Задълженията

  • 1 763
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
geryger, ясно е, че правило няма. Този твой братовчед и жена му, шапка им свалям. Тя - знае как, той - не е тъп и упорит (нетипично за мъж Grinning ) . Лошото е,че аз съм много мекушава към хората, които обичам и като ми каже "Еее, аз цял ден на работа и сега и това ли да правя", вместо да му отговоря на манипулацията с манипулация х 2, си казвам "Ей,верно, аз даже лекции нямам,айде поне сега.."
.. Като цяло аз съм си виновна с една дума . Grinning ..

# 16
  • Мнения: 1 072
Наложи ми се да се науча да готвя,да чистя, да пера (на ръка!!!),да простирам,да гладя....и още цял списък,вие знаете по-добре от мен,нали сте домакини все пак.И така въпросът е какво трябва да прави мъжът? Да изкарва прехраната?Да уважава жена си, да я прегръща, да прекарва поне един от свободните си дни с нея (без футбол и подобни), да се съобразява с нея, да я извежда някъде и да прави малкие жестове.Помагайте и вие, допълвайте списъка Simple Smile
Точно преди няколко дни чух по телевизията, че на последното преброяване над 100 000 мъже са се самоопределили като "домакиня" Laughing Laughing така че се присъединявам към обобщението "както си го научиш" Wink и без това той се е пренесъл при теб, както пишеш, така че дефакто е заврян ъъ.. мъж Laughing
Съгласна съм, че всичко се пере в пералня, за гладене на костюми, ризи или подобни си има химическо чистене, за миене на чинии - съдомиялна, а за готвене - доставка по домовете. Преди да се оплакваш, изчакай да станеш майка на 2 малки деца Laughing но преди това гледай да имаш мъж, който да помага.
Истината е, че ако до преди да заживеете заедно само си пазарувала и си си оправяла прическата и грима, то е време самата ти да преминеш на по-високо ниво от домашни задължения Peace

# 17
  • Мнения: 5 979
То има ама струва пари а ако ти кажа "ето ти 2,50 за химическо чистене и храна с доставка" ще ти е приятно може би  Laughing. Относно дресировката аз съм на мнение, че трябва да има разбирателство ако няма рано или късно някой ще си изнесе багажа  Wink

# 18
  • Мнения: 1 174
Мъжа прави това, което си го научиш.
Ако не се учи, сменяш мъжа  Laughing
По повод на този коментар се сетих за една своя хазяйка, която обичаше да повтаря - ,,Мъжа е като домашното куче. Както го дресираш в началото като ти влезе в дома, така ще ти служи Joy цял живот,,

Жената е като домашното куче. Както я дресираш в началото, така ще ти служи цял живот.
Това как ви звучи ? И ако ви обижда, що смятате, че за мъжа не е обидно да  го сравняваш с куче  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 296
Роси, аз не съм казала, че своя мъж го възприемам за такъв. Просто цитирах една възрастна хазяйка какви ги ръсеше.

# 20
  • Мнения: 1 174
Знам, Царина, не беше лично към теб, а точно към репликата.
Обърни нещата и си представи това казано от мъж по адрес на жената колко просташко и отвратително звучи. И за мъжете е обидно.
Авторката не е домакинствала щото е живяла с мама. Приятелят й също така не е домакинствал, щото е живеел с мама. Кой кого ще дресира сега ?
Просто и двамата трябва да си купят по една готварска книга, да прочетат упътването на пералнята и да се разберат какво подразбира всеки от тях под ред и чистота. След тези действия, започват заедно да вършат тези неща.
Сядат и говорят - мило, знам че си бил на работа, но домакинската работа се върши от всеки, който живее в дома. Айде аз докато сготвя, ти пусни прахосмукачка/направи салата/ пусни прането.
Ако каже: "Ама уморен съм. Ти си си почивала цял ден." - отговор: "Разбирам, че работата ти е натоварена, но домашните задължения пак си ги има. Ако искаме да ни е чисто и подредено вкъщи, трябва да ги вършим. Няма как." Нормален обикновен разговор. Без мрънканици и караници.
На моя мъж съм казвала: "Да, моята работа е по - лека, прибирам се по - рано. Но аз не съм виновна, че ти работиш по - тежка и натоварена работа. Когато се прибереш вкъщи вече не си работник, а си мой съпруг. Ако от теб не получавам помощ и разбиране, от кого тогава ?"

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 16:16 от rosy_bosy

# 21
  • Мнения: 1 296
Ние точно с това сме направили преди години /когато получихме къщата/ впечатление на съседите - че каквото и да се прави, да се работи - все заедно сме. Дори се учудиха, че докато си пием кафето си обсъждаме какви ще ги работим/вършим през утрешният ден. На тях им беше много странно това, докато за нас си е нещо повече от нормално.

# 22
  • Мнения: 1 174
Ние сме така за някои неща. За други  всеки си го е присвоил за свое задължение.
Например - аз готвя по - манджестите неща- яхнии, супи, печива разни. Мъжът ми е на скарата, салатите, мекици, палачинки.
Аз чистя с прахосмукачка, той мие банята и прозорците.
Той зарежда миялната, аз пералнята.
Той храни кучетата, аз /и детето/ котката.
Не строго разделението, условно, но така си вървят нещата принципно.
За работата в двора е друго. Там се комбинираме - например той коси тревата, аз очиствам близо до цветята където не може да се коси.
Всяка двойка си намира най - правилния за нея начин  Peace

# 23
  • Мнения: 5 979
В тези взаимоотношения винаги има водещ, т.е. единият се грижи за другия. В някои дейности водеща е жената, в други мъжът, но като цяло в повечето случаи единият извършва по-голяма част от дейността. Не може да се върши всичко заедно, но може някои задачи да се поделят или разпределят. Примерно мъжът може да прочете упътването на пералнята, да извърши едно пране след което да обучи жената как да действа и тя във времето да придобие рутина в тази операция.

# 24
  • Мнения: 1 174
В тези взаимоотношения винаги има водещ, т.е. единият се грижи за другия. В някои дейности водеща е жената, в други мъжът, но като цяло в повечето случаи единият извършва по-голяма част от дейността. Не може да се върши всичко заедно, но може някои задачи да се поделят или разпределят. Примерно мъжът може да прочете упътването на пералнята, да извърши едно пране след което да обучи жената как да действа и тя във времето да придобие рутина в тази операция.

Именно, после жената показва на мъжа как се готви, той хваща една готварска книга и придобива с времето рутина в тази операция  Peace

# 25
  • Мнения: 5 979
Може и така ... после жената показва как се гледат деца и си бие камшика да ходи да изкарва пари  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 153
 Това последното беше много добро  Joy. Виж сега аз ще ти кажа "Желязото се кове докато е горещо", след като и двамата сега започвате да живеете заедно и самостоятелно, сега е момента да си разделите домашните задължения, защото веднъж като тръгне така, после и на работа да ходиш и деца да гледаш все тая пак няма да ти помага, въпреки че тогава и ти ще си уморена вечер след работа. Пробвай да поговорите и да си разделите нещата или другия вариант е единия ден да чисти той, на следващия той. Ние с мъжа ми така процедираме. Е има неща които все си приема за негово задължение - той пазарува, готви, изхвърля боклука; аз - пускам пералня, простирам, гладя. Но с чистенето се редуваме. Всеки сам си определя тези неща, но още от сега трябва да се разберете, после вече ще е късно

# 27
  • Мнения: 1 174
Може и така ... после жената показва как се гледат деца и си бие камшика да ходи да изкарва пари  Laughing

Или и двамата работят и ходят да изкарват пари, и двамата гледат децата, и двамата четат упътване на пералня, печка, и с времето придобиват рутина в тези неща  Joy

Общи условия

Активация на акаунт