Второто раждане по-лесно ли е?

  • 14 557
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм секцио и не знам, колко е интересно мнението ми за теб. Но по-болеше, не мога да не го кажа  Confused

Но от тези, родили 2-ри път нормално съм чула, че просто е по-бързо и от там идва усещането, че е по-лесно.

Някъде четох мнение, че ако разликата м/у 2-те раждания е малка е по-безболезнено. Е, майка ми ме е родила мен, като 2-ро бебе за 12 часа. Само преди 1г. и 10месеца е родила брат ми за 5часа и половина.

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Първият път раждах 10 часа, като по време на самото раждане изпаднах в родилна треска и не знаех на кой свят съм. Втория път до последно си стоях в къщи - отидох в болницата с контракции на по през 3 мин. и след 3,5 часа родих (общо около 9 часа). Вторият път беше малко по-бързо и по-лесно - опита си е опит, знаеш какво да правиш и как да го правиш.
Леко и безпроблемно радане!

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Изрових 2 теми, които бях пускала в очакване на второто ми раждане:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15532.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23095.0

# 18
  • София
  • Мнения: 1 358
Мен ме споходи и една друга мисъл - например, ако моята майка е родила по определен начин /с болезнени контракции или не чак толкова, дали е раждала първото си дете по-дълго от второто и т.н/, това означава ли, че моето раждане ще е подобно на нейното? А и съм чувала приказки от рода на : "В нашия род жените много лесно раждат". Та казано накратко - дали тези неща се предават по наследство?  newsm78
Вече съм убедена , че има нещо наследствено.Моята баба и майка ми са раждали в ужасни болки и много трудно - е и аз не се отървах.След раждането майка ми ми каза, че не е искала даме плаши,ама то така било в нашия род. Пък не знам ... обаче вече всичко съм забравила,квото боляло боляло, минало и заминало, търпи се и си заслужава Simple Smile
Леко и безболензнено ти пожелавам!
Отпусни се и си мисли хубави неща, всичко си струва! Hug

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И при мен разликата е 10 г.И първия път беше лесно и сега беше лесно.Ама май сега беше по-лесно Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 11 710
Разликата между двете ми деца е 7,5 години.Никога не съм харесвала голямата разлика,но при мен така се случи,заради "хубавите" спомени от първото раждане. Родих за 1 час от приемането в болница,но не можах да забравя болките.Втория път живеех с илюзията,че ще раждам с упойка.Бях чувала,че е по-лесно,но не вярвах!Докато не дойде Великия ден след 9 дни преносване!Родих точно 37 минути след като ме приеха,а продължитлността между първата контракция и раждането беше 2.45 часа.Нямаше време нито за упойка,нито за нещо друго.Болките ги изтърпях,а вече ги и забравих за разлика от първите!

# 21
# 22
Благодаря ви за отговорите.Доста е успокояващо като прочетеш различни мнения по въпроса.Другото,което ме притеснява е,че ще раждам в болница ,която се намира на 30 минути път с кола,затова се притеснявам кога да тръгна за там.Не искам да вися в болница цял ден и да ме дупчат и тушират на 10 минути както първия път.Абе,като дойде ще му мисля.Божа работа. Hug

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря ви за отговорите.Доста е успокояващо като прочетеш различни мнения по въпроса.Другото,което ме притеснява е,че ще раждам в болница ,която се намира на 30 минути път с кола,затова се притеснявам кога да тръгна за там.Не искам да вися в болница цял ден и да ме дупчат и тушират на 10 минути както първия път.Абе,като дойде ще му мисля.Божа работа. Hug
Не се притеснявай няма да родиш толкова бързо. Аз раждах 13 часа. Като станат контракциите на 10мин. и тръгвай, а като станат на 1мин., значи скоро ще се роди.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тинка - можеш ли да прочетеш какво са написали мамите, родили 2-ри път и най-вече как и за колко време са родили, преди да "ръсиш" мозъци???

Dundi - леко и безпроблемно!  Peace

Според мен  Thinking, при 1-ви признаци е добре да потеглиш към болницата, осбено при тази зимна пътна обстановка.

# 25
Цитат
Не се притеснявай няма да родиш толкова бързо. Аз раждах 13 часа. Като станат контракциите на 10мин. и тръгвай, а като станат на 1мин., значи скоро ще се роди.
Цитат


С първото стоях в болницата ден и половина с болки,но вината си беше моя,че бях отишла много рано.Нали говорим за второ,където уж ставало по-бързо newsm7.На 10 минути ми се вижда малко рисковано,все пак болницата ми е в друг град.Абе,както и да го мисля,не знам какво ще стане.Най-добре ще е да съм по-спокойна  Praynig

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат
Не се притеснявай няма да родиш толкова бързо. Аз раждах 13 часа. Като станат контракциите на 10мин. и тръгвай, а като станат на 1мин., значи скоро ще се роди.
Цитат


С първото стоях в болницата ден и половина с болки,но вината си беше моя,че бях отишла много рано.Нали говорим за второ,където уж ставало по-бързо newsm7.На 10 минути ми се вижда малко рисковано,все пак болницата ми е в друг град.Абе,както и да го мисля,не знам какво ще стане.Най-добре ще е да съм по-спокойна  Praynig
Ох извинявай, обърка ла съм се... забравих че ще раждаш 2 път.  doh Вярно, че 2 път се раждало по бързо, а и болницата ти е далече. Това наистина си е плашещо. Абе най сигурно е, като усетиш, че е дошъл момента и да тръгваш, пък те едва ли ще те върнат.

# 27
  • Мнения: 4 358
Имам две деца, разликата им е 2 години и 10 месеца.
Първия път отидох в родилното с 5,5 см разкритие и родих след 6 часа Втория път отидох с разкритие 5 см и родих само след час и половина.
Второто раждане определено мина по-леко.

Успех  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Всичко е много индивидуално и не може да се каже,че втория път ще родиш по-бързо.Когато ме приеха за 2 раждане акушерките казваха"аааа не нея и е второ,ей сега след час-два и е готова".Да ама не,раждах точно толкова,колкото и 1-я път като време,но ми беше много по-лесно,защото знаех какво трябва да правя и какво се очаква от мен,пазих си силите за накрая и между всяка контракция си говорех по телефона.
Така,че според мен по-лесното идва от псилхологическата нагласа на родилката и от това,че вече е минала по този път и е по-спокойна.

Желая ти леко и бързо раждане на здраво бебче! Hug

# 29
  • Мнения: 88
Разликата и на мойте деца е 10г. Определено вторият път родих много по лесно да не говорим, че беше и много по бързо въпреки голямата разлика. С дъщерями се мъчих почти едно денонощие а синът си родих за 2ч. Мислех си за упойка но докато стигна в болницата преглед и другите екстри и родих. не съм лежала в предродилно и 1минута. Пожелавам ти и при теб да е така

Общи условия

Активация на акаунт