Отговори
# 660
  • Мнения: 4 370
Здравейте!
Аз идвам от болницата и веднага се залепих тук. Вече в майка ми има живот и аз съм много щастлива. Днес като отивах Ивко й направи две картички, които занесох. Също така и АурораЗора ми даде идея да й занеса нещо интересно. Тя изключително много се зарадва.  Laughing

Да се включа и аз по наскоро обсъжданите теми.
Първо за смеха. Аз от няколко дни не си бях играла с Ники, само си се грижех за него почти безмълвно и вчера си говоря с някой по телефона и се смея с глас, а Ники в количката ме гледа и той като започна да се хили с глас. Е, като го видях, аз още повече и той след мен и падна голям смях на улицата.  Laughing

В количката вече все по често ми надигам на първото ниво, което е на около 30 градуса. Така му харесва повече.

За спането - заспива си в креватчето, но като се събуди за първо хранене го взимам при мен  и изкарва там до сутринта.

Утре ще направят скенер на майка, след това брат ми заминава за Варна с всички снимки и изследвания. Силно се надявам да й се размине операцията, макар че шанса е минимален.  Praynig

# 661
  • Мнения: 1 085
Момичета, няма на кой друг да се оплача освен на вас. Много ми е сдухано.
От 2-3 седмици косата взе да ми капе ужасно много но от два три дена ми се появиха две дупки на главата и точно отпред на темето  и са може би с диаметър около 6-7см ако не и повече. Утре ще си запиша час за джипи-то и направо ще се побъркам, майка ми е плакала снощи като ги видя и какви ли не ми наговори.
И също така гърдите ми май имам бучки и снощи малко ме боляха, даже към 3-4 сутринта ме тресеше. Опитвам се да се изцедя ама много не излиза.Тя малката се отби преди 2-3 седмици.Цедях се веднъж на ден защото нямах много 20-30мл и и го давах. Температура нямам и тази сутрин са ми малко по - добре.
На някоя случва ли се това с косата и има ли нещо което да направя за гърдите та да не се стигне до мастит и после да ме цепят.

# 662
  • Мнения: 380
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳТрябва да се изцедиш хубаво и след като ги изцедиш трябва да ги омоташ с бинт,по-стегнто и да преспиш така.Ако има още напрежение ще ги омоташ пак и на другия ден и ще спре.За косата от много мами съм чувала таки проблемии и до колкото знам отминава този период от самосебеси.
А н иМного се радвам че майка ти е по-добре.Дано се оправи по-скоро.За изправянето Владис иска вече да седи  Laughing,но според мен е много рано.Вие какво ще кажете?Сама се изправя да седи като лежи и вече незная какво да правя

# 663
  • София
  • Мнения: 13 228
Бъни, много неприятно! На мен ми капе косата много стабилно. Започнах да пия витанини на Мерц. Щом не кърмиш вече започвай някакви такива витамини и третиране на самата коса. На мен напраов на кичури ми пада, всичко е в косми. Обаче съм минала по тоя път и знам, че се оправих с това. Става дума за витамини А, Е и няколко Б. Ще видиш какъв препарат имате там.
За кърмата.. не увивай нищо с бинт, че ще си докараш големи страдания  Naughty
Според мен цеди, прави топли компреси да изцедиш бучките, слагай и зелеви листа, масаж. Абе махни бучките, а после според мен ако цедиш по малко накрая тя ще спре. Ама това с пристягането е доста остарял метод и отхвърлен.
Ама нека кажат и тия които са спирали кърмата естествено, че моята я спираха с хапове предния път.

Ани, стискам палци за благорприятно развитие на нещата  за майка ти! Hug

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 14:01 от Vache

# 664
  • Мнения: 378
Aни, много се радвам за подобрението Hug Дано ви се размине операцията и мама да се оправя бързичко Hug

Аурора, профилната ти снимка е уникална - тази Калинка каква красавица е само, каква коса, какви очи, пу пу  Heart Eyes Много си приличате и трите с каката, всичките сте много хубави  bouquet

Пеперудка, а какво мислиш за слинг, според мен е по-удобно от кенгуруто. Ние имаме и от двете. В кенгуруто ми тежи повече, а и не го изпълва и на най-стегнатото положение, и ми е нестабилно някак си. А в слинга (тип шал) направо не го усещам, като заспи му вдигам лентата над главата и забравям че е там Laughing

Бъни, и аз мисля, че с бинт ще стане по-зле. Изцеждай каквото има, то постепенно ще си спре, а и си е хубаво за детенце да му даваш кърмата, макар и малко, слагай я в АМ-то Peace

Аз от три години и половина чакам да отслабна и не си купувам дрехи, само колкото да не ходя гола, ама ей на  Laughing Какво да се прави... гадното е че май свикнах да се гледам такава Tired... А преди обичах да се глася, сега - широка тениска, дънки и кецове, и глася Малчо Laughing

В тази връзка, Чин, ти ги разбираш тези неща, какви хормони се изследват при рязко напълняване и нередовен (по-скоро липсващ) цикъл? Преди лесно качвах и свалях, но в рамките на 5-6 кг, после качих 20 за 3-4 месеца и няма мърдане. С бебо качих 13, за нула време изчезнаха и сега пак съм на онези +20 дето не мърдат  Laughing Вече ми писна, но от диетите само се изтощавам, ходя като призрак и не свалям Confused

# 665
  • София
  • Мнения: 13 228
Ире, отивай на ендокринолог, той знае какво да ти пуска.

# 666
  • Мнения: 4 420
Днес е малко пусто тук.
Ние бяхма на разходка. Седнах да пия кафе с две приятелки, ама на Йоана не й хареса идеята и бързо си тръгнахме. Вече няма май да мога да сядам на кафе докато е будна. Сега спи, да си бях уговорила срещата по това време, ама на.
Ей, отворила съм аз широко прозореца. Проснала съм подложката от количката да поизсъхне, че я почиствах и извенъж от горните етажи почва да се излива вода и пръска и всичко върху подложката. Побеснях, ама как може така да разливат. Добре, че и още една баба се показа на терасата и да ми каже на кой етаж са тия. Като си дойде Марти да седи при Йоанка ще отида да им направя забележка. Ако мият нещо, поне да предупредят. Разбирам да е тераса ами то от прозореца на стая. Отделно постоянно изхвърлят вода през прозореца, ама не можех да хвана кой. Сега вече знам. Не стига, че нямаме чистачка на входа и на нашия етаж чистим само аз и съседката ами сега и това.  #Cussing out
Бъни, не си спирай кърмата. Хващай помпата и каквото можеш изцеждай. Ако пък не искаш да цедиш вземи други мерки за спирането й. Това с бинта е много опасно. Може да стане някоя беля.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Здравейте!

Ани, радвам се за хубавите новини. Дори и операция да се наложи, важното е накрая майка ти да е здрава! Стискам палци за най-доброто развитие на нещата!

Бъни, и според мен ходи на доктор, чак такова падане на косата ми изглежда страшно.
И аз да подкрепя Ваче да не увиваш нищо с бинтове.  Crazy

Ирето, трябва да си изследваш LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Teststoteron (тези се правят на 3ти ден от цикъла, т.е. ако нямаш, първо трябва да ти го предизвикат), може и щитовидните хормони - FT3+FT4+TSH, а ако имаш неконтролируем апетит - добре е и инсулина преди ядене и 1 час след ядене. Цялото това удоволствие струва малко над 100 лв.  Confused Според мен първо отиди на гинеколог, а на ендокринолог направо с готови изследвания.  Силно се надявам всичко да ти е наред!!

# 668
  • Мнения: 49
Добър ден! Днес тук денят е чудесен, има много хора на плажа #Crazy , даже отидохме на моста,толкова беше спокойно!

АНИ, радвам се за майка ти, ще видиш, всичко ще е наред!

БЪНИ, ужасно- възможно ли е да е от стрес? Отивай на лекар! И дано бързо се разминат нещата!

МИСИ, липсваш наистина!

ШУНЧЕ, много знаеш, събра ми очите #Crazy
 

# 669
  • Мнения: 786
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ - и мойта коса капе като за световно.Не бях се постригвала 4 години и след като родих това беше първото нещо което направих.Драстично скъсяване.Сега излизам от банята и...Цяла шепа.Надявам се да е от "наместването" на хормоните.Мен ме боли и на върха на главата.Но не главата,а скалпа.Ще е наблюдавам известно време и тогава ако има нещо ще реагирам.
На Матей му никнат зъби и през ден е кисел.Само на ръце да се държим.Добре ,че са измислили слинговете иначе гърба ти отива на кино.
Той май ще става домошарче.Спи и навън,но като се приберем от разходка и го сложа на леглото прави едно уживление все едно казва " охххх вече съм си в къщи на мойто си легло" Laughing

# 670
  • Мнения: 1
Привет, Дами и Господа! Simple Smile

Ирето, благодаря ти - от мое и от името на Калинка!  Hug  Дано бързо се разбере какъв е проблемът при тебе и да се реши! Шунка много обстойно ти е казала за изследванията. Щом нямаш менструация има вероятност да е нещо, свързано с щитовидната жлеза, но каквото и да е - ще се реши благоприятно със сигурност!  Hug Praynig

Пеперудке, благодаря ти!  Hug  И аз те чувствам близка - и по излъчване, и по мислене! Simple Smile Наистина е странно как хора, които си приличат, без да се познават лично, някак се надушват...Simple Smile)) Може да се нарече телепатия, може да е тип "нелокална" връзка, но каквото и да е - действа и е видимо... И аз мисля, че можеш да пробваш слинг - имам слинг с халка и ми е страшно удобен - ходя по планината с него...(доскоро Кали лежеше в него, от известно време я държа изправена като жабе - както в кенгуру). А щом Даниелка е толкова любознателна и енергична (пу-пу!:) - със сигурност ще ви трябва средство за носене. За гимнастиката - и аз не съм взела - окачам над количката, леглото, или кошарката окачващи се дрънкалки - и си играе с тях. Засега мисля да не взимам активна гимнастика. Simple Smile

Кити, благодаря ти! Наистина не ти личат двадесетте килограма отгоре, пу-пу! Simple Smile Супер е, че и октомври може да се ходи на плаж у нас! Ставаме като субтропик, като  Турция...Simple Smile))

Ани, стискам отворено палци всичко с Майка ти да се оправи!  Praynig Hug

Миси, привет! Simple Smile
 
Деска, много неприятно! Дано успееш да се оправиш с тия съседи!

Бъни, лелеее! Как стана така, че се отби бебето? Пиши, ако имаш време, възможност и желание! Дано нещата се регулират при тебе!  Praynig Hug  А за косата - поне аз разбрах, че имаш образувани оголени петна по скалпа... Трябва да те види лекар със сигурност...

# 671
  • Мнения: 722
Бъни, и аз съм на мнение да не използваш бинтове. Смятам, че има далеч по-добри методи за решаване на проблема. А за косата- аз съм имала такъв проблем като бях на 6-7 годинки. Водиха ме на кожен лекар. Тъй като при мен косата капеше от удар по главата и имаше доста голямо възпаление ми бяхя предписали едни мехлемчета. Иначе ако нямаше такова възпаление нямаше да се налага да ме мажат с нищо. Косата си поникна след известно време /не си спомням точно колко/. Самите кичури първоначално бяха с по-различна коса, в смисъл по-къдравка от останалата ми и малко по-светла. Като порасна повече се уеднакви.
 Като отидеш на преглед ще ти кажат какво да предприемеш. Но все пак бъди убедена, че ще ти поникне косичка /аз, нищо, че бях дете се бях притеснила, че няма да имам коса/.  Hug Като отстраните причината нещата ще се оправят.

На мен сега проблем с косата ми е сърбеж и пърхут. Мнооого пърхут. Днес си всех Себорал Форте. Ползвала съм го и при мен действа. А и с кожата имам проблем- едни ранички, като екземи са. Но и на тях знам цаката. Няколко дни с едно кремче и готово.
 

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 18:54 от dinora1605

# 672
  • Мнения: 1 085
Благодаря ви за отговорите момичета много сте полезни. Мен ме обвзе страх като прочетох за бинтовете, но ще пробвам някак си да ги изцедя с топли компреси но като включа помпата само няколко капки цеди а на ръка повече но вече ме заболяха зърната от стискане. А малката защо се оби може би защото и давахме вода от ботилка за запека и за това.Сега като се опитам да е слагам неще и реве и неще.
Утре ще си запиша час за лекар за косата да ми изследват каквото трябваа
А да ви питам за гърдите, ако вдигна температура тогава ли да се притеснявам, защото за сега нямам нищо и бучките са на вътре от външните страни на гърдите и са бая големички, но преди като ми се образуваха бучки бяха около паренхимна и бяха повърхостни и след като бебка ги цокаше изчезваха.. Дано не стане мастит и да ме цепат че тук са едни Praynig

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 19:38 от ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ

# 673
  • Мнения: 4 420
Ани, дано майка ти се оправи. Стискаме палци всички  Hug
Шунка е като мини енциклопедия  Grinning
Аурора, ама хич не ми се влиза в пререкания със съседи, но като се налага. Не съм се качвала да ги търся ама да видим. Нямаше да ме е яд, но всичко влезе вътре в къщи. Тя и подложката беше от вътрешната страна до прозореца. Да кажеш вън да съм я изкарала да съм си виновна, ами то у дома ми.
Момичета, тук четох една статия за косопада след бременност. Общо взето пишеше, че докато е бременна жената косата не пада заради разбутани хормони. После обаче това което не е изпадало трябва да си падне.

# 674
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Бъни, аз бих те посъветвала да пишеш в подфорум Кърмене или при Онлайн консултациите с ЛЛЛ. Доколкото съм чела, бебе под 6 месеца изключително рядко се отбива само. Едва ли водата е причината. Може би просто нещо друго ѝ причинява дискомфорт и я отказва от гърдата.

...........
Момичета, тук четох една статия за косопада след бременност. Общо взето пишеше, че докато е бременна жената косата не пада заради разбутани хормони. После обаче това което не е изпадало трябва да си падне.

Това ми го каза и фризьорката ми. И при мен косата пада на цели кичури, чак страх ме хваща  Shocked

Евридика, благодаря ти, ще ти пиша на лични!

Общи условия

Активация на акаунт