Здравей, златна есен, здравей, първи клас! - 2011/2012

  • 32 965
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 885
lorenca, мерси, силно се надявам. Старая се на макс.
Тук срещам майките повечето в двора на училището. Всеки те гледа в ръцете. Много е неприятно. Или всички момчета трябва да поканиш или никое. Момичета не се канят принципно и обратното. Сефте ми е. И се чувствам ужасно. Не съм им свикнала на навиците още. Пък и преди децата бяха по-малки, не се впечатляваха от хартията. Само от торбичките след РД и тяхното съдържание. С имейл поканите изключвам това чувство да раздадеш само на 16 родители покани от 100 на двора. Да ги търсиш, да се промъкваш...да се чудиш.  Crazy
Днес Jim ми помогна и да раздаде последните 4 покани заедно със Стефи преди да влезем в училище....В клас нямаш право да го правиш, за да не се дразнят децата. Учителките нямат право да раздават покани, да дават контакти м/у родителите, да дават всякаква информация на чужди родители. Родителските срещи тук са точно 5 минути м/у родител и учител само. Имам имейли, имам телефоните вече на всички мами /от края на миналата година/, но не мога да ги притеснявам... Различно е. Тук има традиция за всяко нещо - длъжна си с картичка да се отчетеш. Магазини за картички и прочие. В София си имам една приятелка дето прави handmade картички и бижута. Тръшкам се, че не ми е под ръка.

Касита, хм...герой?! Мислех си, че зная какво е "амбициозна майка". Е....тукашните нямат стигане бе...Няма дете дето не тренира 2 вида спорт, езици, драма, пеене...всеки ден от седмицата. Как сварват тез деца, не зная. А повечето нямат 6 г. Малко нанагорно в момента ми идва всичко.

Ми нА, оплаках си се....Mr. Green

И аз съм ползвала Зерадерм ултра. Много, много доволна съм.

 Hug на всички....

# 706
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Здравейте мили мами на първокласници!
Искам да се присъединя към вашата група с моята госпожица.
Макар, че не сме от София,  смятам че ще има общи неща за обсъждане и
взаимопомощ.
Моята госпожица като първокласник се проявява доста съвестно (за сега де).
Ходи на занималня и не носи нищо у дома. Само в края на седмицата донася
раницата вече подробно разглеждам тетрадките и учебниците.
Господина от занималнята я похвали няколко пъти и е доволен от нея.

Прочетох за загубени деца ... и други такива случки. Дано не се повтарят и
бързо децата да се адаптират с новата обстановка.
Пожелавам ви успешна учебна година на всички дечица, без неприятни инциденти
и с лекота децата да се справят!
Приятен дъждовен ден! (поне при нас вали в момента)  bouquet

# 707
  • Мнения: 1 419
Бях написала доста дълъг пост, с който много ми се щеше да защитя 125то СОУ. Но го изтрих. Не виждам смисъл да го правя, тъй като тук бушуват едни страсти, та чак човек да се изплаши... Просто съм доволна и проблеми не съм имала. Нито с класна, нито със занималня, всичко е на 6. При това и двете ми деца са точно в това училище след съзнателен мой избор. Ако някой се интересува, ще разкажа, но засега е напълно безсмислено.  ooooh!  Tired
Единствено ще кажа. Славата на 81 СОУ отдавна замря - още преди 3 години ме предупредиха, че е "въздух под налягане". 10 училище - нищо хубаво отново. 128мо - едно от най-лошите училища. Касита, ако си решила твърдо да преместиш детето си,  мога само да ти кажа да се насочиш или към 144то (Младост 3), или към 39то(Младост 2) или 145то(Младост 1а). Това е моята информация от родители, учители в детски градини, порастнали деца.

п.с. И много ми се ще да не се поставят някакви велики обобщения относно образованието, което дава дадено училище - това може да се каже едва или след 7ми или след 12ти клас. Дотогава просто си чешем езиците.

# 708
  • България
  • Мнения: 490
Доста активна ние темичката  Hugще си имаме нова съвсем скоро дано е с по-положителни теми изпълнена.
Слагам този линкhttp://tv7.bg/bodilnik/news/955942.htmlмисля че ще е полезен на някои от вас.
Вчера и ние имахме дребен инцидент и днес ще има разместване на децата Naughtyнякои много говорят и пречат на другите да пишат Simple Smileмоята госпожичка е от дисциплинираните,мама на далеко ли   е добра е като агънце....в къщи има нужда да се поглези,а и умората оказва влияние след 19ч е доста кисело.Дадох и 1лв  защото другите деца имали ooooh!загубила 50ст,които бяха останали за касичката.Закуската я хапва на половина,обяда и той не целия,за следобед и давам кроасан,вода изпива по 500мл-в нас пие мн повече-със паричките си е купила кубети в които мисля че няма нищо полезно,беше щастлива че са и дали и дъвка-така правели с всички деца-не им връщат стотинките newsm78което никак не е редно.Домашни в нас все още нямаме,за празниците може би ще има малко. newsm78интересно ми е защо всички плащате за храната на обяд-при нас дали общината поема разходите-не плащаме никаква храна.
Като се замисля не ми харесва единствено ,че занималнята е задължителна.....така ни казаха при записването още през май,а ни накара да се подпишем че сме съгласни децата ни да я посещават #Cussing outв което няма логика,попитах защо така се разминават нещата и се почна едно мънкане.....сутрин имали малко от задължителните часове,следобед пак малко от тях и така Naughtyистината е че сме в град в които много малко деца по желание на родителите ще отидат на занималня,почти всяко дете има кой да го гледа следобед у дома #2gunfireе най-мразя да ме лъжат...........
ще отделя някои неща за децата в дома-очаквам адреса Hug

# 709
  • Мнения: 46 577
belinda, поглези го малко, ще му мине Simple Smile имам същата случка като дете, често се сещаме за нея и се смеем, и при вас ще е така Hug аз бх голям заплес и все още съм, така че не се сърдя на детето  Embarassed баща ми го пращах на родителски срещи на грешни дати, майка ми пък поведох на празник на класа, жената се изтупа с една рокля като бална, аз влача огромно слънце за ролята на разказвача, и гледам  моя съученичка си играе спокойно в двора по домашни дрехи, майка ми още ми напомня: "Гледай Петя - не е готова, ще видиш другарката Петрова какво ще я прави"  Mr. Green


Палавник на месеца, добре дошла при нас, успешна година и на вас  Hug

chervenokoska_2, може училището да е прекрасно като цяло, но това което се случва говори за конкретен клас и не виждам нужда от защита, освен ако не се тълкува случилото се по др. начин, неясно какъв.

# 710
  • Мнения: 10 547
chervenokoska_2, всеки има право на мнение, всеки споделя тук свои лични впечатления. Е, ти ни биеш с няколко години опит, все пак имаш и по-голямо дете, което ще рече, че вероятно и мнението ти е доста по-меродавно от моето и това на другите родители на първолаци. Но един да беше споделил кофти неща- о.к.. Повечето тук споделяме едни и същи тревоги.

# 711
  • София
  • Мнения: 6 810
Касита, дано не се повтаря това повече. Най-голямата ми параноя е това.
МоркоФ-а се преживява някак, но...безопасността не е за подценяване.

Белинда, не знам какво да кажа. Не се обвинявай, ти също си човек.  Naughty Аз бих се развикала също на твое място. Особено след тежък ден, родителска среща и нервен малък човек. Нищо необичайно. Децата ни са свикнали с нас, вече ги отглеждаме все едни и същи родители 6-7 години.  Laughing (По този повод чух как Никол успокояваше брат си, след като му бях крещала за нещо - "Спокойно, Дани, мама те обича дори да ти се кара!"  Wink ).

# 712
  • София
  • Мнения: 3 695
Като ви чета се радвам за себе си и за избора, който направих, като записах малкия си син в основно училище. Той и големият е там.  Малко на брой деца - 15, малко на брой родители /всички много земни и отговорни/. Контакт с учителката, обратна връзка всеки ден. Всички вече познават първолаците, защото в училище носят баджове с името си. И ги познават по име. Охраната вече знае кой родител за кое дете е. Супер е училището, бутик, държавно. Инциденти до сега не сме имали.

За след седми клас тази година с големият ще се борим вече за наистина елитно училище.

И занималнята не е задължителна, единствено трябва да се събере група от 16 деца, за да се формира занималня.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 4 295
А аз като чета имам чувството,че много родители въобще не са били наясно къде си пращат децата от 15ти септември. Rolling Eyes
Може би вместо да им броим броя посещения в тоалетната и да говорим каква манджа ще има в кутията не е зле някъде да се напише наръчник със съвети,които задължително трябва да дадем на детето си и на какво трябва да ги научим преди да станат ученици! Thinking

При нас домашни имат от 1 я ден и с всеки ден нарастват. bowuuЗасега всичко е нормално!

# 714
  • София
  • Мнения: 6 810
Деска, не така с лошо.  Naughty
Интересували сме се всичките къде ги пращаме. Но реално преди да започне учебната година се говори едно, а после се оказва съвсем друго (понякога). Ако си имал 3-4-5 училища над които мислиш, няма как да събереш лични впечатления за всяко едно (от родители), още по-малко за госпожата, при която ще бъде. За тази от занималнята пък съвсем.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В джунглата са просто,без значение училището,класната,охраната и т.н.
Трябва сами да се справят и да знаят от какво да се пазят!
Извинете,май наистина с лошо излезе!Клеми! Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 166
Лелееееее, как е възможно такова поведение  #2gunfire умът ми не го побира!!!

# 717
  • София
  • Мнения: 6 810
Моето беше в джунглата в детската градина. За това й я пуснахме в училище, с надеждата, че ще има повече ред. За сега поне не се оплакват от поведение, което ме удоволетворява. Надявам се наистина да има повече ред, отколкото в ДГ, защото там беше страшно. Наистина.

# 718
  • Мнения: 46 577
А аз като чета имам чувството,че много родители въобще не са били наясно къде си пращат децата от 15ти септември. Rolling Eyes...


Колко много? 3 майки писаха за инциденти, които не са за подценяване, всички други сме доволни като гледам  Simple Smile

Всеки проучва, но понякога приказките се разминават с това, което става на практика.
Отделно - втория учител се назначава след началото на учебната година, ако се събере бройка за занималня. Как да я проучим, като въобще не се знае дали ще бъде назначен човек  Laughing

Иначе че сме в джунгла, така е, но никога не ми е минавало през ума, че учител не знае как се пише морков и не само това, но и ще учи детето ми. Защо да си мълчат? Защо да не бъде сменен с грамотен учител?

# 719
  • Мнения: 4 195
Добре дошла на новата мама, дано не я изплашим със страстите, но смятам, че са нормални и ако ги няма, ще излезе, че наистина не сме помислили добре.
Аз не приемам думите на Деската с лошо, напротив, градивни са, факт е, че има много неща, за които първолаците да се подготвят и ако ги имахме систематизирани, щяхме да ги обсъдим с децата или по - скоро да сме подготвени за възможни ядове и проблеми.
сигурна съм че всеки от нас е говорил с детето си, обяснявла му, не видях дете да не може да е самостоятелно - храна, тоалетна, пари, телефони, справят се децата. Така че - да, едно такова инфо би дошло добре, но и децата ни са сравнително подготвени, да не кажа много и повечето неща, които се пишат тук и са толкова неприятни, едва ли е имало начин да ги подготвим за тях.
как да си подготвя детето например, че може да го пуснат само из двора, като това не очаквам да има и най - малък вариант да стане, а ето че някъде се е случило. Ми недопустимо е, пък ако ще и в най - титулованата гимназия да е.
И още нещо ще споделя - совите не са това, което са. Учила съм в една от най - елетните за времето ми гимназии - Бастилията - 31СУЧЕМ. Еми нещата не бяха .....хм, как да кажа, чак толкова елитни, повярвайте ми. Така че - и най - обикновенното основно училище, ако има вътре добър екип, може да извади най - доброто от децата на показ и да ги научи, образова, възпита, издялка дет се вика Hug и това да е свързано с добри и адекватни грижи за тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт