Име и външност/характер - има ли връзка и каква?

  • 5 311
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993

А за красиви понеже някой попита по-горе, аз съм била влюбена в почти всички Николай и Никола, които съм познавала.
Ти като мен с Ицовците.  Joy
Леля ми ти е адашка, също е чернокоса  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
като каза Ицовците...ва нешият клас тамън трима такива си имахме кой от кой по-различен по характер и външност Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 207
Леле, ние пък от 9 момчета, имахме 3-ма Йордановци. Двамата бяха пълна противоположност като външност - единият страшно мургав, с тъмна коса и тъмни очи, другият супер рус, със зелени очи... Третият беше нещо по средата, зеленоок, с тъмна коса.

# 18
  • Мнения: 6 993
Ние имахме 3ма Димитровци  Mr. Green Различни са, да.

# 19
  • Мнения: 2 786
Според мен темата не е точно дали името определя външността/характера, а дали сме забелязали определени прилики между хората с еднакви имена (аз поне така разбрах нещата).
Всички Ралици, които познавам, са много хубави  Grinning
Моето име на знам дали ми отива, познавам само едно друго момиче с това име, някак един тип сме като външност (децата ни са родени през няколко дни, страшно си приличаха в определен период - това малко извън темата).  
И всички жени с цветни имена, много обичат цветя  Wink

То името няма как да определя външност или характер, но когато прочетеш/чуеш едно име, можеш да си представиш как изглежда човека. Simple Smile Аз не познавам други с моето име, та не мога да се сравнявам с тях. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 786
Не, не мисля, че има връзка.
Всичко това са самовнушения на база личните ни впечатления от конкретни хора, които познаваме.

Е, ако много хора имат аналогични "самовнушения", може и да се намерят прилики и общи асоциации Simple Smile Какви самовнушения бих могла да имам за хора, с които се срещам и заговарям за пръв път? Wink Тукашните имена ми бяха много непознати и почти всички никога не бях чувала преди (та нямах впечатления, самовнушения, и т.н.) и когато дойдох и чувах дадено име, си представях как би изглеждал този човек, какъв характер би имал ... И е интересно, че много често познавах Simple Smile 

# 21
  • Мнения: 4 555

А за красиви понеже някой попита по-горе, аз съм била влюбена в почти всички Николай и Никола, които съм познавала.
Ти като мен с Ицовците.  Joy
А, нищо подобно  Naughty При мен от първия до последния беше несподелено  Laughing

# 22
  • Мнения: 84
хаха за мъже аз не можех да се отърва от Иван и Иво,само на такива ми вървеше,но се омъжих за мъж с друго име,ама за сметка на това се оказа,че превода на името на синът ми е "Красив Иван"...та пак с Ивановци съм заобиколена  Joy Иначе в класът си имах 5 момичета с име Мария и 3 Деници...

# 23
  • Мнения: 1 897
Е, ако много хора имат аналогични "самовнушения", може и да се намерят прилики и общи асоциации Simple Smile .... и когато дойдох и чувах дадено име, си представях как би изглеждал този човек, какъв характер би имал ... И е интересно, че много често познавах Simple Smile  
Нещо като  оная поговорка "Заради наш Иван намразих и Свети Иван". Wink
Още веднъж- не, няма никаква връзка между името, характера и външността на човек. И добре, че е така. Mr. Green
Случва се обаче, ако  познаваме 3-ма Пешовци, които са кофти хора да започнем да си правим лоша асоциация с това име, което съвсем не означава, че всички хора с името Пешо са гадняри. Нито, че всички Иванки са красиви, или всички Христовци - фатални мъже...Просто случайност.
Всъщност това за което говоря e логическа индукция, на базата на емпиричният ни опит и лични впечатления. А както всички знаем при този подход заключенията не са общовалидни. Разбираш, какво имам предвид, сигурна съм.

П.П.Иначе, що не вземем спретнем една тема, дето да си гледаме на име, а?  Wink
      
      

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 13:12 от Ulia

# 24
  • Мнения: 2 786
Ами аз разбирам за какво пишеш, дори съм частично съгласна. Но все пак не прочетох тълкуването ти на база какви самовнушения съм си изграждала предварително мнение или идея за човека при първото чуване на това име в моя живот?  Wink И защо толкова пъти се е случвало да позная (случайност, съвпадение ... друго?)
Очевидно е, че в този случай теорията с познаването на хора с това име от преди и вече установени нагласи, не може да се приложи.   Thinking

# 25
  • Мнения: 1 897
Случайност, която (според подписа на Таtti, а и не само) е  скрита форма на необходимост.

# 26
  • Мнения: 181
Цитат
Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

Оууу,да...За съжаление Twisted EvilИ аз съм с такова впечатление.

Иначе Ивайловци и Викторовци-все диви и лоши познавам.

Мирели и Ивелини-все противни...по мое мнение,де.Всичките,които познавам са едни...Че думи нямам просто.

Иначе не мисля,че името има нещо общо с външността.И за характера не съм убедена,може да има просто съвпадения.

# 27
  • Мнения: 2 786
Случайност, която (според подписа на Таtti, а и не само) е  скрита форма на необходимост.



Случайността като скрита форма на необходимостта направо си намеква за паранормални способности  Laughing Особено когато се случат толкова случайности  Wink Нали знаеш - случайност веднъж, съвпадение втори път, закономерност трети път.
Аз избирам да не отхвърлям автоматично вероятността "да има нещо", колкото и примамливо да изглежда абсолютно рационалното обяснение, че такава връзка няма. Все пак името си има звучене, енергия, мелодия и създава асоциации дори само като звуково съчетание.

Изненадах се колко много хора в България вярват, че от избора им на име на детето, зависи неговата съдба.  Thinking Тук пък познавам една жена, която беше бременна с момче и по време на цялата бременност го наричаше с едно име - Кристиян това, Кристиян онова, решена, че така ще се казва той. Роди се детето и според нейните собствени думи, още от първия миг, в който го вижда, усеща, че това дете се казва Тобиас. Едно име, което тя изобщо не е обмисляла като вариант, нито пък познава хора, които се казват така. И така, малкият Тобиас е вече на 3 години и честно казано името много му отива. Един такъв с лунички, рижаво-руса косица, ухилен и винаги готов за пакости.  Mr. Green Точно както аз съм си представяла Тобиас-овците  Laughing

# 28
  • Мнения: 4 555
Цитат
Аз пък все повече се убеждавам, че когато кръстиш дете на някой то започва да носи черти от харарктера на този, чието име носи!

Оууу,да...За съжаление Twisted EvilИ аз съм с такова впечатление.
И аз съм го чувала това, но защо, защо не приличам на баба си  Crossing Arms Тя беше толкова оправна и толкова отракана, никой не можеше да й каже копче. Във всякакви ситуации изкарваше резултатът, който й е необходим. Ако има човек, олицетворение на оправността, то това е тя.
Аз съм на точно противоположната крайност. Не е справедливо!

# 29
  • Мнения: 6 993
А на мен ми казват, че приличам по характер на дядо ми.
Обаче не знам дали заради името или заради рождената дата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт