко пъти на ден. Там дъщеря ми започна да гледа Уинкс, Барби и др. подобни, които до тогава не беше гледала. Питах по колко време и защо се гледа телевизия, обясни ми се, че било само в края на деня за половин час. Умишлено ходих да я взема по-рано и пак бяха пред телевизора. Налагало се е да ходя в градината на обяд, т.е. преди да почнат да обядват и пак съм ги заварвала на пода пред телевизора. Абсолютно не одобрявам, но се оказа, че съм една от единиците мислещи по този начин. Все пак не съм се предала и мисля тази година да повдигна въпроса и на родителската среща. Във времето в което са пред телевизора, би могло да им се чете или да им се пусне да слушат приказка, да апликират, рисуват и т.н.

# 20
  • Мнения: 4 555
Добре де, вашите деца въобще ли не гледат телевизия/филмчета?
Да, моето въобще не гледа, защото нямаме телевизор.
Реших да си го призная, след като каза, че вече нищо не би те учудило, иначе нямаше да се осмеля  Laughing

# 21
  • Мнения: 127
Честно казано и аз не разбирам какво толкова ви плаши, че чак да се борите срещу него. Вкъщи пускам на децата Бейби ТВ. Никога не съм си правила труда да засичам часово колко време гледат тв. Четох по-напред мнение, че ако се гледа два пъти седмично по 30 мин. било добре, но повече не. Еми не разбирам. Като че ли не им давате на тези деца да говорят с някои ваши близки и роднини по джиесемите. Това е далеч по-вредно. Да не говорим как 95% от майките пускат децата си да ровят в пясъчниците пълни с кучешки изпражнения  #2gunfire. После защо България била на първо място в Европа по заболели от кучешка тения. Защото хората са НЕВЕЖИ. Преди месец докато чаках на опашка за детската кухня една майка разказваше на друга, как никога повече няма да пусне детето си в пясъчник. Видите ли, чак сега разбрала как се пренася кучешката тения и колко е опасно да играят децата в тези пясъчници  Naughty
Ако се замислим има толкова по-вредни неща гледането на телевизия, срещу което се "борите"
Лека нощ.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 00:00 от daniiella

# 22
  • Мнения: 15 379
Борба с пускането на диск с анимация не водя, защото им пускат много рядко.
Но смятам да поведа една далеч по-важна битка - децата да излизат навън и през късната есен,  и през зимата, и през ранната пролет. Това за мен е в пъти по-важно от едно филмче за Франклин, например, което ще изгледа през седмицата.

# 23
  • Мнения: 442

    Няма нищо лошо в гледането на филмчета от децата, не става въпрос за това, как не се разбра?  Thinking
    Сигурна съм, че всеки родител пуска на детето си детски филмчета. Но в някои детски градини може  да се злоупотреби, като се пускат по-често. много по-лесно е да пускаш през по-голямата част от деня детски, вместо да занимаваш децата по друг начин. За това става въпрос. Когато се прекали- става вредно.
    Разбира се, че няма нищо лошо в самото гледане на филмчета, стига количеството да е съобразено. Има толкова много други неща, които могат да правят.
    Както и да е. Зависи от преценката на родител и учител за конкретна детска градина.

# 24
  • Мнения: 4 555
Като че ли не им давате на тези деца да говорят с някои ваши близки и роднини по джиесемите. Това е далеч по-вредно.
Ами... не. Не го правя. Не че нещо, просто да знаете, че има и такива откачалки  Rolling Eyes

# 25
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Добре де, вашите деца въобще ли не гледат телевизия/филмчета?
Да, моето въобще не гледа, защото нямаме телевизор.
Реших да си го призная, след като каза, че вече нищо не би те учудило, иначе нямаше да се осмеля  Laughing


Eлора,нали разбираш,че сте изключение.Правилото за изключението няма как да е правило за общото.Няма как изобщо да не се гледат детски.При вече налични телевизори и ДВД та в групата.За мен е важно да са сведени до минимум и да са подходящи.Но когато лелите са на друго мнение-познайте кой печели?Колкото и да се оплакваме на род срещи и колкото да обясняваме.Нас ни няма ,за да видим кога и колко.

# 26
  • Мнения: 873
нямам против гледането на телевизия в ДГ-през зимата децата са затворени и госпожите лудват с тях. самите деца много се радват да си носят дисковете там, а на всички е ясно,че дисковете с филмчета се закупуват и контролират от родителите (аз примерно съм фен на филмчетата по Андерсенови приказки). В същото време не ми става приятно като отида да си взема детето, да го сваря зомбирано пред телевизора-пратила съм го на градина, за да играе с децата Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз съм на мнение, че децата трябва да прекарват поне по един час навън всеки божи ден  football, освен, когато вали дъжд или има силен вятър, но на практика децата се изкарват основно лятото и част от пролетта и есента и това е масова практика. През другото време месеци наред не излизат - "за да не се разболяват". А според мен точно неизлизането предизвиква по-често боледуване  Crossing Arms, но както и да е.
За зомбирането пред филмчета съм съгласна  comp03. Реакциите на детето след гледане на филмчета над половин час стават доста изострени, агресивни и т.н., независимо от подбраността на филмчето. 

# 28
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Аз съм на мнение, че децата трябва да прекарват поне по един час навън всеки божи ден  football, освен, когато вали дъжд или има силен вятър, но на практика децата се изкарват основно лятото и част от пролетта и есента и това е масова практика. През другото време месеци наред не излизат - "за да не се разболяват". А според мен точно неизлизането предизвиква по-често боледуване  Crossing Arms, но както и да е.
 

Права си.За да се компенсира не излизането през зимата,трябва след градина/ясла да се излиза.Или да ги изкарват от градината.Но ги мързи после да ги преобличат,защото децата зимата се мокрят.Не е правилно,но факт.

Иначе за гледането на филмчета-не трябва да има телевизори изобщо.Иначе всички други обещания от лелите са под съмнение

# 29
  • София
  • Мнения: 1 715
Миналата година госпожите имаха желание да се купи ТВ. Градината е нова. Още играчки нямаха... Доводите бяха, че с образователна цел ще се пуска, всички други групи имали, директорката била казала. Последните две неща се оказаха неверни. За образоване предложихме да има общ за градината ТВ, който да е в салона за гимнастика, примерно. Не се прие.
Борбата си беше сериозна обаче.
Никой не може да ме убеди, че добър педагог не може да представи нещо на деца в градина по друг начин, освен с видео Naughty
Аз лично бях доста крайна в разправиите, защото година по-рано с очите си видях в една столична градина как в 17ч. в стаята има група деца, сами и наредени пред ТВ Shocked Няма как да има контрол за това и по тази причина не съм съгласна. Едната учителка каза, че само за 15 мин. преди обяд ще пускат, което обезсмисля инвестицията. Другата казваше, че по половин час сутрин и още толкова след обяд.
Мъжът ми беше на друго мнение - по принцип против, но каза, че ако има моменти, когато децата ще са сами и ще се бият примерно, е по-добре да гледат.
За тая година очаквам пак офанзива на родителската, ама доста хора сме на позиция "твърдо не", та да видим Peace

Общи условия

Активация на акаунт