Здравей, златна есен, здравей, първи клас! - 2011/2012

  • 33 002
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 195
Klemy малко офф, ама това стихче в подписа ти, ученичката ли го е писала, страхотно е Grinning

# 646
  • София
  • Мнения: 6 810
Тя. Онзи ден изстреля още две такива, но не успях да ги запиша. Като се въоръжих с химикал и лист - не успя да ги повтори, че даже и ревна.  ooooh! ooooh! ooooh! Хич не ми е лесно, да знаете.  Joy

# 647
  • Мнения: 4 195
Хахах, помни на изуст Joy Joy, тъкмо ще и даваш пример Joy

# 648
  • София
  • Мнения: 6 810
Хахах, помни на изуст Joy Joy, тъкмо ще и даваш пример Joy
Няма начин. Аз за 12 години училищен живот нямам едно научено стихотворение.  Naughty На изуст не помня.  Joy Пък и изстреляно без предупреждение, с летящ старт...няма начин.  ooooh! Ще си пати детето от родители, то е ясно. До сега сборник да бяхме издали.  hahaha
Между другото, цяла година ме дръсти да почваме сувенирите за коледния базар, обещала съм й тези дни да купим материали.

# 649
  • Мнения: 1 578
Малко ви изпуснах, но да се запиша преди новата темичка да е налице. Връщам се да наваксвам и после ще разкажа и аз ...

# 650
  • Мнения: 4 195
Klemy действайте, базар ще има Hug
Девойки, някои от вас знаят с какво се занимавам, други не, но ще се радвам ако покрай нашите деца можем да се организираме и да помогнем и на децата, които за съжаление мама и татко никога не са завели до училище. В дома в Асеновград имат нужда от следните неща:
Раници
Тетрадки – 60-80-100 листа
Скицници
Боички
Ако някой може да отдели по 1-2 бройки и да им прати, за да им помогнем, нека ми пише, за да му дам адрес, където да ги прати. Благодаря ви Hug

# 651
  • София
  • Мнения: 1 121
Връщам се от родителската среща. Никой не желае да се пише представител на класа, никой не иска диспенсър за вода, дадох идея да си разменим имейлите - има списък със седем, който май само аз и една друга майка си преписаха. Униформи ще шием октомври месец, плисирана поличка в този случай ще я пропусна. И ние пишем още чертички половин страница ни е най-голямото домашно. Гледам госпожата им разчертава полета, в почивните дни и аз ще ги разчертая тетрадките.

Чета, че обсъждате отворените прозорци - може ли да дам мнение (само не ме изяждайте сега с парцалите) - според мен е много хубаво, че са отворени. Първо, защото тази дни все още беше много топло, и второ, защото ако е затворено въпросния вирус ще изпотръшка всички. Така като се проветрява не е ли профилактика на вирусите? И за грозния почерк - и Марги и разкрачва буквите, направо е страшна гледка в тетрадките й. Но вярвам, пак ще станат хора, дори да пишат грозно. Я колко грознописци-лекари има на този свят Hug.

narcis, напълно разбирам разочарованието ти, аз на твое място сигурно ще кипна и ще повдигна въпроса и по-нагоре. Наистина се случват тези неща, но учителката е длъжна да се погрижи за детето и да го заведе при лекар, да го почисти най-малкото, ако е преценила, че от такъв няма нужда! А на теб да се извини, да покаже съчувствие, разбиране и най-малкото да те попита как е детето на следващия ден! Дори бащата да е дошъл в този момент, пак трябва да предложи преглед. Миналата година Марги се беше одраскала - заради тази драскотина училищната лекарка й беше сложила нищо и никаква лепенка - важно е отношението дори за такава дребна случка.

Moon Walk, можеш ли тук направо да напишеш адреса, мисля че ще е по-лесно. Ако не - прати ми го, все ще мога с нещо да помогна.

Последно, и спирам (обещавам) - това за моркоФа не го вярвам! Shocked

# 652
  • Мнения: 10 547
За какво ви е диспенсер? Децата и занималнята ли провеждат в същата стая? Ако не, следобед от къде ще наливат вода?

# 653
  • София
  • Мнения: 39 118
"Бравото" е 5ца. Да си знаете.
Ние пък днес имаме "Добре" и наказание за много говорене. Embarassed
Брех да му се не види. Две години и кусур чаках детето да проговори като хората, сега ще трябва да го уча да мълчи. Close

За тетрадките да ви кажа - сложих по 3 - за в клас, за занималня и за домашно. Накрая се оказа, че и даскалиците не могат да се оправят коя за какво е и са писали в тази за работа в клас, но са и лепнали стикер, че е за домашно, а всъщност са писали в занималнята. #Silly

# 654
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
а аз се притеснявах дали ние сме случили на родители, които да гледат общото благо на децата, сега съвсем се убедих, че на този етап поне имаме късмет - съпругът ми стана касиер, първоначално никой не пое риска, но ги разбудих малко с моя висок глас и им предложих освен касиер да си направим направо родителски комитет с още няколко родителя, за да има контрол на парите, и като казах контрол всички се ухилиха и подкрепиха, така към съпруга ми още трима родители се присъединиха, учителката спомена само, че има нужда от касетофонче, но касетофончето порастна и утре ще доставят компютър, принтер и мултимедия, а тя горката като че ли изпита една тиха,
 но силна радост, всички твърдо решихме да вземем и диспенсер за вода /нашите са си в същата стая цял ден, и на занималнята, както и тяхната учителка им води и занималнята/, мушами за всички за рисуването и още материали

по отношение на чуждите езици - ние и учебници нямаме, с този японски - караме само на думички и опознаване на Япония, днес им беше първия час и дъщеря ми цял след обед ми разказва за Япония, имало и теория, че са с дръпнати очи заради силните ветрове някога там; научили да поздравяват по няколко начина на японски, в общи линии й е доста интересно; цяла година ще са така, от 2-ри клас ще пишат и ще се учат да четат; обаче пък на английския в Алианс вчера на първия урок взели първите 5 букви от азбуката - как да ги пишат, изговарят и няколко думи с тях

аз нямам забележки към сигурността от страна на учителката

иначе дечицата масово сега се разболяват така сигурно и заради стреса, който все пак изживяват с промяната в живота им в училище, нали казват, че при такива промени имунитетът много рязко и бързо падал

# 655
  • София
  • Мнения: 1 121
За какво ви е диспенсер? Децата и занималнята ли провеждат в същата стая? Ако не, следобед от къде ще наливат вода?

В същата са. Ние не посещаваме занималнята, но все пак половин литър си е тежест, а и на тези, които са по цял ден в училище надали им стига.

# 656
  • Мнения: 3 379
Аз поразпитах първолака за тези оценки дето ми наговориха майките сутринта и той не е разбрал да има такова нещо, днес се върна с четири подписа, което означавало, че се е справил отлично. Питам го пише ли двойки и т.н. госпожата, а той казва "не, няма оценки", питам какво пише на децата, които не са се справили, а той ми обяснява, че нищо не им пишела... Или не е разбрал, или госпожата си обяснява поединично на децата, или другите дечица нещо не са разбрали  newsm78 Но пък ме увдоми гордо, че колкото повече отличен имаш, толкова по-добър ученик си - може и да им е обяснена оценъчната система Simple Smile Иначе днес имали "технология" (така се изрази) - мултимедия и лаптоп, на които им е прожектирала песнички в час по музика

Родителите от нашия клас също са доста дейни и засега добре общуваме всички по емейл. Направихме ремонт на стаята и стана доста приятно, поръчали сме и диспенсер. Да видим докога с ентусиазма Simple Smile

# 657
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
ние пак нямаме домашно. Всичко е написала в занималнята.
Обаче кажете как се справяте с лягането?
От 21,30 съм я заврънкала да ляга, преди 10 мин баща й не издържа и я заведе. А до преди това заспиваше на дивана, но не, не й се спяло. Сутрин в 7,30 едва я вдигам. ooooh!
Да не говорим, че тая нощ 2 пъти стана. Първо в 1,30 дойде и каза "тук ми няма тетрадката" и баща й стана и я заведе в леглото й. След час и нещо пристигна с едно мече с думите "тетрадките ми ги няма в това", питахме "в мечо ли?", "не, в това". Погушкахме се малко и обратно в леглото. ooooh!

# 658
  • Мнения: 2 037
Ако решим да купуваме диспенсер какво да гледаме? Дайте съвети.  bouquet

# 659
  • Мнения: 10 547
Гледайте да не купувате. Фирмите ги отдават безплатно при определена консумация на вода и нищожен депозит.

Общи условия

Активация на акаунт