Плацентарна Недостатъчност

  • 6 019
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 698
Значи лекарите са изроди целящи да увредят неродените ни деца?!

Надали, но е факт, че аспиринът може да причини увреждания и спонтанни аборти в първия триместър, и кръвоизливи в следващите два. Тук е категория Д лекарство, тоест забранено за бременни - за сравнение, повечето антибиотици са по-лека категория.

Това, че лекар е преценил в дадена ситуация, че точно аспирин е нужен, въпреки потенциалните отрицателни ефекти, не значи всички да седнем да го пием на общо основание.
Да си самоназначите изследвания и да си самоназначите лечение са две много различни неща. Второто е опасно


Да беше само аспиринът,нещата които могат да доведат до злощастен край са безумно много и е факт,че при някои той помага. Аз не видях никой да кара някой да го пие на общо основание.Ще е лудост са се вземе под предвид мнение във форум да се започне прием на каквото и да е лекарство особено в такова деликатно състояние.
Кой си е самоназначавал терапия????????

# 16
  • Мнения: 411
Аспирин протект се пие когато е предписан от лекар, в никакъв случай на своя глава. За да помогне аспирин протект е нужно да се пие от самото начало. Започнат във втори или трети триместър не постига това за което се изписва.
Жанетка, твойте лекара са прави, че аспиринът няма как да помогне вече за жалост.

# 17
  • Мнения: 2 980
...

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 19:09 от ianajar

# 18
  • София
  • Мнения: 865
Нали се сещате, че това е като темата "За и Против Ваксините"? Аз винаги ще твърдя, че ваксините убиват децата ни, а вие ще ми казвате, ама виж, нашите са живи.


Доверила съм се на един от най - добрите доктори, доктор, за който всички вие сте чували, доктор, който и вие вероятно сте посещавали. Щом той така ми е казал за аспирин ПРОТЕКТА (идеално знам кое се слага на трушията), значи е така.
Не ми се спори, ама хич  Peace Всеки решава за себе си.

# 19
  • Мнения: 1 897
Аз не видях никой да кара някой да го пие на общо основание.Ще е лудост са се вземе под предвид мнение във форум да се започне прием на каквото и да е лекарство особено в такова деликатно състояние.
Кой си е самоназначавал терапия????????

Пояснявам: В първия си пост Жанетка пита: Да започна ли да вземам аспирин на своя глава?

Това е самоназначаване на лечение.

Във втория пост Мама на Хриси отговаря - ама разбира се, за кога чакаш, за теб е задължително. Няма "потърси второ мнение", няма "ама имай предвид, че може да има отрицателни страни" - директно: пий.
Незнам точната статистика,колко жени пият аспирин,но аз лично познавам около 50 и нито една от тях не е имала смъртоносни последствия от приема му,ще се съглася с вас ако кажете точен случай на кой и с какво е навредил,а не само това което пише в листовката,аз лично незнам да има лекарство на което да пише,че може да се приема по време на бременност,а лично аз изпих доста.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 698
KiaraTiara    никой не спори с теб, чакам все още да разкажеш за другите болести-да знам и да знаят жените пили аспирин протект какво ги чака децата им!Това е безобразие!
Кое е това светило,което посещаваш и те е информирал -сподели. Сигурно ако ти си с риск от прееклампсия ще те остави на произвола на съдбата и няма да ти назначи терапия! Самият професор Кременски от МД в неговия форум казва,че при риск от прееклампсия-признак може да е ниския плацентарен протеин при БХС- терапията е с ниски дози аспирин протект! Лично и за моя случай ми беше писал!

Последна редакция: вт, 20 сеп 2011, 22:28 от magnet_for_happiness

# 21
  • Мнения: 2 980
Незнам точната статистика,колко жени пият аспирин,но аз лично познавам около 50 и нито една от тях не е имала смъртоносни последствия от приема му,ще се съглася с вас ако кажете точен случай на кой и с какво е навредил,а не само това което пише в листовката,аз лично незнам да има лекарство на което да пише,че може да се приема по време на бременност,а лично аз изпих доста.

Аз листовки не гледам. Гледам доклада на местното си здравно министерство за докладвани странични ефекти от дадено лекарство, както и научни публикации по въпроса.

Ето доклада за 2009 година:
http://www.drugcite.com/?q=ASPIRIN

Ето официалния статус на Аспирин според местната класификация за безвредност на медикаментите (най-безвредни са категория А, най-вредни категории Д и Х - доказана опасност):
http://www.drugs.com/pregnancy/aspirin.html

Лично не познавам хилядата и кусур случаи на докладвани кръвоизливи, но аз не познавам лично и хора, преживели инфаркт, пък чувам, че често се случва.

# 22
  • София
  • Мнения: 865
Магнет, ще попитам и ще ти кажа. Не съм медицинско лице, а и не си правя труда да запомням подробности, които не ме интересуват. Аз също съм пила аспирин протект, както и познавам доста жени, които го пият. Това обаче не означава нищо.

И сега какво направихме от тази тема?

# 23
  • Мнения: 2 980
...

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 19:10 от ianajar

# 24
  • София
  • Мнения: 10 698
Магнет, ще попитам и ще ти кажа. Не съм медицинско лице, а и не си правя труда да запомням подробности, които не ме интересуват. Аз също съм пила аспирин протект, както и познавам доста жени, които го пият. Това обаче не означава нищо.

И сега какво направихме от тази тема?
Аз питам за подробности,защото ти самата писа за астмата и за още болести, не се надявах че познанията ще са повърхностни,защото изказването ти беше меко казано ...
Цитат
Цитат на: KiaraTiara в Вт., 20 Септ. 2011, 20:15
....защото минава през плацентата и после се чудите защо децата ви имат астма. Ами не се чуди, мама на хриси, от аспирина е. И още доста болести ще ви предизвика твоят прием на аспирин протект.


не се прави така!
ще подам да се заключи темата! или изтрие най-добре.

# 25
  • София
  • Мнения: 865
Не знам как се прави. Ти самата присъстваше в темата за фраксипарина, когато се появих аз. Същото го повторих и там. Не знам и не ми се помнят всички видове болести. Ето ти информация:

За аспирин протекта:
1 стомашно-устойчива таблетка съдържа 100 mg acetylsalicylic acid

Ето ти и линк към сайт, който съм сигурна, че знаеш:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=689&TradeName … &TradeId=3459

Не знам какво още искаш? Ако търсиш да се заядеш, не си намерила подходящото място!

Пий си аспирина и се чувствай добре. В крайна сметка вътрешната нагласа е много важна!

п.п. ако очакваше да съм направила изследване за аспирина - е, ще те разочаровам. Друго ми е попрището.

# 26
  • Мнения: 1 897
Доверила съм се на един от най - добрите доктори, доктор, за който всички вие сте чували, доктор, който и вие вероятно сте посещавали. Щом той така ми е казал за аспирин ПРОТЕКТА (идеално знам кое се слага на трушията), значи е така.
И на мен ми е интересно да споделиш името му,ако е над 70г.,ясно ми е.И аз преди да попадна на лекаря,който ми водеше бременноста,ходех при едно такова светило"професор",който така и не разбра от какво са 4те ми аборта,изследваше ме за неща,които вече бях изследвала,като го питах за нещо имунологично,ме гледаше като полезно изкопаемо.

Ако бях останала при него и не бях пила аспирин,само защото все още има лекари,които си мислят,че името им лекува,със сигурност пак нямаше да стана майка.
На твоя лекар му кажи малко да се информира и да посети някой семинар,защото не значи,че едно време като е бил добър,сега пак е така,ти самата казваш,че си самоназначаваш изследвания,нали си му се доверила на този  твой добър доктор,защо му вярваш за аспирина,пък не му вярваш за изследванията си.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 698
Не знам как се прави. Ти самата присъстваше в темата за фраксипарина, когато се появих аз. Същото го повторих и там. Не знам и не ми се помнят всички видове болести. Ето ти информация:

За аспирин протекта:
1 стомашно-устойчива таблетка съдържа 100 mg acetylsalicylic acid

Ето ти и линк към сайт, който съм сигурна, че знаеш:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=689&TradeName … &TradeId=3459

Не знам какво още искаш? Ако търсиш да се заядеш, не си намерила подходящото място!

Пий си аспирина и се чувствай добре. В крайна сметка вътрешната нагласа е много важна!

п.п. ако очакваше да съм направила изследване за аспирина - е, ще те разочаровам. Друго ми е попрището.
Не търсих заяждане, а отговор от теб с аргументация,защото е лесно да се хвърлят некомпетентни думи,с риск да бъдат прочетени от жени в положение пили или пиещи лекарството по време на бременност.Не знам какво очакваше след написаното от теб. А аз приключих с аспирина отдавна Simple Smile А за изследванията какви си правила-хич не ми влиза в работата и няма от какво да се разочаровам Simple Smile Лека бременност   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 865
Мерси за пожеланието!

Аз и горе споменах, че това са думи на доктора ми, доверявам се на 100%. Пожелавам на всеки да намери човек на когото да се довери, защото това се оказва страхотен проблем в днешно време.
Ако вярваш, оправия има Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
Мерси за пожеланието!

Аз и горе споменах, че това са думи на доктора ми, доверявам се на 100%.
Да де ама не каза какви, не каза и кое е "светилото"-хайде,сподели го. Simple Smile Ако се е изказал,както си го написала....е доста зле...

Общи условия

Активация на акаунт