Баща "неизвестен"

  • 24 677
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
Rois,в нашия блок има една жена(бяла) , която живее в чужбина и си идва всяко лято със съпруга си (или приятел,не знам какъв и е),който е бял и детето си , което е мулатче .Както виждаш , аз историята и не и я знам ,защото никога не ме е интересувала .Интересуват се само клюкарите .Ама те според мен са на доста ниско интелектуално ниво и не заслужават нито внимание , нито уважение .
 Искам да ти кажа, да си гледаш живота и детето , и това кой какво си е помислил и какво ти е казал да ти е най -малкия проблем .
 Тук в Испания има доста осиновени деца от друга раса , ( испанчетата са доста по-скъпи и по -трудни за осиновяване), но това на никого не прави впечатление.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 120
Заради това, че баща й е вписан в акта за раждане, дъщеричката ми няма никакъв шанс да се класира в държавна детска градина.
Тръгвайки на работа трябва да я запиша на частна детска градина, ако не мога да си го позволя, ще трябва да плащам на някое изкуфяло бабе да я пази.
Освен това името на баща й не е хубаво. Дори не е интересно. Ако му се сложи едно "-а" накрая ще се образува приятно женско име, но като за мъж звучи зле. Майка му буквално се е изгаврила с него, измисляйки му такова п***ко име.
Фамилията му също не ми харесва.
С моята фамилия и бащино име от баща ми, имената на дъщеря ми щеше да звучат много по приятно и представително. Няма да се учудя, ако побърза да се омъжи рано рано и си смени фамилията. За съжаление бащиното й име ще виси до живот. Което е моя грешка.
До този момент наличието на баща по документи е само в моя и нейна вреда.

# 17
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Заради това, че баща й е вписан в акта за раждане, дъщеричката ми няма никакъв шанс да се класира в държавна детска градина.
Това пък защо?!Децата с "баща неизвестен" имат ли привилегии при класирането в държавни градини?

# 18
  • UK
  • Мнения: 88
До колкото знам, да - стига да не са променили нещо, но децата на самотни родители са с предимство при приемане в държавни градини.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 120
Децата на самотни родители получават 3 точки.
За всеки работещ родител получават по 1 т.
Ако баща й работеше, щеше да има шанс.
Но БНД не работи и малката директно изхвърча от класацията.
Преди нея ще бъдат хиляди деца, чиито родители работят.

# 20
  • Мнения: 54 425
Заради това, че баща й е вписан в акта за раждане, дъщеричката ми няма никакъв шанс да се класира в държавна детска градина.
Това пък защо?!Децата с "баща неизвестен" имат ли привилегии при класирането в държавни градини?

Защото точно това са децата на  самотни майки .
Когато бащата не е вписан в акта за раждане .

# 21
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Заради това, че баща й е вписан в акта за раждане, дъщеричката ми няма никакъв шанс да се класира в държавна детска градина.
Това пък защо?!Децата с "баща неизвестен" имат ли привилегии при класирането в държавни градини?

Защото точно това са децата на  самотни майки .
Когато бащата не е вписан в акта за раждане .
Винаги съм мислела,че съм била самотна майка,когато сама съм отглеждала детето си,пък ти сега... Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 54 425
В грешка си , solei ! Wink Wink Wink

# 23
  • Мнения: 7 779
стига с тез самотни майки бре  #2gunfire
такова определение няма. има самотен родител,който може да бъде както майка така и баща.
вие пак се уредихте - пишете баща неизвестен (като че ли е истина) и хоп ... веднага с привилегии. я ме светнете аз как да изтрия моята като неизвестна майка и да почна и аз да имам привилегии.  newsm78

# 24
  • Мнения: 54 425
стига с тез самотни майки бре  #2gunfire
такова определение няма. има самотен родител,който може да бъде както майка така и баща.
вие пак се уредихте - пишете баща неизвестен (като че ли е истина) и хоп ... веднага с привилегии. я ме светнете аз как да изтрия моята като неизвестна майка и да почна и аз да имам привилегии.  newsm78


Съчуствам ти , Бонго , но произходът от майката винаги е ясен и няма как да не се впише в акта за раждане .
Такъв е закона , не че го одобрявам .
По принцип си прав .

# 25
  • София
  • Мнения: 1 120
стига с тез самотни майки бре  #2gunfire
я ме светнете аз как да изтрия моята като неизвестна майка и да почна и аз да имам привилегии.  newsm78

Пробвай с иск за лишаване от права, ако имаш в излишък пари и здрави нерви.
Много ме съмнява да плаща издръжка.
Не зная как ви е положението, но ако не се интересува от детето, предполагам ще спечелиш в съда.

# 26
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Ти остави това,ами и от разни институции,по които съм ходила за не-знам-си-кви-работи,като им кажа "Самотна майка съм",никоя от служителките не е реагирала.Искам да кажа-приемат го..щом сама си гледам детето,признават ми статута на самотна майка...Никоя не се е изрепчила да ми каже "Аааа..в акта за раждане бащата фигурира"..В този смисъл съм можела да си ползвам привилегиите на самотна майка /ако изобщо има такива/.
Ей това ме бърка мене. newsm78

# 27
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
стига с тез самотни майки бре  #2gunfire
такова определение няма. има самотен родител,който може да бъде както майка така и баща.
вие пак се уредихте - пишете баща неизвестен (като че ли е истина) и хоп ... веднага с привилегии. я ме светнете аз как да изтрия моята като неизвестна майка и да почна и аз да имам привилегии.  newsm78

Като за начало,що не го даваш по-спокойно?Дали самотен родител,дали самотна майка...каква е разликата?На едно дередже сме,не разбирам какво и кой разстрелваш тука с тия пистолети  Crossing Arms Па и големите привилегии на самотните майки,дето ги дават..`айде холан!...Да ги имам,бих ти ги харизала с удоволствие,ама на-аз хем сама си гледах детето,хем "привилегии" не съм ползвала...
Не си някакво върховно изключение,искам да кажа...

# 28
  • Мнения: 7 779
Съчуствам ти , Бонго , но произходът от майката винаги е ясен и няма как да не се впише в акта за раждане .
Такъв е закона , не че го одобрявам .
По принцип си прав .
благодаря за съчувствията все пак  Laughing , макар  че не търся такива тук.
какво искаш да кажеш , че майката е ясна а бащата не ??? че ако майката не знае от кой е детето тези от родилното ли ще знаят  newsm78  или тя самата незнае не може да рзбере кой от многото осеменители е истинският ? а стига де.....
според мен всяко дете е създадено от двама родители. следователно и двамата трябва да се пишат в акта за раждане. има ли възможност да се пише баща неизвестен трябва да има и обратната - майка неизвестна.
вярно е ,че в закона не пише че детето е създадено от мъж и жена - това е общоприето в цял свят. и никой не е дръзнал да доказва че може да се създаде само от единият. така че двама създатели - двама записани в акта за раждане.

# 29
  • Мнения: 7 779
Пробвай с иск за лишаване от права, ако имаш в излишък пари и здрави нерви.
Много ме съмнява да плаща издръжка.
Не зная как ви е положението, но ако не се интересува от детето, предполагам ще спечелиш в съда.
има малко разминаване.
знам как се лишава от род.права , но трябва да се мине през съда. въпросът е друг - да може и другите родители (мъжете) да  лишават от вписването на жените в акта за раждане на детето си както те (жените) го правят с бащите. нали така е по-лесно ? няма иск,няма съд , няма и хвърляне на пари по съдилищата.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт