Каква пералня

• 850 147
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 30
Тук всака домакиня ще си каже тази, която има и харесва...и каква има комшийката и как много, ама много я харесва  Simple Smile
За по-техническа информация и мнения :

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,43351.0.html
Самоцитирам се. Тук пише.
Какво по-важно за една пералня е: консумация на енергия, класове на изпиране и центрофугиране, добра сглобка, няколко полезни неща като необходим набор програми- половинки, бързи; отложен старт,консумация на вода. Хубаво е да имат т.нар Джет. Това е система за директно впръскване на водата по време на праве. Аквастоп, ниво на шума..Ей такива работи. Пък че имала голям дисплей...Кому е толкова необходим толкова ?!

# 31
Еми за всеки е различно. На мен ми е полезно да виждам на коя програма е пуснато прането, какви допълнителни функции са пуснати, колко време остава до края, на каква температура пере. Е ако е с механични копчета всичко това няма да е нужно (не че има перални само с механични копчета и дисплей де),  но ако е с електронни е доста полезно.

# 32
Ако го има, добре. Но не смятам, че е нещо определящо.
Ти вече си си избрала програма, защо ще и се любуваш 2 часа на дисплея ?  Grinning
/ Шега, да не се засегнеш ? /

# 33
Не се засягам бе...
Не се любувам на дисплея, но при моята специално играе роля при пускането на пералнята.
Например на едно копче има настроени няколко програми и аз избирам коя да пусна само от него... Натискам го 2-3 пъти докато на дисплея се покаже желаната от мен програма.

# 34
Да , новите са така. На майка ми е такама с едни нарисувани фанелки, чертички, кофички  Mr. Green и тя все не може да му хване края. Че обяснявам - сега това е малко мръсно, това повече мръсно, това половинка..
В този линк пише прекрасно кое е важно. А там коментират технически грамотни хора.

# 35
А има ли някаква ползва от директното впръскване? Моята е с такова, но в книжката не пише нищо за него Thinking

# 36
цитирам :
"Новост са специалните “душ” системи за вътрешна циркулация на водата, което пести вода, време и перилни препарати - jet system - ( допълнителна циркулация по време на основното пране)  са най-високия клас перални"

# 37
цитирам :
"Новост са специалните “душ” системи за вътрешна циркулация на водата, което пести вода, време и перилни препарати - jet system - ( допълнителна циркулация по време на основното пране)  са най-високия клас перални"

Ха, а аз я мислех за безполезна Mr. Green

# 38
цитирам :

Тази джет система не е особено нова, сестра ми имаше пералня с такава, струваше доста пари, а се оказа много неприятна екстра. На всяко пране започнаха да се запушват малките дупчици на тази система /идеята е впръскването на водата да става от всички страни, то сякаш има значение откъде ще е  Wink/, не пълни вода, не пере, скапана история. Накрая така се ядоса от постоянните почиствания и ремонти, че си купи една съвсем простичка Беко, дето си пере с много вода и сега прането и е чисто и без остатъци от прах.

# 39
цитирам :

Тази джет система не е особено нова, сестра ми имаше пералня с такава, струваше доста пари, а се оказа много неприятна екстра. На всяко пране започнаха да се запушват малките дупчици на тази система /идеята е впръскването на водата да става от всички страни, то сякаш има значение откъде ще е  Wink/, не пълни вода, не пере, скапана история. Накрая така се ядоса от постоянните почиствания и ремонти, че си купи една съвсем простичка Беко, дето си пере с много вода и сега прането и е чисто и без остатъци от прах.

При мен се състои от нещо като гумено чучурче над вратата.

# 40
Пренасям си въпроса и тук - търся мнение за пералня с горно зареждане
За съжаление имам място само за пералня с горно зареждане и се загледах в тази
Siemens
Но не намирам инфо за нея.
Като цяло какво ви е мненито за марката? Сегашните уреди siemens, с качеството на едновремешните ли е? Всичко което бихте ми казали за тази пералня ще ми бъде от полза. Ако някой я има - да сподели моля и какви функции има - че инфото на бг и англ. е много оскъдно и се опитвам от някакви полски сайтове да си преведа.  Praynig
Дали си заслужава  newsm78

# 41
цитирам :
аз като малко по-простичък да попитам :
при една и съща пералня и програма - лятото водата която влиза от водопровода е 20 градуса (примерно) , а зимата - 10 . ще има ли разлика във времето за което водата ще стане 60 градуса?
ще има, разбира се. щом при по-ниската температура водата ще се грее по-дълго време ще има ли разлика в изразходваното количество ел.енергия ? ще има , разбира се.
за да се запази времето на програмата трябва да се намали температурата на водата при която се пере през зимата. другият вариант е да се увеличи разхода на енергия за да се достигне същата температура на пране както през лятото.
количеството вода в пералнята се регулира с ниворегулатор , а не с водомер. ако е с водомер е ясно - казваш че трябва 45 л вода за едно пране и стане ли толкова притока на вода се спира.
с ниворегулатора водата трябва да стигне до дадено ниво и тогава спира притока. ако в пералнята има синтетични дрехи много бързо ще се стигне необходимото ниво и притока на вода ще спре. ако дрехите са вълнени необходимото количество вода до достигането на нивото ще бъде по-голямо тъй като дрехите ще погълнат вода.
за перилните препарати - производителя казва че за 5 кг сухо пране (слабо замърсено)трябва да
сипеш 50 мл от препарата. а сега ми кажете как ще икономисаш препарат ? единият вариант е да сипеш по-малко. другият - пералнята да си вземе по-малко препарат. но такава пералня аз поне незнам да съществува.  Laughing
незнам какво е вашето мнение.

пп. при вътрешната циркулация на водата е възможно да се пести вода. тогава нивото и в пералнята ще бъде по-ниско и с помощта на помпа (предполагам) ще се пръска върху дрехите отгоре. но тогава пък за тази помпичка ще е необходим допълнителен ток. а и както казаха по-горе дупчиците има вероятност да се запушват.

# 42
bongo_2007, ето ти една пералня, която сама си взима праха или гела (вляво - прах, вдясно - гел):

Разбира се, ако искаш можеш да си го сипваш в чекмеджето.
Абсолютно глупакоустойчива. Със сензорен дисплей и абсолютно елементарно избиране на програмите. Само някой трябва да ти прави настройката на количеството прах, което, между другото, също става елементарно.
Ама струва 2439 евро. Laughing

Да си кажа, че в горния линк това твърдение
Цитат
- Разходните норми на праховете за пране, дадени на опаковката обикновено са завишени с 20-30 %. Това се прави с цел да се продават по-големи количества. т.е. слагайте по-малко прах / при нормано замърсено пране/
не отговаря на истината. Слагайте колкото е написано. Цял отбор химици са пресмятали каква трябва да е дозата от продукта им, така че слагайте колкото е написано, не си съсипвайте дрехите и машината.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2011, 22:56 от Guess Who

# 43
bongo_2007, ето ти една пералня, която сама си взима праха или гела (вляво - прах, вдясно - гел):
Разбира се, ако искаш можеш да си го сипваш в чекмеджето.
Абсолютно глупакоустойчива. Със сензорен дисплей и абсолютно елементарно избиране на програмите. Само някой трябва да ти прави настройката на количеството прах, което, между другото, също става елементарно.
Ама струва 2439 евро. Laughing
мамка му , имам 2438 евро. не мога да си я купя.  #2gunfire
тя ,надстройката и, е по-висока от самата пералня бре  hahaha
все си мисля че ще ми е по-бързо да метна 1 лъжица прах или 1 канче с гел , отколкото да правя настройки  Laughing
и въпреки това икономия на препарат надали ще има с такава пералня

# 44
Контейнерите за прах и гел могат да се местят. Настройката правиш един път и караш с нея докато свърши праха. Да, прави икономия на прах - взима си точно колкото ѝ трябва, не предозира. В общи линии глезотия.

Общи условия

Активация на акаунт