Име и външност/характер - има ли връзка и каква?

  • 5 315
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 786
Ето, пускам темата Simple Smile Много пъти съм се замисляла по темата дали има връзка между името и външността/характера на човека. Често съм чувала, че името ми ми отива (макар че аз нямам чак такава привързаност към името ми, друго име ми е любимо).
Вие какво мислите - отива ли ви вашето име, свързвате ли го с черти на външността и характера? Simple Smile Ами други имена? Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 84
Аз мисля,че има връзка например всички с името Мария,които познавам са като,че ли малко високомерни( да ме прощават момичетата с това име,може да е само в моя град),а и всички са с прекрасни коси,много здрави,лъскави и чертите на лицето им са меки или поне на мен така ми се струва....

За моето име познавам още 2 Нелита,но и с двете нямаме кой знае колко общо....нз може би аз сама не мога да преценя,но смятам,че името ми отива(казах примера с Мария,тъй като е трябвало така да се казвам...ама мама и татко друго са решили в последния момент)

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Абсолютно мисля, че ми отива моето име. Често правя нещата по начин различен от общоприетия, а името ми е доста рядко срещано, според някои хора дори сгрешено  Laughing , според мен се връзва човек, който обича да се различава да име по-рядко срещано име. Но като се сетя, че имам братовчедка, която носи същото име, а характера й няма нищо общо с моя... Чудя се аз ли не приличам на Събина или тя?  Grinning  newsm78


п.п. Тя темата била и за външност, не само за характер, ама кой да чете в 1 през нощта  Embarassed . И на външността ми мисля, че ми отива името.  Grinning

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 01:35 от Rois

# 3
  • Мнения: 1 898
Не, не мисля, че има връзка.
Всичко това са самовнушения на база личните ни впечатления от конкретни хора, които познаваме.

# 4
  • Мнения: 1 092
По-скоро с характера има връзка, отколкото с външноста - според мен.

# 5
  • Мнения: 4 555
Любимата ми тема  Joy
Хайде, няма да се заяждам, че съм в много хубаво настроение. Ще отговоря по същество.
Външно нямам нищо общо с адашките си. Даже те всички са руси, а аз по-черна коса от своята не съм виждала.
Някои са 1.50 високи, други 1.76.
Да ви кажа, подозирам, че гените имат по-голямо значение в случая  Thinking Уф, че съм скучна  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 44 245
външността е генетика.... характера...мммм не бих казала също, че от името зависи...
да ти пасва името не значи, че хората носещи го имат подобни черти Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 207
Според мен темата не е точно дали името определя външността/характера, а дали сме забелязали определени прилики между хората с еднакви имена (аз поне така разбрах нещата).
Всички Ралици, които познавам, са много хубави  Grinning
Моето име на знам дали ми отива, познавам само едно друго момиче с това име, някак един тип сме като външност (децата ни са родени през няколко дни, страшно си приличаха в определен период - това малко извън темата).  
И всички жени с цветни имена, много обичат цветя  Wink

# 8
  • Мнения: 4 555
Те и с нецветните имена ги обичат  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 207
Те и с нецветните имена ги обичат  Laughing

Е, да, аз не казах, че само жени с цветни имена обичат цветя  Wink. Но наистина всички Ралици, Виолети, Цвети-та и пр., които познавам, са особено добри цветарки  Wink

# 10
  • Мнения: 730
Не мисля, че името има връзка с характера, още по-малко с външността. Ако откриете такава - споделете. Искам да знам как се казват най-красивите или приятни хора.

# 11
  • Мнения: 4 555
А аз най-умните  Flutter

# 12
  • Мнения: 1 207
Някои от най-умните мъже, които познавам, са Алексанър  Wink Както и Чавдар.

# 13
  • Мнения: 4 555
Някои от най-умните мъже, които познавам, са Алексанър  Wink
И аз така. На второ място Боян.

А за красиви понеже някой попита по-горе, аз съм била влюбена в почти всички Николай и Никола, които съм познавала. С малки изключения. Но съществени  Joy
На младини много се влияех от името на момчето. Като разберях как се казва, отношението ми веднага се променяше според името. Например бях решила, че мъжът на живота ми непременно ще се казва Александър. С първия потръгна добре, но когато се появиха още няколко, нещата се усложниха  Joy

# 14
  • Мнения: 283
Много хубава тема Hug

Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

А относно това дали ми отив аимето ми и дали има отношение към характера ми..... newsm78 Казвам се Татяна, кръстена съм на баба ми (майка на майка ми), честно казано не съм се замисляла много,  много.... Embarassed

# 15
  • Мнения: 6 999

А за красиви понеже някой попита по-горе, аз съм била влюбена в почти всички Николай и Никола, които съм познавала.
Ти като мен с Ицовците.  Joy
Леля ми ти е адашка, също е чернокоса  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 245
като каза Ицовците...ва нешият клас тамън трима такива си имахме кой от кой по-различен по характер и външност Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 207
Леле, ние пък от 9 момчета, имахме 3-ма Йордановци. Двамата бяха пълна противоположност като външност - единият страшно мургав, с тъмна коса и тъмни очи, другият супер рус, със зелени очи... Третият беше нещо по средата, зеленоок, с тъмна коса.

# 18
  • Мнения: 6 999
Ние имахме 3ма Димитровци  Mr. Green Различни са, да.

# 19
  • Мнения: 2 786
Според мен темата не е точно дали името определя външността/характера, а дали сме забелязали определени прилики между хората с еднакви имена (аз поне така разбрах нещата).
Всички Ралици, които познавам, са много хубави  Grinning
Моето име на знам дали ми отива, познавам само едно друго момиче с това име, някак един тип сме като външност (децата ни са родени през няколко дни, страшно си приличаха в определен период - това малко извън темата).  
И всички жени с цветни имена, много обичат цветя  Wink

То името няма как да определя външност или характер, но когато прочетеш/чуеш едно име, можеш да си представиш как изглежда човека. Simple Smile Аз не познавам други с моето име, та не мога да се сравнявам с тях. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 786
Не, не мисля, че има връзка.
Всичко това са самовнушения на база личните ни впечатления от конкретни хора, които познаваме.

Е, ако много хора имат аналогични "самовнушения", може и да се намерят прилики и общи асоциации Simple Smile Какви самовнушения бих могла да имам за хора, с които се срещам и заговарям за пръв път? Wink Тукашните имена ми бяха много непознати и почти всички никога не бях чувала преди (та нямах впечатления, самовнушения, и т.н.) и когато дойдох и чувах дадено име, си представях как би изглеждал този човек, какъв характер би имал ... И е интересно, че много често познавах Simple Smile 

# 21
  • Мнения: 4 555

А за красиви понеже някой попита по-горе, аз съм била влюбена в почти всички Николай и Никола, които съм познавала.
Ти като мен с Ицовците.  Joy
А, нищо подобно  Naughty При мен от първия до последния беше несподелено  Laughing

# 22
  • Мнения: 84
хаха за мъже аз не можех да се отърва от Иван и Иво,само на такива ми вървеше,но се омъжих за мъж с друго име,ама за сметка на това се оказа,че превода на името на синът ми е "Красив Иван"...та пак с Ивановци съм заобиколена  Joy Иначе в класът си имах 5 момичета с име Мария и 3 Деници...

# 23
  • Мнения: 1 898
Е, ако много хора имат аналогични "самовнушения", може и да се намерят прилики и общи асоциации Simple Smile .... и когато дойдох и чувах дадено име, си представях как би изглеждал този човек, какъв характер би имал ... И е интересно, че много често познавах Simple Smile  
Нещо като  оная поговорка "Заради наш Иван намразих и Свети Иван". Wink
Още веднъж- не, няма никаква връзка между името, характера и външността на човек. И добре, че е така. Mr. Green
Случва се обаче, ако  познаваме 3-ма Пешовци, които са кофти хора да започнем да си правим лоша асоциация с това име, което съвсем не означава, че всички хора с името Пешо са гадняри. Нито, че всички Иванки са красиви, или всички Христовци - фатални мъже...Просто случайност.
Всъщност това за което говоря e логическа индукция, на базата на емпиричният ни опит и лични впечатления. А както всички знаем при този подход заключенията не са общовалидни. Разбираш, какво имам предвид, сигурна съм.

П.П.Иначе, що не вземем спретнем една тема, дето да си гледаме на име, а?  Wink
      
      

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 13:12 от Ulia

# 24
  • Мнения: 2 786
Ами аз разбирам за какво пишеш, дори съм частично съгласна. Но все пак не прочетох тълкуването ти на база какви самовнушения съм си изграждала предварително мнение или идея за човека при първото чуване на това име в моя живот?  Wink И защо толкова пъти се е случвало да позная (случайност, съвпадение ... друго?)
Очевидно е, че в този случай теорията с познаването на хора с това име от преди и вече установени нагласи, не може да се приложи.   Thinking

# 25
  • Мнения: 1 898
Случайност, която (според подписа на Таtti, а и не само) е  скрита форма на необходимост.

# 26
  • Мнения: 181
Цитат
Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

Оууу,да...За съжаление Twisted EvilИ аз съм с такова впечатление.

Иначе Ивайловци и Викторовци-все диви и лоши познавам.

Мирели и Ивелини-все противни...по мое мнение,де.Всичките,които познавам са едни...Че думи нямам просто.

Иначе не мисля,че името има нещо общо с външността.И за характера не съм убедена,може да има просто съвпадения.

# 27
  • Мнения: 2 786
Случайност, която (според подписа на Таtti, а и не само) е  скрита форма на необходимост.



Случайността като скрита форма на необходимостта направо си намеква за паранормални способности  Laughing Особено когато се случат толкова случайности  Wink Нали знаеш - случайност веднъж, съвпадение втори път, закономерност трети път.
Аз избирам да не отхвърлям автоматично вероятността "да има нещо", колкото и примамливо да изглежда абсолютно рационалното обяснение, че такава връзка няма. Все пак името си има звучене, енергия, мелодия и създава асоциации дори само като звуково съчетание.

Изненадах се колко много хора в България вярват, че от избора им на име на детето, зависи неговата съдба.  Thinking Тук пък познавам една жена, която беше бременна с момче и по време на цялата бременност го наричаше с едно име - Кристиян това, Кристиян онова, решена, че така ще се казва той. Роди се детето и според нейните собствени думи, още от първия миг, в който го вижда, усеща, че това дете се казва Тобиас. Едно име, което тя изобщо не е обмисляла като вариант, нито пък познава хора, които се казват така. И така, малкият Тобиас е вече на 3 години и честно казано името много му отива. Един такъв с лунички, рижаво-руса косица, ухилен и винаги готов за пакости.  Mr. Green Точно както аз съм си представяла Тобиас-овците  Laughing

# 28
  • Мнения: 4 555
Цитат
Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

Оууу,да...За съжаление Twisted EvilИ аз съм с такова впечатление.
И аз съм го чувала това, но защо, защо не приличам на баба си  Crossing Arms Тя беше толкова оправна и толкова отракана, никой не можеше да й каже копче. Във всякакви ситуации изкарваше резултатът, който й е необходим. Ако има човек, олицетворение на оправността, то това е тя.
Аз съм на точно противоположната крайност. Не е справедливо!

# 29
  • Мнения: 6 999
А на мен ми казват, че приличам по характер на дядо ми.
Обаче не знам дали заради името или заради рождената дата  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 4 555
Мен ако питаш е заради гените и заради контакта ти с него. Но това не е романтично и затова хората обикновено търсят друга причина.
А може (което ми се струва най-вероятно) да приличаш по нещо на всеки от родителите/бабите и дядовците си, но да забелязваш приликите с дядо си, защото ги търсиш (заради името). А човек винаги намира прилики там, където ги търси.
Ама не съм романтична хич...

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 372
Цитат
Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

Оууу,да...За съжаление Twisted EvilИ аз съм с такова впечатление.
И аз съм го чувала това, но защо, защо не приличам на баба си  Crossing Arms Тя беше толкова оправна и толкова отракана, никой не можеше да й каже копче. Във всякакви ситуации изкарваше резултатът, който й е необходим. Ако има човек, олицетворение на оправността, то това е тя.
Аз съм на точно противоположната крайност. Не е справедливо!
Елора,струва ми се ,че се подценяваш. Simple Smile
Не мога да преценя дали името ми ми отива напълно.Но смятам,че се сработваме някак Laughing.Свикнала съм с него вече и то с мен.Пасва на някои аспекти от личността ми,но е противоположност на други.Като се погледна..ми отива си ми сякаш Laughing.
По отношение на приликата с роднините,на които сме кръстени-странно,но наистина приличам по доста неща на баба ми,и на външен вид,и по характер.Но това едва ли се дължи на името само.Все пак сме роднини,освен това се е грижила много за мен,нормално е да съм взела някои чарти от характера и.

# 32
  • Мнения: 1 898
Случайността като скрита форма на необходимостта направо си намеква за паранормални способности  Laughing Особено когато се случат толкова случайности  Wink Нали знаеш - случайност веднъж, съвпадение втори път, закономерност трети път.
Именно де. Или вярваш, че имаш пророческа дарба или приемаш, че щом познаваш 3-ма Гошовци - зевзеци, то закономерно всички хора носещи това име са такива.
Аз лично дълбоко не вярвам в нито едно от двете, вероятно защото съм абсолютен реалист.
Но, ако все пак откриете кои имена носят най- успешните, харизматични, умни и красиви хора, моля споделете, че един ден (живот и здраве) ако имам трето дете да съм хаберлийка, а не да скачам в тъмното с избора на име. Wink

# 33
  • Мнения: 2 786
Това за паранормалните способности беше шега, разбира се, но за мен това е по-рационално обяснение от "прекалено много случайности"  Wink

# 34
  • Мнения: 4 569
Аз пък не познавам мои адашки.  Crossing Arms Tired

# 35
  • Мнения: 1 615
Тц! Лично аз, ако познавам кофти-персона с хубаво име, решавам, че не й отива и точка Simple Smile
Ако готин човек има по-смотано име, почвам да харесвам името Simple Smile

Моето не ми отива, щото не го харесвам, пък съм готина (не успя да ми сработи горната схема за мене) Wink
Единствената причина да влизам все още в доста позатъпелия форум е, че тук всички ме наричат Уилма, което си е съвсем друга работа Wink

# 36
  • Мнения: 403
Определено смятам, че има някаква връзка. Незнам дали ви се е случвало, определен човек с някакво име вие да го знаете с истинското му име, но винаги да му бъркате името с друго без причина просто ей така. Значи преди време движейки се с една приятелка и покрай гаджето й се навъртаха и други момчета нали, та един конкретен се казваше Георги, а тя го кръсти Иван, и до ден днешен му вика Иван. Не нарочно просто без да иска то кръсти по този начин, и някакси ума й не може да възприеме истинското му име. Още повече едно момиче със съкратено има Ива /Ивелина беше не помня точно обаче/ е на мен ми приличаше на Мими, не Мария, Марина или Мариана, а просто Мими. Точно както се изразявах "Приличаше ми на Мими"
А за моето име определено смятам, че ми отива Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 12:52 от Мама Барбарон

# 37
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
А на мен никога не ми се е случвало това, или поне не се сещам.

# 38
  • Мнения: 399
На мен ми се е случвало (няколко пъти) веднъж да сбъркам неволно името на човек и после дълго време да не мога да се отърва от идеята,че не това е истинското му име  ooooh! Ето сега имам нова колежка,която неправилно разбрах,че се казва Красимира,а тя се нарича Ваня и вече втори месец я наричам Краси и това си е! Crazy Когато говоря за нея не в нейно присъствие я наричам Краси,а като я видя се сещам,че е Ваня...и така общо взето гафове пред нея нямам,де! Laughing По същата схема бях решила,че една Красимира се казва Ралица...дали пък нямам проблем с името Красимира?!  Thinking Laughing (харесвам го всъщност  Peace )

# 39
  • Мнения: 403
На мен ми се е случвало (няколко пъти) веднъж да сбъркам неволно името на човек и после дълго време да не мога да се отърва от идеята,че не това е истинското му име  ooooh! Ето сега имам нова колежка,която неправилно разбрах,че се казва Красимира,а тя се нарича Ваня и вече втори месец я наричам Краси и това си е! Crazy Когато говоря за нея не в нейно присъствие я наричам Краси,а като я видя се сещам,че е Ваня...и така общо взето гафове пред нея нямам,де! Laughing По същата схема бях решила,че една Красимира се казва Ралица...дали пък нямам проблем с името Красимира?!  Thinking Laughing (харесвам го всъщност  Peace )

хаха може и да ти въздейства по някакъв начин това име  Laughing На мене още и още ми се случва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт