Каква пералня

  • 849 498
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 5 205
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 077
Нали Самсунга е корейски , като ЛГ?

# 5 206
  • София
  • Мнения: 12 006
Нали Самсунга е корейски , като ЛГ?
До колкото знам само високия клас на Самсунг се произвеждат в Корея, а средния в Италия. За ниския не знам.
От мен +100 за Самсунг-а. От толкова много години тормоз, а още е жива моята Simple Smile.

# 5 207
  • Мнения: X
Цитат
От септември 2016 г. Samsung завод в Калуга (Русия) региона започва предоставянето на перални машини за доставки за износ на 20 европейски страни, сред които Австрия, Албания, Босна и Херцеговина, Черна гора, Македония, Сърбия, Хърватия, Словения, Естония, Латвия, Литва, Чехия, Словакия, Италия , Дания, Швеция, Полша, България, Румъния и Унгария.
https://news.samsung.com/global/samsung-plant-in-kaluga-to-begin … achines-to-europe
http://investkaluga.com/en/media/news/kaluzhskiy-zavod-samsung-n … -mashin-v-evropu/

# 5 208
  • Мнения: 1 597
Пав, може би поради факта , че в Русия има повече работници поне със средно образование отколкото циганизирана БГ, в която броят на неграмотните и крадливи манагали е космическа величина. И все пак пази Боже да си купиш пералня правена от руснаци в понеделник, след руския запой през уикенда. Grinning

# 5 209
  • Мнения: X
И все пак пази Боже да си купиш пералня правена от руснаци в понеделник, след руския запой през уикенда. Grinning
 Hug
Понеделнишкото производство е за Източния пазар.
Всичко тръгва от металургичните заводи (стомана, ламарина).
Руснаците имат традиции.
Скрит текст:
Цитат
Топ 10 за производство на стомана , в млн. тона
Номер   Страна   Април 2015   Съотношението,%
1   Китай                   68,909   -0,7
2   Япония                    8402   -6,1
3   Индия                     7,433    2.1
4   Съединени Щати      6459   -9,8
5   Русия                      6094    3.2
6   Южна Корея              5,788   -6,6
7   Германия                      3642   -1,9
8   Бразилия                       2912     4.4
9   Турция                       2758     3.9
10   Тайван                       2015      9.2

# 5 210
  • Мнения: 960
Здравейте!
Нямахме много време да четем темите, но все пак ги минахме по диагонал.
Та, от няколко дни си имаме HOTPOINT ARISTON.
Изпрах на късата програма и за сега нямам забележки.
Ниско ниво на шум при пране и центрофуга.
Ще свиквам само със пълненето в началото с вода.
Старата си дърпаше по-продължително време, а тази на няколко етапа, като прави и няколко оборота.
Но пък това е по-добро разпределение на праха из дрехите.
Пуснах цветни дрехи с течен препарат. Нямах друг, а и беше вече късно за магазина.
Четох в упътването, че за бяло пране препоръчват прахообразни перилни препарати. Течните за пране със студена вода. newsm78
То се знае, че всичко е до късмет, но пишете какви препарати ползвате.
Аз в старата пералня "бомбички" от няколко марки слагах, но бялото ми пране не ми харесваше. Само с прахообразни.

# 5 211
  • София
  • Мнения: 2 296
Какъв късмет с препаратите?! Има реномирани марки, на супердостъпни цени, не е нужно да се експериментира с всеки боклук от ТВ рекламите.
Препоръчват прах за бяло пране, а не течен, защото само в праха могат да се влагат избелители на кислородна основа - именно те избелват прането и го дезинфекцират. Течните съдържат само оптични избелители - както показва името, от тях дрехите "изглеждат" по-бели, без в действителност да е така.  
Понеже подозирам следващия въпрос, отговарям - за бяло: Омо, Ариел, Персил за бяло, за цветно - същите марки, но за цветно.

# 5 212
  • Мнения: 4 188
темата е за перални, за праховете е друга.

# 5 213
  • Мнения: 960
Писала съм 2 в 1. Wink
Късметът е за пералнята.
Благодаря за отговорите! bouquet

# 5 214
  • Мнения: 69 154
темата е за перални, за праховете е друга.
И? Ще докладваш за спам ли

 ooooh!

# 5 215
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте!
Нямахме много време да четем темите, но все пак ги минахме по диагонал.
Та, от няколко дни си имаме HOTPOINT ARISTON.
Изпрах на късата програма и за сега нямам забележки.
Ниско ниво на шум при пране и центрофуга.
Ще свиквам само със пълненето в началото с вода.
Старата си дърпаше по-продължително време, а тази на няколко етапа, като прави и няколко оборота.
Но пък това е по-добро разпределение на праха из дрехите.
Пуснах цветни дрехи с течен препарат. Нямах друг, а и беше вече късно за магазина.
Четох в упътването, че за бяло пране препоръчват прахообразни перилни препарати. Течните за пране със студена вода. newsm78
То се знае, че всичко е до късмет, но пишете какви препарати ползвате.
Аз в старата пералня "бомбички" от няколко марки слагах, но бялото ми пране не ми харесваше. Само с прахообразни.
Тази глупост за течните не знам кой ти я каза, но не е вярно. Перат си в определен диапазон показан на всяко шише, повечето са от 20гр. до 90 гр., но има и такива, които перат и на 15 градуса. Принципно течните започват да се разтварят на по-ниска темп. от прахообразните, но това не значи не могат да перат на 40-60 или повече градуси, повечето прахове не са пригодени за тем. под 30гр.   Аз пера основно с течни съм много доволна. Що се отнася до дезинфекцията я постигам с пране на 60 гр., при което слагам гел за бяло и всичко свети.

# 5 216
  • Мнения: 960
Благодаря! bouquet
И аз със старата си ползвах течни , предимно за цветни дрехи. И новата май ще си върти с тях.
Ще се преместя в темата за праховете за да не спамя повече.
Била съм модератор 4г. и съм запозната с посрещането и изпращането из темите. Wink

# 5 217
  • Мнения: X
Избрах си тази пералня http://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww-70k44305w-le-09152189 .Някой има ли я за да изкаже мнение.Сегашната ми е самсунг.На 11 години e.Пере си идеално,но ми е малка вече Sad 3.5 kg.

# 5 218
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 077
Аз им харесвам функцията за добавяне, моята няма.
Иначе и аз съм си доволна от Самито Wink

# 5 219
  • Мнения: 69 154
И Бош я има.

Общи условия

Активация на акаунт