Има ли успели от ин витро на естесвен цикъл?

  • 31 838
  • 351
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 933
Bell@, mierin, върнах се да чета отново за шансовете за успех. 

http://www.ivf-naturelle.de/IVF-Erfolgsraten?lang=de&id=88&a … ng=de&mf=main

Аз поне така го разбирам - при ЕЦ има по-големи шансове за забременяване защото имплантираният ембрион е само един и се твърди, че оплодената яйцеклетка е по-качествена заради ЕЦ на зреене отколкото тази, стимулирана с хормони.
Не искам да влизам в излишни спорове, защото не съм добре и подробно запозната с процедурата.

Ще пиша след консултацията.

# 331
  • София
  • Мнения: 16 691
Pussicat, де да беше така, то нямаше да се използва стимулация изобщо. Peace

# 332
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Bell@, mierin, върнах се да чета отново за шансовете за успех. 
Аз поне така го разбирам - при ЕЦ има по-големи шансове за забременяване защото имплантираният ембрион е само един и се твърди, че оплодената яйцеклетка е по-качествена заради ЕЦ на зреене отколкото тази, стимулирана с хормони.
Не искам да влизам в излишни спорове, защото не съм добре и подробно запозната с процедурата.

Има мила много резон в това което си написала, но статистиката показва друго  Peace Peace
Права си, че всичко на ЕЦ е от природата както се казва .... но нещата не стоят така за съжаление и се налага да правим стимулации за добиване на повече яйцеклетки.

Не споря с теб  Hug Hug нямам и намерение, просто си говорим ...

# 333
  • Мнения: 39 579
Поне при мен не беше така.
На ест. цикъл яйцеклетката ми отиде директно в боклука, а на конска стимулация докарахме перфектни ембриони.

# 334
  • Мнения: 1 933
Сигурно е вярно написаното, НО при много условия. Ясно е, че при нередовен цикъл, проблеми с отделянето или изобщо производството на яйцеклетки и др. подобни, не може да мине без стимулация.
В нашия случай има а) мъжки фактор и б) една проходима тръба при мен.
Не сме изследвали още фоликули, но и това предстои.
Професорът ни даде линк към уебсайта да се запознаем с наличните методи за асистирана репродукция за да не сме като в небрано лозе на консултацията на 6 февруари.
Мен ако пита, аз веднага се съгласявам на стимулация само и само да имам по-голям шанс да забременея и да износя бременността. А ако бебетата са повече от едно - това ми е мечта.
Събирам информация и опит от вече миналите по този път, защото не съм запозната с подробности.
Хормоналните ми изследвания са добри според проф. Не снам какви са цифрите. Тук изследванията и резултатите се получават от лекуващия лекар и ако има какво да се обсъди с пациента, се прави. Тук чета безбройни и безкрайни обсъждания на показатели и резултати и виждам колко много се хабят нервите на бъдещите майки. Днес си мислех, че се радвам, че не са в ръцете ми, за да се поддам и аз на безкрайно ровене, четене и гадаене какво означава един или друг показател... Доки казва, всичко е супер, аз съм спокойна. Доки казва, ах тук ми се ще да повторим този кръвен тест за да отхвърля напълно вероятността за Хеп.С, а ти не си струва да го мислиш, и аз не го мисля.
sigma, от кой опит постигнахте успешен трансфер? На колко години си ако не е неприлично да питам Simple Smile

# 335
  • София
  • Мнения: 16 691
Pussycat, хубаво е, че имаш доверие на лекаря си.
Аз лично съм си изпатила доста от "лекари" и затова си следя нещата стриктно.
Понеже разбирам, че си в чужбина и знам, че в някои страни имат право да връщат по 1 ембрионче при трансфер, та от тази гледна точка сигурно е по-добре да опитате на ЕЦ, което е доста по-евтино и по-щадящо, като процедура. Peace

# 336
  • Мнения: 914
Здравейте! И аз се замислям да пробвам ин витро на естествен цикъл и се записвам да не ви загубя  Simple Smile!

# 337
  • Мнения: 39 579
Пусикет, от първи опит. А годините ми тогава бяха 34.

# 338
  • Мнения: 1 933
ivankaka, аз стигнах до инвитро благодарение на "кадърен лекар" в Майчин Дом в Бг. Тук ми направиха 2 операции в 1 след онази злополучна операция... Болна тема. Разбирам те много добре. Вярваш или не, плаках преди операцията, не толкова от страх какво ще се случи и какво ще ми кажат след това, колкото заради факта, че се държаха с мен като с човек. Тук отношението към животните във ветеринарните клиники е по-добро от отношението към хората в средностатистическа болница в Бг...
Преди 2 години ми казаха, че имам доста добър шанс за нормално зачеване, но факт е, че ще правим инвитро.
Попитах мъжа ми дали не иска да обмислим варинта инвитро в Бг, при което той направо подскочи - категоричен е, че няма да отиде да правим инвитро там, където е причината за моите несгоди (не харесвам думата проблем). ТОлкова беше категоричен, че дори не ме изчака да се доизкажа...
Тук е скъпо, но имаме доверие на лекарите и сме решили да опитаме. Колкото ни струва, толкова. ЕЦ е кажи-речи 1/3 до 1/4 от цената на нормалното стимулирано ИВ.
sigma ей такива неща да се чуват из този форум  Heart Eyes Действа като хапче за повдигане на духа   bouquet

# 339
  • Мнения: 98
Здравейте е от мен в тази тема,аз днес трябва да отида до клиниката да си запиша час за лапароскопия за отстраняване на тръбите и след това Стаменов каза че започваме на ЕЦ да събираме яйцеклетки да замръзяваме и като събереме 5-6 тогава ще правиме оплождане,някой минал ли е по този път да сподели как протича и колко струва тази процедура на месец.Благодаря ви предварително

# 340
  • Мнения: 143
  tiptoe Здравейте! Аз бавничко стъпвам в темата,за да опипам почвата!Успех на всички на които им предстои!

# 341
  • Мнения: 342
Здравейте. Актуална цена немога да дам за ЕЦ инвитро. А и в различните клиники сигурно има разлики .
ЕЦ доста по-евтин като процедура. А и хубавото му е ,че не се товари излишно организма с хормони.
Не при всеки е вариант, но ако док е преценил е хубаво да се пробва.Като сложиш и парите за хормони и пр. по време на стимулация , то ЕЦ си става в пъти по евтин..разбира се зависи кой как реагира на стимулация, на едни пациенти има излиза по-евтина заради по-ниските дози и добрия отговор.. на други по-скъпа, но ЕЦ е най-малко пари.
 В "Надежда" помня ,че ни мина първо пункцията на ЕЦ /платихме/ и след като ембриолога каза - ок е яйцеклетката се задейства процедурата инвитро и доплащаш.
sonita75 щом ще ги събирате , значи ще правите само пункциите и ще плащаш само тях . И накрая на събраните 5-6 ще правите опит инвитро /правилно съм разбрала ,нали?/
Това даже е по-евтин вариант от инвитро на ЕЦ всеки месец или през месец . А и дава шанс да се върнат пак повече ембриончета.
Ние сме правили ЕЦ , но при нас не стана и аз бях много нетърпелива вече.. Всеки месец чакане ми се струваше безкраен, затова не повторихме повече, а поисках да минаваме на стимулации. Моят док се съобрази с желанието ми. Но имам позната, която след 12г чакане забременя на ЕЦ.  Simple Smile
А в клиниката, където ходех тогава имаше много момичета забременели на ЕЦ .  Peace

# 342
  • Мнения: 896
Здравейте. Актуална цена немога да дам за ЕЦ инвитро. А и в различните клиники сигурно има разлики .
ЕЦ доста по-евтин като процедура. А и хубавото му е ,че не се товари излишно организма с хормони.
Не при всеки е вариант, но ако док е преценил е хубаво да се пробва.Като сложиш и парите за хормони и пр. по време на стимулация , то ЕЦ си става в пъти по евтин..разбира се зависи кой как реагира на стимулация, на едни пациенти има излиза по-евтина заради по-ниските дози и добрия отговор.. на други по-скъпа, но ЕЦ е най-малко пари.
 В "Надежда" помня ,че ни мина първо пункцията на ЕЦ /платихме/ и след като ембриолога каза - ок е яйцеклетката се задейства процедурата инвитро и доплащаш.
sonita75 щом ще ги събирате , значи ще правите само пункциите и ще плащаш само тях . И накрая на събраните 5-6 ще правите опит инвитро /правилно съм разбрала ,нали?/
Това даже е по-евтин вариант от инвитро на ЕЦ всеки месец или през месец . А и дава шанс да се върнат пак повече ембриончета.
Ние сме правили ЕЦ , но при нас не стана и аз бях много нетърпелива вече.. Всеки месец чакане ми се струваше безкраен, затова не повторихме повече, а поисках да минаваме на стимулации. Моят док се съобрази с желанието ми. Но имам позната, която след 12г чакане забременя на ЕЦ.  Simple Smile
А в клиниката, където ходех тогава имаше много момичета забременели на ЕЦ .  Peace


Кате, когато си права ,права си спор няма! Peace
ЕЦ е   продължителен процес ако се събират яйцеклетки/ембриони и  след това се връщат!
Не натоварва организма,но натоварва психиката!
Аз също имам познати момичета ,които имат или чакат бебета от ЕЦ!
За цени -навсякъде и при всеки и различно! За "Надежда" надявам се скоро да дам инфо, за цените от новото място!

# 343
  • Мнения: 342
[..
Кате, когато си права ,права си спор няма! Peace
ЕЦ е   продължителен процес ако се събират яйцеклетки/ембриони и  след това се връщат!
Не натоварва организма,но натоварва психиката!
Аз също имам познати момичета ,които имат или чакат бебета от ЕЦ!
За цени -навсякъде и при всеки и различно! За "Надежда" надявам се скоро да дам инфо, за цените от новото място!

Hug
 Радвам се, че не си ме намразила от другата тема.. така и не разбрах с какво предизвиках гнева на толкова хора  Grinning .
Точно, заради това което си казала и съм отбелязала с червено , за мен не беше добър вариант и поисках стимулация. Просто тогава бях на предела на психическото си здраве  Laughing . Емоциите ме водеха .
Аз ще ходя до "Надежда" по друг повод и ще разпитам за цени, но няма да е този месец..чакам по-топло време. И най-вероятно вече ще сте наясно пишещите редовно тук, та инфото ми няма да е от полза, а доста закъсняло.. Embarassed
Само да вметна /без да е с цел да споря Laughing/ , но има случаи на лош отговор при стимулация /по ред причини, да не навлизам в медицински термини, които не касаят пряко темата..пък и съм позабравила доста неща..тепърва си опреснявам всичко/  , когато е по-добре да се действа на ЕЦ .
А и всеки пациент е с различна психика../както днес уточних не всички сме еднакви/ , има хора които понасят спокойно чакането. Да не говоря, че има хора, които до такава степен нямат финансова възможност, че за тях ЕЦ е единствената алтернатива .. и не им е лесно чакането,но като нямат избор. Confused
На никой не му е лесно, но има хора които просто няма от къде да намерят парите за стимулация. И те хич не са малко за съжаление. Пък всички имат право на шанс да гонят мечтите си- за тях ЕЦ е вариант който приемат на драго сърце.

# 344
  • Мнения: 342
Здравейте! Интересува ме има ли някой, който е правил ин витро на ЕЦ в КИРМ - Плевен при д-р Стефанов, тъй като на мен ми предстои след 2 неуспешни опита ин витро, ако протече нормално овулацията? Как е минало и на каква цена?
Аз съм учудена, че изобщо в КИРМ правят на ЕЦ . Когато ходех там при доц. Конова от нея съм чувала скептични изказвания относно процедурата.. вероятно това и моето недоверие в успех от ЕЦ са повлияли на решението ни тогава да настояваме за стимулация и да не искаме да продължаваме с ЕЦ .. в последствие се оказа, че недоверието ми към успех от ЕЦ е абсолютно неоснователно .
Дано се включи някой с ЕЦ от там. Интересно ми е как стоят нещата . Peace

Общи условия

Активация на акаунт