в какво пият вода в градината??

  • 3 927
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Ето, има доста от алпака. При нас някои имат шишета, на моите марочно не им давам и съм предупредила, че те пият вода от чешмат - имат една обърната специално за пиене.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        В нашата градина са с диспенсъри и еднократни пластмасови чашки. До диспенсърите има кошчета за използваните чашки и децата си ги хвърлят там. Когато съм попадала случайно в групата никъде освен в кошчето не съм виждала употребявани чаши.

# 32
  • Мнения: 24
В нашата детска градина има диспенсър и всяко дете си носи бутилка. Купих бутилка от неръждаема стомана и детето ми си я разпознава без проблем и си пие само от нея. Ето така изглежда: http://www.oasis.ie/?p=en/menu/4/6/5/index

# 33
  • Мнения: 5
Някои може ли да ми каже от каде да закупя детски диспенсър като този
http://www.fact.bg/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1 … D0%B0_o432_9.html
За София

# 34
  • София
  • Мнения: 2 079
Отдолу има телефон за контакти.
Обади се и ще получиш информация "от извора".
Предполагам че имат и дистибутор в София.

Цитат
Варна, ул. Александър Дякович 45В, офис 4
089 994 11 22

# 35
  • Мнения: 8
        В нашата градина са с диспенсъри и еднократни пластмасови чашки. До диспенсърите има кошчета за използваните чашки и децата си ги хвърлят там. Когато съм попадала случайно в групата никъде освен в кошчето не съм виждала употребявани чаши.
И при нас е така.

# 36
  • София
  • Мнения: 283
От диспенсър и еднократни пластмасови чаши. Друг е въпроса колко еднократни са.... Whistling

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
едно време ги е имало, издържали са на многократна стерилизация(тук съм чела, че лелите се оплаквали, че като се купят от сегашните сдават багажа за 0 време), имало е и кой да се занимава да ги стерилизира.

Стерилизаторът е задължителен в детската градина. Всички съдове са от алпака и след всяко ползване се стерилизират. Ако някъде не се прави има много солидни глоби. Така че няма как да се каже, че няма кой да се занимава да ги стерилизира, това дори е и "шкафът", в който си стоят съдовете. И във всяка градина има достатъчно чаши, за да се използват и за вода.

По темата - в нашата градина си пият вода от чешмата.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 229
да, но ако трябва след всяко пиене на всяко дете да стерилизират...ми това си е безброй пъти на ден.... къде точно  стерилизират чашите за вода? къде не е от шишенца, чашки, диспансери ит.н. водата по детските...това ен е първата тема, в една не съм прочела да са на варианта чаши от алпака и стирилизация в момента?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
След закуска, обяд и следобедна приборите - всички от алпака, включително и чашите - се стерилизират. Това имам предвид.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 229
 за това да, съгласна съм, така е, но аз имах предвид, че няма кой да се занимава именно за пиенето на вода, при което е кой когато се сети(от 30-тината деца), по н-броя пъти на ден...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Ами ако всяко си знае чашката и ползва само по една може да се стерилизират след обяда и след следобедната закуска.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 229
може, но защо тогава не е практика, а се търсят всякакви други решения като чашки, шишенца и щурутии в пъти по-нехигиенични? допълнителен разход ли става заради стерилизацията? време? заниемание? някакво изискване на хеи да се стерилизират след всяко едно ползване?

# 43
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
В нашата детска - на всяко първо число носим по един стек пласмасови чаши - лелките казват че всяка чаша се използва само по един пък - а дали е така ....

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
може, но защо тогава не е практика, а се търсят всякакви други решения като чашки, шишенца и щурутии в пъти по-нехигиенични? допълнителен разход ли става заради стерилизацията? време? заниемание? някакво изискване на хеи да се стерилизират след всяко едно ползване?

Ами не става въпрос за допълнителен разход и време, те ще се пускат заедно с останалите съдове след като се нахранят децата. Иначе Хеи или както е сега, аман от прекръщаване, иска стерилизиране след ползване, затова стерилизаторът се пуска след всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт