Съпруга ми бие детето ни?

  • 3 721
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
...
Не се сърди, човече, случва се, но е рядко, веднъж на 1-2 седмици...


И аз не искам да прибързвам, но след този отговор темата ми се струва пързалка.

Или имаш много объркани представи за човешките отношения (щом това наричаш рядко) или някой без работа се забавлява...
Силно се надявам да е пързалка, но ако не е, потърси помощ, и за себе си, и за детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 20 082
След първия ти пост щях да те посъветвам да говориш със съпруга си и да му обясниш, че имате много сериозен проблем - тотално разминаване във възгледите за възпитание на детето, абсолютното ти несъгласие да бъде бит синът ви, както и засилената му напоследък агресия, и да му предложиш да потърсите помощ.
Но след втория ти пост  #Crazy .... мога само да кажа - момиче, потърси помощ за себе си и детето, това не е нормално, имаш психологически проблем, който не осъзнаваш.

# 17
  • Мнения: 3
Имам желание за промяна, опитвала съм се да говоря с него, да го спра, но е само временно, за няколко дни. После пак се връща стария човек. Той преди не беше такъв, прекрасен човек е, сигурно е преуморен от работата. Ще говоря с него да си почива повече, да остава вкъщи за по-дълго, защото той отива сутрин на работа и се връща към 8 вечерта уморен.. Той печели почти всички пари, аз само се грижа за малкия, затова работя на обикновена работа. Не знам как ще се справим, ако той напусне работа... Шефът му е ужасен, както ми го описва, постоянно иска от него невъзможни неща. Може затова да се е изнервил толкова и да си го изкарва на нас. Но не е такъв, никога не е бил. Вие знаете колко е досадно да сте били изнервени на работа и някой да ви изнервя и вкъщи, може да е заради това...
Пак ви казвам, нямам никаква алтернатива, няма кой да се грижи за малкия, няма къде да живея, няма и как да си намеря хубава работа, където да плащат достатъчно. Не мога прибързано просто да си взема нещата и да го напусна. Той ни обича също, показвал го е многократно, не знам защо така се е променил, не мога и да разбера...

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
не му търси извинения, такива няма, просто явно ти е такъв човека.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Или сме седнали в шейната или ти не си добре, наистина  Mr. Green

Много ви "обича" и е "прекрасен човек" - да  Crazy Затова ви бие на почивки  ooooh!
Ама продължавай да го оправдаваш ... то си е за твоя сметка. Щом го търпиш, значи ... айде да не казвам.
Мъчно ми е за детето само.  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 2 481
Здравейте. Пиша тук, че вече не знам какво да правя.
Имаме малко момче, на 3 години е, но съпруга ми от около година го бие, когато направи някоя пакост. Опитвам се да му обясня, че не е това начина, но той казва, че с бой най-лесно се възпитава едно дете, защото ако започне отново да прави някаква беля, ще се сети, че го е бил и няма да посмее да я направи... Не мога да му променя мнението, не мога да го накарам да мисли по друг начин, а опитам ли се да го спра, той ме бута назад и отива пак да го бие... Говорих с приятелки, те ме посъветваха да отида в полицията, но направя ли го, детето ни ще остане без баща, а аз не мога и не искам да се справям сама. Не знам какво се промени в последната година, стана толкова агресивен, а ми става много тъжно, когато видя малкия да плаче и като трябва да го успокоявам...
Помогнете ми, не знам вече какво да правя Cry

Ами то детето вече няма баща. Това е чудовище, а не баща. И вие нямате съпруг, скоро и нас вас ще посегне.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Имам желание за промяна, опитвала съм се да говоря с него, да го спра, но е само временно, за няколко дни. После пак се връща стария човек. Той преди не беше такъв, прекрасен човек е, сигурно е преуморен от работата. Ще говоря с него да си почива повече, да остава вкъщи за по-дълго, защото той отива сутрин на работа и се връща към 8 вечерта уморен.. Той печели почти всички пари, аз само се грижа за малкия, затова работя на обикновена работа. Не знам как ще се справим, ако той напусне работа... Шефът му е ужасен, както ми го описва, постоянно иска от него невъзможни неща. Може затова да се е изнервил толкова и да си го изкарва на нас. Но не е такъв, никога не е бил. Вие знаете колко е досадно да сте били изнервени на работа и някой да ви изнервя и вкъщи, може да е заради това...
Пак ви казвам, нямам никаква алтернатива, няма кой да се грижи за малкия, няма къде да живея, няма и как да си намеря хубава работа, където да плащат достатъчно. Не мога прибързано просто да си взема нещата и да го напусна. Той ни обича също, показвал го е многократно, не знам защо така се е променил, не мога и да разбера...

Да, типичните оправдания на жертвата...Майка ми беше така...сега е инвалид, а аз не общувам с т.нар. родители, които ме биеха. Ако имате късмет синът ви ще стане добър човек и няма да ви погледне- пасивната и мързелива майка и "изнервения" баща- насилник, ако нямате- на стари години и двамата ще ядете бой от добре възпитания син. Бягайте надалече- и се обадете в полицията.

Така става, като не учил, не си амбициозен и разчиташ за всичко на някой друг. Някои жени имат късмет и уцелват, а други- вкл. и майка ми- търпят, защото е по-лесно да търпят бой, отколкото да хванат живота за топките и да се справят сами.

# 22
  • Мнения: 653
Любопитно ми стана, ако веднъж на седмица-две е рядко, колко е честото, отнасящо се до боя над детето?

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

 Някои жени имат късмет и уцелват, а други- вкл. и майка ми- търпят, защото е по-лесно да търпят бой, отколкото да хванат живота за топките и да се справят сами.


Именно  Peace Ама женицата твърди, че той е "прекрасен човек" ... Тя дори не осъзнава с какъв изрод живее и че това не е нормално ... Горкото дете ...

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ужас! Само това ми идва на ума!
Горкото дете - с агресивен баща и пасивна майка "защото така й е по-лесно"

Бих предпочела да мизерствам, пред това да бъда бита и да гледам как детето ми също е бито.
Според мен, ти имаш спешна нужда от психолог. И побързай, преди и детето ти да има нужда от такъв.

# 25
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Имам желание за промяна, опитвала съм се да говоря с него, да го спра, но е само временно, за няколко дни. После пак се връща стария човек. Той преди не беше такъв, прекрасен човек е, сигурно е преуморен от работата. Ще говоря с него да си почива повече, да остава вкъщи за по-дълго, защото той отива сутрин на работа и се връща към 8 вечерта уморен.. Той печели почти всички пари, аз само се грижа за малкия, затова работя на обикновена работа. Не знам как ще се справим, ако той напусне работа... Шефът му е ужасен, както ми го описва, постоянно иска от него невъзможни неща. Може затова да се е изнервил толкова и да си го изкарва на нас. Но не е такъв, никога не е бил. Вие знаете колко е досадно да сте били изнервени на работа и някой да ви изнервя и вкъщи, може да е заради това...
Пак ви казвам, нямам никаква алтернатива, няма кой да се грижи за малкия, няма къде да живея, няма и как да си намеря хубава работа, където да плащат достатъчно. Не мога прибързано просто да си взема нещата и да го напусна. Той ни обича също, показвал го е многократно, не знам защо така се е променил, не мога и да разбера...

Та кратък коментар по подчертаните пасажи.

Преуморен от работа - аз работя средно между 60 и 80 часа седмично ама не бия никой.
От сутрин до 8 вечер работи - такова му е работното време или просто си се прибира в 8 след по чашка 2 с приятели?
Каква е твойта "обикновена" работа и каква е "необикновената" работа на мъжа ти? Да не е космонавт? /Ако трябва да съм честна тоя пасаж почти не го разбрах/
Казал ти е че има ужасен шеф и иска от него невъзможни неща. Как така ти е казал?!? Ти ни си го виждала ни си го чувала тоя шеф?! Може би не знаеш и работното място на мъжа ти къде е ? Ми той и дрога може да продава по тая логика  newsm78

Аз 99% залагам на голяма пързалка, но все пак 1% че може и да има толкова сбъркана жена /горкото дете в тоя случай/

# 26
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Чета, чета, чета...и не вярвам на очите си какво виждам  #Crazy
Не мога да повярвам, че една майка предпочита да остане при агресивния баща само, защото не взима хубави пари. Този човек се възползва от вас, защото знае, че няма къде да отидете и може да прави, каквото си иска...а не бива. Трябва да му покажеш, че така не става. Ако трябва го заплаши, че ще го напуснеш ако още 1 път удари детето...или теб  Sign Exclamation Лично аз бих се обърнала към полицията. Това е дете за Бога!!!

Общи условия

Активация на акаунт