Каква пералня

  • 848 679
  • 6 188
  •   2
Отговори
# 5 715
  • Мнения: 10 064
Изчетох доста от темата и видях доволни от ВЕКО.
Налага ни се да купуваме такава, но ме притеснява времето на програмите.
Гледах едно ръководство, където повечето програми са за време 180 минути, дори и за 5 кг на 20 градуса.
Не е ли много 3 часа за такова пране или нещо не съм доразбрала? newsm78
Изключвам времето за кратката програма с 2,5 кг сухо пране.

Аз пера на Канди и при 50 - 60 градуса времето е около 100 минути.
За старата Перла си спомням, че на 90 градуса правеше 3 часа. На останалите програми около час
и половина.

# 5 716
  • Мнения: 892
Има и по-къси програми, например аква 40 (45 мин), която ползва пълния капацитет килограми, дълги са програмите за памук, мисля при всички перални, както и програма бебе. Синтетиката е час и малко също. Иначе деликатни, ръчно, вълна (30 мин), дейли експрес(30 мин), супер експрес са кратки програми. Програмата хигиена 20 може о да е дълга, предвид ниските градуси, аз не я ползвам, не пера нищо на 20 градуса. Също така има опция за съкращаване времето на програмата. Моят модел иначе не е от тези с най-много екстри, но има абсолютно всичко необходимо, че и в повече. Изпира в пъти по-добре от стария ми Уърпул.

# 5 717
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
delpel, ако пералнята ти харесва, времетраенето въобще не трябва да те притеснява.
При моята /не е Беко и е 8 кг./ програма памук, независимо дали на 30, 40, 60 или 90 градуса си е над 3 часа, като дори стига 3:45 ч.
Реално никога не е прала толкова време, защото зависи от кг сухо пране, което слагаш.

# 5 718
  • Варна
  • Мнения: 987
Когато питахме за пералнята техника ни каза,че от ниския ценови клас Беко предлага най-добро предложение като съотношение между качество и цена,но ако търсим наистина добра пералня избора ни трябва да е между Сименс и Миеле.Имайте го в предвид.Сименс имат и по-бюджетни модели които със сигурност ще се по-добри като качество от Беко

# 5 719
  • Мнения: 1 355
Програмата за памук на 60 градуса на моята Сименс е 1,35 мин. Това изписва на дисплея. Честно да си кажа, не съм я засичала, защото пералнята ми е долу в мазето.

# 5 720
  • Варна
  • Мнения: 987
Моята програма за памук е 3 часа а програмата за деца която е стига дори три часа и половина

# 5 721
  • Мнения: 1 355
Другият път ще я засека, обещавам. Така като чета три часа, че и повече, направо се чудя и мая. Имам бутон за "петна", но много рядко съм го използвала. Там някъде се удължава с час прането.

# 5 722
  • Варна
  • Мнения: 987
Винаги пускам опцията "допълнително изплакване" но това добава точно 20 мин към времето,не повече Simple Smile

# 5 723
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Боряна е права. Бутон "допълнително изплакване" увеличава времето. Аз също го използвам при всички програми, които ми позволяват.
Кратките програми и вълна не ми дават да ползвам "допълнително изплакване".

# 5 724
  • Мнения: 10 064
Благодаря на всички отговорили на въпроса ми! bouquet
Ще погледна пак какво се предлага в момента, ще разпитам допълнително за времетраенето
на програмите съобразено с килограми и ще я мислим. newsm78
Иска ми се да улуча пералня с програма за смесени тъкани не по-дълга от 110 -120 минути.

пп: В ръководството, на което снощи попаднах, сякаш не видях програма аква.

# 5 725
  • София
  • Мнения: 12 006
Kакво представлява програма аква?

# 5 726
  • Мнения: 892
Аз цитирах програма аква 40, защото момичето питаше за Беко- това е програма за леко замърсени дрехи (може да са памук, синтетика, микс и тн) на 40 градуса, пере 45 минути и е за пълния капацитет кг на пералнята, при мен 7 кг.

# 5 727
  • София
  • Мнения: 142
Моята пералня (АЕГ) също е с много дълги програми по дефолт, но винаги намалява времето поне с 1/3. Например програмата за памук 60 градуса е 3.45 часа но тя след 15-тина минути намалява до 2 часа и малко. Само ако е мнооого претъпкана пере цялото това време. Но по принцип избягвам да я тъпча толкова. Има бутон за намаляване на времето-на две степени. А парната функция е 30 и 15 минути.

# 5 728
  • Варна
  • Мнения: 987
Благодаря на всички отговорили на въпроса ми! bouquet
Ще погледна пак какво се предлага в момента, ще разпитам допълнително за времетраенето
на програмите съобразено с килограми и ще я мислим. newsm78
Иска ми се да улуча пералня с програма за смесени тъкани не по-дълга от 110 -120 минути.

пп: В ръководството, на което снощи попаднах, сякаш не видях програма аква.


Моята сименс има програма за смесени тъкани и ги пере за 120 минути/приблизително/ с включена опция допълнително изплакване

# 5 729
  • Русе
  • Мнения: 5 347
На моят Сименс Програма Микс е 1 час и 9 мин с допълнително изплакване, иначе е 1 час на 30С. На 40С удължава с няколко минути.
Основната програма Памук е 2 часа и 45 мин, мога да съкратя на 1 час и 20 мин с допълнително изплакване. Но дори и най дългото време се съкращава според количеството пране.

Общи условия

Активация на акаунт