Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 109
Привет и от мен и благодаря за темата  bouquet

Първо да почерпя по един безалкохолен коктейл за имения ден на голямата дъщеря, която пък утре е и ученичка:


За името- имаме си отдавна намислено и за момиче, и за момче, така че притеснения по този въпрос нямам Peace
За болницата- аз и предишни пъти съм писала- Шейново ще е.
За третата ФМ- записах се пак при Марков за началото на октомври. Аз пък съм много доволна от него, винаги е мил и много изчерпателен.
За температурата- на 19-22 градуса съм гледала и двете си деца (малкото като новородено, че и то е декемврийско бебе) и не съм имала никакви проблеми или притеснения.

Иначе изследванията ми са ок, но имам доста контракции и утре съм на лекар следобяд, та ще видим. Засега овладявам с Папаверин и Магнерот, надявам се да устискам до края Wink

# 61
  • Мнения: 1 516
70 лв ток - само си мечтая за такава сметка  Rolling Eyes .  Даже и лятото май не плащаме толкова ... Зимата под 200 не падаме  ooooh! . Къщата няма излозация и общо взето топлим околната среда Sad

Като чета някой постове и се чудя , вие деца ли сте си осиновили, или мъже сте си взели , момичета .... Превъзпитавайте ги, докато е време .Свикнат ли така ,цял живот някой ще трябва да им ходи зад дупето . Обяснете им кратко и ясно ,че не сте им майки и домашните задължения са по равно   Peace Hug

Иначе за температурата на стаята никога не съм я мерила . Топлим така ,че да ни е приятно и спазваме правилото както ти си облечен +1 за бебето и всичко е било наред  Peace

# 62
  • Мнения: 723
И аз много се чудя с какви дрехи и с какво завита трябва да спи бебката в началото. Както навън за разходки - как трябва да е облечена в по-студените дни?  newsm78 Гледам разни снимки на бебета навън през зимата и пак не мога да преценя - виждам долна блузка, горна блузка, пуловерче + космонавт... това достатъчно ли е или трябва и чувалче за количката и т.н. Тъмна Индия ми е тази област.
За конвекторните печки - леля ми миналата година си купиха някаква на една френска марка - каза, че изключително добре топлели и им беше почти наполовина сметката. Допреди това бяха на централно отопление

# 63
  • Мнения: 133
За конвекторните печки - леля ми миналата година си купиха някаква на една френска марка - каза, че изключително добре топлели и им беше почти наполовина сметката. Допреди това бяха на централно отопление
Момичета споделяйте някакви марки за тези конвекторни печки, че май и ние ще купуваме такава за спалнята.

# 64
  • Мнения: 1 516
A_vagabоnd, за навън правилото е същото - колкото си облечена ти + 1 за бебето . Това едно може да е одеяло по -дебеличко  , покривало на количка или покривалото + по-тъничко одеалце. Прегряването е точно толкова опасно , колкото и изстудяването . Така че прекалено многото дрехи също не са за предпочитане ....


Juli,  и аз знам ,че френска е хубавата марка, както вече писах, ама не мога да се сетя името  ... от сутринта се мъча - нещо с "А" беше ....

# 65
  • Мнения: 723
Ще я питам и ще пиша. Единствено си спомням, че е френска марка, а те май са само 1 или 2 френските производители на такъв тип печки, но като разбера ще кажа  Peace

Да, това правило за +1 кат над моите го знам ама си мислех, че като е съвсем малко бебето и е зима навън има и други фактори. Ще се ориентираме все някак си като дойде момента предполагам

# 66
  • Мнения: 56
Juli_Ivka  Делонги се славят с хубави вентилаторни конвектори. ако успееш да намериш мисля, че няма да съжаляваш. ние лично като търсехме навсякъде бяха свършили и купихме една марка, която дори не искам да я споменавам, но не си струва. хубаво е да има поне две степени на отопление, като съответно и вариант да работи без вентилатор. мощността да е минимум 2000 Вата и това е май което се сещам основно.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 21
Juli,  и аз знам ,че френска е хубавата марка, както вече писах, ама не мога да се сетя името  ... от сутринта се мъча - нещо с "А" беше ....

Да не е Airelec. Ако е тази, в офиса сме с такива и наистина правят топло и то много бързо, но сметките са огромни   Shocked .
Миналата година пробвахме февруари с едно Делонги и наистина бяхме доволни, но нашата спалня е малка и топла. Сметката скочи с 20лв. Засега сме се насочили към тази марка, но се ослушвам  за мнения  Wink

# 68
  • Мнения: 498
Здравейте!
Много бързо даже сте изписали 5 страници!! Тия дни ама хич не мога да ви смогна да ви чета.
По този случай съм изчела само старата темичка.
Киара,аз с предната бременност пиех такова желязо. Впечатленията ми бяха,че толкова се запекох,че на своя глава го спрях. И всичко мина. Казвам ти го за да обърнеш внимание,че нали и без това имаше проблеми със стомаха. Сега пия Ферро Фолгама и ми е добре-без забележки поне в това отношение! Grinning
Момичета,аз също вече съм +14кг просто не знам как ги качвам при положение,че повече от месец всички ми се карат,че почти не ям.Много ми е топло и тегаво и все не ми се яде. По тоя повод безобразно много ме боли кръста и ми се схваща левия крак до толкова,че едвам ходя едвам се навеждам,абе......трагедия съм пълна! Едно е от килограми и различните промени в тялото,но друго е че миналата година се пребих брутално  в нас докато миеше мъжа ми пода аз минах и се хлъзнах и си спуках прешлен. Дали не е от това? newsm78 newsm78 Но не се търпи. Някоя от вас да я боли много сериозно кръста?И какви мерки предприема?

# 69
  • Мнения: 723
Juli,  и аз знам ,че френска е хубавата марка, както вече писах, ама не мога да се сетя името  ... от сутринта се мъча - нещо с "А" беше ....

Да не е Airelec.
Точно тази май беше да

# 70
  • Мнения: 6
Shadows мен много ме болят бедрата. Не знам, дали е от новия матрак, но ве1ер се будя по няколко пъти и болката е непоносима.
А относно радиатори и конвектори на Делонги... аз ви препоръчвам вместо тази марка да се насочите към Теси.

# 71
  • Мнения: 133
Juli,  и аз знам ,че френска е хубавата марка, както вече писах, ама не мога да се сетя името  ... от сутринта се мъча - нещо с "А" беше ....

Да не е Airelec. Ако е тази, в офиса сме с такива и наистина правят топло и то много бързо, но сметките са огромни   Shocked .
Миналата година пробвахме февруари с едно Делонги и наистина бяхме доволни, но нашата спалня е малка и топла. Сметката скочи с 20лв. Засега сме се насочили към тази марка, но се ослушвам  за мнения  Wink
Ох ама нашата спалня е огромна. Дали ще успея само с един такъв радиатор да я стопля, 20кв. е и сме с много високи тавани /3м./ или да си минавам пак на вариант камината в спалнята?
Shadows и мен адски много ме боли кръста, но аз съм с дископатия и тежестта все повече си оказва влияние. А отделно на кръста и ставите на краката и срамната кост ме болят адски много.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте и от мен  Hug

Днес бях на ЖК- всичко ми е наред, бебките вече са по 1150гр, което прави прираст от 400гр за 2 седмици  Crazy На мен, честно казано не ми се вярва- нали тези измервания не са много точни и зависи от апарата, но ми подейства окуражаващо, да си мисля че са минали килограма  Grinning Пуснах си изследвания, но още не съм взела резултатите- гинеколога ми нямал лимити за изследвания, та си ги платих  Crossing Arms Не е голяма сумата, но нещо не ми се вижда много редно да е така.  

За отоплението- ние имаме климатици във всички стаи и апартамента ни е много топъл. Предполагам, че в спалнята даже няма да се налага, да пускаме климатика- тя се ще топли от другите 2 стаи. Сметките ни варират около 100лв. и зиме, и лете.

Имената при нас вече са измислени, само за едно я спорим с мъжа- Стефани или Стефания. На мен Стефания повече ми харесва, но има още време за обработка  Laughing

Килограмите ми са +16.5, като последния месец съм качила само 500гр., а предните по 2 кг. Надявам се да се удържа под 20кг. качени, но и да не успея- здраве да е, после ще се свалят.

 

# 73
  • Мнения: 498
Juli_Ivka,именно и срамната кост ме боли и даже и на сън се будя...Явно е от падането ми и килограмите и готово.. Май няма лек?Трябва да се търпи... ужас... ooooh!

# 74
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
Juli_Ivka,именно и срамната кост ме боли и даже и на сън се будя...Явно е от падането ми и килограмите и готово.. Май няма лек?Трябва да се търпи... ужас... ooooh!

Лечението е едно - раждане Rolling Eyes

GJK, браво добре вървите. Все така да е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт