Здравей, златна есен, здравей, първи клас! - 2011/2012

  • 33 018
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
така е, при снабдяване с вода от тях се самоизплаща машината, така че реално не е нещо скъпо, само трябва да се активирате родителите

аз съм поставила условие - щом е на училище, ще се ляга рано и тя не протестира изобщо, а и я гледам, че е и уморена, в 20,30 започваме да се приготвяме за лягане, през банята и т.н., в 21,00 ч. най-късно е в леглото, слагам и сестра и тогава да я приспивам и чух, че каката на 5-тата минута заспа, а малката - чак на 15-тата

# 661
  • Мнения: 3 379
Люлин, няма смисъл да купувате, но това не ограничава избора Simple Smile Жсновно с каква вода искате да се зарежда - само минерална или и изворна, също така дали е с два или три крана (тези с три имат топла, студена и стайна температура), лостчетата за водата къде са (по-хигиенично и безопасно е да са отгоре, а не да се натискат с чашката - така не ги пипат с пръсти там, където тече и вода, по-лесно наливат в шише и по-трудно се парят, понеже изисква малко повече усилия натискането им)... Също и на каква височина е, има ли място за чашки ако ще ползвате... Има ли изисквания за брой бутилки месечно... Такива работи Simple Smile

Ние сме от рано лягащите (и рано ставащите) по принцип - лятото най-късно в 10 са по леглата, зимата около 8.30-9.00.

# 662
  • Мнения: 2 037
Благодаря за отговорите!
Тъй като не използвам това чудо на техниката  Simple Smile сте ми в голяма помощ.
Хареса ми опцията за вода със стайна температура.
А има ли риск някой да включи топла вода и да се изгори? Задавах си този въпрос.
За минималното месечно потребление, за да ни дадат диспенсер, явно си зависи от фирмата, ще се поинтересувам.
Благодаря ви. Hug

# 663
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
----
А има ли риск някой да включи топла вода и да се изгори? ....

Да, може. Но повечето апарати имат опцията да се изключва нагревателят /ако няма да си правят чай например/ и тогава няма опасност.
Мен лично при диспенсърите ме притесняват две неща - профилактика на апаратите не се прави почти никъде и филтрите се задръстват здраво с гадории. И малко ме съмнява видът на водата, която зареждат.  Въпреки това съм "за", страхотно улеснение е.

# 664
  • Мнения: 2 885
Това лято като се прибрах взех розова Девин и тя помътня след 2 дена употреба. Много странно ми се видя. Тук пием вода от чешмата, много е вкусна. И е безплатна Wink В София зареждахме офиса от тук и ето каталога на диспенсъри..
Днес се вихри темата за съкращение на бюджета и махат учители за деца със специални нужди. Към днешна дата те са около 10 400 такива за почти 4 млн. население в страната. Във всеки клас има освен учител за 27 деца и един SNA за едно дете.
Бясна съм, т.к. днес Стефи вече е с книжка ниво 6. Обаче много лесно ми се вижда това ниво. Ето съдържанието на днешната книжка:
Here comes the Toytown fire engine.
The Toytown fire engine is coming to a big tree.
A little cat is up in the big tree. She can not come down. "Meow!"
The fire engine can see the little cat. "My ladder will go up to the little cat. She can come down on my ladder."
Up...up...up goes the ladder. It goes up to the little cat.
The little cat is on the ladder.
Down down down comes the ladder. The little cat is coming down to the fire engine.
The little cat is safe. "Meow! Thank you, fire engine"

Смешна работа.... Twisted Evil Ще говоря да го пробват с по-високо.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 01:02 от немирница

# 665
  • Мнения: 4 195
Благодаря на всички, които се отзоваха, следобед ще ви пусна адреса и тук и на ЛС Hug

# 666
  • Sofiа
  • Мнения: 3 248
Добро утро и успешен ден на всички   bouquet
Кратък отчет от моя първолак: МНОГО Е РАЗСЕЯН  ooooh! В събота си забрави горнището на екипа в училище, вчера сакото, а тази сутрин реши да демонстрира организираност и докато бях в банята се построил до вратата облечен, с раницата на гърба и готов за излизане. Само дето като излязохме навън го видях, че е с домашните чехли  Crazy
За момента не се преучват твърде много: предимно оцветяват, правят изречения по картинки и пишат малко чертички, тиренца и т.н.
Четох назад в темата няколко забавни случки с телефони, та да ви разкажа и аз нашата: От понеделник за пръв път тръгна на занималня, която е извън училището. По този повод за пръв път му дадох телефона за училище, изключен със заръката като свърши училище да го включи и като го вземе госпожата от занималнята да ми се обади. Не се обади, аз леко се притесних и  започнах да звъня. Затвори ми два пъти и аз си мисля, че детето нещо не може да се оправи с телефона и без да иска затваря. На третото позвъняване ми вдигна с репликата: "мамо, не ми е удобно да говоря, за това ти затварям" и това със съответния раздразнен тон Shocked Направо бях шокирана. Аз наивната мама си мисля, че детето не се оправя с телефона и без да иска затваря, а на него не му било удобно да говори  Mr. Green За сметка на това, вчера въобще не си пусна телефона следобед  Crossing Arms
В последния учебен/работен ден за тази "дълга" седмица пожелавам на всички ви успешен ден и приятни почивни дни   bouquet

# 667
  • Мнения: 10 547
За пореден път си удрям главата в стената заради избора на училище. Няма да си простя грешката, че подведена от масата, хвърлих детето си в тази месомелачка с по 6 паралелки от набор, разделени на безумни смени, тикани и бутани в безумна организация, буквално прехвърляни без грам отговорност от страна на персонал.
Много се чудя, дали да сменя училището. На 20 метра от дома ни има обикновено квартално училище, в което към днешна дата учат 18 първокласници, в невероятна материална база, тихо, спокойно, целодневно обучение, но с малко деца, учебници, оставяни в класната стая....
Оплаках се.  Confused

# 668
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Касита, това за 10-то ли?
Конкретен повод има ли ?

Аз вчера обиколих и набелязап и записах детето в занималня към езиковото училище Биг Бен. Ще продължа да разсъждавам по темата още малко, но това ми е най удобно като цена/местоположение/работно време/езикови курсове.

# 669
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Касита, защо така?
В училището на Нели а 7 паралелки 1-ви клас по 24 деца. Нямам оплаквания засега. Тази година ще са само първа смяна, но после ще има и втора. Единственото, което не ми допада, е, че са на 4-тия етаж и раницата й тежи. Но пък са изолирани от друго ученици.

# 670
  • Мнения: 10 547
Касита, това за 10-то ли?
Конкретен повод има ли ?

Аз вчера обиколих и набелязап и записах детето в занималня към езиковото училище Биг Бен. Ще продължа да разсъждавам по темата още малко, но това ми е най удобно като цена/местоположение/работно време/езикови курсове.



Има разбира се, вчера заварвам детето само на двора, пусна ли го да си ходи по живо, по здраво. Нали лично ги предаваха на родителите. Днес няма влизане- бутат, блъскат, съскат. Престижно било училището! Беше, но преди 25 години, сега е просто чесане на родителско его.

# 671
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Много се чудя, дали да сменя училището. На 20 метра от дома ни има обикновено квартално училище, в което към днешна дата учат 18 първокласници, в невероятна материална база, тихо, спокойно, целодневно обучение, но с малко деца, учебници, оставяни в класната стая....
.....

Ако госпожата е о`кей, аз не бих се замисляла. Още не са свикнали чак толкова с децата и обстановката като цяло, че да е травмиращо преместването.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 1 261
Moon Walk, само учебни материали ли се търсят. Нещо дрехи, обувки имат ли нужда децата. И на каква възраст са съответно, та да знаем.

 Касита, от така прочетеното до тук и описаниетона ситуацията, аз по-скоро бих си преместила детето. Разбира се, че е важна славата на училището, но ако това са само стари лаври, тогава на първо място излиза сигурността и комфорта на детето. Проучи учителката в малкото и училище и действай смело.

# 673
  • Мнения: 10 547
Трилиън, самата мисъл, че догодина ще бъдат само втора смяна, ми е достатъчно да се замисля. Това е и училището с моркоФа. Иначе класната е прекрасен човек,  установявам и преподавател, но самото училище като обстановка, родители, усещане е кофти. И на детето не му допада особено.

bim_bam, съпругът ми точно замина. Ще ми се да го обсъдя и с него, но да реша до края на празничните дни.

П.П. Нито съм първата, нито ще бъда и последната с такива впечатления от това училище. Във форума е изписано доста от разочаровани родители.

vany6a, благодаря и на теб.

Учител е.

# 674
  • Мнения: 5 790
Касита, аз също бих се замислила много сериозно за преместване. Още повече, че ти вече имаш някакви съмнения и след това, каквото и да направят, трудно ще ги забравиш. Ако имаш близко училище и добри отзиви за него, може би е по-добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт