Зелена карта 2013

  • 122 044
  • 1 522
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 852
Хайде и аз при вас. Тази година ще кандидатстваме за трети път/дай боже да е на късмет/ Mr. Green
Успех на всички!   bouquet

# 46
  • Мнения: X
Да, хубаво е да отиде първо единия, т.е. първо може да замине този, който е спечелил картата, титуляра или двамата едновременно. До колкото знам след като се получат визите до 6 месеца трябва да се стъпи на американска земя, иначе се анулират.


Да, до 6 месеца всички получили визи трябва да заминат, а самата ЗК се получава там - на посочения на т.нар. гарант адрес. Повечето семейства отиват заедно, за да се "активират" зелените им карти и после жената и децата се връщат. Билетите и без това са двупосочни, а намирането на добра работа може да отнеме повече от 6 месеца. За мене лично това не е хубав вариант, но при малки деца работи, защото детските градини там са безумно скъпи и в началото поне излиза по-евтино съпругата да стои в къщи и да гледа децата. Само че таткото трябва да си е намерил работа с доста добър доход.
Зелената карта има срок 10 години, но може да бъде отнета. Една от причините е ако не живееш в САЩ повече от определен период. Мисля че е година. За отсъствие по-голямо от 1 година, но по-късо от 2 се иска специално разрешително (reentry permit).
След 10-тата година, ако притежателят на ЗК не е станал американски гражданин, тя може да бъде подновена.
ЗК дава статус на постоянен жител. Той може да бъде загубен и по други причини. Например неподаване на данъчна декларация, дори да не се живее в САЩ за конкретния период.

Тук има повече информация на английски. http://www.hooyou.com/i-485/MaintainlegalPRS.html

# 47
  • Viena
  • Мнения: 3 597
запис

# 48
  • Мнения: 7
омъжете се за американец Wink

# 49
  • Варна
  • Мнения: 153
омъжете се за американец Wink
Ами ако не искаме? Или втори вриант, вече си имаме мъж?
Имам приятелка омъжена за Американец, чуди се как да се оттърве от него.... ooooh!
Да се придържаме към лотарията за сега Wink

# 50
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Незнам колко пари ще са нужни,
сигурно е добре първо да отиде единия родител, докато си намери работа.

Peace При нас така стана , първо мъжа ми после ние (в рамките на 6 м ) Wink

3 месеца живя при гаранта , работа почна на втората седмица ; с детенце като дойдохме вече бе наел апартамент  Peace Така се избягва и неудобството да се "натресете" цяло семейство при гаранта  Crazy


Късмет , момичета  bouquet

Последна редакция: пн, 19 сеп 2011, 16:19 от Desss

# 51
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Имам приятелка омъжена за Американец, чуди се как да се оттърве от него.... ooooh!

Като вземе гражданство може да се разведе  Wink стига да може да се оправя сама  Mr. Green

 Имам познати жени тук така направили , на някои им потръгнало в брака с чужденец на други не  Wink ама то е така и без да си с чужденец де  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 62
Записче  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 357
Много полезна тема за мен, защото и ние с мъжа ми решихме да участваме в лотарията за пръв път тази година. Успех на всички!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И ние ще играем. Успех на всички!

# 55
  • Мнения: 8

3 месеца живя при гаранта
При гаранта изкарахме 2 седмици,като се опитахме да поемем всички разходи,заради причиненото им неудобство.Сега аз ще ставам гарант и мисълта някой да живее у нас 3 месеца ме потриса. ShockedЯсно му казах на момчето,че не може да остане повече от месец.За желаещите да заминат-учете езика.И тук има криза и без английски да се намери работа е почти мисия невъзможна.За тази лотария,според мен трябва да сложат една такса 100$,че тогава само тези,които искат да заминат ще играят.Много ме е яд,като разбера,че някой е спечелил,ама се отказал да ходи.Щото видите ли той само късмета си пробвал.Познавам една дама печелила 3 пъти.Още си е в България.Успех в новата лотария на искащите промяна

# 56
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834

3 месеца живя при гаранта
При гаранта изкарахме 2 седмици,като се опитахме да поемем всички разходи,заради причиненото им неудобство.Сега аз ще ставам гарант и мисълта някой да живее у нас 3 месеца ме потриса. ShockedЯсно му казах на момчето,че не може да остане повече от месец.За желаещите да заминат-учете езика.И тук има криза и без английски да се намери работа е почти мисия невъзможна.За тази лотария,според мен трябва да сложат една такса 100$,че тогава само тези,които искат да заминат ще играят.Много ме е яд,като разбера,че някой е спечелил,ама се отказал да ходи.Щото видите ли той само късмета си пробвал.Познавам една дама печелила 3 пъти.Още си е в България.Успех в новата лотария на искащите промяна


Не му ли предложи ти сама /в друг форум/  или бъркам  Embarassed

# 57
# 58
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

3 месеца живя при гаранта
При гаранта изкарахме 2 седмици,като се опитахме да поемем всички разходи,заради причиненото им неудобство.Сега аз ще ставам гарант и мисълта някой да живее у нас 3 месеца ме потриса. Shocked

E били сте повече от 1  Whistling човек все пак , а и мъжа ми веднага почна работа така че дефакто само е преспивал там  Sunglasses  Гаранта ми си бе преценил , а работата бе "подсигурена" преди да дойде  Wink

   Не плаши желаещите ,един с един случай няма еднакъв т.е. при всеки е различно  Wink

  Живот и здраве ако се наложи и аз бих върнала жеста но пак само за 1 човек , познат  Thinking Да си гарант е деликатно положение  Wink хубаво е да са ви познати.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2011, 23:57 от Desss

# 59
  • Мнения: 2 806
С риск да повтарям питане, кандидатстване на семейство с деца без подписан брак и евентуален късмет да спечели единия, какво става? Бракът задължително условие ли е?

Общи условия

Активация на акаунт