Здравей, златна есен, здравей, първи клас! - 2011/2012

  • 32 962
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 46 577
Тъкмо идвам от темата "Не били сервитьори", започнаха да раздават закуските - понеделник кроасан, вторник бисквити с крем (със захар, растителни мазнини...) и срок на годност, така отпечатан, че да не може да се разчете, много съм разочарована Confused

Valery, като гледам темата, разсеяността май е заразна сред малките  Mr. Green

немирница, не знам по каква програма работят, при нас само отделни деца могат да четат, на този етап тепърва започват да го изучават, консултирай се с учителите, те ще кажат как е най-добре, за да не се чувства детето притиснато Simple Smile

Касита, не знам как стават преместванията, но щом и детето не се чуства добре там, а и ги пускат сами Crazy проучи нещата и действай сега в началото.
Но не е причината в бройката на класовете, при нас са 5 паралелки, а контролът е затегнат, ама да не говоря много, че сме още в началото Rolling Eyes

# 676
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
При нас закуските поне са добри, вчера донесе костилка от праскова от голямото междучасие, предния ден е било ябълка. В стола също готвят вкусно, класната е страхотна, е няма идеални ситуации-госпожата от занималнята не е ок, но с една частна занималня и това ще се оправи.
Касита, за 10-то не съм чувала никак добри отзиви Confused, но ти си знаеш.

# 677
  • Мнения: 10 547
Да, аз също съм чувала лоши неща, Lucky Plam, но обстановката в начален курс ми е по-важна от добрите отзиви за училището.

# 678
  • София
  • Мнения: 38 824
Касита, за любимото 125то ли говориш?
И аз започвам да се притеснявам за нашето 81во /второто по престиж у квартала Mr. Green/.
И ние сме 7 паралелки 1 клас.
Учителката на класа е добра, обаче на занималнята е голяма трагедия.
Пуфти като локомотив, и си личи, че не може да се справя с децата, особено ако са 2 класа на едно място /нашата занималня е така/.
Освен това стаята е на много кофти място - минава се по един тъмен коридор, покрай лафката, качват се стълби...
Почнаха и да губят деца... Confused
Ох, много ми е притеснено днес.

# 679
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Почнаха и да губят деца... Confused
...

Как така ги губят?

# 680
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Девойки, някои от вас знаят с какво се занимавам, други не, но ще се радвам ако покрай нашите деца можем да се организираме и да помогнем и на децата, които за съжаление мама и татко никога не са завели до училище. В дома в Асеновград имат нужда от следните неща:
Раници
Тетрадки – 60-80-100 листа
Скицници
Боички
Ако някой може да отдели по 1-2 бройки и да им прати, за да им помогнем, нека ми пише, за да му дам адрес, където да ги прати. Благодаря ви Hug

Здравейте момичета  Hug Благодаря на всички изявили желание да помогнат. Пуснала съм адреса си на Moon Walk и тя ще го прати на всяко момиче, което има възможност да праща.
Децата в дома са от 7 до 18 г. От последното ни дарение са им останали само тетрадки за първи клас - големи квадрадчета и тесни и широки редове. Всичко останало се е изчерпало  Sad
Относно въпроса за дрехите, за сега нямат необходимост, но ако има и такава необходимост ще пишем. Благодаря   bouquet

# 681
  • София
  • Мнения: 38 824
...
Почнаха и да губят деца... Confused
...

Как така ги губят?

Ами изкарали ги навън и после се прибрали с едно по-малко /завряло се е в храстите/.
Втори случай - детето отишло до тоалетна, паднало, разплакало се, останало си там доста време, а учителката не се е сетила, че и липсва. Накрая майката го открила.
И това все става по време на занималнята.
Вярно, не си познават още децата, ама поне да ги броят! #Cussing out

# 682
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Пишете и на мен адреса, моля!

# 683
  • София
  • Мнения: 291
Ani111, най - много ми се иска нищо от това да не се беше случвало, но след като вече се е случило, можеха да направят поне това, но не - на мен много рано ми показаха, че аз и сина ми не сме центъра на света.
На всяка моя молба за повече внимание, ми се отговаря с една и съща заучена може би реплика "Разберете ни, това са 24 деца!".


Касита, това, за което говориш е най - големия ми кошмар!
Спасявай си детето от там!
Ние сериозно обмисляме преместване, но в друга паралелка, при други учители.
Дали сме им последен шанс, при само още едно провинение, както каза мъжа ми "Ще хвърчат глави!".


L'Agent, и ти говориш за някакви ужаси, но за съжалени се случват и такива.
Миналата година сина ми отива до тоалетната сам, беше ПП пак в училище, но на друго място, тича с бясна скорост по коридора, блъскат си главите с друго дете, пада, плаче, седи там доста дълго, до като открият, в кой клас е, при коя учителка така нататък, но е факт, че и той доста време седял сам, ударен лошо, разплакан и изплашен на пода в коридора.
А сега, колкото и пъти да съм отишла в училището да си го взема, учителките все не знаят, къде е ...
Много се ядосвам, безотговорна история и това е!


Някой знае ли, дали има някакъв крем за заличаване на белези!
Благодаря!











# 684
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Те да ми изгубят детето, пък тогава да видят  Twisted Evil

Аз уж съм я инструктирала да стои все близо до госпожата, но воденето и връщането от стола и на мен ми е най - притесненият момент.

....

Някой знае ли, дали има някакъв крем за заличаване на белези!


зависи за какви белези става дума. За някои - нищо не помага  Confused Иначе най - широко хваленият е Контрактубекс.

# 685
  • Мнения: 2 037
Касита, подобна смяна направихме и ние, беше закъсняла, но беше много успешна.
Ще върнеш учебниците, ще ви дадат други, бележка от едното място, отпусно от другото и сте чисто нови. Simple Smile
narcis, попитай в хомеопатичната тема за такова мазило. Знам за съществуването му и че се маже още докато раната не е зарастнала. Но не му знам името.

# 686
  • Мнения: 5 160
narcis,
Този силиконов гел ползвах - DERMATIX
Доста по-скъп е от Контратубекс (който е на растителна основа).

# 687
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
моят съпруг има сериозен опит с белези, така че от него знам, винаги на всеки препоръчва Контрактубекс

# 688
  • Мнения: 2 142
Лелеее, момичета, направо ме втрещихте в последните няколко страници!
Това са много сериозни неща. Как може да има такова безотговорно поведение от страна на учители, охрана... направо не знам.
 В събота Еми беше паднала върху някакъв пън докато си играели с децата, но според нея, сама се е спънала, ходейки назад- одраскала си дупето, веднага я завели при лекаря (не сестра), промили я и и сложили лепенка. Аз като видях лепенката, доста голяма, направо ми прилоша. Когато я свалих вкъщи се оказа просто драскотина, за която вече забравихме, но отношението определено ми направи добро впечатление. Вчера, като я взимах, също ми направи добро впечатление, госпожата от занималнята бе ги изпускаше от поглед, знаеше вече на всички имената (или поне така ми се стори) на всеки родител, който взимаше дете, поименно казваше по някоя дума. Това за мен са още много първи впечатления, не познавам все преподавателките, добре, нито работата им, но нямам оплаквания. Еми се чувства чудесно, вече започва да поопознава децата. Снощи ми каза: "Знаеш ли, мамо, Госпожите в училище са много по добри от тези в детската градина" Има две момченца, които много я забавлявали и и правели смешки Laughing Седи на първия чин и много се ядосвала, че Борис непрекъснато и говорел и искал да и показва разни неща и я разсейвал от задачите, които им задава госпожата. Момиченцето, с което седеше на един чин е болничко и госпожата слагала при нея всички, които не слушат, както каза Еми, обаче, това не може да е наказание, защото си е цяла радост да седят до нея Laughing

Касита, аз лично не бих се замислила, най-малкото да проуча вариантите, за да се чувства детето ми комфортно, уютно и защитено, не на последно място и заради моето лично спокойствие.
narcis, Еми имаше страхотни белези от варицелата, които и се заличиха с Контактубекс (дали гo изписах правилно?) бяха и предимно на лицето.

# 689
  • Мнения: 2 298
Касита, в колко часа са пуснали детето само?  ooooh!

Засега (но това е временно) ходя към 16,30 и дори се карат, че не звъним на звънеца, в повечето случаи не дават да припарим до стаята на занималнята (особено след моркофа).  Ходих и на обяд да занеса забравено нещо и ги хванах, как ги водят под строй до WC, други под строй навън.... Говоря общо за първокласниците в това училище, а не за конкретен клас.

На мен пък ми направи впечатление, че никой не пита кой взима детето. Уж има списъци, на роднините, които могат, но реално всеки може да отиде и да го вземе  Thinking

На 27.09.2011 има обявена родителска среща в 125то и се надявам този път родителите да не са мълчаливи, а да повдигнат или подкрепят наболяли въпроси. За мен не е и приемливо в занималнята да не могат да гъкнат с часове. А тоав е факт - наказват ги, защото се разхождали и бърборили по време на занималнята. Това все пак са 6-7г. деца, които имат нужда от игра, бърборене и движение.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 12:53 от shrekie

Общи условия

Активация на акаунт