в какво пият вода в градината??

  • 3 931
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
Директно от чешмата. Според мен това е по-малкото зло, отколкото да пият от чашки за "еднократна" употреба  Peace

# 16
  • Разград
  • Мнения: 377
В нашата група има диспенсър и всяко дете пие от пластмасова чашка за еднократна употреба.

# 17
  • София
  • Мнения: 20 212
Всяко дете си носеше водичка в пластмасово шише. А за да не се объркват кое на кого е, ги държаха отгоре на шкафчетата си.
Пиенето от пластмасови чашки ми се вижда страшно нехигиенично, предвид това, че едва ли някой си прави труда да ги мие.

# 18
  • Мнения: 74
Ние пием от пластмасови чаши, а в градината им дават пластмасови за еднократна употреба и именно заради същите съображения я пращам с пластмасово шише с вода. Трудно ще избегнеш пластмасата..

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 790
И при нас са с пластмасови бутилки. Пращам синът ми със спортна такава, уж безвредна се води, наливам от къщи и като привърши доливам. Сега ги държат на топло в стаята и бутилката му е различна от останалите, което си е предимство, като се струпат 4-5 еднакви шишенца Девин или Горна баня.

# 20
  • Мнения: 169
Смятам, че е редно всяко детенце да си има шишенце. Това с чашките за мен е нехигиенично.

# 21
  • Мнения: 108
Това с шишенцата, пак не е на 100% сигурно, че няма детето ти да пие от някое друго шишенце. В бързината няма гаранция, че ще си ги оставят по шкафчетата, или пък че няма да пие от чуждо шише, или пък че друго дете няма да пие от неговото шише.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 331
от хигиенична тл. точка чашки за еднократна употреба са най-добре.
шишенцата, не че ако съм им в гардеробчетата няма да си пият от личните...но те си ги менкат, да опитат какъв е вкуса на водата от това насъседчето например....Друг е въпроса, че сума майки не ги сменят и мият тияшишета по цяла седмица...

# 23
  • Мнения: 108
Ейнджъл, това е така, спор няма, но има и друго нещо. Досега като събираха пари от родителите за тоалетни консумативи имаше пари и за чаши за еднократна употреба. Сега, обаче, като забраниха тази практика, не виждам как общината ще отпуска пари и за това. Представете си колко стека чаши отиват на ден в една градина. Ами че то като му се препие вода на едно дете и всички други , да не останат по-назад и те отиват да пият, пък дори и само 1 глътка. Примерно 150 деца са в една градина, всяко като пие поне по 3-4 пъти на ден вода, сметките излизат  Shocked  Ето затова ме съмнява чашите да се ползват за " еднократна" употреба.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 331
да, може би... ама нищо не пречи да носите чаши, ако ви притеснява това, никой няма да ви ги върне.
или може би ще им раздават по 1 чашка на ден(или на половин ден).... кой знае....
все нещо е недомислено с тези води по детските....

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Едно време ние как пиехме от метални чаши?! И се стерилизираха.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 331
едно време ги е имало, издържали са на многократна стерилизация(тук съм чела, че лелите се оплаквали, че като се купят от сегашните сдават багажа за 0 време), имало е и кой да се занимава да ги стерилизира.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 128
Едно време ние как пиехме от метални чаши?! И се стерилизираха.
В градината на детето ми се пие вода точно от метални чашки. Или по-скоро от алпака! Взимат чаша, пият вода от диспенсера и после хвърлят чашката в една пластмасова кофа.

# 28
  • Мнения: 1 050
На нас ни вземат пари за пластмасови чашки, които се водят за еднократна употреба (силно ме съмнява). Аз нося шишета от вкъщи, надписани с името на детето ми, но те си седят в гардеробчетата. Не ми се мисли синът ми как пие вода, но съм сигурна, че не пие само от своето шише.  ooooh!

# 29
  • по света
  • Мнения: 1 587
При нас е от диспенсър,а чашите са от алпака и после се стерилизират.

Общи условия

Активация на акаунт