НАБОР 2005 Вчера - абитуриент, днес - по първо желание студент

• 11 196
  • 156
  •   1
Отговори
  • София
Единна информационна система за изпити и прием
Скала за приравняване на точките от ДЗИ в оценка
Балообразуване в българските университети
Минимални балове - КСК 2022 - СУ

Минимални балове - КСК 2023 - СУ
Минимални балове - КСК 2023 - ТУ София

Минимални балове - КСК 2023 - УНСС
Минимални балове - КСК 2023 - УАСГ
*

От предучилищна до днес
Скрит текст:
Предучилищна набор 2005 - 1, 2, 3, 4, 5  
Първи клас - 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  
Втори клас - 21, 22, 23  
Трети клас - 24, 25  
Четвърти клас - 26, 27  
Пети клас - 28, 29
Шести клас - 30, 31, 32  
Седми клас - 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Осми клас - 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54,  55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63
Девети клас - 64, 65, 66, 67, 68
Десети клас - 69, 70, 71, 72
Единадесети клас - 73
Дванадесети клас - 74, 75, 76, 77
Кандидат-студенти - 78, 79

Последна редакция: сб, 08 юни 2024, 17:47 от Спунк

# 1
  • някъде ... тук ...
Пу първа Simple Smile
Благодаря Спунк!
Оправи линка в предната тема, че при клик ме праща аз да създавам тема.

# 2
Спунк благодаря за темата! Заглавието да е факт за всички пожелавам.

# 3
Чудно заглавие. Успех ва всички!

# 4
  • Разпиляна във въображението
Благодаря за темата! Успех и от мен на всички!

# 5
Чудно заглавие! “Днес” за някои ще е доста разтегливо понятие, но ще чакаме… Първо си чакаме дипломите: вие имате ли планирана дата?

# 6
  • София
Втора английска обявиха дата за връчване на 19.06 в НИМ.

ПП. Благодаря, Спунк! Кога сколаса Simple Smile

# 7
  • София
Спунк, благодаря за темата. И за някои от нас продължавам заглавието "...., а в Нидерландия и Белгия апартамент"

За Испанската - на 24ти.

Моята девойка вчера е отишла да разгледа матурите. По БЕЛ грешките са тези, за които предполагаше. Но по история са я порязали с 10тина точки (според учителя й). На един от въпросите тя дава много по-пълен отговор,  отколкото МОН искат, но фактологически абсолютно верен и там не са й дадени точки. Класният й е казал, че ако на него, на тест, му напише отговора, даден в ключа е щял да й каже, че не е пълно. На нейна съученичка на един от въпросите по БЕЛ са й взели 4, вместо 2 точки. Тъпаци.

# 8
И аз благодаря за темата! Flowers Hibiscus
Успех и късмет на всички набори, да им се сбъднат първите желания още на първо класиране! А на приетите вече - хубава и заслужена почивка!
Наборката изглежда много спокойна за изпита утре, прави ми впечатление, че когато изпитът е по-далеч във времето, сякаш повече се притеснява, но когато наближи - се притеснява по-малко, средно около половин час в денонощието от 24 възможни. Laughing

# 9
  • Sofia
Спунк, страхотно заглавие!!! Ха, дано! Heartpulse

....
               Правото е магистърска степен и таксата е на съответния ред в таблицата - проект.. При правото няма бакалавър - или завършваш магистър или нищо не си звършил.

МноУ съм зле, ще прощавате - за това грам не се сетих Laughing Имам100 причини за размекнат мозък и жегата е най-малката от тях. Обаче пак не разбирам - това са таски за държавна поръчка, нали? Платеното къде да го видя Thinking

# 10
Много хубава тема! Да бъде наричането ти, Спункче!
Хайде да има за всички деца хубави  квартири и то на ниски цени!
Моята девойка няма да ходи да си гледа работата, тя очакваше мъничко повече по БЕЛ, но няма драстично разминаване от очакванията. Когато не става въпрос за точна наука, колкото и да са точни критериите за оценяване, винаги може да има субективизъм. Учителката по БЕЛ на наборката от училище е квестор и  ако някоя такава е  проверявала със сигурност е имало ощетени деца. Тя се появи в 12 клас и написа 18 двойки на входно ниво, цяла година размяташе тройки и четворки като остави много четворки и петици за годината, включително на момче , прието в Оксфорд хуманитарна специалност със стипендия, има и престижни международни  награди за есета. Много от децата оценени с 5 за годината имат пълно 6 на матурите и не благодарение на нея. Скъса нервите на деца и родители. Но да е жива и здрава, няма да остане с хубаво в мислите на децата.

Последна редакция: сб, 08 юни 2024, 15:18 от Госпожа Рада

# 11
  • София
Спунк, благодаря и аз за новата тема. Да я изпълним само с хубави емоции. А заглавието е както винаги много актуално. Поздравления 🌺
Стискам палци на децата за утрешния изпит. Нека да е лесно и да се справят всички.
У нас след еуфорията от високия резултат на ДЗИ по БЕЛ, от вчера настроението на младежа рязко спадна и притеснението отново взе връх 🙄 Знае за три четири момчетата, които ще кандидатстват право и са с бал 24. Опитвам се да го успокоя, че дори и така да е, той има голям шанс да влезе още на първо класиране, все пак и неговият бал е висок, но той не смята така. Ох, да идва юли и да се приключва с драмата.

# 12
Марти, страхотен е балът на момчето ти и със сигурност ще влезе право на първо класиране. Движи се в среди, в които всички деца имат отличен успех, но това не значи, че масово младежите, които са се насочили към  право имат такъв успех. То и в темата не е показателен успеха, доста над средния е и тук.

Последна редакция: сб, 08 юни 2024, 14:29 от Госпожа Рада

# 13
Благодаря за темата и многото полезна информация събрана в първия пост.

# 14
Обаче пак не разбирам - това са таски за държавна поръчка, нали? Платеното къде да го видя Thinking
                Да, това е годишна такса държавна поръчка. Платено е 2082 лв. Немога да им открия бройката за платено. Миналата година са били 40.
                 ПП. Всъщност такава е била таксата миналата година. Сега има малко увеличение , но не намирам колко е точно. Гледам ,че разликата в заплащането в СУ и НБУ се топи.

Последна редакция: сб, 08 юни 2024, 14:39 от Didia

Общи условия

Активация на акаунт