Зелена карта 2013

  • 122 064
  • 1 522
  •   1
Отговори
# 30
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Според пишещите в all. bg - 5000 долара на човек приблизително (говорим джобни след като кацнеш)
Иначе кои колкото има - аз познавам човек които замина с 300 долара джобни и с фиктивен гарант  Crazy Беше 2005 мисля или 2006 и не знаеше английски ...

И не се е върнал, нали?

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте  Hug
И аз ще следя темата, защото май вече е време
да се изнасяме от тук ...  Sad
Аз с английския съм добре, но мъжът ми да знае 20 думи.
Но пък може да го научи - поне на едно задоволително ниво.
Там вече няма начин да не го затвърди много бързо Simple Smile
За гарант няма проблем  Hug
Въпросът са средствата   Rolling Eyes
Там ще е доста трудно ...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тази година ще опитаме за пореден път.

# 34
  • Мнения: X

Иначе кои колкото има - аз познавам човек които замина с 300 долара джобни и с фиктивен гарант  Crazy Беше 2005 мисля или 2006 и не знаеше английски ...

2005/2006 светът не знаеше нищо за икономическа криза. Напротив, всички живяхме в икономически балон.
А това че някой не се е върнал в никакъв случай не значи, че е добре там. Има огромно значение също и дали човек заминава сам или влачи след себе си цялото семейство.

п.п. Това с 300-та долара е смешна работа. Под някой мост ли е спал?

# 35
  • Мнения: 183
Запис и от мен. И тази година ще кандидатстваме.

# 36
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

Желая много късмет на всички,които имат огромното желание да заминат и са твърдо уверени в своето решение!

# 37
  • Мнения: 405
Незнам колко пари ще са нужни,
сигурно е добре първо да отиде единия родител, докато си намери работа.

Да замине с пари за 3 месеца например, да спи отначало където намери евтино/ или при приятели, докато намери работа и добро жилище, което може да си позволи.

По този начин парите ще са по-малко, отколкото цялото семейство да замине накуп...


Аз навремето като бях сама, ама т'ва беше преди 10 години - заминах с 500 долара  Joy 
Спах при приятели почти 1 месец, докато си намеря готина работа - и парите ми стигнаха за толкова време, ама аз нямах и други разходи, освен храна.

Така че - страшно много зависи от това как ще реши да действа човек.

# 38
  • York
  • Мнения: 826
Аз също съм на мнение, че не е полезно да тръгне цялото семейство накуп. Ако са само двама възрастни да, но с дете/деца не е най - доброто решение.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 623
Понеже до сега не съм се интересувала с подробности,
за какъв срок е валидна зелената карта ?

# 40
  • Мнения: 3 405

Там ще е доста трудно ...

Както навсякъде, където се започва отначало  Confused

# 41
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 794
Понеже до сега не съм се интересувала с подробности,
за какъв срок е валидна зелената карта ?
не беше ли за 10 год.?  newsm78 ама то след 5-тата година тъй и тъй можеш да получиш гражданство

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623

Там ще е доста трудно ...

Както навсякъде, където се започва отначало  Confused

Анджи, не се изразих правилно.
Ще е трудно да набавим първоначалните средства,
които не са никак малко.

Понеже до сега не съм се интересувала с подробности,
за какъв срок е валидна зелената карта ?
не беше ли за 10 год.?  newsm78 ама то след 5-тата година тъй и тъй можеш да получиш гражданство

Като си там да, но аз питах най-вече заради
това, ако замине първо единия член на семейството,
в какъв срок трябва да заминат останалите.

# 43
  • Miami
  • Мнения: 413
Да, хубаво е да отиде първо единия, т.е. първо може да замине този, който е спечелил картата, титуляра или двамата едновременно. До колкото знам след като се получат визите до 6 месеца трябва да се стъпи на американска земя, иначе се анулират.
А, за средствата... ами това с 300-те долара наистина е много рисковано. Пък пари трябват и преди да заминеш. Само визата на човек е около 850 долара, отделно самолетните билети са също да кажем грубо 1000 долара на човек(поне до Маями, където е нашия гарант), отделно има медицински изследвания(правят се само в две частни клиники в София)... А бе доста скъпо начинание е.

Не знам за колко е валидна зелената карта, но след  5 години получаваш американски паспорт, обаче трябва минимум 6 месеца в годината да си бил в САЩ  за тези 5 години.

# 44
  • Miami
  • Мнения: 413

Понеже до сега не съм се интересувала с подробности,
за какъв срок е валидна зелената карта ?
не беше ли за 10 год.?  newsm78 ама то след 5-тата година тъй и тъй можеш да получиш гражданство

Като си там да, но аз питах най-вече заради
това, ако замине първо единия член на семейството,
в какъв срок трябва да заминат останалите.
Първо се издават визи от посолството, после до 6 месеца от издаването им трябва да се влезе в САЩ , а самата зелена карта я получава гаранта там и ти я предава като отидеш. Т.е. дори и титуляра да отиде веднага, то другите членове на семейството имат 6 месеца да заминат. Макар, че 6 месеца не са малко и може да се ориентираш горе долу в обстановката, да намериш жилище и да си оправиш другите неща, съответно и работа да започнеш.

Общи условия

Активация на акаунт