Бихте ли станал...

  • 2 362
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Не заради парите[/b], а заради този рискован живот, заради всичката военщина, заради тръпката... Та се питах има ли такъв друг като него или е "ориджинал фром Бг" той? Чешит си е - знам си го, но дали пък единствен?!?!?  newsm78

Не, не е единствен.Кумът ми е едно към едно същичкият Heart EyesВсе гледа да иде да работи някъде на опасно място..Вярно, парите са доста...Но не е само за това...Той определено ходи за тръпката, за различния живот, за приключенията.И двамата с мъжа ми смятат, че риск за живота има навсякъде - и по улицата като си ходиш, и в банята като се къпеш...Каквото ти е писано!Да ги пази Господ Praynig

# 16
  • Мнения: 3 569

Те са някакво бледо подобие...

Не си прав да говориш така. Малко наизуст говориш.

Последна редакция: нд, 25 дек 2005, 14:53 от dp

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Какво определение "бледо подобие".
Що не дойдеш на една физическа подготовка от осем часа, момчетата ще те носят на гръб ако трябва, тогава ти ще бъдеш бледо подобие на мъж.
  202uu

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Шани, прости за отклонението от темата ти... Ще си позволя да го направя за да обясня няколко неща... Извини ме предварително...



Експрес, колко военни познаваш та даваш такива определения?

Познавам доста повече военни от колкото можеш да предположиш... Ама много повече... Имам пълното право да давам каквито си искам определения... Нито се опитвам да ангажирам някого с тях, нито ги натяквам някому... Изразявам СОБСТВЕНА позиция... Ама на теб това ти е чуждо, как да го разбереш... Нали се криеш зад един псевдопрякор с две "Н"...



Военните са три вида:
1. Тези които са на задължителна военна служба, тук включвам и мобилизираните и  разни други.
2. Отишлите там поради финансови проблеми.
3. Отишлите там по свое желание, не за пари.

Правилно, уцели точните килограми, как позна... Аз обаче ще внеса доуточнение...
Първите са 18 %...
Вторите са 70 %...
Третите са 12 %...
Хайде да ми кажеш кои по-точно от ОСЕМДЕСЕТТЕ И ОСЕМ ПРОЦЕНТА ще станат добри рейнджъри, а...? Тези, които са вкарани насила в системата или тези, които са влезнали в нея от немай къде...




Пък и като те гледам с тия пачки и да искаш няма да станеш рейнджър.

Коя част от моите пачки има нещо общо с "рейнджърстването"...? Нали уж беше "идеологията" съвсем друга... Сам си противоречиш... Хем са идеални рейнджърите, хем и пачките играят роля, нещо не схващам изказването ти...



Какво определение "бледо подобие". Що не дойдеш на една физическа подготовка от осем часа, момчетата ще те носят на гръб ако трябва, тогава ти ще бъдеш бледо подобие на мъж.

Момче младо без зъби... Много рядко си позволявам да бъда саркастичен в изказванията си... Но към теб ще бъда... Много низко падаш... След като си позволяваш да коментираш мъжествеността на някого, когото изобщо не познаваш... А и преди да си видял сам себе си колко пробити левчета струваш... Ясно е, че нямаш и грам самочувствие и прикрит зад плахата си маска даваш определения, коита сам тебе поставят в хипер неудобна ситуация... Как не се усещаш...



Не си прав да говориш така. Малко наизуст говориш.

Пере, ти не си прав... Не говоря наизуст... Бях ШЕСТ месеца в Служба "Сигурност - Военна полиция и Военно контраразузнаване"... Всички желаещи за мисии в странство минаваха на пресявка през нас... За нещастие, точно в този момент, нападнаха базата ни в Кербала... Петима загинаха... Точно тогава приключвахме подбора за третия батальон в Ирак... Нямаш си идея как се разбягаха всички желаещи и си направиха самоотвод... Имам перфектното наблюдение върху точно тези "рейнджъри", които по знайни и незнайни причини бяха решили да тръгнат за Ирак... Знаеш ли че заради страха им, третия батальон беше изправен пред провал... Не го знаеш, нали... Ще кажеш, че е човешко да се страхуваш... Ама нали ИСТИНСКИТЕ рейнджъри са безстрашни... Те отиват заради предизвикателството, а не заради парите... Не заради патриотизъм, а заради тръпката... Мога да ти кажа, че в този момент... Имаше огромен натиск от висши военни да се попълни бройката на третия батальон... Няма да ти казвам какви обещания имаше... Просто е жалко и низко да се мисли, че тези които се набираха тогава, са рейнджъри... Нищо подобно...





П.С. Извинявам се още веднъж на Шани и на всички останали, четящи темата... Че ви занимавам с глупости...

# 19
 
... Тъпа военщина...

Бях ШЕСТ месеца в Служба "Сигурност - Военна полиция и Военно контраразузнаване"... Всички желаещи за мисии в странство минаваха на пресявка през нас...


???????????????????

# 20
  • Мнения: 5 317
Дай Боже, никога вече да няма война !
Не разбирам, как може да рискуваш живота си за пари ?
Да заложиш живота си за някой и друг пробит долар ? Тъпо ! Гадно ! Нечовешко !
Подкрепям. Peace

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Eееееех, ма защо е тоз безмислен спор... newsm78

Ми те военните са като всички други - има и читави и надеждни, има и "плява"!

Така, че не може да се обобщава. Важното е да си тежиш на мястото, независимо къде си. И да си горд с/от себе си.

Експрес - в Камбоджа заминаха наистина сбрани от "кол и въже" момчета! Съвсем малка част от цялата истина за положението там съм дочула от брат ми...Просто той до последно НЕ разказваше на мен и нашите никаква "пикантерия" от там. Има 5-6-7 часа видео запис, та все добиваш някаква представа, па макар и "изкривена"...Но си е било гърч, който каквото ще да каже. Едва ли някой не се е държал мъжката...

Та значи има военолюбец, а belinda!!!

Да си живея споко  Flutter, макар той сега да залитна към АТАКА-та  Crazy, дето пък хич не е мирно и тихо. Но това е той...дай му риск и тръпка.


Жив и здрав да ми е и само дано няма млади последователи в родата ни, която си е почти само мъжка Wink

# 22
  • Мнения: 25 643
Дай Боже, никога вече да няма война !
Не разбирам, как може да рискуваш живота си за пари ?
Да заложиш живота си за някой и друг пробит долар ? Тъпо ! Гадно ! Нечовешко !
Ами може! Точно по същия начин, по който рискуват живота си полицаите, миньорите, мед. работници, шофьорите и представителите на мно-о-о-о-го други професии! Даже и депутат да станеш е рисковано, като гледам колко от тях станаха жертва на катастрофи например!
Когато упражняваш рискована професия може да умреш, но може и да оцелееш... От глад със сигурност се умира! Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Та значи има военолюбец, а belinda!!!


Ами не точно..той кумът ми не е военен вече, беше пилот при тях, напусна ги, сега е гражданска авиация.Точно защото военщината нещо не го кефи....Но и сега гледа като фирмата има мисии по Афганистан, така в Ирак ако може - той е първа писта hahaha
Обича момчето да му пари под краката Twisted Evil

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Днес е 27 декември... Денят, в който преди 2 години загинахи 5 български войници... Каквито и да са били те... Мир на праха им, поклон пред паметта им... Вечна им памет...
 newsm17

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Та значи има военолюбец, а belinda!!!
Ами не точно..той кумът ми не е военен вече, беше пилот при тях, напусна ги, сега е гражданска авиация.Точно защото военщината нещо не го кефи....Но и сега гледа като фирмата има мисии по Афганистан, така в Ирак ако може - той е първа писта hahaha
Обича момчето да му пари под краката Twisted Evil

Аууууу, тоз е точно като брат ми. Ако може да се запознаят, ще са все едно родни братя. Тоз моя и д*пето за самолети си дава. Отколешна мечта са му...даже щеше да си конструира по едно време...



Бог да прости всички момчета - рейнджъри Praynig

# 26
- Момче младо без зъби...
- преди да си видял сам себе си колко пробити левчета струваш...
- Ясно е, че нямаш и грам самочувствие и прикрит зад плахата си маска

Мисля че прекали!!!

# 27
  • Мнения: 464
И какво е рейнджър според Вас? И няма патриотизъм, ама никъде. Познавам и рейнджъри /американци/ и легионери, еми всичко е за пари и социален статус / придобивки/.  А за положението в нашата армия на всички е ясно, че са виновни началниците, а не самите редови военнослужещи. Така че що ги оплювате хората? Направили самоотвод ами да те отиват, за да дигнат малко финансовото си състояние, а изведнъж става напечено. Нормална реакция като знаят, че тук никой, ама никой не го грижа за осиротялото семейство.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И какво е рейнджър според Вас? И няма патриотизъм, ама никъде. Познавам и рейнджъри /американци/ и легионери, еми всичко е за пари и социален статус / придобивки/...

ясно е, че нищо не си разбрала от досегашните постове. На твое място, щях да си замълча Wink

Общи условия

Активация на акаунт