Млада и сама мама !

  • 2 798
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 445
Не сте прави, момичета, може да се получи + тест от хормонален дисбаланс. Моя приятелка беше откачила, ама направо откачила след един такъв тест - понеже беше в една неангажираща връзка, която не искаше да продължава - та правихме планове как ще си го гледаме бебето без да казваме на бащата и т.н.  Laughing Пък то накрая - не било така.
Та има такава опция, ние бяхме на по 30+ с нея като се случи случката и докрай не вярвахме, че няма бебе, ама на.

Точно така .
Отворете някоя отчетна тема в Проблемно забременяване , да видите колко случаи има на положителен тест и после липса на имплантация , т.нар. биохимична бременност . Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 17 283
А, Хилда, моля ти се, какъв ти мерак за спор, разбирам те, само преди няколко месеца и аз се кълнях в това - може да е малка и бледа втората чертичка, ама щом я има - бременна си.
Може би не точно хормонален дисбаланс да е било, а разни хормони, които тя пиеше, че има проблеми и беше в период на интензивно лечение, но факт, случи се. Все пак, с уговорката, че аз положителния тест не го видях, само получих обаждане  Laughing

# 17
  • Мнения: 187
  bouquetБърди

# 18
  • Мнения: 863
А, Хилда, моля ти се, какъв ти мерак за спор, разбирам те, само преди няколко месеца и аз се кълнях в това - може да е малка и бледа втората чертичка, ама щом я има - бременна си.
Може би не точно хормонален дисбаланс да е било, а разни хормони, които тя пиеше, че има проблеми и беше в период на интензивно лечение, но факт, случи се. Все пак, с уговорката, че аз положителния тест не го видях, само получих обаждане  Laughing
Точно така-трябва да е приемано някое лекарство, за да се получи фалшиво положителен тест. Peace

# 19
  • Мнения: 187
Определено ми стана интересно!
Какви лекарства имате предвид?
Знам за Прегнил, но и той не се отделя до безкрайност. А и момичето едва ли си е слагало такава инжекция.
Кое друго?

# 20
  • Мнения: X
Определено ми стана интересно!
Какви лекарства имате предвид?
Знам за Прегнил, но и той не се отделя до безкрайност. А и момичето едва ли си е слагало такава инжекция.
Кое друго?

За Прегнил знам от личен опит,че скапва генетичните тестове за вродени аномалии...И го научих по-най-страшния възможен начин, след като ми направиха такъв тест месец след курса с Прегнил и ми "сервираха", че рискът от Даун за бебето ми е 10 пъти над нормата  Shocked ...После, когато вече беше станало прекалено късно за аборт по мед.причини, моята лекарка се сети, че тестът замерва същия хормон /прогестерон/.

# 21
  • Мнения: 863
Има ли фактори, които могат да повлияят на резултата?

Някои лекарствени продукти, като Humegon, Pregnil, Profasi, Pergonal, A.P.L могат да съдържат HCG хормона. Употребата им може да повлияе на точността на резултата и да се наблюдава фалшиво положителен резултат.
Контрацептивните хапчета, антибиотиците и употребата на алкохол не могат да окажат влияние на резултата.

Това копирах от една листовка.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 260
Да  попитам авторката защо не се е пазила от забременяване ,в днешно време има толкова предпазни средства на пазара. Аз като бях на нейната възраст винаги съм се пазила ,даже по едно време пиех противозачатъчни.

# 23
  • Мнения: 256
Не сте прави, момичета, може да се получи + тест от хормонален дисбаланс. Моя приятелка беше откачила, ама направо откачила след един такъв тест - понеже беше в една неангажираща връзка, която не искаше да продължава - та правихме планове как ще си го гледаме бебето без да казваме на бащата и т.н.  Laughing Пък то накрая - не било така.
Та има такава опция, ние бяхме на по 30+ с нея като се случи случката и докрай не вярвахме, че няма бебе, ама на.


Ще те подкрепя с това, че на мое гадже не и дойде около  3-4 месеца - точно хормонално беше...
Всичко отчиташе бременност!
А накрая - фалстарт Simple Smile  Виждал съм го поне....макар да не съм жена.../хем всички възможни изследвания/

# 24
  • Мнения: 863
sevus, каквото и да ти е казано тогава-не е възможно да има положителни тестове за бременност, ако категорично не е имало такава.Мисля, че има само една друга възможност, много сериозно туморно заболяване, но освен този случай няма такова хормонално разтройство, при което в кръвта на жената да има ЧХГ.

# 25
  • Мнения: 54 445
sevus, каквото и да ти е казано тогава-не е възможно да има положителни тестове за бременност, ако категорично не е имало такава.Мисля, че има само една друга възможност, много сериозно туморно заболяване, но освен този случай няма такова хормонално разтройство, при което в кръвта на жената да има ЧХГ.

Ето , за биохимичната бременност :

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3262.0

Има оплождане , ЧХГ расте , но в един момент бременността спира . Ембрионът не се имплантира и се изхвърля . Може да е спонтанно , без особени признаци , може да се наложи и кюртаж .

# 26
  • Мнения: 7 779
Имах един аборт по желание през месец март , за мое съжаление родителите ми не одобриха връзката с моя приятел и се наложи да го направя ! Сега половин година по-късно съм бременна отново !
един път, втори път и .... стомната ще се счупи накрая  hahaha

# 27
  • Мнения: 4
Пазих се ! Просто след аборт нали ми казаха ,че много по-лесно се забременява и след като ми закъсня с цели 6 дена и си помислих КРАЙ БРЕМЕННА СЪМ ! Добре , че не съм де !  ooooh!
А пък аз съм пила ДУФАСТОН , МЕТЕРГИН , имаше и още едно хапче антибиотик ама не помня как се казва и като ми каза това за дис-баланса не знам ! А може ли да е от теста за бременност ?  Shocked смисъл не съм го купувала сега от доста 2 3 месеца ПРЕСТО е , но не е използван , но не и отварян само единия и това си помислих , но не знам !   Thinking
Ама както и да е , за сега мисля да се оттърва от всякакви притеснения , по най-сигурния начин !  Hug

Имах един аборт по желание през месец март , за мое съжаление родителите ми не одобриха връзката с моя приятел и се наложи да го направя ! Сега половин година по-късно съм бременна отново !
един път, втори път и .... стомната ще се счупи накрая  hahaha
не е много забавно , ама карай , и втори път няма да има !  Wink

Ами иди при друг лекар, по компетентен защото в един момент нещата стават необратими, а ти май не си много на ясно какво точно искаш. Чети и се самоограмотявай защото майчинството ти предстои рано или късно, а липсата на информация е страшно. Не е нужно да ставаш чак доктор, но все пак от това зависи твоето здраве и това на бъдещото ти дете.
Да ти споделя и нещо лично - станах майка на 20 с идеята, че едно розово гушкаво бебе е върхЪ на любовта, романтиката и красотата. Груба грешка. Детето преди всичко е една огромна отговорност и то за цял живот. То преобръща живота ти по начин който не можеш и да си представиш и не си ли подготвен за това, а нямаш ли и помощ е огромен стрес, ако си сама е още по страшно. За това мисли с главата си. Няма нищо по хубаво от децата, но когато са планувани и желани.
Много си права ! Още другата седмица ще отида с майка ми при нейна позната , която е компетентна !   bouquet

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 09:53 от Boten Mary

# 28
  • Мнения: 36
verity_93, според мен не само ти имаш грешка в това нежелано и непланувано дете, ами и бащата. Той също носи отговорност за зачеването. До теб ли е в момента? Да не би да те е оставил (няма да се учудя въобще)? Аз съм на 19 години и половина и не мога да си представя, че с тези отговорности, които ме очакват след една седмица (университет с изучаване на медицина, търсене на работа и спестяване на пари за наем), ще мога да си позволя ЛУКСА да имам дете, какво остава за момиче като теб! Като гледам, все ти е тази и ще родиш детето (още повече, че искаш да се възпротивиш на родителите си). Пожелавам ти да е здраво и щастливо!

Какво мисля? Мисля, че ти самата все още не си стъпила здраво на краката си. Като гледам как се изразяваш... Whistling Ясна си ми. Май не си подготвена за безсънни нощи, за разходи в името на това дете, за сменяне на памперси. Да, ти ще имаш свободно време, сигурна съм, но няма да бъде това, което е в момента.

Знаеш ли, родителите ти са прави. Аз знам, че ти няма да ги послушаш, но е хубаво да не раждаш детето (въпреки че е невъзможно - ти имаш вече един направен аборт, много е рисковано вече за теб). Една потребителка по-горе се беше изказала много добре - реалността не е американски филм. Ако там всичко е "захарен памук", то тук не е.

Прочети за бременността като цяло. То се е видяло, че за сексуална култура времето ти е минало или, ако е имало такова преди, то е било безрезултатно.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 477
Звезда, доколкото прочетох развитието на темата авторката не е бременна, което си е супер късмет мен ако питаш. Дано в бъдеще да планира нещата по-добре и когато бебето е желано тогава да се появи.
Ама мен на 19 години такъв бял кон ме вееше по студентстване и купони, че когато първата колежка от курса ни покани на сватба в първи курс  ooooh! ooooh!щото беше бременна всички бяхме ей така Shocked Shocked Shocked После видях - трудно й беше, прекъсна за една година и пълна лудница...

Общи условия

Активация на акаунт